mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:31:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muc bruha
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muc bruha  (Prebrano 15921 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Biskvitka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #15 : ponedeljek, 15.12.2008 : 11:36:56 »

Mam namen jo poklicat danes popoldne.
Po telefonu pa so pri veterinarju rekli naj še malo počakam in naj je samo brikete.
Nemorem verjet da je muc hiperaktiven in kot raketa teka po stanovanju za sestrico in z njo. Pije, je...in 1x bruha. In enkrat ima drisko, drugic malo bolj mehko blato.
No ja, poklicem popoldne Heleno.
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #16 : ponedeljek, 15.12.2008 : 11:39:16 »

Meni to res še najbolj zveni kot notranji zajedalci...

Vso srečo, obveščaj nas kako boste napredovali!
Logiran
Biskvitka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #17 : ponedeljek, 15.12.2008 : 11:52:31 »

Tako, govorila s Heleno, na kratko, ker se slišiva jutri. Mogoče je reakcija na cepljenje ali pa kaksna viroza. Vec napisem ko kaj zvem.
Logiran
Biskvitka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #18 : torek, 16.12.2008 : 22:20:49 »

Vcerej nas pajac ni nic bruhal in tudi danes do sedaj ne. Happy, happy me. Smiley Smiley
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #19 : torek, 16.12.2008 : 22:42:19 »

 Smiley Smiley Smiley
Fajn.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #20 : torek, 16.12.2008 : 22:45:40 »

Mogoče je le reakcija na menjavo okolja.Jackie je tudi bruhala prve dni pri nas(vsakič,ko je pojedla malo več) ,pa je bilo drugače vse ok.

Vseeno bodi zelo pozorna. Kiss Kiss
Logiran
Biskvitka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #21 : torek, 16.12.2008 : 23:35:42 »

Ju mam skos na oceh....dobesedno kot dva dojencka...moja soncka. Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #22 : četrtek, 13.08.2009 : 07:07:51 »

Ali je možno, da mucek bruha, ker se prenaje?  Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #23 : četrtek, 13.08.2009 : 08:11:32 »

Ja.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 13.08.2009 : 09:30:12 »

O, ja. Pa če preveč hlasta oz. prehitro je. Imamo enega takega junaka Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #25 : četrtek, 13.08.2009 : 10:15:22 »

Hjooooooj... potem bo moj Pashkulin dobil omejeno količino... ker mu dam papat vsakič ko prosi...  Roll Eyes
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #26 : četrtek, 13.08.2009 : 11:20:19 »

Saj mu lahko daš vsakokrat ko prosi, ampak tako da mu dnevno količino (en obrok) razdeliš na 10 ali 15 manjših delov. Ne pa da mu daš zjutraj cel obrok, potem pa vsakokrat ko prosi še malo dodatno. To vodi v debelost in težave z zdravjem.

Je pa še ena možnost: muc "izbruha" tudi kepe dlake. namreč oni si čistijo (ližejo) kožuh in teh dlak ne morejo prebaviti, zato jih izkašljajo. Včasih priteče zraven še lužica želodčne kisline, poleg ogromnega nagnusnega kupa dlak ki zgleda kot utopljena miš.  Cheesy Izgleda sicer ful nagravžno, ampak je popolnoma naravno inneškodljivo (za mucke, za tvoje kavče in preproge je seveda šekako škodljivo!) Smiley

Kepe dlak lahko preprečiš s kakšnimi prehrambenimi dodatki proti kepam dlak ali tako da jim daš za jesti mačje rastline (to povzroči da takoj izvržejo kepe, ampak vsaj veš kdaj in kje bojo bruhali in to nadzoruješ.)

Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #27 : četrtek, 13.08.2009 : 12:17:11 »

Monster, hvala za dragocene nasvete... imamo že Cyperus, dve vrsti, pa tudi Gimpetovo pasto... samo, se mi zdi, da mu zaenkrat še ne izpada veliko dlake (verjetno, ker je še mladiček)...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #28 : sobota, 21.04.2012 : 02:18:59 »

Imam macka, starega 5 mesecev. Skoten pri meni, cepljen. Pred kratkim kastriran, razglisten in dobil je ampulo. Muc je notranji. Vceraj je dobil novo znamko in nisem mu menjala postopoma, ker mi je starih cisto zmanjkalo in na voljo za kupit sem imela samo te, nove. Dobesedno padel je po njih in pojedel vecjo kolicino. Ampak vse ok. Lulal normalno, kakal normalno. Danes pozno popoldne je zacel bruhati, potem je pa hotel jesti. Hrano sem umaknila. Dala sem mu kapljice proti bruhanju in po tem je bruhal samo se enkrat, malo tekocine s peno (cesa drugega tudi ni imel vec za izbruhat). Ves cas lezi, se malo pritozuje, mijavka kot da ga boli. Prejle je nekaj malega pokakal, temno, redkeje in z malo krvi.

Gre pa zato, da je danes iz pulta izginil lep kos kravjih jeter in lahko jih je ukradel samo on ali njegova mama. Njegova mama se obnasa normalno, poleg tega je on pozresnejsi. Tako da predvidevam, da gre za zastrupitev s hrano. Pri roki nimam nobenega "hepatic protectorja", sem mu pa dala ene homeopatske kapljice za razstrupjanje. Zdaj lezi pod posteljo, ven je prisel samo ko je slisal da hranim mamo macko (takrat je sel tudi kakat omenjeno). Vrocine nima, sicer pa je ful miren in ne mara dotikanja. Cudno mi je tudi da ga mama sploh ne smirgla, pa se sicer igra z njim, ga umiva, vecinoma spita skupaj. Dehidriran ni. Je mozno, da so ga ta jetra tako zdelala? psee vem da zdela, ce se "zapackajo". Predvidevam da jih je pojedel samo on, ali pa oba, le da on v vecji kolicini.

Je mozno, da za kugo zboli cepljen mladic? Ce zjutraj ne bo bolje, gremo k vetu.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #29 : sobota, 21.04.2012 : 02:24:09 »

Pokakanega se sploh ni trudil zakopat, samo sel je sedet za vrata.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muc bruha
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines