mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:55:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Slusni test (BAER)
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slusni test (BAER)  (Prebrano 29734 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« : torek, 11.01.2005 : 01:12:10 »

V prid izboljsanju zdravstvenega stanja nekaterih pasem pri nas nacrtujemo "akcijo" testiranja sluha! Tako bo KONCNO tudi pri nas mozno prvic elektronsko slusno testirati pse. Akcija bo predvidoma konec marca 2005, najverjetneje v Ljubljani. (V kolikor bi bilo vec zainteresiranih se lahko akcijo opravi tudi prej.)

BAER test, oz. elektronsko testiranje sluha je primerno za vse pasme, ki so podvrzene gluhosti zaradi bele barve (dalmatinec, dogo argentino, bullterrier, nemska doga, parson russel terrier,...), PREDVSEM pa psom, ki so predvideni za nadaljno vzrejo, saj je gluhost dedna!

Cena slusnega testa (z uradnim veterinarskim potrdilom) bo priblizno 7.000 do 9.000 SIT

Vsi zainteresirani mi lahko pisete na info@starsatsea.net
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1 : petek, 20.05.2005 : 13:20:53 »

V soboto, 28.05.2005 bo mozno v Sloveniji (najverjetneje v Ljubljani) opraviti slusni test, ki se ga priporoca predvsem za pse, ki so pasemsko podvrzeni gluhosti in je edini verodostojen za dokazovanje gluhosti/dobrega sluha pri psih.

Cena je 7.500 SIT za psa in vkljucuje zdravila (uspavanje), racunalniski izpis zaznavanja sluha in uradno veterinarsko potrdilo o opravljenem slusnem testu. V primeru vecjega stevila interesentov bo cena nizja.

Vsi, ki bi se zeleli prijaviti naj mi to cimprej javijo, da jih dodam na seznam!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #2 : sreda, 08.06.2005 : 12:31:16 »

Sally, ali se da izvedeti, koliko psov je ta dan opravilo ta test? Morda bi to vzpodbudilo kakšno slovensko kliniko za male živali, da bi kupila aparat in začela testirati.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.06.2005 : 18:40:05 »

Po mojem jih je bilo zelo malo....

TagTu, lahko ima vsaka klinika svoj aparat. Če se človek, ki namerava imeti leglo ne odloči, da želi zagotoviti čim višjo kakovost mladičev, predvsem pa, kar je najpomembnejše, da bo poskrbel da pasma, ki jo ima, ostane čimbolj zdrava, žal 1000 aparatov nič ne pomaga. Druga stvar je pa ta, da te teste ne more opravljati kar vsak veterinar in tretja, ljudje tega niti ne poznajo dovolj dobro, niti jim ni mar.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4 : torek, 14.06.2005 : 07:34:36 »

Chris, test se je tistega dne opravljal na dveh lokacijah v Sloveniji in na eni sem bila tudi sama prisotna, pa ne kar tako, zaradi lepšega, ampak smo opravili test na treh psicah, ki bi LAHKO imele problem s sluhom. Imam se (mogoče sem malo domišljava) za resno in odgovorno osebo in tudi vzrediteljico, zato bi mi bilo zelo olajšano (pa verjetno tudi drugim lastnikom in vzrediteljem - ne vsem, seveda Angry), če bi test lahko opravili npr. na kliniki, kamor sicer vozimo pse, ne pa da jih moramo voziti v Zagreb ali v Avstrijo. Nimamo pogosto te sreče, da bi kdo organiziral prihod avstrijske zdravnice v Slovenijo.

In prosim, če ti zadeve ne poznaš in ti ni mar, nikar ne trdi, da ni nikomur mar........in da si nekateri, ki zadeve še ne poznajo, ne želijo znanja in vedenja o tem.....
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #5 : sreda, 15.06.2005 : 18:53:29 »

Citat
In prosim, če ti zadeve ne poznaš in ti ni mar, nikar ne trdi, da ni nikomur mar........in da si nekateri, ki zadeve še ne poznajo, ne želijo znanja in vedenja o tem.....[/quzote]

TagTu, kdo to pravi? Jaz sigurno ne.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #6 : sreda, 15.06.2005 : 19:08:42 »

TagTu, naj te razveselim. Jaz sem za to, da ta test opravi vsak lastnik psa pasme, ki je podvržena gluhosti, še posebno če misli vzrejati. Zgoraj pa govorim o tem, da če se nekdo ne odloči, oz. ni dovolj ozaveščen, je lahko 1000 aparatov.... za vsakim vogalom je lahko eden, pa ne bo nič boljše. Verjamem pa, da si nekateri želijo izvedeti več o tem problemu in slušnih testih, zato veselo na delo..... Vem pa tudi, da velikim ni mar in vzrejajo brez teh testov. Ozaveščenih je manjšina. Pa upam, da me ne bo spet sedaj kdo tja v 3 p.m. napadel.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #7 : petek, 17.06.2005 : 11:13:01 »

Ah ne, Chris, ni bil moj namen napad na kogarkoli. Le izrazila sem pobožno željo, da bi se test lahko kadarkoli opravil na kaki domači kliniki, kamor kadarkoli lahko pripelješ celo leglo, če je treba - test je možen od 7. tedna dalje.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #8 : nedelja, 26.06.2005 : 21:12:44 »

Mogoče ste o tem že kje govorili oz. pisali - zanima me, kje se da opraviti slušni test - BAER ( akcija v slo je bila maja  Undecided), če ima kdo s tem izkušnje, kako poteka...
Slišala sem že, da teste opravljajo v Zagrebu in na Dunaju, morda še kje blizu nas ?
Prijatelj je namreč vzel trimesečnega dalmatinčka, ki so ga ponujali preko oglasov tu na forumu te dni, je pa menda popolnoma gluh, kupec ga je namreč po tednu dni, ko je ugotovil, da ne sliši,  vrnil vzreditelju.... Cry, no vseeno bi se zdajšnji lastnik rad stoodstotno prepričal kako in kaj.
Seveda se je zavestno odločil da je vzel gluhega psa, zato rezultat testa ne bo vplival na odločitev, drugače je samček zelo radoveden, igriv...kot vsak normalen mladič, je pa zelo previden ko se npr. približa neznanemu psu, človeku... v glavnem se zelo drži lastnika.
Pa še to - če ima mogoče kdo izkušnje z vzgojo in šolanjem gluhega psa, bi bil zelo vesel za kakšne informacije
Lp.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #9 : nedelja, 26.06.2005 : 22:43:07 »

za solanje se obrni na Xeno. Kolikor vem, imajo na Krimu "cez" gluho psicko iz Gmajnic.
lp, m.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10 : ponedeljek, 27.06.2005 : 08:39:42 »

Mogoče ste o tem že kje govorili oz. pisali - zanima me, kje se da opraviti slušni test - BAER ( akcija v slo je bila maja  Undecided), če ima kdo s tem izkušnje, kako poteka...
Slišala sem že, da teste opravljajo v Zagrebu in na Dunaju, morda še kje blizu nas ?
Prijatelj je namreč vzel trimesečnega dalmatinčka, ki so ga ponujali preko oglasov tu na forumu te dni, je pa menda popolnoma gluh, kupec ga je namreč po tednu dni, ko je ugotovil, da ne sliši,  vrnil vzreditelju.... Cry, no vseeno bi se zdajšnji lastnik rad stoodstotno prepričal kako in kaj.
Seveda se je zavestno odločil da je vzel gluhega psa, zato rezultat testa ne bo vplival na odločitev, drugače je samček zelo radoveden, igriv...kot vsak normalen mladič, je pa zelo previden ko se npr. približa neznanemu psu, človeku... v glavnem se zelo drži lastnika.
Pa še to - če ima mogoče kdo izkušnje z vzgojo in šolanjem gluhega psa, bi bil zelo vesel za kakšne informacije
Lp.

BAER test izgleda podobno kot EEG ali EKG in je za psa neboleč, edina neprijetnost je morda ta, da je potrebno uspavanje.  Če se ve, da je prijateljev mladiček popolnoma gluh, potem ga ne bi vozila v Zagreb ali Avstrijo, ker spremeniti itak ne more nič. Upam, da ga ne bo uporabil za vzrejo, ker je gluhost dedna.

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #11 : ponedeljek, 27.06.2005 : 11:50:36 »

http://www.deafdogs.org/ - še en link, če kaj pomaga.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #12 : nedelja, 14.08.2005 : 23:57:59 »

Sally, ali se da izvedeti, koliko psov je ta dan opravilo ta test? Morda bi to vzpodbudilo kakšno slovensko kliniko za male živali, da bi kupila aparat in začela testirati.
Se opravicujem... Nisem prej opazila dogajanja v tej temi in vprasanja... sram
Torej, na prvem slusnem testiranju je bilo dopoldne slusno testirano leglo 8 dalmatinckov, popoldne pa so se v Moravcah testirali 3 tibetanski terijerji in (ce se ne motim) 5 angleskih bulterijerjev. Tri lastnike je presenetil izid testiranja, ko je slusni test pokazal, da so psi gluhi na eno uho, saj do sedaj nikoli niso opazili kakrsnihkoli znakov, ki bi nakazovali na omenjen problem. Undecided

Naslednje testiranje bo predvidoma cez 5-7 tednov, ko bo veterinarka iz Dunaja ponovno prisla v Slovenijo, da opravi slusni test pri leglu angleskih bullterrierjev (prvo slusno testirano leglo bullterrierjev v Sloveniji - vse cestitke vzrediteljem za ta korak! Smiley). Bodo pa na ta termin seveda vrata odprta tudi ostalim, ki bi zeleli slusno testirati svoje pse. Sporocim pravocasno tocen datum!
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #13 : ponedeljek, 15.08.2005 : 00:39:51 »

Aha, cena bo približno enaka? Ali je kakšna možnost da Regina pride na naš konec ( štajerska ), ali bo to spet v Ljubljani?
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #14 : ponedeljek, 15.08.2005 : 07:54:52 »

Aha, cena bo približno enaka? Ali je kakšna možnost da Regina pride na naš konec ( štajerska ), ali bo to spet v Ljubljani?

Konec septembra bo (kot je že Sally povedala) Gina prišla k nam v Moravče. Lahko prideš k nam, pa še mojga bučmana s sabo pripelji Cheesy.
Seveda ste vabljeni vsi, ki bi radi opravili BAER test.

lp,Tanja
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Slusni test (BAER)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines