mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:06:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: žalovanje pri psih
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: žalovanje pri psih  (Prebrano 13923 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #15 : torek, 05.02.2013 : 22:52:22 »

Vem, stara tema Sad

Pri znancih imajo psa. Devet let starega mešanca. Starejši gospod, lastnik, je pred tremi meseci zelo zbolel. Zdravljenje še traja. Upanje umre zadnje.
Pes se je v teh treh mesecih postaral za sto let. Osivel je, zgubil voljo do življenja. Nobena stvar ga ne zanima. Veterinar pravi, da je zdravstveno vse v redu, pes pa hira in hira. Kam bo to pripeljalo?
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #16 : torek, 05.02.2013 : 23:02:25 »

Moj ostareli sosed je pred leti izgubil dokaj kratko bitko s svojo boleznijo, njegov zvesti pasji spremljevalec je umrl nekaj tednov pred njim. Pes do gospodarjeve bitke ni kazal znakov bolezni ali pospešenega staranja. Čeprav mi je bila zato pasja smrt vedno uganka, se je njuna pot preprosto pravilno iztekla.. In sem (pa verjetno tudi lastnik) hkrati čutila olajšanje, da je gospodar pokopal psa (in ne obratno). Pes je bil takrat starejši od mene in si slike, na kateri ne bi nastopala skupaj, preprosto nisem predstavljala.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 06.02.2013 : 08:35:02 »

Ko je pred kar nekaj leti naš sosed umrl, je njegova psička, čeprav je ostala družina lepo napraj skrbela zanjo, začela hirat in na koncu poginila. Prav razpustila se je. In čeprav so se vsi trudili jim ni uspelo, da bi rešili vsaj njo  Undecided
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #18 : torek, 12.02.2013 : 14:22:00 »

hachiko a dog story...lep primer tega...eden izmed boljsih filmov po mojem izboru..
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 14.03.2013 : 12:28:19 »

Vem, stara tema Sad

Pri znancih imajo psa. Devet let starega mešanca. Starejši gospod, lastnik, je pred tremi meseci zelo zbolel. Zdravljenje še traja. Upanje umre zadnje.
Pes se je v teh treh mesecih postaral za sto let. Osivel je, zgubil voljo do življenja. Nobena stvar ga ne zanima. Veterinar pravi, da je zdravstveno vse v redu, pes pa hira in hira. Kam bo to pripeljalo?

Da nadaljujem zgodbo. Vse kaže, da se bo lastnik postavil na noge in zmagal bolezen. Pes, pes pa noče. Tako depresivnega psa še nisem videla. Je sploh možno, da je res depresiven. Brez volje. Tudi vstati se mu ne ljubi. Za povrhu vsega je pričel renčati na vse. Vključno z domačimi. Včeraj je pokazal zobe lastniku, ko mu je prinesel hrano. Pes je ležal in renčal. Obisk pri veterinarju spet ni prinesel nobenih rezultatov. Pes je zdrav. Preslikali so celega, kri v redu, ..., pes pa renči.
Naj posebej poudarim, de je bil pes pameten, socializiran,  v stanovanju, vajen otrok. Nikoli nobenih težav. Zadnje mesece pa tempirana bomba.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #20 : četrtek, 14.03.2013 : 16:12:23 »

http://www.dorwest-slovenija.si/index.php?mod=products&ID=1034&p=Dorwest
Jaz bi poskusila s temle. Verjetno se je tudi vsakodnevna rutina psa krepko spremenila v času gospodove bolezni, poleg tega da je bilo ozračje nabito s skrbjo, žalostjo itd. Dolgotrajen stres je pustil posledice, vsaj meni se tako zdi. Blaga pomirjevala mu sigurno ne bodo škodovala.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #21 : četrtek, 14.03.2013 : 18:00:42 »

Jaz sicer o psih ne vem nič, ampak se mi to ne zdi ravno normalno glede na vse opisano in bi raje zamenjala veterinarja in naredila še kakšno kontrolo.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #22 : četrtek, 14.03.2013 : 20:59:33 »

Se strinjam s Cats.
Mogoce tudi kaksen test na anaplazmo ali borelijo ne bi skodil.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 14.03.2013 : 22:30:19 »

Na klopne je bil test negativen. So delali teste že prvič in drugič.
Za anaplazmo bom pa morala vprašati, če kaj ve lastnik oz. sin od lastnika, a je bilo to tudi kaj pregledano.
O veterinarju pa imam zelo dobro mnenje. Je na zelo dobrem glasu. Med drugim mi je tudi Freda hitro postavil nazaj na noge. Saj takšni primeri mu dobesedno poženejo kri po žilah, ko ne more ugotoviti nič konkretnega, psu se pa vidi, da ni dobro.
Mi bomo počakali še malo. Vsak dan skoraj ne upam uleteti na kavo. Zagotovo pa ne bodo vrgli puške v koruzo. Ga imajo preveč radi.
P.s: Maja01, veš, bolj kot ga gledam, bolj mislim, da imata z Fanto skupno žlahto. Po velikosti, ušesih, obarvanosti...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #24 : četrtek, 14.03.2013 : 22:31:43 »

Anaplazma je po domače erlihija, torej najpogostejša klopna pri nas.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: žalovanje pri psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines