mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:01:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj stran od mame?  (Prebrano 32224 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #120 : torek, 16.12.2008 : 23:41:58 »

Ste se pa razpisali vidim Wink
Nevem zakaj bi bilo pri 8. tednih prezgodaj, mladici so bili povsem dovolj zreli za oddajo. Ze ko sem se pogovarjala z vzrejno referentko mi je tudi sama rekla da je pri tej starosti cisto ok, pa ni mi dala samo ona tega vedeti, ampak tudi vec letni vzreditelji in ljudje ki so precej poznani v kinologiji in mislim da jim lahko zaupam glede takih podatkov.

Sploh pa lahko taksne in drugacne pretirano zgrozene pripombe naslednjic zadzite zase, ali pa jih izustite kje drugje, pri kaksnem resnejsem problemu v zvezi s psi, kjer dejansko imajo ucinek in so potrebne Wink V primerih kot je ta, kjer se pregovarjamo za par dni, samo zato ker tako pise v novem zakonu, pa so lahko taki komentarji prisparani, pa se ogromno vasega casa Wink
Ko smo ze pri tem.. dvomim da vsi zivite tocno po pravilih in zakonu? Ce pa vam to vedno in povsod ratuje, potem pa svaka vam cast Wink
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #121 : sreda, 17.12.2008 : 08:56:08 »

Nevem zakaj bi bilo pri 8. tednih prezgodaj,...
Zato, ker tako pravi pravilnik.

Ne mislim razpravljat o smiselnosti zakonov (in podzakonskih aktov), dejstvo je da jih imamo in jih je treba upoštevat. Če pa vsak lahko upošteva samo tisti del, ki se mu zdi smiselen.... ja ne vem no, potem ni čudno, da smo kjer smo - tudi ali pa predvsem na področju zaščite živali.

Tudi o devetih tednih ne mislim razpravljat, vsak si lahko poišče argumente za ali proti, če pač hoče.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #122 : sreda, 17.12.2008 : 12:31:54 »

Jaz pa vedno rada razpravljam o takih stvareh in če se že vrtimo okrog ene teme je fino če se še napiše zakaj se nekdo s kršenjem dotičnega zakona ne strinja..odgovora da je zakon pač zakon in se ga je treba držati pač ne sprejmem, ker si na prejšnji strani napisala da jih tudi ti kršiš Smiley Sicer pa zakon tudi pravi da je treba psa vsako leto cepiti proti steklini, ane?

Ja, na področju zaščite živali je marsikaj šlampasto ampak tam govorimo o takih in drugačnih oblikah mučenja. Saj tule ne bomo Amerike odkrili, vsak ima svoje mnenje, ampak tole z osmimi tedni ni nikakršna problematika o kateri bi bilo vredno rapzravljati, je preveč problemov drugje. DEJANSKIH problemov.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #123 : četrtek, 18.12.2008 : 09:53:54 »

Nerodna reč. Meni pa se zdi razpravljanje o tem katere zakone ali člene je smiselno upoštevat in katere ne hudo neplodno in nekoristno zapravljanje časa. Obstajajo manj in bolj težke kršitve in s težo prekrška sorazmerne sankcije. Zakaj se ne strinjam s kršitvami zakonov? Ker se mi zdi tako edino pravilno in ne razumem zakaj bi sploh bila potrebna kašna druga razlaga.

A potemtakem, ker nekateri kradejo miljone ni tako hudo, če nekdo ukrade 1000 €? Če pa jih samo 100 pa to niti resen prekršek ni, ko je toliko večjih, dejanskih problemov?

Na prejšnji strani sem napisala, da bi lahko komot... kar v praksi pomeni, da imam izpolnjene vse pogoje - razen tega, da bi bilo to dovoljeno. Kar v praksi torej pomeni, da pol avtoceste gledam na števec in bremzam.

Kar se cepljenja tiče.... moj pes je 24/7 pod kontrolo, gozd pa od blizu vidi predvsem po TV. Bi kašno cepljenje rajši spustila, pa ga ne, ker to ni dovoljeno. Po drugi strani pa se mačke (prostoživeče in lastniške) prosto sprehajajo v bližini gozdov. Pred kratkim sem recimo na Seči gledala lisičko, ki je skušala skozi ograjo na vrt pred hišo. Bi rekla, da ima veliko več možnosti, da se sreča s kašno mačko, ki ni cepljena.... Pa kaj naj? Ne cepim svojega psa, ker se mi zdi nesmiselno glede na to do kam zaidejo mačke brez nadzora?
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #124 : četrtek, 18.12.2008 : 10:51:32 »

Mislim da si ze malce zasla s teme Sleepy.  Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #125 : četrtek, 18.12.2008 : 13:08:41 »

A potemtakem, ker nekateri kradejo miljone ni tako hudo, če nekdo ukrade 1000 €? Če pa jih samo 100 pa to niti resen prekršek ni, ko je toliko večjih, dejanskih problemov?
No, to pa je primerjava Smiley

Sicer sem pa svoje mnenje povedala, za ostalo je pa škoda časa in smetenje teme.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #126 : četrtek, 18.12.2008 : 13:25:29 »

Mogoce bi bilo ze pametno odrpeti novo temo, kjer bi lahko razpravljajli o smiselnosti oddajanja mladicev pri 9ih tednih...

Bi pa dodal samo se nekaj: jaz sem moje tamale zacel oddajat ko so imeli 8 tednov in 1 dan. Ce pogledam razpredelnico je slo tako: 1.mladic (8 tednov 1dan), 2. mladic. (8 tednov 2dni), 3. mladic ( 8 tednov dni), 4 mladic ( 9 tednov)... 2 mladicka sta sla sele pri 10ih tednih (pa ne zato, ker ni bilo kupcev), 2 pa pri 12ih.
Torej sem bil v "prekrsku" za cela 2 mladica)... Ce se malo posalim: Na avtocesti sem za dve minuti vozil 140km/h, potem pa takoj nazaj po omejitvah!  Tongue

Bi pa dal samo se eno primerjavo:

Mnogi debatirajo zakaj je smiselno tetoviranje mladicev in da je to nehumano (o tem ne bom razpravljal)... Ampak zakaj sploh razpravljat, ce pa zakon tako veleva. Sej zakone je treba spostovat, ne glede na to kako nesmiselni so.  Huh

Res bi lahko razmislili o novi temi, ce slucajno ze ne obstaja (v tem primeru se nas lahko prestavi), ker bi znala debata bit zelo zanimiva.

lp
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #127 : četrtek, 18.12.2008 : 14:06:30 »

No, to pa je primerjava Smiley

To ni bila primerjava, je bil pa popolnoma enak princip....

Mnogi debatirajo zakaj je smiselno tetoviranje mladicev in da je to nehumano (o tem ne bom razpravljal)... Ampak zakaj sploh razpravljat, ce pa zakon tako veleva. Sej zakone je treba spostovat, ne glede na to kako nesmiselni so.  Huh

Aleluja!  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #128 : četrtek, 18.12.2008 : 14:08:50 »

A zakon veleva tetoviranje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #129 : četrtek, 18.12.2008 : 14:28:45 »

Hehe, to je tako vprasanje za zamislit... bo koristilo, da malo zbudim mozgancke, ker je itak zaspan dan... Grin

Skratka, kolikor vem strokovni pravilnik KZS določa tetoviranje mladičev, ki so skoteni po 1.1.2003.

Sem se pa spravil brat Pravilnik o označevanju živali, veterinarskem spričevalu in veterinarski napotnici, kjer pa lepo pise, da je obvezno samo cipiranje... nisem pranivk in samo bezno poznam kako funkcionira nas sistem, ampak pomoje velja to kar pise v Strokovnem pravilniku KZS...

Ce pa se je kaj spremnilo pa ne vem. Bi pa bilo to fajn vedet.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #130 : četrtek, 18.12.2008 : 14:30:07 »

slovnicka napaka: pranivk = pravnik. Se bo res treba pocasi zbudit... Undecided
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #131 : četrtek, 18.12.2008 : 14:31:20 »

Dejmo se sklat zaradi dobro oskrbljenih mladičev, ki so šli glede na zakon v nov dom par dni prezgodaj.
Pa pozabimo na tiste, ki crkujejo brez oskrbe kr nekje.

OT, spoštujem zakon, če se le da. Hja, mam pa doma mačko, ki ji po zakonu pripada 30 dni (v določenem zavetišču). Kolikor vem, je bila cepljena in sterilizirana "čist privat". In še enkrat bo cepljena, v kolokor ne bo prej oddana, čist "privat".

Tolk o tem, kako so zakoni fleksibilni.

Dejte se ukvarjat z resničnimi problemi.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #132 : četrtek, 18.12.2008 : 15:43:50 »

Ja res je tukaj ze skoraj klanje..
Mladici so bili od prvega dneva superiorno oskrbljeni, jedli so kvalitetno hrano, ze sama kotilnica je bila narejena korektno, s policko, da slucajno nebi bil kateri polezan, z njimi sem bila skoraj 24/7, spala sem dobra 2m stran od njih da sem lahko takoj vstala ce bi bilo kaj narobe, veliko sem dala na socializacijo, navajala sem jih na ovratnice, na glasno glasbo, na razlicne zvoke, naredila sem kar sem lahko da bi blo mladicom cim bolj komfortno dokler so bili pri meni, zdej nej se pa kesam ker so sli par dni prezgodaj ven iz legla? Ja pajade. A ce zakona ne bi spremenili pa ne bi noben pis(k)al??
Torej je vecina nadudlana zakonov in ne krsi niti enega samega odstavka pravilnika??

Bi bilo bolj pametno, da tako paniko delate nekje kjer je res potrebna, pri kaksnih zabačenih steparjih, ampak take se samo pljuva po forumih da bi pa kdo s katerim v kontakt stopil in mu jih par napel, to pa ne. Se strinjam, glede takih res ni veliko za naredit, ampak tole pa tut ni nacin.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #133 : četrtek, 18.12.2008 : 15:47:22 »

Zakon omejuje stvari navzdol, ne navzgor. Če zavetišče obdrži žival pri življenju več kot 30 dni (ne vem kaj ma tukaj veze to, da maš mačko doma ti) je to prostovoljna (al ne vem kako bi rekla) odločitev zavetišča, če jo evtanazira 29 oz. 30. dan je to kršitev ne glede na to kako dobro oskrbovana je bila do takrat.

 Undecided kdo pa se kolje?

Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #134 : četrtek, 18.12.2008 : 16:17:00 »



 Undecided kdo pa se kolje?


Ce lahko eni pretiravate, bomo pa se drugi..
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines