mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:22:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj stran od mame?  (Prebrano 32228 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #135 : četrtek, 18.12.2008 : 17:45:57 »

Bom se jaz dodala, dejstvo je da je mogoče res primerneje oddati mladiče pri 8-ih kot pri 9-ih tednih, tako so tudi mene vsi učili, ampak pri 7-ih tednih in par dni pa je meni cisto prehitro. Sem dobila svojo prvo psico pri takšni starosti, pa se mi zdi da to ni bilo čisto ok, da bi ji še koristil tisti teden druženja z mamo in sestrico. Tudi jaz nisem tak, da bi se držala zakona kot pijanec plota iz čisto praktičnih razlogov (ker je bil petek in so potem imeli čas) so mladički odšli 2 dni pred dopolnjenimi devetimi tedni, ampak še en teden prej pa pri meni ni prišlo v poštev da bi jih dala stran.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #136 : četrtek, 18.12.2008 : 19:31:57 »

Ravno zato sem tudi jaz pse tako oddala, iz razloga da bi imeli ljudje cas cez vikend. Sli so na petek, in tako so imeli novi lastniki cel vikend cas malce bolje spoznati mladicka on pa njih. Lahko bi jih imela se kak teden, pa jih dala novim lastnikom cele pokrizene, ze tko so imeli kaksno krasto kje pod vratom. Kdor je imel kdaj priloznost videti mladice stafforda v leglu ve o cem govorim. Mali imajo tako grobo igro, da je na vsake tok kaksen tako zakrulil da sem mislila da mu ze kaj manjka. Oni so v petek popoldne-zvecer sli, v torek pa naj bi imeli 8. tednov.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #137 : četrtek, 18.12.2008 : 23:14:07 »

Ja, jaz sem isto nardila, samo 1 teden kasneje, samo to sem hotla povedat...tudi mene so prosili, da naj jih oddam tako kot ti pa se mi ni zdelo primerno. Mislim da bi ti morala počakat na tistih 8 tednov in 3 dni in jih takrat oddat, v bistvu si jih pa pri 7 tednov in 3 dni oddala.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #138 : četrtek, 18.12.2008 : 23:50:05 »

Mene ni noben nic prosil, sem se sama odlocila Wink
Glede na to da veliko vzrediteljev ki jih poznam oddaja pse pri isti starosti, nevem kaj je v tem primeru drugace.. ce bomo gledal pesimisticno je res ''dobrih 7 tednov'', tako kot je kozarec lahko napol prazen, ali pa napol poln Wink
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #139 : petek, 19.12.2008 : 19:43:33 »

Hja, ampak kako pa so pisci zakona argumentirali teh 9 tednov in zakaj je to boljše od dotedanjih osmih?

Če je zakon tak da se mladičev ne sme oddati pred dopolnjenimi 9 tedni, se tukaj nimamo kaj praskati, ker zakone smo dolžni spoštovati. Kakšno je pa tvoje subjektivno mnenje o zakonu je pa druga stvar. Ampak še vedno si ga pa dolžna spoštovati, ker v nasprotnem primeru pač sledijo sankcije. Smiley
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #140 : petek, 19.12.2008 : 19:49:35 »

No prej nisem prebral do konca in vidim da je že Sleepy vse dobro razložila.
Ni važno, ali je zakon dober ali slab, dolžni smo ga upoštevati. Ker se na sodišču pač ne moremo braniti s tem, da podajamo svoja mnenja kako bi naj zakon sploh bil napisan. Ker tudi če je napačen in povsem zgrešen, in če je bil sprejet,je veljaven, kar pomeni da se ga moramo držati.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #141 : petek, 19.12.2008 : 19:52:00 »

odgovora da je zakon pač zakon in se ga je treba držati pač ne sprejmem

Kaj ti sprejemaš in kaj ne, ne bi zanimalo nikogar na sodišču. Razen če bi mogoče v zakonu kje spodaj pisalo, da velja za vse, razen za Desobediencio.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #142 : petek, 19.12.2008 : 20:05:45 »

Ampak še vedno si ga pa dolžna spoštovati, ker v nasprotnem primeru pač sledijo sankcije. Smiley
A dej ga srat? Smiley
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #143 : petek, 19.12.2008 : 20:43:48 »

A dej ga srat? Smiley

Samo objasniti sem ti želel kaj pomeni, če za določeno stvar obstaja zakon. Ker je bilo moč razbrati, da ti ni čisto jasno.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #144 : petek, 19.12.2008 : 22:22:48 »

Potem pa ne bereš dobro mojih postov.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #145 : sobota, 20.12.2008 : 01:29:18 »

Bolje kot da se tukaj studira zakone, si raje preberite kaksno kinolosko knjigo. Najboljsi cas za socializacijo pri novem lastniku je 7-8 tednov, zato jih dosti vzrediteljev tudi takrat odda.
Za vzreditelje je edini veljavni pravilnik o strokovnem delu ki je bil sprejet julija 2004. To je najvisji strokovni akt KZS, katerga clan je tudi vzreditelj posredno preko kluba v katerga je vclanjen.
Zakon o zasciti zivali je druga zgodba. Wink Za pripravo je odgovrno ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, organ ki ga izvaja pa je spet ministrstvo in veterinarska uprava. Kinoloska zveza pa ne spada niti pod ministrstvo niti pod vurs.
Vzreditelji smo podvrseni pravilnikom in aktom KZS.
Od psa do psa je odvisno kdaj se ga odda, za nekatere je dobro cimprej (takoj pri 7 tednih ko dobi tatovirno cifro), drugi pa so lahko dlje pri mami. Odvisno od samostojnosti mladica in navezanosti na vzreditelja.

Pa se par informacij o tatoviranju..

Po predpisih fci in sklepu s KZS se od 1.1.1976 dalje tatovirajo vsi pasmeski psi, polezeni na obmocju Slovenije (69. clen), pse pa se tatovira v starosti med 6. in 8. tednom (74. clen).

O sankcijah pa raje ne bi Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #146 : sobota, 20.12.2008 : 10:36:19 »

Moon tu pa nimaš čisto prav...osnovni pravni princip je hierarhija predpisov in tukaj je zakon nad vsakim strokovnim pravilnikom KZS. Se pravi če tebe, ki si mladiče oddala 10 dni prej in čisto tehnično tudi mene, ki sem jih oddala 2 dni prej nedko prijavi na veterinarsko inšpekcijo naju obe doletijo sankcije in se lahko ti in jaz popolnoma na glavo postaviva koliko je zakon smiseln ali ne.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #147 : sobota, 20.12.2008 : 11:27:42 »

Kakšne pa so pravzaprav sankcije? Mogoče malo površno berem, ampak v Zakonu o zaščiti živali o tem ne najdem nič, v Pravilniku o zaščiti hišnih živali, katerega podlaga je 40. člen Zakona, pa kazenskih določb ni.

Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #148 : nedelja, 21.12.2008 : 22:33:08 »

Mislim s kakšnimi stvarmi se nekateri ubadate....se v celoti podpišem pod post YO!

Čist slučajno sem dons 4 od 6 mladičev iz tega legla vidla... na kupu! Katastrofa, en brez noge, drug brez repa, en čist natresen, enmu je pa uč ven padu! In to vse samo zato, ker so šli od doma pri 7 tednih in 3 dneh! Si morte mislit?Huh

Svašta!

Vidla sem kar precej legel amstaffov in moram rečt, da Sari svaka čast kako je skrbela za njih in kako jih je socializirala do konca! In to punca, ki še ni polnoletna! Pa jih nisem danes videla prvič, ampak jih spremljam odkar so se skotili. Tko da se strinjam s tistimi, ki so napisali, da se raje ukvarjajte z vzreditelji, ki za mladiče ne skrbijo tako kot Sara oz. za drugo pasjo problematiko. Dela boste vsekakor imeli čez glavo.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #149 : ponedeljek, 22.12.2008 : 00:19:38 »

Hvala Tanji za support Wink, eni ocitno veste kako stvari stojijo, enim se pa pac ne da dopovedat.

Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kdaj stran od mame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines