mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:30:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kdaj začeti z vzgojo mladička?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj začeti z vzgojo mladička?  (Prebrano 28109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #60 : petek, 15.12.2006 : 13:59:23 »

Pa še to si pozabila dodati, da je bila vaša mlajša psička poseben primer. Dobili ste jo že par mesecev staro, nesocializirano, nevajeno sveta, kakršnegakoli reda... Pa ti je kljub temu v par dnevih uspelo! Doslednost, doslednost, doslednost....
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #61 : petek, 15.12.2006 : 14:15:07 »

Ja, mala srcica je res poseben primer, pri njej je bilo treba samo najti kraj (poleg doma), kjer je sproscena in kjer se ji je zdelo, da ji nihce nic noce. Pac je nismo nic kregali, ko se je doma polulala (pokakala se tako ali tako ni nikoli), ampak smo jo samo ven nesli (jap, tale se pa rada nosi, ker se tako pocuti bolj varno).

Pac imas psa doma kaksen teden (ali pa se manj), pa hitro ugotovis, kaj rabi, tudi ce ti sam ne zna povedati.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #62 : petek, 15.12.2006 : 14:20:41 »

Poleg tega pa, kot je napisala Jolyans, lulanje in kakanje na papir lahko še kako prav pride, ko je pes boln, pa ga ni dobro vlačit ven. Ali pa ko ga spedenaš za razstavo (dolgodlaki in majhni), pa zunaj lije kot iz škafa in more it lulat (Jolyans, kako bi meni to prišlo prav prejšnji vikend. Moje nočejo več na papir...) Ali pa, ko je imela naša psička hudo drisko po kotitvi in je morala ponoči vsake pol ure ven. Zunaj pa pol metra južnega snega... Vsakič, ko sva prišli noter, je bila ledena... Si predstavljaš sneg in led na seskih polnih mleka? Da ne govorim, da sva se vsakič morale sfenat, da je šla suha in topla nazaj k mladičem...

Ni vse črno in belo! Vsaka stvar prav pride.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #63 : petek, 15.12.2006 : 14:56:56 »

JOJ, Kalsang, me je kar v trebuhu stisnilo, ko sem prebrala ta tvoj zadnji post.
Ja, včasih je res grozno, ko moraš s psom v slabem vremenu ven.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #64 : petek, 15.12.2006 : 14:59:45 »

Res obup!

Ok, saj se da od vlage skravžljano dlako za razstavo še nekak zravnat...

Ampak ko je Tara po kotitvi vsake pol ure po tistem snegu vlekla polne seske! Še mene je bolelo namesto nje...

Sem takrat rekla, da bom Pamo imela navajeno tudi na papir, pa mi spet ni ratalo...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #65 : petek, 15.12.2006 : 15:44:32 »

Na splošno se mi zdi večji problem kot papir to, da pri nekaterih ljudeh, ki majo mladičke, tem živalicam ne omogočijo iztrebljanja zunaj kotišča.
Ki niso navajeni na to, da se tam kjer se leži ne lula in kaka. Take je šele težko naučit zunaj opravljati potrebo.

Mi v bistvu tudi, nikoli nismo uporabljali papirja, ker ni bilo potrebe.
Še tista psička, ki je mela pomešane pojme, ga ni potrebovala. Tista je mislila, da mora lulat noter in ne zunaj, papir gor ali dol  Roll Eyes

Pri zgornjem primeru je sobna čistoča res lahko problem če od prvega dne ne delamo prav.

Sicer pa, kot pri vsem, pes ni nikoli kriv, krivi smo mi. Vedno.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #66 : petek, 15.12.2006 : 16:00:53 »

Se podpišem pod tvoj post, AngSeter!
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #67 : petek, 15.12.2006 : 17:53:00 »

Ja je pa tudi res, da kar se Fifi nauči, to potem Fifi tudi zna in en malo bolj trdoglav Fifi rabi pač malo več časa, da spremeni vedenje. Moj fifi je pač rabil ogromno časa kljub mojim predhodnim izkušnjam. Je pač treba vztrajat in letanje v pižami okoli je standard tudi pri meni...sosedje so že vajeni vsega hudega.

Se mi pa vseeno zdi lulanje na papir potuha in konec, sploh pri ljudeh in psih, ki jim tega ni potrebno. Potuha pa v tolikšni meri, ker potem itak ni več treba psa ven vozit, potem je zunaj mrzlo, potem je blatno, itd. in počasi kuža noter lula in kaka, ker pa itak divja po stanovanju, pa se tudi razgiba. Torej, zakaj sploh srehodi?Zdaj sem malo pretiravala in posplošila, poznam pa kar nekaj takih ljudi, ki tako razmišljajo...žal.

Razumem vzreditelja, da ne more krdelo polulancev ven vozit in da je to rešitev, vendar pa dolgoročno ni rešitev. Jaz bodočim kupcem ne bi povedala za ta način reševanja čistoče, naj se ubadajo z rednimi izhodi s psom...bo bolj koristilo psu in njim (to govorim v primeru ljudi, ki imajo psa za na kavč in nimajo ravno širokega znanja glede pasjega vedenja in nekih zahtev od psa). Pa naj jim polula perzijsko preprogo, ga bodo več ven vozili, če pa ga bodo zaradi tega dali vstran, pa itak niso primerni lastniki.  Iskreno pa tudi upam, da mi ne bo nikoli potrebno bit praktično zaradi kakšne bolezni in ne bi navajala psa lulanja na papir samo zaradi primera če.....

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #68 : petek, 15.12.2006 : 23:01:19 »

Felina, narobe si mi razumela! Psa ne navadiš na papir za vsak primer, če...

Samo izkoristiš to, da je kot mladiček hodil na papir za to, da v taki situaciji gre tudi!

Res je, da to, kar se Fifi nauči, tudi zna. Ampak tudi hitro pozabi, kot vemo iz milijon drugih primerov.

Moji sta obe znali na papir, in nanj tudi hitro pozabili. Tako zelo pozabili, da mi zdaj včasih, kot sem opisala, zelo narobe hodi.

Če bi pa ugotovila, da so kupci mojega mladiča tako leni, da še za nekaj tako osnovnega nočejo poskrbeti, bi jim pa vrnila denar in vzela mladiča, ker se mu res potem pri njih ne obeta dobro življenje.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #69 : ponedeljek, 18.12.2006 : 13:48:09 »

Hej Kalsang, kaj pa če iz istega legla sestrici nimata problemov z lulanjem in kakanjem zunaj, fant je pa "fina dama" in se zunaj trese in cvili, tako ga tišči, notri pa teče na papir in opravi svoje Shocked
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #70 : ponedeljek, 18.12.2006 : 13:50:41 »

Mila jera!!!!  Grin Grin Grin Grin

A so še vsi pri tebi? Če so, ga bodo ziher sestrice dale idejo...

Saj ne preostane drugega, kot da vztrajaš. V tem vremenu si pa marsikateri kuža raje izbere časopis  kot zelenico....
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #71 : ponedeljek, 18.12.2006 : 16:50:32 »

Sej ni neumen, zunaj je mrzlo, mokro, po možnosti se ti še kdo za rit zalepi...  Grin Grin Grin
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #72 : ponedeljek, 18.12.2006 : 18:04:03 »

Ne, Kalsang, zdaj je pri meni samo še fant, ki ga pridejo iskat v petek.  Punci sta šli in Ljubljančanka je že bila na obisku pri Miri.

No, saj računam s tem, da bo moja trma zmagala nad tibetansko Wink Huh
Logiran
ayana
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #73 : sreda, 20.12.2006 : 17:39:08 »

No po dolgem času, ko ste se vredu razpisale, je tut nam usmelo opravit potrebe tam kjer se to počne (zunaj), sicer smo še vedno občasno na papirju, smo pa vseeno ZUNAJ!! Nekako se je vdala... Smiley

Hvala vam za nasvete, tisto z utaboritvijo je še najbolj zaleglo....

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #74 : sreda, 20.12.2006 : 22:13:16 »

Čestitke! Kar tako naprej.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kdaj začeti z vzgojo mladička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines