mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:04:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Pitbull terier  (Prebrano 158557 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Neli
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 114


« Odgovor #30 : petek, 07.06.2002 : 11:50:56 »

Pitrasta,

lahko prideš na piknik forumovcev http://www.mojpes.net/piknik/index.html . Althea bo zagotovo tam, mogoče pa tudi Sinity in Tomo. Se mi zdi da oni zelo dobro poznajo omenjene pasme in bi bili zagotovo pravi sogovorniki. Poglej pa tudi na ***
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #31 : petek, 07.06.2002 : 19:20:30 »

Zdravo!

Mene pa zanima kakšna je razlika med Ameriškim staford terierjem in Ameriškem pit bull terierjem? Če je sploh kakšna?

            lp Shocked
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #32 : petek, 07.06.2002 : 19:41:22 »

tudi to pise na strani www.** ewchy, razlozil pa je to tudi ze tomo, mislim da pod temo APBT. Neli, upajmo da pridem tudi jaz z mojo razvajenko in dik s svojo. Tam bomo lahko kaksno rekli tudi o AST-jih, APBT-jih itd. Drugace pa Pitrasta ne sekiraj se zaradi prepametnih ljudi, ki vedo vse in se vec o psih, se posebno o psih drugih ljudi. Mirno reci naslednjic gospe ali gospodu, da nimas casa in odidi. Naj se doticni najprej zamisli nad svojim psickom in poskrbi zanj, potem pa naj se ukvarja s tvojim. Dobra taktika je, da gospoda ali gospo vprasas, ce mogoce ve, kaksne pasme je tvoj pes. Povej mu, da je to stafordshirski bullterier. Izogibaj se okrajsav kot so pibull ipd. Ce poves celotno ime pasme vecina ljudi onemi. lp
Logiran
Ruby
gost
« Odgovor #33 : petek, 21.06.2002 : 13:58:28 »

Pozdravljeni,

Samo malo bom komentirala izjavo Sinity, ki pravi : "Žal se še vedno pojavljajo, sploh v Sloveniji, kjer so znanja o tovrstnih psih porazna in skrb vzbujajoča, totalne zmešnjave glede tega, kaj je APBT in kaj staffordshirski terier. Mnogo je rejcev, ki trdijo da je eno in isto, kar je seveda totalna zmota. "
V Ameriki je velik procent AmStaffov, ki so dvojno registrirani - pri AKC in UKC. Torej je isti pes registriran kot American Staffordshire Terrier in kot American Pitbull Terrier. Torej, ne moremo reci, da sta to dve povsem drugacni pasmi. Je pa res, da jih vecina to pocne cisto iz enega samega razloga - da psa razstavljajo za vec nazivov. Vsaj jaz osebno poznam kar nekaj takih. Seveda, pa je zaradi razlicnih registracij  - AKC, UKC, ADBA (American Staffordshire / Pitbull Terrier)velika zmesnjava. Kar pogosto zasledis na internetu vzreditelje amstaffov, ki svoje pse registrirajo le pri AKC in trdijo, da njihovi psi nimajo absolutno nic s pitbullom. No, hecno je, ker imajo v rodovniku ze v tretji ali celo drugi generaciji "pitbulle". Saj razumete, kaj s tem mislim? Po eni strani to razumem, pac nocejo, da bi jih primerjali s tistimi manijaki, ki pse se vedno uporabljajo za pasje boje. Samo...
In kot je rekla moja prijateljica, ko bi nasa pasma imela vsaj drugo ime...

In mimogrede Sinity, smo vzreditelji in ne rejci.
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #34 : petek, 21.06.2002 : 14:30:48 »

Dobro, ce se osredotocimo na ZDA in morda se UK, bi se dalo o teh stvareh se precej debatirati!
Rajsi pa bi videla, da se osredotocis na Slovenijo, kjer smo s tem kaksnih 40 let zadej. Sorry, se vedno.
Eni ste mogoce vzreditelji in zelim si, da bi vas bilo cimvec, drugi pa si tega naziva ne zasluzijo, in so in bodo zame samo rejci, na zalost. Kaksna je zame razlika, ti pa tudi lahko razlozim, ce te zanima.
lp
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #35 : petek, 21.06.2002 : 15:44:02 »


Citat

V Ameriki je velik procent AmStaffov, ki so dvojno registrirani - pri AKC in UKC. Torej je isti pes registriran kot American Staffordshire Terrier in kot American Pitbull Terrier.


Ja, vendar naceloma obstajajo neke razlike med razlicnimi vzrejami teh psov (mislim na AKC pse vs. ADBA pse vs UKC pse), predvsem ali pa v glavnem pri zunanjosti.  S stalisca AKC in FCI so am. staff. terierji samostojna pasma. S stalisca UKC/ADBA niso, ceprav prej omenjenih razlik nihce ne zanika in verjetno kaksnega vecjega priliva AKC psov zaradi tega ne bi bili ravno veselia. Meni se zdi se najbolj tocno razmisljanje o am. staff. terierjih kot o loceni vzrejni liniji znotraj pasme APBT.  Liniji, ki je bila locena in je locena predvsem zaradi zunanjosti, ne karakterja.
Logiran
Ruby
gost
« Odgovor #36 : petek, 21.06.2002 : 17:06:29 »

Seveda so razlike, saj tudi npr. AKC in UKC standarda nista enaka! Sicer pa je res, da so vzreditelji "AKC linij" vzrejali v smeri nekoliko znacajsko milejsega psa, tu mislim le glede agresivnosti do drugih psov. Je pac jasno, zakaj. In seveda dali velik pomen zunanjosti. Vendar pri tej pasmi vseeno ni taksnih razlik med "razstavnimi" in "delovnimi" linijami, kot npr. pri huskyih. Sicer pa se mi zdi Tomovo mnenje kar dobro!

Sinity, malo prevec posplosujes! Ne, da sem MOGOCE vzreditelj, sem vzreditelj, oz. vzrediteljica natancneje. Seveda so v vzrejo psov vkljuceni med drugim tudi ljudje, ki ne bi smeli. To je res. Sem jaz uvrscam tudi tiste, ki vzrejajo brez rodovnikov!
Nismo 40 let zadaj, nasa kinologija ni tako zadaj. Je pa res, da je pri nas tema AST/Pitbull tako tako in ni prida ljudi, ki bi se jim ljubilo kaj podrobneje razpravljati/prebrati o tem. Sem se o tem tudi sama prepricala. Toda vedeti je treba, da pri nas npr. amstaffi niso nikdar bili med popularnimi pasmami, niti ni bilo vzreditelja, ki bi bil aktiven v tej pasmi od samega zacetka (s prvim uvozom) pa do zdaj. To pa je tudi sigurno precej vplivalo na vse skupaj.
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #37 : petek, 21.06.2002 : 17:20:01 »

Citat
Sinity, malo prevec posplosujes! Ne, da sem MOGOCE vzreditelj, sem vzreditelj, oz. vzrediteljica natancneje. Seveda so v vzrejo psov vkljuceni med drugim tudi ljudje, ki ne bi smeli. To je res. Sem jaz uvrscam tudi tiste, ki vzrejajo brez rodovnikov!
Nismo 40 let zadaj, nasa kinologija ni tako zadaj. Je pa res, da je pri nas tema AST/Pitbull tako tako in ni prida ljudi, ki bi se jim ljubilo kaj podrobneje razpravljati/prebrati o tem. Sem se o tem tudi sama prepricala. Toda vedeti je treba, da pri nas npr. amstaffi niso nikdar bili med popularnimi pasmami, niti ni bilo vzreditelja, ki bi bil aktiven v tej pasmi od samega zacetka (s prvim uvozom) pa do zdaj. To pa je tudi sigurno precej vplivalo na vse skupaj.

Tocno, tocno zaradi tega je nasa kinologija pri pasmah ala AST, SBT ipd tako zadej. Dobro, morda ne 40 let, prav veliko manj pa po mojem mnenju ne! 98% ali pa recimo, da ne bom spet prevec "stroga" 95% ljudi, ki se tako ali drugace ukvarjajo s kinologijo ali pa so lastniki psov, ne vedo o pasmah tipa bull nic. Ampak cisto nic. Za njih je vse pitbull, in s tem mislim vse, od SBTjev, do celo bullterierjev. Se bolj zalostno pa je, da je za njih vse "un pes, k full ugrizne, un pes, k je cist podivjan, un pes k bo ubil vsakega drugega psa". Sorry, bodimo realni, situacija je taka. Verjemi mi, da sem se tudi sama o marsicem, kar se tice teh psov prepricala in predebatirala marsikaj z marsikom, se vedno ostajamo na istem.
Tisto o vzrediteljih ni letelo direktno nate! Govorim na splosno, tebe pac ne poznam in ne morem oceniti, kaksen vzreditelj oz. vzrediteljica si. Se vedno pa trdno stojim za mojim mnenjem, nekateri so ali pa ste krasni vzreditelji, nekateri pa zal so bili in bodo zame zgolj samo rejci.
AST-ji, APBTji in SBTji ter bullterierji so na zalost zelo popularne pasme pri nas, samo takih psov, ki bivajo z druzinami kot enakopravni druzinski clani, takih, ki sodelujejo na razstavah, takih, katerih gospodarji jih imajo zato, ker jim pomenijo najvec na svetu, takih je malo! Na zalost!
Logiran
terry-khan
gost
« Odgovor #38 : petek, 21.06.2002 : 17:39:42 »

Ej, Ruby, čisto iz firbca, vzrediteljica katere pasme si? Domnevam da ASTjev. Sem se zmotla?
Logiran
Ruby
gost
« Odgovor #39 : petek, 21.06.2002 : 18:07:45 »

Zivjo Dik! Ocitno nisi ravno vztrajna pri svoji firbcnosti, sicer bi ze sama odkrila ikonco pod mojim imenom s povezavo na moje web strani. Ampak, naj ti bo to izziv in odkrij sama  Grin

Tema amstaff / pitbull, itd je sila obsirna. Tistim, ki jih resnicno zanima, glede "razlik" in zgodovina pasme, pa priporocam knjigo American Pit Bull & Staffordshire Terriers, avtor je Joe Stahlkuppe.
Logiran
terry-khan
gost
« Odgovor #40 : petek, 21.06.2002 : 18:28:52 »

Sem sprejela izziv in ugotovila, da se nisem motila. Zraven pa sem ugotovila, da sem tvojo stran že videla oz. obiskala in pohvale, pohvale, pa krasni psi, seveda.
Logiran
althea
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 154


« Odgovor #41 : sobota, 22.06.2002 : 08:57:11 »

Ruby,

ali mi lahko razložiš tvoj način solastništva psa.
Če se ne motim ti daješ pse iz svoje vzreje v solastništvo in me zanima kaj od teh oseb ti zahtevaš, eno leglo, itd?
Logiran
Ruby
gost
« Odgovor #42 : sobota, 22.06.2002 : 12:07:19 »

Althea,
Pogoji solastnistva se razlikujejo, odvisno od kvalitete in starosti psa/mladica. Da prihranim nekaterim ugibanje (in se kaj drugega...), bom konkretno povedala za psicko, ki sem jo prodala v tujino v solastnistvo. Psicka je bila prva izbira iz legla in je bila prodana po polovicni ceni, s tem, da bi moral solastnik pred njenim prvim leglom upostevati tudi mojo izbiro primernega plemenjaka (izbrala bi ga naj skupaj!)in mi iz legla potem vrniti mladica po moji izbiri. To je vse, nobenih podpogojev, itd. In zakaj pravim, da bi se moral. V pogodbi sem tako napisala in s tem se je solastnik strinjal. A na zalost pogoja ni uposteval!  Lips Sealed ... Ga pa se bo! Angry
Ceprav sem imela zelo jasen in nic kaj izkoriscevalen pogoj.
Je pa res, da imajo vzreditelji razlicne pogoje, nekateri so pri tem precej nefer. Toda, ce si ob prevzemu/nakupu mladica/psa pristal na dane pogoje, potem nimas kaj, dokler jih ne izpolnis.
Ce imas sam namen imeti psa v solastnistvu, ti priporocam, da skupaj s prodajalcem psa napises pogodbo, ki naj bo napisana cim bolj enostavno in jasno. Sicer se zna zgoditi, da bo kdo trdil, da si je pogoje "drugace razlagal".
Solastnistvo je enkratna resitev za marsikaterega vzreditelja in lastnika, vendar zahteva doloceno stopnjo pazljivosti... To ti pac lahko povem iz mojih izkusenj.  :-/
Logiran
althea
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 154


« Odgovor #43 : sobota, 22.06.2002 : 13:01:17 »

Hvala za odgovor

Bolj sem bil firbec, ker me je zanimalo kako to sploh poteka.

Kolikšne pa so cene tvojih mladičev, če seveda ni skrivnost?

Ali imaš ti kot vzrediteljica AST slabo mnenje oziroma ne maraš primerjati svoje pse z APBT, ker verjetno mečejo slabo luč na tvojo pasmo.....?
Logiran
Ruby
gost
« Odgovor #44 : sobota, 22.06.2002 : 15:25:04 »

Althea,

Ni za kaj.
Glede cen se pogovarjam pa le z resnimi interesenti...

Ne, nic nimam proti APBT. Sama ne zagovarjam te teorije, da sta to dve cisto drugacni pasmi. Meni se pac zdi to nesmisel.
Tako da me nic ne moti, ce mi kdo rece, da imam pitbulle. Jih imam, pa? Naj bo pa jasno, da svojih psov ne zlorabljam, kot sicer precejsen procent lastnikov te pasme  Sad
Priznam, da vcasih sem bila proti APBT. A z nadaljnim iskanjem podatkov, literaturo in kontaktiranjem ljudi, ki so v tej pasmi ze desetletja, sem spoznala, da nisem imela pojma. Poleg tega so tudi nekateri predniki mojih dveh amstaffov registrirani kot APBT, torej? Pa saj ze ce pogledas sliko npr. amstaffa ali pitbulla, a ves, kateri je?  Grin  Verjemi, da sem videla ze precej UKC APBT, ki bi z lahkoto zmagali na razstavah v AKC/FCI konkurenci. Mislim, da so najvecjo skodo naredili pasmi neodgovorni (,... itd) lastniki in njihovi "pitbull wannabees"...


Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines