mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:32:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Pitbull terier  (Prebrano 158468 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #870 : petek, 25.12.2009 : 19:49:31 »

živjo!

ali pride v poštev ZGOLJ mladič??

knjige nisem prebrala, tgako da ne morem komentirat.
Ti pa lahko povem lastno izkušnjo z bulli Wink  nikoli mi niso bili všeč, niti najmanj Tongue
potem sem pa nekaj več kot mesec dni nazaj vzela začasno bull-mix psičko... psička se oddaja in iskreno povedano sem mislila, da bodo kakšne težave, pa jih ni (trkam). Psička je krasna do vseh psov (ki jih je do sedaj spoznala- kar nekaj, predvsem psic Wink ), z mucami se razume kot bi bila že od nekdaj z njimi, otroci so zanjo pravo veselje, do ljudi je izredno prijazna...
Res pa je, da je to pes, ki potrebuje AKTIVNOST...

glede tvojega delovnega časa jaz ne bi komplicirala, pes mora na 8 ur ven, če kakšen dan ni deležen prav dolgega sprehoda mu ne bo hudega Roll Eyes  je pa res, da bi mama morala biti vsaj fizično obvladati psa...

ste drugače že kdaj imeli psa??

kaj si drugače pripravljen ''vložit'' v psa? bo pes bival notri?
bo zunaj SAMO pod vašim nadzorom?
bo imel kvalitetno prehrano, po potrebi dobrega veterinarja...

lahko me pokličeš (tu se vsi tikamo Wink  ) na 041 271 290, lahko tudi danes (sem dolgo pokonci Roll Eyes ) in lahko še kakšno rečemo.
v enem mesecu niti približno nisem postala bull-expert Wink, vendar VEM kaj je čudovit bull-mix pes Grin
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #871 : petek, 25.12.2009 : 20:14:38 »

Živjo!

V bistvu bi najrajši videl, da bi v hišo pripeljal mladiča. Zato, ker se mi zdi da bi le tisto bil potem pravi moj pes.(moje delo, moji žulji, moj način vzgoje- vzreje, moj ponos, moje življeneje).

-Nisem pa še nikoli mel psa, ampak mislim in upam, da če se maximalno izobraziš in se mu posvetiš potem je možnost, da bi šlo kaj narobe zreducirana na minimum.

-V psa sm pripravljem vložit vse kar je v mojih močeh, lahko pa tudi biva notri vendar sm mel  u mislih da bi bil kot mladič notri ko pa bi bil dovolj star pa v ograjenem prostoru z uto,.

-Ja najrajši bi videl, da bi bil zunaj samo pod mojim nadzorom te odgovornosti ne mislim prelagat na druge(razen na mamo ko bo še mladič)

-Seveda bo imel kvalitetno prehrano!

Hvala Teja   Wink  ampak prosim ne me vikat , heh madona sm že pomislo, da sm star pr svojih 26 Grin
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #872 : petek, 25.12.2009 : 21:09:46 »

Določene pasme niso primerne za začetnike in tale je vsekakor med temi.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #873 : petek, 25.12.2009 : 21:21:02 »

Določene pasme niso primerne za začetnike in tale je vsekakor med temi.

To mi je jasno ampak a to pomeni, da sem v vsakem primeru obojen na neuspeh oz. da bom iz psa naredil nevemkakšno podivjano beštijo?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #874 : petek, 25.12.2009 : 21:28:16 »

Se strinjam z LISO. Pri nas so ti psi večinoma nestabilni (razen kakšnih posameznih svetlih izjem), nič ni nadzorovano, ampak je vse ena sama žalost. Imam dve takšni psici doma. Ena je bila stara 9 tednov, ko sem jo dobila, druga pol leta (zdaj sta 19 in 14 mesecev). Vloženega je ogromno dela in truda vsak dan, socializirali smo od samega začetka, pa starejša iz meseca v mesec bolj kaže našpičenost do drugih psov, mlajša pa je plašna in je treba pazit na vsak gib, ki ga narediš.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #875 : petek, 25.12.2009 : 21:42:17 »

Ja mi je kr bad ko slišim tole. Sploh tam ko si napisala da ni nič nadzorovano... ker če bi si že omislil takšnega psa si bi vsekakor želel, da ga imam pod nadzorom skoz. Ne vem no bom še temeljito razmislo o vsem skupi. Se trudim pa čimbolj odgovorno ravnat, ker če se nebi bi že zadnjič vzel mladička ko mi je kolega dejal da se še prodajata dva, in čeprav mi je bil njegov neverjetno simpatičen sm vseno reko da ni to kr odločitev ki jo sprejmeš čez noč, ker se gre ipak za živo bitje in ti lahk obrne življene na glavo če nisi pripravljen.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #876 : petek, 25.12.2009 : 21:44:21 »

Sploh tam ko si napisala da ni nič nadzorovano... ker če bi si že omislil takšnega psa si bi vsekakor želel, da ga imam pod nadzorom skoz.
Ne gre za to, ali bi ga imel ti pod nadzorom ali ne, ampak, da je parjenje in produciranje pitbullov pri nas nenadzorovano in dobiš ven vse mogoče primerke.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #877 : petek, 25.12.2009 : 22:00:51 »

In jaz ti lahko zagotovim, da je z mladičkom biiiiistveno več dela, kot pa s posvajanjem malo starejšega mladega psa iz preverjenih rok začasne namestitve! Resno, sploh če si še neizkušen, ni boljšega, ker točno veš, kaj dobiš, pri (nerodovniških) mladičkih je to lahko loterija z malo verjetnost, da dobiš to, kar želiš.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #878 : petek, 25.12.2009 : 22:10:10 »

Živjo!

V bistvu bi najrajši videl, da bi v hišo pripeljal mladiča. Zato, ker se mi zdi da bi le tisto bil potem pravi moj pes.(moje delo, moji žulji, moj način vzgoje- vzreje, moj ponos, moje življeneje).

-Nisem pa še nikoli mel psa, ampak mislim in upam, da če se maximalno izobraziš in se mu posvetiš potem je možnost, da bi šlo kaj narobe zreducirana na minimum.

-V psa sm pripravljem vložit vse kar je v mojih močeh, lahko pa tudi biva notri vendar sm mel  u mislih da bi bil kot mladič notri ko pa bi bil dovolj star pa v ograjenem prostoru z uto,.

-Ja najrajši bi videl, da bi bil zunaj samo pod mojim nadzorom te odgovornosti ne mislim prelagat na druge(razen na mamo ko bo še mladič)

-Seveda bo imel kvalitetno prehrano!

Hvala Teja   Wink  ampak prosim ne me vikat , heh madona sm že pomislo, da sm star pr svojih 26 Grin

sem nekaj takšnega pričakovala, vsi hočejo mladiča Roll Eyes
jaz imam 2 svoji psici, ena z mano že od rojstva, druga prišla posvojena pri 6 letih... obe imam lahko brez povodca, obe imata odpoklic, obe imata radi muce, nista konfliktni do drugih psov, obožujeta ljudi, otroke imata radi, mirni sta v mestu in stanovanju, obe živahni zunaj... ne vem... jaz razlike med njima (razem pasemskih razlik!!!!) ne vidim...

''mojo'' prekrasno bull-mix psičko oddajamo IZKLJUČNO kot notranjo družinsko članico, tako da očitno za vas odpade Undecided

(rdečo sem označila v quote-u in moj odgovor rdeč se nanaša na to, upam da ni preveč v oči bodeče Wink  )



Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #879 : petek, 25.12.2009 : 22:28:11 »

Teja a je to ta psička ki jo maš na spodnjem linku na you tubu ? Kr mi je pa simpatična ful. Ja lahk bi jo mel tud u hiši sam sm mislo da je bolj primeren prostor za tega psa zunaj. Uf bom preštudiro tole ful.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #880 : petek, 25.12.2009 : 22:51:08 »

Samo malenkost za medklic: bul pes ni primeren za bivanje zunaj. Imajo kratko dlako, nimajo poddlake in zato bivanje zunaj odpade.
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #881 : petek, 25.12.2009 : 22:55:14 »

Bullmixi (ravno tako kot vsi ostali) spadajo izključno v stanovanje. Moj 13 letni bull ima 45 kg pa ga zunaj pozimi zebe, ravno tako našo bullmix psičko. Oba sta posvojena odrasla,on pri 6, ona pri 2 letih. Res ne bi šla v posvojitev mladiča, tudi približno ne veš v kaj bo zrastel (karakterno). Pa tako kot je že bilo rečeno, bulli se miksajo nenadzorovano in dobiš zelo sesute primerke.

Se pa ne strinjam s trditvijo, da niso za začetnike. Nekateri ljudje imajo preprosto občutek za pse, nekateri ga tudi po 5 psu nimajo. Na žalost. Sam moraš presodit, če si dovolj dosleden za vzgojo psa tipa bull.

So pa krasni. Jaz jih preprosto obožujem.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #882 : petek, 25.12.2009 : 22:57:22 »

Ja hvala vsem za vaša mnenja, informacije mogoče pa res bolje da si omislim malo starejšega psa. Sam še zmeri me skrbi kak prenaša samoto oz. kaj naj bi pes počel naprimer če bi bil sam nekaj urc recimo maximalno nekje do 5. a mu nebi blo dolgčas. Se opravičujem če je vprašanje izpadlo mal neumno ampak želim čimveč informacij.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #883 : petek, 25.12.2009 : 23:01:21 »

Se pa ne strinjam s trditvijo, da niso za začetnike. Nekateri ljudje imajo preprosto občutek za pse, nekateri ga tudi po 5 psu nimajo.

Itak, ampak takih je pomoje ful malo.

So pa krasni. Jaz jih preprosto obožujem.
Se ti pridružujem. Ko si enkrat ''not'', ni več poti nazaj. Tongue

Madaboutdogs, glede samote, pri nas npr. brez problema zdržita tudi 8 ur, če je treba, ampak to je bilo do zdaj res samo ene dvakrat. Imam jih zaprti vsako v svoji kletki, kjer čas, ko sta sami, večinoma prespita. Seveda pa prej poskrbim, da se ornk zlaufata.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #884 : petek, 25.12.2009 : 23:02:58 »

Hm, spi, se praska za ušesom, če ga srbi, .... če ga boš dovolj zaposlil (telesno in mentalno) ko bosta skupaj, mu v tvoji odsotnosti načeloma ne bo dolgčas in bo tudi stanovanje ostalo celo (in to velja za vsakega psa, ne samo za bulla).

Moja psica je sama 9-10 ur dnevno.
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines