mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:41:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Pitbull terier  (Prebrano 158495 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #900 : sobota, 26.12.2009 : 12:48:42 »

Določene pasme niso primerne za začetnike in tale je vsekakor med temi.
Mene bi poleg tega skrbelo še kje kupit, da veš KAJ si kupil..če seveda hočeš tapravega Pita s karakterjem, kjer veš kaj je zadaj in veš da bo ob pravilni vzgoji stabilen pes.
Drugače pa Piti niso takooo zelo težki za hendlanje, če poznaš pasmo in osnovne pojme glede vzgoje/šolanja psa in paziš z drugimi psi/živalmi. Samo daj mu kar rabi in stvari postavljaj na pravo mesto, pa bosta super tim.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #901 : sobota, 26.12.2009 : 12:52:37 »

Glede posvajanja psa, če so v družini otroci obvezno mladiča, razen če se oddaja iz okolja kjer so psa dobro naštudirali in testirali. Se rado govori da so tej psi z ljudmi angelčki ne glede na vse in dejansko v večini primerov pri psih ki se oddajajo je tako ne glede na slabe izkušnje iz preteklosti, obstaja pa tisti % psov ki so drugačni in pokažejo kasneje. V takem primeru jaz nebi reskirala.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #902 : sobota, 26.12.2009 : 13:01:59 »

Hm... zgleda da bom moral še mal počakat z vsem skupaj, kr še res nimam razčiščenih nekaterih stvari. Pa psa bi že pripeljal nekih drugih ovir ni me pa skrbi za varnost domačih kar pa vsaj meni pomeni največ Sad.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #903 : sobota, 26.12.2009 : 13:58:46 »

Glede posvajanja psa, če so v družini otroci obvezno mladiča, razen če se oddaja iz okolja kjer so psa dobro naštudirali in testirali. Se rado govori da so tej psi z ljudmi angelčki ne glede na vse in dejansko v večini primerov pri psih ki se oddajajo je tako ne glede na slabe izkušnje iz preteklosti, obstaja pa tisti % psov ki so drugačni in pokažejo kasneje. V takem primeru jaz nebi reskirala.
Huh
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #904 : sobota, 26.12.2009 : 15:07:41 »

What's the problem?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #905 : sobota, 26.12.2009 : 20:05:38 »

APBT tako ali tako ni priznan Roll Eyes
vsak bedak si lahko za svoje bull mixe izmisli kako so oh in sploh predstavniki APBT pasme Angry

Ory, je bilo bolezensko stanje pri psici izključeno?

Sem najprej pomislila na kaksne nevroloske tezave ali pa tumor, pa se je izkazalo da fizicno ni bilo popolnoma nic narobe z njo.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #906 : sobota, 26.12.2009 : 20:12:02 »

Torej pač enostavno nisi mogla vplivat na psiho psa čeprav si naredila vse kar je blo u tvoji moči.  Sad
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #907 : sobota, 26.12.2009 : 20:48:45 »

Sm pa zdle gledo mal zavetišče za živali in mislim da bi blo super začet na tak način, da bi se prijavo za sprehajanje živali da se mal privadim.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #908 : sobota, 26.12.2009 : 20:51:47 »

Dve stvari je potrebno vedeti:

1. psa se nikoli ne pušča samega z otrokom,
2. agresiven lahko postane vsak pes, to ni privilegij neke pasme. Govoriti o pasmi kot potencialno agresivni, je res pretirano. Jaz osebno sem imela izkušnje samo z agresivnimi pudlji, ki pa niso bili moji.

Didi ni pes, ki bi ga lahko obvladal otrok sam. Na sprehod jo mora peljati odrasla oseba, otrok pa naj bo poleg. Prav enako bi veljalo za vse večje pse. Ko govorim o otroku, mislim na osebo mlajšo od 15 let. So pa tudi izjeme, seveda. Nekateri otroci so že zelo zgodaj odgovorni, no moj sin npr. še pri 26 letih ni bil sposoben imeti psa.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #909 : sobota, 26.12.2009 : 20:56:18 »

Ja se popolnoma strinjam s tabo vis in nox. Vsekakor nebi psa samega puščal z otroci, v nobenem primeru sploh ampak tud ko si poleg se lahko zgodi kaj nepredvidljivega, ker fora je u tem da ni pomembno da je samo pes poučen in vzgojen tud otrok bi moral bit.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #910 : sobota, 26.12.2009 : 20:58:07 »

Hm... zgleda da bom moral še mal počakat z vsem skupaj, kr še res nimam razčiščenih nekaterih stvari. Pa psa bi že pripeljal nekih drugih ovir ni me pa skrbi za varnost domačih kar pa vsaj meni pomeni največ Sad.

Hm, mene pa zanima, zakaj si se ravno pod to pasmo razpisal, če nimaš prav nobenih izkušenj s psi?

Zakaj si za družinskega psa ne omislite manjšega ali srednjevelikega mešančka, za katerega vam bodo že v zavetišču povedali, da ne kaže kakih vedenjskih posebnosti, zaradi katerih bi morali biti previdni pri vzgoji. Potem pa seveda takoj v šolo z njim, zaradi vas bolj, kot zaradi njega.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #911 : sobota, 26.12.2009 : 21:01:57 »

Ma če sm iskren zaradi njegovega izgleda in predvsem njegovih karateristik, da rabi dost gibanja pa to. Kr neki sm že delo na tem da si razgibam življenje, s takim psom bi bil pa res užitek.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #912 : sobota, 26.12.2009 : 21:02:17 »

Ja se popolnoma strinjam s tabo vis in nox. Vsekakor nebi psa samega puščal z otroci, v nobenem primeru sploh ampak tud ko si poleg se lahko zgodi kaj nepredvidljivega, ker fora je u tem da ni pomembno da je samo pes poučen in vzgojen tud otrok bi moral bit.

Ko si poleg, se ne more prav nič zgoditi, če imaš situacijo pod kontrolo. Otroka začneš učiti pravilnega odnosa do psa TAKOJ in potem ob psu ves čas nadaljuješ, popravljaš. Tudi sam se učiš sproti.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #913 : sobota, 26.12.2009 : 21:06:08 »

Ma če sm iskren zaradi njegovega izgleda in predvsem njegovih karateristik, da rabi dost gibanja pa to. Kr neki sm že delo na tem da si razgibam življenje, s takim psom bi bil pa res užitek.

Koliko so pa otroci stari?

Jaz bi si za Didi zelo želela, da bi jo posvojil športnik, s katerim bi veliko tekala. Didi je res pravi stroj, izredno mišičasta, močna, vzdržljiva. Če bi ji privoščil 2-3 ure aktivnega gibanja, bi preostali čas preživela v stanovanju popolnoma mirno. Ni divjaška in ni neobvladljiva.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #914 : sobota, 26.12.2009 : 21:12:54 »

Ja, seaj super, ravno to sem imel u v mislih, ker tisti dan, kadar sem doma, se nimam kam dati in mi je bad tule za pc-jem zabijat čas. rRaje ga bi aktivno preživljal, ampak uv dvoje je lepše, mar ne  Smiley. Ja, otroka sta stara 11 in pa 6 let. sSeaj za tavečjega mi ni panike, samo tamala zna biti včasih " zdivjana". Pa, seaj to bi rešoil tako, da kadar me ne/bi bilo doma, bi ji prepovedal, oz. bi ji onemogočil  stike zs psom.
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines