mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:22:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Pitbull terier  (Prebrano 158465 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #915 : sobota, 26.12.2009 : 23:30:07 »

answer to ''what's the problem'' Roll Eyes

Glede posvajanja psa, če so v družini otroci obvezno mladiča, razen če se oddaja iz okolja kjer so psa dobro naštudirali in testirali. Se rado govori da so tej psi z ljudmi angelčki ne glede na vse in dejansko v večini primerov pri psih ki se oddajajo je tako ne glede na slabe izkušnje iz preteklosti, obstaja pa tisti % psov ki so drugačni in pokažejo kasneje. V takem primeru jaz nebi reskirala.
ker smo se v temi ravno o Didi pogovarjali sem razumela post kot nakazovanje nanjo.
in to mi ni bilo všeč. ker nimam pojma kako in kje bi pri njej riskiral Huh
toliko soli imam pa tudi v glavi, da psa ne bi kar tako oddala. v tem primeru bi didi že imela nov dom, vendar neprimeren Tongue
če sem prav razumela tudi ni govora o otrocih osebe Madaboutdogs, temveč o nečakih.
kaj bi riskiral? bo tak pes kar naenkrat odgriznil roko?? Lips Sealed ali kako?

Didi potrebuje, kot je že vis in nox napisala, aktivnega skrbnika, ki ne bo aktiven le nekaj mesecev z njo, temveč njeno celo življenje!
in če že nima izkušenj bi bil potreben dober občutek za pse...
Dokler ga ne najde bo pač pri meni in vem, da bo pravi prišel tudi zanjo Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #916 : nedelja, 27.12.2009 : 01:36:58 »

Oprosti, ampak jaz nisem brala nobene teme o nobeni Didi.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #917 : nedelja, 27.12.2009 : 11:00:50 »

Oprosti, ampak jaz nisem brala nobene teme o nobeni Didi.
zadnje 4 strani je omenjana Huh
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #918 : nedelja, 27.12.2009 : 15:05:22 »

No še moje videnje posvajanja odraslih psov in moje mnenje o 'potencialno' nevarnih pasmah.
Mojo huskico sem posvojila malo pred drugim letom in mi ni najmanj žal. Zdaj je z mano že 4 leta in pol in res uživamo skupaj. Ima nagon - mačke, srne, zajčki, krti in je zato vedno na povodcu.
Imam pa prijateljico, ki je imela sicer stafforda, pa vseeno. V njega je vseskozi veliko vlagala in pes je bil krasen. Res da se je ogibala srečanj z drugimi samčki, vendar to le bolj preventivno. Ima 3 leta staro hčerko in skupaj so živeli, dokler ni Bono zaradi bolezni to poletje umru. Bila je starostna bolezen. No njena hči, čeprav toliko mlada, je vedela, da v psa ne sme silit, ga štokati ali delati česarkoli, kar bi lahko sprožilo kakršnokoli reakcijo iz njegove strani.
Nikoli ni bilo problemov. Samo zavedati se moraš, da pes in otrok ne smeta biti nikoli sama, ker psi imajo vseeno kosmata ušesa.

Drugače sem sama srečala ogromno bolj tečnih malih psov, kot pa bullčkov ali njihovih miksov.
Meni so krasni psi. Bi se pa sama po vsej verjetnosti raje omislila starejpega, torej odraslega psa, ker se nikoli ne ve.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #919 : nedelja, 27.12.2009 : 16:13:28 »

zadnje 4 strani je omenjana Huh

Aja, sem mislila da je bila kaka specifična debata v kaki drugi temi o njej. No, potem se pa sploh ne bi smela prepoznat v napisanem, samo brat je treba:


Glede posvajanja psa, če so v družini otroci obvezno mladiča, razen če se oddaja iz okolja kjer so psa dobro naštudirali in testirali

Pri nas in tudi na tem forumu so posamezniki in zavetišči, ki vejo in poznajo pse ki jih oddajajo, tudi vi ki imate opravka z dotičmo psico ste med njimi tako da ne skakat u luft, ne rušim tvoje krediblnosti ali kaj podobnega.
Logiran
Madaboutdogs
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #920 : nedelja, 27.12.2009 : 22:55:21 »

Alba, moram reči, da imava zelo podobne poglede na situacijo. Vendar si bom jutri vseeno ogledal mladička, ter njegove starše in se pomenil z lastniki kako in kaj.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #921 : torek, 02.03.2010 : 14:03:29 »

Vrž mi frizbi!


Dej, dej, dej!!


Še ležat morm, da ga boš vrgla? OK!


Halo?! Zdej je pa že čas, da ga vržeš!


Toooo!





Spidi:






Ujelaaa!



Pa še mirnejše Wink


Za priboljšek je treba sedet:

Logiran
suzanaa
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #922 : sreda, 10.03.2010 : 17:40:12 »

Jaz imam psičko ameriški pitbull terier staro eno leto po imenu Xena.
Nimam nikakršnih problemov z njo.Razume se z malimi otroci in odraslimi ljudmi.
Je zelo družabna.Živi in spi pa v hiši.Zdaj ko je mrzlo jo seveda zebe zato sem ji kupila plašček,da je ne zebe.
Na čistočo je navajena od malega.Tudi sama zna biti in takrat je ali na svojem prostoru ali pa na postelji.
Za zdaj toliko.
Lp pozdav
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #923 : sreda, 10.03.2010 : 20:19:56 »

Kakšne barve pa je tvoja psička? Kako to, da si se odločila za to pasmo? Imaš še kakšne druge živali?

Kaj pa King Charles španjel...a se nisi zanimala za nakup te pasme?

No, tudi meni je všeč veliko pasem.... top 3-je pa so pri meni kangal, bloodhound in AB.

Lp!





Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #924 : sreda, 10.03.2010 : 20:30:06 »

Zalarjeva, super slike. A Nik pa nič frizbija ne lovi...a morajo  vse babe "delat"? Pri nas pa Tačka lovi samo ptiče, Tarica jo pa spremlja. Enkrat ni imela vstopa na vrt, ker so se siničke učile leteti, in je samo čakala....maček Miki pa tudi (čeprav je v bistvu mačka, samo smo jo že dobili sterilizirano, pa je rekel ata, da bo kar Miki in se tudi tako obnaša, kot en "dec").
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #925 : sreda, 10.03.2010 : 23:53:49 »

Jaz imam psièko ameriški pitbull terier staro eno leto po imenu Xena.
Nimam nikakršnih problemov z njo.Razume se z malimi otroci in odraslimi ljudmi.
Je zelo družabna.Živi in spi pa v hiši.Zdaj ko je mrzlo jo seveda zebe zato sem ji kupila plašèek,da je ne zebe.
Na èistoèo je navajena od malega.Tudi sama zna biti in takrat je ali na svojem prostoru ali pa na postelji.
Za zdaj toliko.
Lp pozdav
Kakor sem na sosednjem forumu videla, svojo psičko predstavljaš kot American staffordshire terrier-ja. Je torej APBT ali Amstaff?

Zalarjeva, super slike. A Nik pa niè frizbija ne lovi...a morajo vse babe "delat"? Pri nas pa Taèka lovi samo ptièe, Tarica jo pa spremlja. Enkrat ni imela vstopa na vrt, ker so se sinièke uèile leteti, in je samo èakala....maèek Miki pa tudi (èeprav je v bistvu maèka, samo smo jo že dobili sterilizirano, pa je rekel ata, da bo kar Miki in se tudi tako obnaša, kot en "dec").
Nik tudi frizbi lovi, a ne medtem, ko ga lovi Taja. Zalaufa edino, če frizbi leti mimo njega, a je Taja prehitra Grin Nik se medtem igra s palicami, a ko to opazi Taja, mu jo želi vzet in potem vsak na eni strani vlečeta za njo Smiley Je edini pes, ki Niku upa vzet kar ima v gobcu-je ne zanima preveč njegovo repenčenje Grin Nik pa izziva in točno to želi Smiley
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #926 : petek, 12.03.2010 : 20:08:07 »

Jaz sem tudi na tistem forumu opazila, da jo je predstavila kot AST, zato sem pa vprašala, kakšne barve je. No, možno, da se je zmotila.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #927 : torek, 16.03.2010 : 14:57:06 »

Jaz sem tudi na tistem forumu opazila, da jo je predstavila kot AST, zato sem pa vprašala, kakšne barve je. No, možno, da se je zmotila.
Jaz pa mislim, da ne ve, kaj od tega ima doma  Roll Eyes Tukaj lepo piše, da ima psičko ameriški pitbull terier, na sosednjem forumu pa, da ima amstaffa.  Huh

Tukajle je pa en filmček, ki ni za ljudi s slabim želodcem, prikazuje pitbulla, katerega so 3  izrodki človeške vrste, spustili na ubogega psa, ki mu ni bil kos, to posneli in se na Facebooku hvalili  butnglavc jezen

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/100315068/komentari#komentari
Logiran
dvapsa
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #928 : torek, 16.03.2010 : 15:20:22 »

katastrofa res,kaj je z ljudmi...ne morem verjet...raje ne gledat videa,ker jaz imam že celo popoldne ta prizor v glavi  Angry Undecided Cry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #929 : torek, 16.03.2010 : 18:45:58 »

Je tudi v Žurnalu. Mi je pa všeč, da splošna javnost krivi ljudi, ki so to namenoma naredili in ne krivijo pasme (če pogledaš komentarje). Se mi zdi, da se je javnost mal zamislila ob tej tragediji z bullmastifi in so prišli do spoznanja (razen nekaterih, katerih se ne da prepričati v nasprotno), da ni kriva pasma oz. pes, ampak so krivi ljudje Smiley
Tudi na shodu so do naju s kolegico, ki je prišla s pitbullko mimoidoči spraševali kakšna pasma je in sami od sebe hiteli razlagat, da ni krivda v psu, če je agresiven, ampak v njegovem lastniku Smiley. Torej je veliko ljudem tole odprlo oči. Žalostno je, do česa je moralo prit, da so nekateri spregledali.
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines