mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:41:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 83103 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #135 : petek, 19.12.2003 : 10:18:00 »


 V vecini primerov jo sicer na povelje prinese k meni, vendar ne, ce ji igrace nikoli ne vrnem.

Kaj pa če imaš ti v žepu svojo igračko, in ko ti prinese tisto od drugega kužka ji v zameno ponudiš njeno? Tako ne bo problemov z vračanjem igračk lastniku.
Na treningu pa verjamem, da zna biti stvar precej zoprna zate, drugim pa se najbrž zdi smešno:)  
Logiran
meilleure
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #136 : petek, 19.12.2003 : 10:33:08 »

Kaj pa če imaš ti v žepu svojo igračko, in ko ti prinese tisto od drugega kužka ji v zameno ponudiš njeno?


 Grin ...tud probala. "Pa to ni isto, a veš? Nisem jaz tako neumna, da ne vem, da mi hočeš podturiti mojo igračo."

No, včeraj je celo delovalo, ko se tretjič zelo jezno zavpila "spusti". Je celo spustila! Mogoče že malo napredujemo  Smiley
Logiran
meilleure
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #137 : torek, 23.12.2003 : 18:05:54 »

Živijo!

Spet se vam oglašam, da vam povem, da sem morda odkrila način za odvračanje od igračk na treningu. S sabo moram prinesti kost ali svinjski uhelj ali kaj podobnega, da Inka to med odmorom gloda. Ko papa, se itak ne meni za nic drugega. Zraven tega pa jo moram strašno animirati, da ne opazi žogic, ki letijo. Ni sicer vzgoja  sram, upa pa, da bo vsal en čas delovalo.

Kar se pa sprehodov tiče... še vedno poskušam z jeznim "spusti". Včasih deluje, včasih pa tudi ne. Poskusila sem ji vračati stvari, se malo igrati in potem vrniti igračko lastniku. Tako je malo bolje.  Undecided
Nima občutka, da ji ravno vse vedno vzamem.

Ne vem, bomo vidli, kako dolgo bo delovalo...

Hvala vam še enkrat za odgovore in vesele praznike vsem skupaj!
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #138 : sreda, 22.09.2004 : 07:42:09 »

Jaz pa imam malo drugačen problem. Imam kužka starega 5 mesecev.
Zadnje 4 dni ne neha lajati dokler kdo ne pride k njemu čeprav je utrujen od sprehoda. S kužkom sem sigurno več kot 3 ure na dan tako da mu dolgčas ni. Ali pa ne vem ali je to dovolj časa? Ali je to pač samo izsiljevanje kužka, ki pogreša človeško bližino? Ko gremo v hišo on začne lajat dokler kakšen ne odpre okna in mu vrže kakšen priboljšek ali ga ogovori. Če mu rečem tiho pa nič priboljška je par sekund tiho potem pa spet začne.
Naj povem, da sem ga že učila vajo glas in tiho ampak še vedno ne uboga.
Kaj naj storim saj je lajanje verjetno moteče tudi za sosede ?!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #139 : sreda, 22.09.2004 : 07:48:02 »

Jaz pa imam malo drugačen problem. Imam kužka starega 5 mesecev.
S kužkom sem sigurno več kot 3 ure na dan tako da mu dolgčas ni. Ali pa ne vem ali je to dovolj časa? Ali je to pač samo izsiljevanje kužka, ki pogreša človeško bližino?

To je odlocno premalo casa posvecenega psu!!! Sigurno pogresa clovesko blizino!!!

Ali ga imate v pesjaku?
Kaksne pasme pa je?
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #140 : sreda, 22.09.2004 : 08:57:23 »

Ne kužek ni v pesjaku.
Je za ograjo in je spuščen cel dan in celo noč okrog hiše. Zjutraj in popoldne je na sprehodu.
Ni nobene pasme je mešanec z labradorjem(mama).Sedaj sva začela malo šolo. Smiley

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #141 : sreda, 22.09.2004 : 09:09:23 »

Zaposli ga z igrackami, kaksnimi plastenkami, bikovkami, palicami, ... (pa pazi kaksne predmete izbiras, da se ne bi poskodoval) ... ko bo starejsi mu lahko das tudi kaksno govejo ali telecjo kost!

Pa vec casa mu posveti! Vsaj z njim bodi zunaj, igraj se z njim, uci ga razne trike, ... Pa se kaksen sprehod vec (seveda z zaposlitvami, ne samo sprehod) mu ne bi skodil!

Sola je super!

Ce ga zelis odvaditi izsiljevanja, ga poleg zgoraj napisanih stvari ignoriraj ... bodi dosledna! Ko bo nekaj casa tiho, pojdi ven in ga pohvali, pa se kak priboljsek mu prinesi!
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #142 : sreda, 22.09.2004 : 09:34:31 »

Igrač ima dovolj vključno s plastenkami, plastičnimi flašami, žogicami, gumijasto kuro ima tudi palice in umetne kosti( ki jih potem seveda zakoplje pod drevo) Cheesy

Kako ga naj ignoriram? A kadar laja mu naj ne rečem tiho in naj ne odpiram oken? Ko preneha sam od seba pa pridem ven ga pohvalim in mu dam priboljšek?

Hvala ti za odgovore, linchaich!

Lp, Bianca
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #143 : sreda, 22.09.2004 : 09:42:21 »

Ja, ko laja se delaj, da ga ne slisis! Ne odpiraj oken niti mu ne govori, naj bo tiho, ker s tem mu ze posvetis pozornost - in dosegel je svoje!

Ko bo pa nekaj casa tiho, ga pa zelooo pohvali!

In ko bo zopet zacel lajati ... spet ignoranca! Potrebno bo kar nekaj casa, tako da bodite (ti in ostali druzinski clani - vsi) dosleni!
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #144 : sreda, 22.09.2004 : 10:55:28 »



Samo še nekaj; ali pridem ven do njega in ga pohvalim in mu dam priboljšek in potem grem ali se še nato poigram z njim ali pa ga pohvalim samo skozi okno in mu dam priboljšek?

Še enkrat ti hvala za pomoč.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #145 : sreda, 22.09.2004 : 11:01:47 »

Jaz bi sla raje ven, ga zunaj pohvalila in se z njim se malo poigrala!

Ce bo, ko bos stopila skozi vrata, zacel lajati, se obrni in spet ignoranca!

Ni kaj!

Pa sporoci, ko vam bo uspelo!
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #146 : sreda, 22.09.2004 : 12:23:23 »

Ko pridem ven od veselja totalno znori in ni šans da bi takrat lajal.

Sporočim ko bo o.k.

Lp!
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #147 : ponedeljek, 11.10.2004 : 10:29:34 »

Zdravo
V mesecu juliju sem preko mojpes.net prišla do ljubke mešančke Aye  Smiley Smiley(mati je nečistokrvna samojedka Tongue nečistokrvni aljaški malamut Tongue). Na forumu je bila tudi njena slika in če jo je kdo slučajno videl, ni podobna ne enemu ne drugemu - je črna z belim plastronom in belimi copatki. Rojstni dan ima 19.4.04.
Sedaj pa k bistvu. Aya je ves čas z nami  Grin razen, ko jo moramo pustiti kratki čas samo in ponoči, ko spi v svoji koči v boksu. Sosedi imajo skoraj dve leti starega zlatega prinašalca Legasa, s katerim sta velika prijatelja   Wink in sta skozi skupaj pri ograji ter tiščita gobčke skupaj, kot da se ljubčkata Grin Grin, Je prav posrečeno. Toda sedaj je naša Aya zrastla in je začela skakati k sosedom čez ograjo  Shocked Shocked. Ko jo kličemo, da bi pišla domov, se skrije v Legasovo kočo Huh. Točno ve, da dela narobe, a njena igrivost ji ne da, da ne bi tega neredila Tongue. Ne vem, kako bi jo odvadili tega. Strah nas je, da bi skočila pozneje tudi na cesto, če bi šel kaki pes mimo in bi jo lahko povozil atvo Sad.
Prosim za nasvet, kako jo odvaditi skakanja čez ograjo.
LP
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #148 : ponedeljek, 11.10.2004 : 10:31:31 »

Zdravo
V mesecu juliju sem preko mojpes.net prišla do ljubke mešančke Aye  Smiley Smiley(mati je nečistokrvna samojedka Tongue nečistokrvni aljaški malamut Tongue). Na forumu je bila tudi njena slika in če jo je kdo slučajno videl, ni podobna ne enemu ne drugemu - je črna z belim plastronom in belimi copatki. Rojstni dan ima 19.4.04.
Sedaj pa k bistvu. Aya je ves čas z nami  Grin razen, ko jo moramo pustiti kratki čas samo in ponoči, ko spi v svoji koči v boksu. Sosedi imajo skoraj dve leti starega zlatega prinašalca Legasa, s katerim sta velika prijatelja   Wink in sta skozi skupaj pri ograji ter tiščita gobčke skupaj, kot da se ljubčkata Grin Grin, Je prav posrečeno. Toda sedaj je naša Aya zrastla in je začela skakati k sosedom čez ograjo  Shocked Shocked. Ko jo kličemo, da bi pišla domov, se skrije v Legasovo kočo Huh. Točno ve, da dela narobe, a njena igrivost ji ne da, da ne bi tega neredila Tongue. Ne vem, kako bi jo odvadili tega. Strah nas je, da bi skočila pozneje tudi na cesto, če bi šel kaki pes mimo in bi jo lahko povozil atvo Sad.
Prosim za nasvet, kako jo odvaditi skakanja čez ograjo.
LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #149 : ponedeljek, 11.10.2004 : 14:08:30 »

Polly, nekaj imaš napisano tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=300

Psa je potrebno zaposlit, da ne bo uhajal od doma. Nekaj nasvetov imaš tule

LP jana
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines