mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:11:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82446 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #270 : sreda, 06.01.2010 : 14:07:52 »

Pa ste jo kdaj "čavsnili" nazaj, in na kakšen način ? Npr., jaz ko jo hočem zbuditi, začne tisto "rrrrrrrrrrrr" v nekem polsnu. ČE stegnem preveč roko k njej, me hoče "čavsnit". Saj me še ni, ampak...se mi zdi pa, da se postopoma zadeva zboljšuje in ne slabša. Vsaj nekaj...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #271 : sreda, 06.01.2010 : 15:22:06 »

Tako, kot pravi frigga - ne dopustit prevlade, ker je prevlada ze umik roke, ko psica spusti glas. Ni pa pri gradnji zaupanja in avtoritete posploseno za trmarit z roko pred pasjim gobcem, temvec spada k temu veliko vec. Predvsem tudi sicersnje psicino in tvoje obnasanje. To, kako dopusti pes bujenje samo spada zraven k celoti.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #272 : sreda, 06.01.2010 : 15:34:34 »

Jaz sem jo, ko je zarenčala, po hitrem postopku vrgla dol s kavča. Pa to ne pomeni, da je zdaj letela z vso silo dol, ampak sem jo hitro zagrabila in postavila na (trda) tla. Tongue Sisi je bila takrat še mladič z mlečnimi zobmi, tako da tudi če bi tvegala kakšen 'uščip' na začetku, ne bi bilo tragedije. Včasih smo jo za kakšen hud prekršek tudi malo 'potipali' po riti, še danes jo. Pa seveda vedno zelo pohvalimo, ko odreagira pozitivno.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #273 : sreda, 06.01.2010 : 15:35:49 »

Bučko pa pusti da mu delaš vse, tudi ko spi. Ni nobenga problema z njim. Lahko ga premetavaš, cukaš, z njim opletaš, kar ti srce poželi. Pikica je pač druga zgodba, ampak nikakor za obupat. Saj pravim, njeno obnašanje SE izboljšuje  Smiley in to me veseli. Pač ima drug karakter, pa še ne vemo niti od kje je prišla, in v kakšnih rokah je bila prej. Njena zgodovina nam je žal neznana.

frigga, hvala  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #274 : sreda, 06.01.2010 : 17:41:04 »

Mogoče pa bi res Lanabela vedela, Lanabela ?  Smiley Kalsang, hvala vseeno.  Smiley

Njeno obnašanje mi v določenih trenutkih res ni razumljivo. Ampak res ne...opazila sem, da je še posebej "gorka" na razne moške, predvsem stare, in tiste, ki malo bolj čudno hodijo. ČE človek dovoli, da ga povoha in da jo poboža je v redu, če pa gre hitro mimo, bi znala pa tudi koga v gleženj vgriznit.  Undecided Moram resno pazit. In ni šans, da je spuščena. Nima rada ljudi.  Undecided Spet pa, če človeka vzljubi (če ji on to dovoli), pa ga ima zelo rada. Po moje je imela kakšne travme v preteklosti.

To sploh ni nujno travma, ampak je dovolj slaba socializacija. Pes ne posplošuje med ljudmi in če ni navajen na več različnih situacij, se lahko kasneje pojavijo takšni in podobni problemi.
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #275 : četrtek, 07.01.2010 : 08:28:43 »

Se pravi, da bo potrebno tudi pri tej psički nadaljevat prakso prejšnje, katere nismo nikoli pustili izven ograjenega prostora, če pa že, pa je bila zmeraj na povodcu. Saj se mi je zdelo, da bo odgovor takšen, a sem vseeno raje vprašala, ker mi marsikdo skuša dopovedat, da je to divjanje za srno rezultat tega, ker sem premalo stroga z njo in ne dejstva, da predstavlja divjad za psa plen (ne glede na to kako je drugače pes ubogljiv).

Hvala za odgovor.
Logiran
beagle99
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #276 : sreda, 24.02.2010 : 13:47:52 »

živjo

Zanimam se za nakup psa pasme Beagle. O njih vem  zelo veliko npr. odnosi do družine, napadalnost, radovednost....
A sem še neizkušen gospodar. Zato če ste tako prijazni mi pošljite- napišite svoj urnik o psu. Čim več;  Kdaj greste na sprehot, koliko prehodite, kdaj in kaj mu date zajest vglavnem vse kar delate z njim.

Hvala za ODG in hvala ker mi boste nabrali dotatne izkušnje
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #277 : sreda, 24.02.2010 : 13:59:48 »

?

Beri, kar je ze napisano, sposodi ali kupi si kaksno knjigo o psih in ne pricakuj, da ti bo tukaj kdo ponovno pisal vse, kar je treba vedeti pred prihodom psa in kasneje.
Logiran

Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #278 : sreda, 24.02.2010 : 14:02:11 »

Nimam dosti izkušenj z Weimaranerji in naš Don ponoči raztrga vse kar mu pride pred gobec zato sprašujem kaj naj naredim(naj ga skregam ali kaj?)?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #279 : sreda, 24.02.2010 : 14:07:09 »

Ponoči najbrž spiš, torej strgano vidiš šele zjutraj  Tongue Takrat kreganje ne pomaga nič več. Nabavi mu boks in naj bo ponoči noter.
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #280 : sreda, 24.02.2010 : 14:11:15 »

Saj ima boks in je takrat, ko me ni doma v njem ampak v knjigi piše, da ti psi niso za zimo in spi noter(zdaj po počasi začel spati zunaj)



Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #281 : sreda, 24.02.2010 : 14:22:06 »

Ga pa še ponoči daj v boks, pa bo težava rešena.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #282 : sreda, 24.02.2010 : 14:25:04 »



Saj ima boks in je takrat, ko me ni doma v njem ampak v knjigi piše, da ti psi niso za zimo in spi noter(zdaj po počasi začel spati zunaj)

Mišljen je notranji boks, ne zunanji boks oz. pesjak.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #283 : sreda, 24.02.2010 : 14:36:41 »

Saj ima boks in je takrat, ko me ni doma v njem ampak v knjigi piše, da ti psi niso za zimo in spi noter(zdaj po počasi začel spati zunaj)

Moj weimi je do 2 leta, v času naše odsotnosti in tudi ponoči, bival v kletki v stanovanju.
Marca bo dopolnil 3 leta in je končno prišel k pameti in ne uničuje več, tako da je lahko prosto spuščen v stanovanju.

Glede bivanja zunaj; jaz Roya ne bi nikdar imela zunaj (izjemoma v toplejših mesecih,ko bi bila čez dan zdoma), ker je to pes,ki potrebuje svoje ljudi in slabo prenaša samoto.
Naš še vedno hodi skoz za nami po stanovanju.
Tudi če ga pri mami pustim na vrtu, cvili pred vrati in hoče v hišo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #284 : sreda, 24.02.2010 : 15:21:18 »

Ja, notranji boks sem mislila.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines