mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 07:11:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82095 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 03.12.2001 : 21:48:37 »

Delite svoje izkušnje z drugimi. Napišite, kako ste odvadili psa prosjačiti za mizo, kakati po stanovanju, skakati na ljudi...
Tisti brez izkušenj pa se ojunačite in vprašajte, kar vas o vzgoji zanima!
Logiran

Peaches
gost
« Odgovor #1 : ponedeljek, 17.12.2001 : 05:14:59 »

Zdravo!
Doma imamo psico staro 6 let in 4 mladice mesancke. Danes so stari 7 tednov. Z njimi imamo en kup tezav. Vse polulajo in pokakajo. Na sreco grizejo samo mehke stvari (karton, papir) in ne pohistva. Kako take male pse navadis, da ne lulajo povsod, ampak recimo samo v neko skatlo? Glede na to, da je zunaj tako mrzlo, jih se ne nameravamo peljati ven. Imamo pa tudi tezave z oddajo teh psickov. Kaksna ideja?
Thnx
Logiran
althea
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 154


« Odgovor #2 : sobota, 22.12.2001 : 04:36:18 »

Hojla

Ja mlade kužike navadit kam naj lulajo pa bo zelo težko, ker ponavadi ko jih prime samo počepnejo pa je stvar rešena, tako da bodo sigurno še kakšen mesec takole lulali:), še sreča da so majhne lužice:)
Logiran
Peaches
gost
« Odgovor #3 : sobota, 22.12.2001 : 05:55:56 »

Ko bi luzice vsaj ostale male! Pa so na zalost vedno vecje. :-/ Na sreco imamo zdaj se samo 2 mladicka in je nekoliko manj dela z njima. Sta pa sladka in jima vse oprostimo  Wink
Logiran
Ponga
gost
« Odgovor #4 : nedelja, 20.01.2002 : 17:56:49 »

Danes se nama je pojavil problem, ki ga nisva pričakovala niti v sanjah.
Ker je danes nedelja sem po stari slovenski navadi skuhal govejo juho. Kost, ki je ostala sem pa prihranil za čas po kosilu. Najina Ponga (stara 10 tednov) goveje kosti še ni poskusila in ko jo je zavohala se je pričela kar tresti. Problem se pa pojavlja tukaj. Ko ji je punca po določenem času poskusila vzeti kost jo je psička močno ugriznila. Shocked Sprva sem mislil, da ne nalašč, ker je verjetno mislila, da ima v gobčku še zmeraj kost in ne roko. Ko sem punci rano oskrbel sem poskusil še sam in rezultat je, da pišem s povitim prstom. Sad  
Verjetno bi morala delati več na poslušnosti. Kako v prihodnje? Kdo nama ve pomagati.
Zelo sva zaskrbljena.
Logiran
lili
gost
« Odgovor #5 : nedelja, 20.01.2002 : 21:33:22 »

Pomagajte!
Že leto in pol imam majhnega psa.Večjih težav nismo imeli,pes je vesel,živahen,ni napadalen,ni izbirčen pri hrani,skratka-sodeluje.Okoli Novega leta je bil prestrašen in je večino časa preživel v kopalnici,ampak sedaj se je pokanje poleglo in tudi on pomiril.Zadnjih 14 pa laja ko je sam doma.Laja-tako da se ga sliši po vsem bloku.Nikoli ni sam več kot 5 ur.Sosedje se razburjajo in tudi meni ni vseeno.Kaj naj naredim?
                                                                   lili
Logiran
Popko
gost
« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.01.2002 : 12:40:45 »


Citat

Danes se nama je pojavil problem, ki ga nisva pričakovala niti v sanjah.
Ker je danes nedelja sem po stari slovenski navadi skuhal govejo juho. Kost, ki je ostala sem pa prihranil za čas po kosilu. Najina Ponga (stara 10 tednov) goveje kosti še ni poskusila in ko jo je zavohala se je pričela kar tresti. Problem se pa pojavlja tukaj. Ko ji je punca po določenem času poskusila vzeti kost jo je psička močno ugriznila. Shocked Sprva sem mislil, da ne nalašč, ker je verjetno mislila, da ima v gobčku še zmeraj kost in ne roko. Ko sem punci rano oskrbel sem poskusil še sam in rezultat je, da pišem s povitim prstom. Sad  
Verjetno bi morala delati več na poslušnosti. Kako v prihodnje? Kdo nama ve pomagati.
Zelo sva zaskrbljena.


Psicko poskusita navaditi, da bo vzela hrano sele na povelje.
Vsakic, preden ji dasta hrano se mora usesti.(obvladati mora sedi in to zelo dobro). Hrane ji ne dovolite takoj pojesti. Postavite skledo na tla jo takoj vzemite in to se parkrat ponovite, da bo psicka dojela, da ji hrane ne boste vzeli (isto velja za kost).
Nato jo hranite tako, da skledo drzite v roki in jo med hranjenjem psicke veckrat vzemite k sebi psicki zaukazite povelje sedi in ji ponovno ponudite skledo , ki jo se vedno drzite v roki. Pametno je v skledo dati tudi neko oviro (igracko ali zogico) da ne bo mogla takoj pojesti. Vztrajati morate in vsakic ko bo zarencala jo ostejte nato povelje sedi in sele ko se usede ponudite hrano ali kost.
Moj kuzek tako danes vedno pocaka na pricetek hranjenja in se ne skloni k skledi dokler mu z glasom ali gibom roke to ne dovolim, ko pa dobi kost mi jo sam prinese nazaj ces lej kaj sem dobil.
Lahko napravite tudi tako, da prazno skledo veckrat vzamete v roke jo morebiti pomijete ali pa se malo sprehodite z njo in jo postavite nazaj. Psicka mora dojeti, da ji kost daste vi in da si jo mora zasluziti (sedi in prostor ne prej) vedeti pa mora tudi, da ji kost ali hrano ne boste vzeli! Lahko se tudi malo poigrata s kostjo takrat ko ji jo daste.
Vztrajajte pa veliko uspeha in porocajte.
Logiran
Popko
gost
« Odgovor #7 : ponedeljek, 21.01.2002 : 13:02:27 »


Citat

Pomagajte!
Že leto in pol imam majhnega psa.Večjih težav nismo imeli,pes je vesel,živahen,ni napadalen,ni izbirčen pri hrani,skratka-sodeluje.Okoli Novega leta je bil prestrašen in je večino časa preživel v kopalnici,ampak sedaj se je pokanje poleglo in tudi on pomiril.Zadnjih 14 pa laja ko je sam doma.Laja-tako da se ga sliši po vsem bloku.Nikoli ni sam več kot 5 ur.Sosedje se razburjajo in tudi meni ni vseeno.Kaj naj naredim?
                                                                   lili

Poskusi tako!
Ko gres od doma mu daj kaksno vecjo kost za grizenje, ali trdo kozo, ali suhe zadeve (usesa sapnik...). Na voljo mora imeti tudi dosti igrac, da se bo zamotil. Igrace mu tudi menjaj naj nima stalno istih. Dobra je tudi navadna stara mikica ki disi drugace. Pusti mu tudi prizgan radio (seveda ga moras poslusati ko si doma) tako bo imel obcutek, da ste se vedno doma.
Ko boste odhajali od doma to napravite cimbolj neopazno in ignorantsko. Nobenih bozanj ali crkljanja pred odhodom (tisti trenutek ga lahko pretentate tako da mu ponudite kaksen grizljaj). Pomaga pa tudi, da ga prej peljete na sprehod tako, da bo nazaj prisel utrujen in bo verjetno spal.
Poskusite in porocajte.
Logiran
Popko
gost
« Odgovor #8 : ponedeljek, 21.01.2002 : 13:21:13 »


Citat

Zdravo!
Doma imamo psico staro 6 let in 4 mladice mesancke. Danes so stari 7 tednov. Z njimi imamo en kup tezav. Vse polulajo in pokakajo. Na sreco grizejo samo mehke stvari (karton, papir) in ne pohistva. Kako take male pse navadis, da ne lulajo povsod, ampak recimo samo v neko skatlo? Glede na to, da je zunaj tako mrzlo, jih se ne nameravamo peljati ven. Imamo pa tudi tezave z oddajo teh psickov. Kaksna ideja?
Thnx

Odvaditi lulati. Veliko potrpljenja. Uspeh ni takojsen.
Nastavite mu na nek prostor veliko papirja (casopis). Vsakic ko boste opazili da bi rad lulal (ponavadi takoj ko vstane, po jedi, ovohavanje tal ali vrtenje na enem prostoru) ga odnesite do papirja in ko tam opravi ga prisrcno pohvalite. Ko ga boste ujeli, da lula na nedovoljenem mestu ampak res samo takrat ne kasneje ko je ze polulano ga ostejte (brez fizicne kazni prosim). Papirja tudi ne takoj pospraviti saj mu bo tam disalo in se bo morebiti sel polulat na isto mesto. Na zacetku je dobro, da ga imate v manjsem prostoru, kjer se sigurno ne bo polulal na svoje lezisce. Bodite vztrajni in v roku najkasneje 3 tednov bo ze dojel.
Logiran
tanya
gost
« Odgovor #9 : petek, 08.02.2002 : 18:09:10 »

Peaches!
Majhne kužke boš težko odvaditi lulat vsepovsod.Najbolje je da jih daš v en prostor(npr.garaža in jim dvakrat-trikrat na dan temeljito počistiš s "štrajfiksom". Vsaj mi smo to prakticirali in obneslo se je.
Ciao!
Tanya
Logiran
drevo
gost
« Odgovor #10 : sreda, 13.02.2002 : 14:41:23 »


Citat

Danes se nama je pojavil problem, ki ga nisva pričakovala niti v sanjah.



Mislim, da je Ponga kar dobro napisal, sama bi samo še povdarila, da morata s punco paziti, da vama psica ne bo zrastla čez glavo. Mislim, da je to najlažje tako, da psu postaviš določene meje, kot na primer, da v dnevni sobi ne sme na kavč, pa da ne sme grizti čevljev... potem pa se je potrebno teh mej striktno držati. Tako da pes ve, da sta vidva tista, ki odločata in ne on.

Glede kosti same, pa je tudi pripravno, če ji kost pridržiš, namesto da ji jo daš. Vmes ji lepo prigovarjaš, da se navadi na tvojo bližino. Kasneje ji lahko kost kdaj tudi vzameš - tako da jo vidi, in ji jo spet vrneš. Po določenem času jo lahko tudi spraviš - na primer na pult, tako na psica vidi, in ji jo daš spet čez pol ure...

Mislim, da vama bo uspelo uzgojiti prijetno psičko, saj sta vedela, da je potrebno nekaj ukreniti v zvezi z grizenjem. Vso srečo!
Logiran
Ponga
gost
« Odgovor #11 : sreda, 13.02.2002 : 21:26:31 »

Od zadnjega problema je minilo že kar nekaj časa in sva ga izkoristila za udejanjanje vseh nasvetov, ki sva jih dobila. Veselo oznanjam, da Ponga že jé na povelje. Da preden dobi posladek sede in ga počasi vzame v gobček. Da sva jo odvadila ležati na sedežni (kar je bila čisto najina napaka). In celo "cufkota" (najljubšo igračo) na povelje spusti.
Prejšnji teden smo preživeli čudovit dopust v Logarski dolini, kjer se je izkazala, kot zelo pridna. Niti enkrat se ni v hiši polulala (od 23:00 do 07:00). Naučili smo jo celo "gimme five".
Skratka potrpežljivost pri vzgoji psa se zelo izplača. Cheesy
Drugi teden gremo pa  že v malo šolo in sicer Ognjena na Vrhniki.
Logiran
Ninocka
gost
« Odgovor #12 : petek, 15.02.2002 : 14:27:07 »

Prosim, če mi lahko, kdo svetuje, kako mešančka pripeljanega iz zavetišča resocializirati. Zelo se boji ljudi. Po hrano sicer pride, poje jo tudi iz roke, vendar prijeti se pa ne pusti in zbeži, ko jo želim počohati. Če jo vzamem iz košare med spanjem, začne cviliti, v naročju se sicer umiri ampak ima repek spodvit in je čisto otrpla. Ali bo sploh kdaj se sprostila in mi zaupala?

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 17.02.2002 : 14:57:55 »

Počasi počasi se bo navadila ljudi. Potrebnega bo ogromno potrpljenja, ampak bo uspelo. Nekaj podobnega sem že doživela z beauceronko, ki jo je nekdo ali zavrgel ali pa se je izgubila-stara je bila ene 7, 8 mesecev in se je bala vsega. Trajalo je 14 dni, da se me je navadila in je celo prišla na klic. Navajanje je potekalo postopoma-s hrano. Jedla je lahko le iz moje roke, ne iz posode in se je tako počasi navadila name. Čez nekaj časa sem jo lahko pobožala, ne da bi se mi ali podredila ali pa panično bežala od mene. Nikoli je nisem lovila, ampak sem vedno počakala, da je sama prišla do mene.
Je psička igriva? Jaz sem večkrat kar sedela v travi in v roki mečkala kakšno igračko, pa je Ulo začelo zanimati, kaj počnem in je prišla bližje. Malo sva se poigrali, potem sem se prehitro obrnila in se je ustrašila,pa smo šli spet od začetka. Pomagalo je, če je bil zraven še moj kuža, ki ji je nekako pokazal, da ji ne bom nič naredila. Saj imaš še dva bokserčka, a ne? Kaj pa če se vsi skupaj igrate-pride psička takrat k tebi oziroma se igra, ali ždi kje v kotu, se skriva.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ninocka
gost
« Odgovor #14 : nedelja, 17.02.2002 : 15:34:45 »

Lep pozdrav Nanook,

hvala ker si se oglasila. Mala psički, podobna je nemškemu terierju, delajo družbo še njen bratec in dva boxerčka. Med seboj se vragci krasno razumejo (sicer je trajajo kar nekaj dni, da so se začeli skupaj igrati), zdaj že skupaj spijo, skupaj jejo, čeprav mali mešanček renči na ostale tri, če pa vzemem posodice s hranjo v roke in sem prisotna pri hranjenju je pa vse v redu. Mala Cofa mi vzame hrano iz roke, ampak zelo previdno, tudi do mene že pride, nenadnih gibov se še vedno zelo ustraši, pusti se že počohati po gobčku, včasih mi uspe, da se zelo počasi približam z roko tudi vratu, ušesom, je godi, ampak zaupa mi pa še ne. Včeraj zvečer sem jo več kot eno uro cartala v naročju, malo se je sicer sprostila, ampak danes je pa spet bolj plaha, edino kar me je razveselilo, da me je zjutraj zbudila, v družbi ostalih treh jasno, tako, da se je povzpela k moji glavi in me ovohavala po obrazu.
V kotu se skriva, ko gre na potrebo, če kdo v družini malo povzdigne glas ali če kaj zaropota.
Včeraj sem poskušala peljati na sprehod tudi mala dva mešančka, vendar ni šlo, cvilila sta kot, da ju iz kože dajem. Tako, da sem na sprehod peljala samo boxerja. Z malima dvema smo pa potem noreli po vrtu. Sneg jim je bil namreč v neizmerno zabavo, so skakali, rili, res pravo veselje jih je bilo gledati. Zaupati ljudem, tako kot praviš, to bo pa res verjetno dolgo trajalo. Bogvedi kaj se jima je dogajalo v teh mesecih v zatočišču Borovniškem, predno se ju dobila v oskrbo.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines