mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:16:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82495 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #45 : ponedeljek, 17.06.2002 : 12:36:41 »

Sama sem podobno tezavo resevala na sledec nacin.
Psicko, ki se ni zelela rastavljati, sem jemala s seboj na razstave, a je nisem razstavila. Sem pa vedno pazila, da je opazila, da drugi psi za razstavljanje dobijo nagrado (hrana). Hrano sem jim tudi vedno dala, kadar jih je kdo "meckal" po rokah. Pocasi je sprevidela, da je to "fino" in prosila za pozornost (hrano) se sama.
Je pa re-socializacija trajala priblizno 2 leti.
In da ne pozabim - se danes se greva ta "daj - dam" na razstavi.
Srecno
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
daisy
gost
« Odgovor #46 : ponedeljek, 17.06.2002 : 14:23:54 »

barbka
dober izviren, način za zelo ješčega psa. moja mala pa poje toliko da je sita (pazi na linijo in ni kot jaz), potem ji pa tudi grama več ne bi spravil v gobec. na razstavi pa itak po cel dan nič ne je. samo laja in grize (če se da  :))
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #47 : ponedeljek, 17.06.2002 : 15:19:24 »

Ja, ce dama zdravo zivi, potem bi pa igrala na karto ljubosumja. Npr - pred njenimi oci bi zelo crkljala psa, ki bi bil na mizi, priden, njo pa samo ignorirala. Sej valjda "ni blond" da ne bi razumela, da je ekstra nagrada samo za "pridne punce".
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #48 : torek, 18.06.2002 : 11:21:16 »

V temi Spoznavanje med forumci - PIKNIK sem opazila da vas je kar nekaj z mladimi kužki. Najbrž jih že učite hoditi poleg.
Kako vam uspe preprečiti da vaš kuža ne pleše med nogami. Moja postane trmasta in noče nič več poslušat, če jo hočem imeti samo na eni strani.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #49 : torek, 18.06.2002 : 13:04:31 »

Poleg se uči posotpoma. Najprej se nauči samo štart, ko to zna se pohvali in konča že po 5 korakih in tako naprej korak za korakom. Jaz osebno učim na hrano ali predmet in psi vsaj pri hrani nimajo nobenih problemov. Bistvo hrane pa je , da kjer je roka, tam je pes.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #50 : sreda, 19.06.2002 : 07:13:58 »

Kako pa potem psa odvadiš da ne uboga samo zaradi hrane. Moja psička prvo gleda če bo imela kaj od tega. Če ni v roki hrane ne pride.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #51 : sreda, 19.06.2002 : 07:35:05 »

Shait, oprosti nikjer ne najdem, koliko je tvoj pes star.

Glede hrane: umik hrane je postopen. Ko vajo že čisto zna, se začne "igra". Enkarat dobi, pa dvakrat ne, drugič dobi trikrat pa enkrat ne,.... nikoli ne delaš istega zaporedja, da se pes ne nauči kolikokrat dobi (ker potem pride semo takrat ko imaš). Vsa umetnost hrane pa je, da pes nikoli ne ve, kdaj bo dobil in zato vedno rad naredi.
Pa veliko uspeha.

p.s. ne ukinjajte hrane iz danes na jutri!!!!!
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #52 : torek, 16.07.2002 : 14:35:33 »

Zivjo!
Imam podobne probleme kot cebelica/goma.Imam zlatega prinasalca,starega 11 tednov,ki me isto non stop grize za roke,noge,...Sem mislila,da sem ga ze naucila na besedo NE pa ga ocitno se nisem.Probala sem ze veliko stvari-nic ne pomaga.Ko privzdignem glas(NE) dobim njegovo pozornost za 1 s in potem spet isto.Branim se s tem, da ga zamotim z igraco pa je tudi to ze postekal da ni zanimivo, da je moja roka boljsa.Sem ga tudi ze osamila pa je bil potem priden nekaj minut in spet isto.Napad name.Prosila bi za kasen nasvet. Aja poskusila sem tudi z cviljenjem pa ga ne pretentam. Hvala ze v naprej.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #53 : torek, 16.07.2002 : 16:06:54 »

Pri mojem je delovalo naslednje:
igra nekaj časa, ko je preveč ugriznil, sem zavpila au in šla v drug prostor-to sem ponavljala vsakič, ko je zabolelo-če 20 krat na dan, pa dvajsetkrat. Vsakič je bil sam nekaj minut. Vedno sem tudi sama prekinila igro, če je bilo prehudo. Igračke ga niso zanimale, hotel je roke, čeprav sem ga počasi navadila tudi na razne plišaste žvalce in plastične stvore.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #54 : torek, 16.07.2002 : 20:15:04 »

Izkusenj imava... celih 6 ur!!!! Nasvetov pa ni nikoli dovolj Grin Grin

Thor je z nama. Na morju sva zdrzala kar 3 dni! hahahah. Na poti domov pa sva ga prevzela. Malo se je stisnil k meni in gledal naokrog. Doma se je najprej malo navohal okrog hise, igrali smo se v pesjaku in v blizini, predstavila pa sva mu tudi sosede. Tiste cloveške in pasje. Malo ga zmotijo recimo kolo, motor, avto, drugo pa ne.

Cheesy Cheesy

Edini problem je, da malo joka, uboscek. In seveda se smili enemu bolj kot drugemu Cry Cry Ampak... moramo zdrzat! Mi in on.

Po vecerji sva ga vzela na sprehod. Naj povem, da do danes ni videl ovratnice in jo zaenkrat dobro prenasa. Cisto drugace pa je s povodcem. Najprej se je z njim igral in ga grizel, potem pa, ceprav ga nisva vlekla, se je ustavil in ... NIKAMOR! Ko sva ga odpela, je naprej normalno hodil ob nama Huh Huh

Neverjeten je... Kar eno dokaj zajetno turico... za prvic smo naredili. Zdaj pa... je bil pol ure mir. Joka... Smrk.

No. Hotela sem samo povedat, da je krasen kuzek in da sva totalno zaljubljena vanj...  Kiss Kiss

Pozdravcek,

Tanja + Grega + Thor


Logiran
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #55 : torek, 16.07.2002 : 21:19:26 »

Yo!

Nedvomno se bosta srecala. Ce ne drugace, se nameravamo tudi mi trije kdaj pokazati na sobotnih igricah na Barju. Da ne bi mislili, da ne spremljamo vsega tega tule gor.  Roll Eyes

LP

Mi trije

p.s.: aja... vsem skupaj se eno vprasanje... kako hitro ste svoje kuzke zaceli voziti naokrog? To pomeni... da gre z nama na izlet, v pasjo trgovino... na kak obisk... Se mora najprej doma ful privadit, ali kako drugace? Jaz sem namrec mnenja, da ga je treba navadit cimprej na vse. Grega pa misli, da bi moral bit se malo doma. Hmmmmmmmmmm... razhajanje mnenj.  Grin Grin Grin
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #56 : torek, 16.07.2002 : 22:31:36 »

Takoj. Upoštevajta seveda, da mali kuža veliko prespi, drugače pa ga kar jemljita s seboj. Več ko gre naokoli, bolje bo zanj.
Čimprej ga navadita na hišno čistočo, čeprav bo v pesjaku. Potem ne bo problemov ko boste pri kom v gostih.
Pa med ljudi ga peljita na ulico. In pred kako cerkev, ki zvoni. Glasno hodita okoli hiše in kdaj pa kdaj povzročita kak hrup, da se bo navadil tudi na take vplive iz okolja. Predvsem pa ne reagirat na njegovo obnašanje. delajta se kot da ni nič. Naša Brina recimo priteče v kuhinjo gledat kaj je, ko pade kak lonec po tleh. Važno je, da ima ves čas občutek, da mu v vajini bližini ne preti nič hudega. Samo vaju ima sedaj, da se orientira kaj je prav in kaj ne.
Kljub vsemu naštetemu pa pazita, da ne bo imel nekih kilometrskih sprehodov, ker ni dobro, da pretirava tako zgodaj.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #57 : torek, 16.07.2002 : 23:09:37 »

Ja, se strinjam z altervito - takoj in povsod. Cerkev absolutno, meni je Thor prvo jutro zbezljal, ko je začelo zvoniti... Grin Grin Grin
Midva sva takoj začela z dolgimi sprehodi, aktivnimi toliko, kolikor je njemu pasalo (imel je 4 mesece).
Pa res, pridite na Barje, komaj čakam, da vidim tega medvedka.

Lp, Yo
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #58 : torek, 16.07.2002 : 23:16:12 »

Brina se je v soboto ob dvanajstih, ko je pričela tuliti sirena, vsedla in začela tuliti auuuuuuuu. s takim tenkim Ujem. prav hecna je bila -ustka je našobila kot bi hotla dat lupčka in: "uuuuuuuu". Z crknit. Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : sreda, 17.07.2002 : 07:45:24 »

Se strinjam z zgoraj napisanim. Dodala bi še, da ga čimprej navadita na vlak oz. na hrup, ki ga povzroča. Preveč psov vidim, ki kar zbezljajo in kar nekaj jih je šlo kar direkt pod vlak od strahu Cry .
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines