mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:13:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82447 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
bigec
gost
« Odgovor #75 : četrtek, 26.12.2002 : 16:19:05 »

Pozdravljeni zivaloljubci!

Pisem prvic - berem vcasih. Imam beagla in muco Cheesy

K pisanju me je vzpodbudila Simona s svojo psicko.
Simona - ne obupat!!!
Sicer nisem pasji vzgojitelj, ampak po moje se da vsakega psa naucit osnovnih stvari, ce smo dosledni!

To, da pride tvoja pesjanka le zaradi priboljska, je cisto uredu! Tako so nas ucili tudi v pasji soli - vedno priboljsek za pohvalo, ce pes pridno uboga!

Glede drugih psov - v pasji soli, ki sva jo z mojo psetko obiskovala, je imel ucitelj za nekatere pse, ki so se zaganjali v druge, pripomocek, imenovan HALTI. Deluje pa pribl. tako, da psu obrne glavo, ce ga potegnes za vrvico in tako se prej ali slej odvadi gnjavit druge pse.

A na pasjo solo si pomislila? Res ni prav poceni, je pa res, da lastnika naucijo, kako naj uci psa. Zdi pa se mi, da je sola bolj uspesna, cim mlajsi je pes. Tko da, ce se ti zdi to opcija, pojdita cim prej.

Nisem ti kaj pametnega povedala, vsekakor pa ne obupaj!

Lepo pozdravljeni in lepe praznike (kljub porednim psetkom)  Smiley
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #76 : četrtek, 26.12.2002 : 16:36:46 »

Simona!
Čimprej v pasjo šolo. Ker praviš, da nimaš izkušenj, se bosta tam učili ti in tvoja psička. Čimprej zato, ker je bolje napake pri vzgoji preprečiti, kot pa popravljati. Ker se večina tečajev začne šele spomladi, pa ti priporočam tudi, da TAKOJ poiščeš nekoga z izkušnjami, ki ti bo znal pomagati.
Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #77 : četrtek, 26.12.2002 : 17:35:10 »

HVALA bigec-u in floki-ju za pomoč. Ja na pasjo šolo sm pomislila, toda jesenski tečaj sm zamudila, spomladanski pa je še kar daleč in takrat bo moja psička stara kr precej.
Se bom potrudila in poiskala kakšnega, ki ima izkušnje.
Hvala za spodbude.

lp
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #78 : ponedeljek, 20.01.2003 : 11:35:11 »

Živjo,
Zanima me, če mi lahko kdo pomaga pri ukazu "prinesi". Moj pes namreč zelo rad lovi žogo. Samo potem ga ne znam motivirat da bi jo prinesel nazaj. Če pa mi jo prinese, jo ali noče spustiti ali pa jo spusti kakšen meter stran od mene.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #79 : ponedeljek, 20.01.2003 : 22:36:09 »

Shait:
doma imam psa, ki se je rodil z zeloo šibkim nagonom plena in ga v KD nikakor nisem mogla nauciti niti približka vaje "prinesi". Sem pa pozneje iz tuje literature "vklopila" in evo - pri njegovih 4 letih mi je prinašanje kar nekako uspelo! Zdaj pa svojega za psa tako, za občudujoče poglede  Shocked sorodnikov in prijateljev, na zabaven način učim še vajo "Naprej", kar je po tradicionalnih metodah za pse s tako slabim nagonom plena skoraj nemogoče.

Pa lepo po vrsti:
1. ugotoviti moraš, kaj bolj motivira tvojega psa:
-ali da mu za nagrado še enkrat vržeš žogico oz. predmet
-ali da ga za prinešen predmet nagradiš s priboljškom (hrano).

2. na začetku učenja vrzi žogico le slab meter od sebe! Tako boš veliko lažje privabil psa k sebi, ko bo le-ta zagrabil žogico

3. nikoli, ampak res nikoli ne dopusti, da pes žogico spusti na tla in jo potem ti pobereš s tal-pes pa to vidi!! VEDNO naj ti pes spusti žogico iz gobčka v roko!! Če se zgodi, da jo predčasno spusti na tla, jo moraš spet brcniti (ne daleč stran!) in spodbuditi psa, da jo ponovno zgrabi in ti jo vrne V ROKO! Takoj, ko ti to uspe, hvali, nagradi (predmet oz.hrana), objemi psa, jokaj od sreče! - IN KONČAJ Z VAJO!

4. In še najpomembnejše pravilo: če boš poskusil, ti bo zagotovo zelo kmalu uspelo lepo prinašanje iz majhne razdalje od tebe-ne ponavljaj uspešnih poskusov! Preden poskusiš znova, pojdi na sprehod, pojdi pobrisat prah ali skrtačit psa in šele potem poskusi znova s prinašanjem.

Sporoči, kako ti gre!  Lp,  Wink Cool
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #80 : sreda, 22.01.2003 : 10:42:07 »

flufi,
Hvala! Že preizkušava tvoj nasvet. Bolje se odziva na hrano.  Grin Grin Grin

A kdo ve kaj povedati o programu canine good citizen?
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #81 : sreda, 22.01.2003 : 11:25:39 »

Shait:

Na začetku uporabi za nagrado nekaj res slastnega, kar pes redko dobi! In v nobenem primeru ne nagrajuj neuspelih poskusov! Naj pes sam ugotovi, da si prisluži nagrado le, če ti prinese žogo v roko.

Lp,  Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #82 : četrtek, 23.01.2003 : 18:22:06 »

Jaz imam pa doma dve leti staro flat coatico, ki me preprosto nikamor ne spusti Smiley no ni tako hudo kot se slisi:) Ful je navezana name,in ce jo kje pustim ali pa s komerkoli drugim samo gleda kje sem in je cisto nic drugega ne zanima. Tudi ko jo pustim pred vrati ali pa kaj podobnega se ne premakne od tam! Pa to ni pravzaprav problem. Problem je, da gre za mano vsak korak. Ful je pozorna in samo, da se premaknem je za mano. In tako je ne morem naucit "prostor" in "čakaj". Ona preprosto ne more sedet ali lezat (tudi prevec zivahna je) da bi bila jaz vec kot pol metra stran. Sej ne pomeni da je vedno ob men, ampak ko zacnem nekam hodt gre takoj za mano. Kako naj jo naucim ostat na prostoru??? prosim pomagajte mi...
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #83 : četrtek, 23.01.2003 : 19:00:31 »

Če ima ležišče v enem prostoru jo zapri za kakšno urico. To smo naredili pri nas in se je obneslo. Malo smo pa tudi popustili. V vsakem prostoru ima svoje ležišče ali stol,... tako da, ko kuham ni za mojo ritjo ampak na ležišču. Kakšna dva meseca smo jo navajali na to. Zdaj se ne premakne s svojega ležišča tudi če imamo kosilo. RAZEN če so obiski. Potem se pa itak ne spomni nobenega pravila več.
Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #84 : nedelja, 26.01.2003 : 19:16:48 »

Mi lahko kdo svetuje katera pasja šola je dobra, glede na vaše izkušnje? Iščem tako pasjo šolo, kjer so prijazni in tolerantni dresereji, da imajo potrpljenje tudi z malo bolj porednimi psi!

HVALA!
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #85 : sreda, 29.01.2003 : 14:47:20 »

Shait hvala za nasvet. Ampak moja psicka je v pesjaku vecino casa..sicer se bo pocasi preselila tud notri (samo problem je ker mamo dve prinasalki in je samo divjanje ko sta skupaj)..ukaza "prostor" pa preprosto ne dojame ker hoce bit vsak korak za mano..imas se kaksno idejo?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #86 : sreda, 29.01.2003 : 15:18:07 »

Vsako vajo moras uciti pocasi, korak za korakom. Najprej pocepni ob njo ji reci prostor in jo pohvali takoj ko je par sekund na prostoru, ko to utrdita se pocasi dviguj in tako naprej, dokler se ne bos lahko oddaljila od nje. ce ti vstane ko se zravnas, moras se malo utrditi ko si napol dvignjena. Ampak to ne gre v enem dnevu. Pocasi in vsaki se vrni korak nazaj, ce ne gre.
Pa veliko uzitkov pri ucenju.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #87 : sreda, 30.04.2003 : 20:37:28 »

SIMONA:Predlagam ti,da o pasji šoli povprašaš tudi Tomsterja,ki je svojega borderja vpisal v neko posebno pasjo šolo,kjer šolajo brez prisile.
Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #88 : nedelja, 04.05.2003 : 08:16:31 »

HVALA! Midev s psičko že pridno dva meseca obiskujeva pasjo šolo. Sem zelo zadovoljna ko opazujem kako napredujeva.
Upam, da bova dosegli kar sva si zadali.

LP Smiley
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #89 : sreda, 14.05.2003 : 11:48:22 »

Zdravo,
Mene pa zanima kako naj psa "zmotiviram" da naj hodi poleg mene in ne en meter za mano. A ima kdo kakšno idejo?

LP,
Saša in Shait
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines