mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:34:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?  (Prebrano 82455 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #120 : petek, 25.07.2003 : 11:56:33 »

No, pa se en nasvet za vse prezvekovalce med psi... Drimu je bil spray, ki naj bi odganjal psa, zelo vsec, tako da... :-/

Smo pa poskusili z deodorantom, kar je delovalo takoj in za vedno... Priporocam... Grin
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #121 : petek, 25.07.2003 : 12:15:38 »

Nataša, zgledi vlecejo, ves!
Mogoce sta pa kosmatinca tebe videla, da se izobrazujes in te samo posnemata... Grin Grin

LP
Logiran
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #122 : petek, 25.07.2003 : 12:40:13 »

Pozdrav!
Ne vem ali sem v pravi rubriki, a vseeno upam, da mi boste lahko svetovali.
Imam 2 leti in pol starega psa, ki je dokaj napadalen do drugih psov, vcasih tudi psick. Ko vidi psa postane razburjen, renci in se ves trese. Povedati moram, da se dosedaj se ni stepel z drugim psom, ker res pazim. Ne vem, kako ga naj pripravim, da bo do psov bolj ljubezniv. Moznosti, da bi se lahko igral s psi je dosti, vendar so neizvedljive. Agresiven je tako za ograjo, ko gredo drudi psi mimo, kakor tudi na sprehodu. Ko sva na sprehodu ga poskusam umiriti, ga zamotiti ali pa mora sesti. Vendar nic ne pomaga. Za ograjo ga pa tudi "kaznujem", ne tepem ga, ampak ga primem za ovratico in recem ne sme. Vedeti morate, da je tako razburjen, da mu na hrbtu  
"zrasteta" dva grebena, vrti se v krogu in laja.
Prosim, svetujte  mi, kaj naj naredim. Vcasih sem tako obupana in tudi ze jezna, da malo manjka, pa bi jih dobil. Sploh zato, ker me takrat sploh ne poslusa, kot da ne obstajam.
Hvala za pomoč
Martina
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #123 : petek, 25.07.2003 : 12:47:16 »

Hoj
Ali ga že od malega izzivajo drugi psi čez ograjo, on pa brani teritorij. Potem pa to vedenje prenaša tudi na sprehode.


Glede žvečenja: jaz sem vse take zanimive stvari spravila ko sem šla od doma ( pri nas so bili zanimivi mobilci iz katerih je naredila čisto nov tip, pa dalinci za tv ), lesene dele od kavča je tudi načela pa jih je ščasoma tudi te pustila.
Če vam bo kaj lažje moj prejšnji pes je trgal tapete in delal luknje v steno, sosedova psička pa je ven vrgla linolej v kuhinji.
V glavnem jaz sem našo poskusila zaposlit s čim drugim ( cela košara igrač), na sprehodih sem se potrudila da se je čimbolj zlaufala.

Pa veliko sreče
lp
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #124 : petek, 25.07.2003 : 13:04:42 »


Tomster,
o kakšnem deodorantu govoriš? Navedi konkretnega, saj veš, psi imajo presneto dober okus Grin Grin Grin Grin Grin

Hja, če bi se zgledovala po meni.....bi znala že Forumcem deliti nasvete Wink Wink
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #125 : petek, 25.07.2003 : 13:10:29 »

Deodorant v doticnem primeru je Malizia Uomo... Oranzna...
Gazda ga je dobil za darilo, nucal ga ni, Drim pa ga tudi ni najbolj porajtal... Na sreco, hehe... Edino bajta pol par ur smrdi...
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #126 : petek, 25.07.2003 : 21:38:36 »

Seter,

o raznih napadalnostih je bilo na forumu kar nekaj napisanega, vendar ti toplo priporocam, da se o tezavi posvetujes s strokovnjakom za vedenje psov - predvsem NE poskusaj sama resevat problema, ce nisi prepricana, da ves, kaj delas.

NE poslusaj raznih "kinologov", sosedov, znancev, ki ti bi priporocali kakrsno koli obliko uporabe sile, ki povzroca psu bolecino ali strah (npr. udarci, potegi za kovinsko ovratnico, elektricni sunki, vpitje na psa,..).

Obicajno - vendar je to odvisno od vsakega primera posebej - se pri napadalnosti psa do drugih psov uporablja t.i. metodi sistematicne desenzibilizacije in nasprotnega pogojevanja.

Nekaj koristnih nasvetov najdes v knjigi TEZAVE S PSOM - avtorice Celine del Amo.
Logiran
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #127 : nedelja, 27.07.2003 : 09:51:51 »

Hja, moj bumbar je irski seter, ki je sicer pravi mucek.
Finta je, da takoj ko me vidi, ve, da tega ne sme delati. No, za ograjo pa laja kljub temu vedno znova.
Nekateri mi govorijo, da le brani svoj teritorij, naj se ne sekiram. Ampak to obnašanje mislim da ni ravno o.k., kajne?
Bom malo pobrskala po literaturi, hvala.
Martina
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #128 : nedelja, 27.07.2003 : 10:33:27 »

Seter,imava kar podobne težave glede lajanja za ograjo.Pri mojemu psu ne pomaga prav nic ko zagleda psa,ki gre po ulici.Pri nama deluje da zacnem takrat z igro in ga zvabim stran od ograje.V igri pozabi na dogajanje okoli,tako da s tem vsaj malo pomagam usesom mojih dragih sosedov.
Hm, napadalnost pa mora verjetno imeti malo globje korenine.Je bil kdaj izzvan,ali pa je bil sam napaden?
Sicer se s svojim psom vecjim samcem raje izognem,tam igra ni mozna niti slucajno ze od 5.meseca dalje.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #129 : nedelja, 27.07.2003 : 13:39:58 »

Joooooooooj!! Grin Roll Eyes
Seter, rada bi videla tvojega pesjana!!! Ni mi jasno kako je lahko irski seter tak za ograjo?? :-/  Nova linija: cuvaj?? Wink Wink

Citat
Je bil kdaj izzvan,ali pa je bil sam napaden?
To bi bil pomemben podatek

Jaz bi predlagalo desenzibilizacijo. Enostavno najdes nekoga s kaksno psicko, da se dobita. Resocializacija lahko traja sicer zelo dolgo, ampak bos videla kako ti bo ob vsakem najmanjsem uspehu lepo!
LP
Logiran
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #130 : ponedeljek, 28.07.2003 : 10:06:29 »


Citat

Hm, napadalnost pa mora verjetno imeti malo globje korenine.Je bil kdaj izzvan,ali pa je bil sam napaden?

Hojla!
Ne morem se spomniti, da bi kaj izzvalo to njegovo obnasanje. Napaden ni bil nikoli!! Huh Je dokaj velik in mocan pes, ki si verjetno misli, da je povsod on sef Wink, razen pri meni seveda Cheesy. Pa tudi prijatelj ima labradorko, katero nas pesjan obozuje; norita kot nora, problemov ni.
Ja, bi lahko rekla, da imamo pri hiši cuvaja - irskega setra Huh Shocked
Mogoce sem ga premalo socializirala. Hodili smo po razstavah, kjer res srecas ogromno psov, pa je bil vedno priden, nikoli ni bilo problemov.
Ne vem, letos gre prvic na morje (v kamp) in me je kar malo strah :-/
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #131 : ponedeljek, 28.07.2003 : 11:20:15 »

Seter ne sekiraj se, Mozart je lovski pes gonic, kar teoreticno pomeni, da bi moral glasno gonit zivali.
V praksi pa to zgleda takole:
- zivali se boji (razen mravelj in muh);
- na travniku kmet pase ovce ali koze in jih vedno znova odzene nazaj v ogrado, seveda pri tem ne laja, njegovo vedenje pa precej spominja na border colija;
- vedno opozarja na tujce ali naknadno postavljene stvari - ocitno ima fotografski spomin.

Od beagla ima samo radovednost, zvahnost, vedenej pa zelo spominja na ovcarja  Cool.

lp, tina

ps: Imam pa eno vrasanje: "Mozart postaja vse bolj plah na nepricakovane zvoke. Ni pa strloplah. Kako naj odreagiram, da tega ne bom spodbujala?"
Logiran
meilleure
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #132 : sreda, 17.12.2003 : 22:53:08 »

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoc pri naslednji tezavi.

Imam psicko pasme beagle, staro dve leti (pri meni je komaj pol leta), ki ima navado, za nakljucno mimoidoce mogoce prav simpaticno, zame pa moreco.

Krade namrec tuje igrace. Ze nasploh je izredno navdusena nad vsako obliko igre (igraca postane lahko vsaka plastenka, ali pa jabolko), ko pa vidi, da se nek kuza igra s svojo igraco, je takoj tam in jo ze ima v gobcku. V vecini primerov jo sicer na povelje prinese k meni, vendar ne, ce ji igrace nikoli ne vrnem.

Ampak, to se prezivim  Undecided.

Zaplete se na treningu agilityja. Tam ima seveda vsak kuza svojo igraco, s katero dela. Moja kuza pridno spremlja vajo vsakega kuzeta, na koncu pa panicno hoce ujeti zogico pred kuzetom, kateremu je namenjena. Dokler nisva na vrsti, jo imam zato na vrvici, ko pa jo spustim, pa se kar "izstreli" proti drugim psom.
To mi posteno nacenja zivce, ker se ponavlja ze skoraj v 9 od 10 primerov.

Kako jo naj tega odvadim?! Angry

Hvala za nasvete!
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #133 : četrtek, 18.12.2003 : 10:49:32 »

Krade namrec tuje igrace.
Živjo,
jaz imam tudi beagla, Mozarta. Star je leto in pol in neverjeten kradljivec. Krade tuje igrače (pasje, otroške) in mi jih nikoli ne prinese, če sva zunaj na sprehodu in vedno, ko sva doma.
Če mene vprašaš, nimaš narediti kaj. Beagli so pač neverjetno butasti oziroma pametni, če hočeš in točno vedo, kdaj lahko delajo neumnosti (beri: jim pač ne moreš nič - ne moreš jih ujeti, ker so prehitri oz. raje požrejo kot ti dajo). Midva sva bila v pasji šoli, celo izpit je naredil in to z zelo dobro oceno. Ko pride Mozart na poligon dela ko šus, zunaj poligona pa takrat ko ima dan.

Vem, da ti nisem pomagala nič, upam vsaj, da sem te potolažila, da nisi sam s tem problemom  Wink.

lp, tina

Mimogrede, Mozart se je odločil, da ne bo več delal odpoklica na sprehodu. Pa sva se že ne vem kolikokrat lotila cele zadeve od začetka, ne pomaga nič. Enostavno na sprehod greva skupaj. Ko ga spustim gre po svoje, vmes me pride par krat pogledat in na  koncu pride do mene, da ga pripnem in greva skupaj domov (razen ko ima slab dan in še to spusti).  
Logiran
meilleure
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #134 : četrtek, 18.12.2003 : 14:02:07 »

Če mene vprašaš, nimaš narediti kaj. Beagli so pač neverjetno butasti oziroma pametni, če hočeš in točno vedo, kdaj lahko delajo neumnosti (beri: jim pač ne moreš nič - ne moreš jih ujeti, ker so prehitri oz. raje požrejo kot ti dajo).

To je vse lepo in prav. To za beagle vsi govorijo... Jaz, trma pa sem se odločila, da morda to ni res in da jo nekako bom tega odvadila. Mora bit način. Ne smemo se kar predati njihovi trmi!  Angry Čeprav moram priznati, da mi gre včasih od obupa kar na jok...


Vem, da ti nisem pomagala nič, upam vsaj, da sem te potolažila, da nisi sam s tem problemom  Wink.
 To pa je vedno lepo slišati. Še posebej, ko se eno uro podiš po vrtovih in se ti zdijo vsi kuži razen tvojega taakoo pridni  Smiley

Hvala ti vseeno! Ti sporočim, če izvem ali pogruntam kak učinkovit način... Wink


Sprehodi z Inko so pa izredno podobni vašim. (kakšno naključje?)

LP, iris
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Imate izkušnje ali potrebujete nasvet?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines