mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:50:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula oz. bulica za ušesom
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula oz. bulica za ušesom  (Prebrano 6779 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : sreda, 12.01.2005 : 10:43:42 »

Nikjer nisem našla podobne teme, zato sem si dovolila odpreti novo. Že sam naslov pove, da me skrbi zaradi bule velikosti "napitega" klopa, ki se nahaja natanko za ušesom. Včeraj sem jo zasledila, ko sem ga božala po glavi, pa za ušeski, pa sem jo začutila. Najprej sem mislila, da ima klopa, ampak malo čudno mi je bilo, da bi ga imel, saj jih sedaj še ni. Boli ga ne, ker sem mu jo rahlo pritisnila, pa ni nič odreagiral. Bula, oz. bulica zgleda kot nekakšen mozolj, ki bi šel ven, če bi ga stisnila, ampak tega sama seveda ne grem delat. Je rdečo-rjave barve.
Kaj pravite zakaj se mu je naredila? Ste že sami imeli podobne težave? Ima kdo kakšen nasvet, kaj naj naredim?
Hvala vsem,
zaskrbljena Branka  Undecided
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : sreda, 12.01.2005 : 11:05:30 »

TUKAJ JE SLIKA BULE

Hvala za pomoč!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2 : sreda, 12.01.2005 : 12:08:32 »

Branka,

veterinar ti bo znal najbolje svetovati, zato kar takoj tja! Moje osebno mnenje je sicer, da ima zamašeno lojnico, ampak samo posliki in opisu ne morem tega trditi (pa tudi strokovnega znanja nimam).

Sporoči, kakšna je diagnoza & upam, da ni nič resnega. Držim pesti!

Lp,
Tina
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #3 : sreda, 12.01.2005 : 12:40:59 »

Ne poslušaj "strokovnjako" in pojdi do veterinarja. Lahko je čisto nedolžna zadeva, vendar je bolje da si ti prepričana.
Lep pozdrav obema in, kot je napisala že Tina, obvezno sporoči kako je.
Silvo
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : sreda, 12.01.2005 : 14:55:12 »

Najlepša hvala obema za odgovor. TinaZ, tudi jaz sem tako domnevala, ker saj sem omenila, se bi dala ta bulica stisnit, sam je ne grem sama, hočem da to naredi strokovnjak. Jutri greva k veterinarju, da ga pregleda, potem pa poročam naprej. Upam, da ni kaj narobe in da je res samo zamašena žleza lojnica, pa bo vse v redu.
Hvala tudi tebi Silvo, upoštevala bom tvoj nasvet in grem jutri k veterinarju. Tudi sama sem hotela narediti enako. Hočem se prepričati.

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : četrtek, 13.01.2005 : 15:46:04 »

Danes sem bila pri veterinarju, šla sem samo po nasvet-bila sem brez psa-mu opisala problem in mi je rekel, da je ali gnojna bula, ali zamašena žleza lojnica in da ga naj pripeljem tja. Jutri ga bom zapeljala, pa bo pogledal. Bom poročala naprej jutri!

LP, Bučko in Branka
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #6 : petek, 14.01.2005 : 07:50:33 »

Branka,

Paco je imel tako bulico na hrbtu. Nič ni bilo strašnega, očisrili in OK. Ima pa sedaj na tistem mestu za velikost nohta malo temnejšo dlako.
Se slišimo, ko boš poročala.

LP!
Silvo
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #7 : ponedeljek, 17.01.2005 : 14:42:05 »

Branka,

kako si opravila? Smo zelo firbčni Cheesy.

Pozdrav in Bučkotu Kiss Kiss Kiss!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #8 : petek, 21.01.2005 : 08:31:36 »

Branka,

to pa res ni fer Huh. Obljubiš, da boš povedala kako si opravila, potem pa ne duha ne sluha o tebi. Daj povej no, če je z vama vse v redu!
Logiran
Apolonija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #9 : petek, 21.01.2005 : 09:49:50 »

živjo,moj kuža ima tudi takšno bulico samo ne za ušesom ampak na hrbtu pri repu in
kr mal večja je kot pri Brankinem psu.Tudi jaz predvidevam,da je zamašena žleza lojnica,no vsaj upam,da ni kaj hujšega,in zanimivo je tudi,da ima na tej bulici normalno dlako.Vrjetno bo najbolje,da obiščeva veterinarja.  
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #10 : petek, 21.01.2005 : 11:27:11 »

Apolonija,

velja isto kot za Branko. Bolje da vidi strokovnjak in da ni nič, kot da si v dvomih. Upam, da boš vsaj ti odgovorila, kaj boš opravila!
Logiran
Apolonija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #11 : petek, 21.01.2005 : 13:13:08 »

Ja v četrtek sva naročena za nego kjer mi bodo mogoče znali povedati kaj je narobe,
čene bo pa potrebno še k ve terinarju. Seveda vam bom poročala kako je bilo. Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : nedelja, 23.01.2005 : 11:06:51 »

OOO, kot vidim, me je nekdo zelo pogrešal  Shocked Luka, vse je v redu z mojim Bučkom. Midva s fantom sva šla bila na smučanju, k vetu ga je peljala fantova mama. Pregledal mu je, in res je bila zamašena žleza. Poiskusil jo je stisniti, pa ni hotelo jiti ven, ker tudi Bučko ni bil potrpežljiv, da bi pustil. Zato je šla fantova mama še v petek, (bulica je bila že kar povečana), in je šlo zlahkoto ven. Rekel je, da se mu bo mogoče še kdaj naredila na istem mestu. Takrat postopamo enako.

No, vse je O.K, tudi midva sva se nasmučala in ko sem prišla domov je zgledalo TAKO  Cheesy Cheesy Wink

Lep pozdrav vsem in hvala za skrb.  Kiss
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #13 : ponedeljek, 24.01.2005 : 07:50:39 »

Ho ho, zdravo izgubljena Cheesy!

No, sedaj vsaj vemo, zakaj ni bilo odgovora. Upam, da sta uživala. Torej, najlepše je, da je vse v redu s psom in da ne bomo več v skrbeh. Drugič nas pa le prej obvesti, da boš odsotna in ne bomo težili po foromu za odgovor  WinkGrin.

Lep pozdrav vsem!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : ponedeljek, 24.01.2005 : 09:02:56 »

Bom Luka, bom  Wink Uživala pa sva, samo pogrešala sva pa tudi Bučka. Vsak večer sva poklicala domov, pa sem ga čez slušalko poklicala, pa je začel lajati-vsaj malo sem ga slišala. Sem pa tudi razmišljala o tem, da bi ga vzela s sabo, ampak se mi sedaj zdi, da ne bi bila ravno dobra ideja, čeprav obožuje sneg (no, ravno sedaj rahlo naletava  Wink). Sedaj smo spet vsi trije skupaj in smo spet najsrečnejši par.  Grin Cheesy

Še enkrat hvala Luka za skrb, lep občutek me spreleti, ko se zavedam, da ti ni vseeno za mojega Bučka.  Kiss
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula oz. bulica za ušesom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines