mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:52:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Miša in Humpi se javljata iz svojega doma
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Miša in Humpi se javljata iz svojega doma  (Prebrano 10178 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia264
novinec
*
Sporočil: 33


« : torek, 30.12.2008 : 18:25:16 »

Da se tudi mi kej javimo iz naše čumnate...

... Miša je iz rahlo boječe suhe mini muce postala kar lepo rejena in prefinjena dama   Kiss. njen naljubši hobi je čimbolj udobno se namestit v mojem naročju in počet vse možno tm, da se jo čoha, praska, lupčka, stiska in sploh namenja 200000% pozornosti takrat, ko si ona to zaželi, kar je kar ob vsaki priliki, ko se da v moje naročje namestit in bi lahko bla tm tut 24 ur na dan, če bi lahko  Cheesy Cheesy Cheesy. naučil smo se tut žogico nazaj prnašat, v bistvu je bil to pred prihodom Humpi največji žur, sploh ob kakšni nemogoči nočni uri, pa žogico je blo treba v zrak metat, da je lahko lupinge delala in lovila žogico v zraku. najljubše mesto za spanje je blo dolg časa spalna vreča, pol je pa prišla omara in smo se začel tja švercat... aja, pa košara z opranim perilom je bla tut velik hit. ponoči smo obvezno spal v spalnici na mojem povštru. naučil smo se doma redno wc zapirat, ker je bla drugače hitro v školjki na pijači (sej ne da ne bi mela vsak dan sveže vode v skledi). tut jutranje norčije so ble pogoste.  in da bi jo malo prezaposlili mimo od nas, smo začel razmišljat o novi mačji družbi in dobil rahlo nasproten učinek  Angry, ker zdej pa res rine skos v naročje ...

... in tko je k nam prišla Humpi (po novem Tita). Humpi je bla eno ubogo mačje dete, ki je ostala brez zadnje tačkice in je k nam prišla praktično takoj po operaciji. glede na dolgotrajno privajanje na človeško roko (kot nekaj nežnega) ima za sabo verjetno kar težko življenjsko zgodbo. Po nekaj tednih spanja, žalosti in depresije, je ratal to en pravi lumpast mačji srček. pa tut učke ma zdej vesele. dolg časa se nismo nč božal, ker se enostavno ni upala blizu. no, potem pa se je počasi začelo, najprej zjutraj, ko smo še vsi v horizontali, se je mal začela hodit praskat in ugotovila, da je to pa ena taka neizmerno fina stvar  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy in smo se vsako jutro načohal za cel dan. potem smo povečal čohanje še na zvečer  in zadnjih nekaj dni se (sicer samo meni) pusti pobožat in počohat tudi čez dan, ko sm na nogah. dolg časa je jedla, kot da je to zadnji obrok, ampak zdej že vemo, da fino pride vsak dan. je pa še zdej en pravi mini muc in mislm, da bo takšna tudi ostala. naučil smo se tud igrat s pravimi mačjimi igračami  Cheesy Cheesy Cheesy.... čeprav je še vedno za igrat najljubši kak kabel. je pa še ena izmed tistih, ki obožuje jutranje praskanje in lovljenje nožnih prstov.

in zdej kako funkcionira tale duet? ja, začel se bolj klavrno. Miša je hitr pokazala kdo je šef  pri hiši in se izkazala tudi kot zelo teritorialna mačka, sploh ko je (bilo) vprašanje mene in koga bom jaz "zdej" crtala. sam se Humpi še dons ne da. ampak jo kr mirno obide, ker za čohanje se itak karkoli splača tvegat. če pa ne gre drugač, je pa tut Mišin rep super za ugriznt  Grin Grin Grin, da se baba umakne. na začetku smo mislil, da bo mela Humpi problem dobit hrano, ker je bla Miša precej požrešne narave. no, pa je blo ravno obratno. in smo si mislil, super zdej bo Miša mal shujšala... pa ni blo nič od tega  Undecided, ker je Humpi po parih dneh dobila pošteno po glavi.
dolg časa se niti povohale nista, prej je bil kak pretep, no potem so se pa začela skupna spanja in umivanje druga druge. zdej kolk je kej resnične simpatije med njima še nisem popolnoma pogruntala. Humpi rada izziva, da se pol mal stepeta, js sm pa ob tem srečna, ker imam kup črne dlake vsepovsod  Angry. ponoči smo imel zadnje čase spet žurke, zato trenutno v nočnih urah nimata vstopa v spalnico, ker drgač ni spanja. že če jih zjutraj spustiš zravn je to cel kraval in podenje gor in dol. pa skakanje po postelji. najljubše mesto za spat obeh je pa seveda v omari  Angry ki se jo je Humpi še naučila odpret Angry Angry ... to da mamo mačji šotor, je itak neznanka obema, pa kremplje je tut cel žur še vedno brusit vsepovsod in ne samo tam, kjer je površina namenjena temu.

v glavnem, imamo se noro lepo, super radi se imamo, bomo pa probal tut kakšno slikco zrihtat. namreč, Miša se ne mara fotografirat, Humpi pa je na vidnem mestu šele zadnje 3 dni odkar smo star kavč zamenjal z novim, pod katerega se ne da več skrit.

tko, z javljanjem smo zaenkrat pri koncu ... pa še to, v tem trenutku obe k angelčka spita na mojih nogah. pa sej se mata rade, sam včasih si na malo bolj čuden način to medsebojno ljubezen izkazujeta. mogoče je to normalno, pa jaz tega ne vem. vem pa, da bi lahko blo slabše. in za njiju je to definitivno boljše, da sta v varnem in toplem domu, polnem ljubezni.

še 1000 mačjih poljubčkov od Miše in Humpi  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss in srečno 2009 od vseh nas štirih  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy za mačkice, ki še iščejo dom in tudi tiste, ki jih trenutno čuvate in nasploh vse tiste, ki imate ta bitja radi.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : torek, 30.12.2008 : 18:33:01 »

pia264, želim vam neizmerno lepe, srečne, čudovite praznike.
Miša je bila nekako moj No.1, ampak... polni smo in smo se odločili, da tako zaenkrat ostane, da imamo v najhujši sili vsaj majhen košček prostora še za koga, ki bi nujno potreboval pomoč.
Miša je bila pri meni kratek čas. Dovolj, da je zasedla majhen košček mojega srca. Zdaj zaseda vaša srca.
Vesela sem.
Iskreno vam želim vse najlepše v prihajajočem letu!
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #2 : torek, 30.12.2008 : 21:43:24 »

O, pia265, kako lepo, da se spet javljaš  Smiley Sem vesela, da se imate lepo vsi skupaj in tudi jaz vam želim da se imate še najmanj tako fajn tudi v naslednjem letu!
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #3 : petek, 06.02.2009 : 02:23:19 »

Miškica, vse najboljše  Kiss Kiss Kiss
Logiran
pia264
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #4 : petek, 06.02.2009 : 21:09:01 »

Miša pravi hvaaaaaaaaaala  Cheesy Cheesy Cheesy ...


... aha in da se vedno priporoča za kakšen priboljšek  Grin Grin Grin
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #5 : petek, 06.02.2009 : 21:33:11 »

Tudi jaz posiljam pozdravcke in se ti oproscam, ker se po novem letu se nisem oglasila pri tebi. Priboljske pa sparam, hehe ... saj sem jih obljubila Wink


Te polkicem. lp vsem
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #6 : petek, 06.02.2009 : 21:39:10 »

A ima rada kakšne posebne sorte priboljške, al ji gre vse v ritko?  Wink Kaj pa Humpi?
Logiran
pia264
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #7 : petek, 06.02.2009 : 22:29:14 »

vse kar je mačjega  Cheesy

humpi pa raje lonček od jogurta za polizat  Grin
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #8 : sobota, 07.02.2009 : 00:32:12 »

Ok. Potem pa pridem tudi jaz enkrat na obisk in prinesem malo mačjih bonbončkov in lonček jogurta  Tongue
Logiran
pia264
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #9 : nedelja, 08.02.2009 : 11:20:10 »

sam morš najprej jogurt vn pojest (smo probal dat ji dejansko jogurt, pa ni hotla). aja, pa sadni je najboljši  Grin

 
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #10 : nedelja, 08.02.2009 : 11:37:12 »

Ok. Potem pa pridem tudi jaz enkrat na obisk in prinesem malo mačjih bonbončkov in lonček jogurta  Tongue

tinchka, a se zmenva za en skupen obisk?

pii & co. pa en le pozdravcek.
Logiran
pia264
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #11 : nedelja, 08.02.2009 : 12:18:41 »

ja ja, pridita. sicer naslednji vikend ne moremo, še en kasneje pa ne vem sigurno. lahko pa med tednom  Smiley

pa upam, da se Humpi opogumi, ker je ob obiskih zmer skrita pod kavč in je ne dobiš ven. je boječka do nepoznanih, kar je res škoda, ker če bi vedla kolk bi bla šele pol prečohana od vseh mačjeljubcev (je čist v transu ko jo praskaš po kožuščku, sploh ni važno kje, sam da jo) Grin .... je pa danes od mene spet dobila novo ime... Motovilka... k je skos pod nogami. se pa tud zlo zanimivo oglaša ... gruli ko golob  Grin Grin Grin

se mata pa z Miškico zdej že fino rade. ponoč skos skupi pančkata  Cheesy
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #12 : nedelja, 08.02.2009 : 13:09:04 »

se mata pa z Miškico zdej že fino rade. ponoč skos skupi pančkata  Cheesy

Jeeee! Kiss

Se bova s tinchko zmenili, kdaj lahko prideva in te obvestiva. 

Nic hudega, ce se Humpi skriva - tudi jaz imam dva taka 'skrivača' doma ... Kar mirno sporoci Humpi, da je ne bova prevec nadlegovali Wink


lp
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #13 : nedelja, 08.02.2009 : 18:59:39 »

Poznam tudi jaz skrivače  Wink

Ja, ja, se bomo zmenle, Nika  Cheesy
Logiran
pia264
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #14 : nedelja, 29.03.2009 : 10:55:49 »

ojla, spet smo tukaj... tokrat končno dajemo slikice gor, od začetkov in vse do včeraj  Cheesy

naša prva ljubljenka Miša:


najljubše žogice še danes. je mehka in jo lahko nosi v gobčku, tko da midva mečeva, ona prinese nazaj


ok, noben ne gleda... se bom kr skrila


... kaj pa je to za eno bitje? ma tačko, pa krempeljček...

... da še malj od zadi povoham...



te vibracije pa ful pašejo, brrrrrrrrrr....


ni me tuki in ne jem rože!

new cat in the house


kaj pa je to?


ok, končno neki poznanega...

...bom še mal poležala, kot v starih časih



tale vsiljivka.... jo bom kr napadla ...

... ok, mogoče bi še kak dan počakala



kaj če bi tale dva moja večkrat kuhno delala... tuki je cel lunapark  Tongue


sama sta kriva, kaj pa kupujeta tko udobno pohištvo. zdej pa me pust, da počivam naprej...


ja, dobr je bil kosil... pa naporen... grem spat


... jo morva gret, k je neki bolana... ji je slabo, pa bruha ...


in še kakšni smo zdej...


ja, sej grem js pozirat, k una je itak prefina...


my cute face


tale tabure je res uporaben...

... ja no, sej vem, da ne smem...


... ampak, a bi se loh vseen zmenle še za kakšno ekstra pojedino? sej sm ful pridna, pa luštna



jah nč, pol grem pa nazaj počivat... zastonj pa ne bom delala

... se bova rajš k njej stisnla, ona me vsaj razume...






Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Miša in Humpi se javljata iz svojega doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines