mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.04.2024 : 01:01:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Izpadanje dlake pri mačku
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpadanje dlake pri mačku  (Prebrano 27899 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« : torek, 30.12.2008 : 18:35:15 »

Pri fantovemu mačku opažamo veliko izpadanje dlake. Jaz nekako res nevem kolikšna količina izpadle dlake je še normalna? Izpadajo mu veliki kosi. Danes zjutraj sva po stanovanju pobrala celo pest dlake. In to delamo ves dan. Ves čas se "grize" in si dlako "vleče ven". Ko ga počešeš, mu ne izpade veliko dlake, sam pa se ves čas "brska" in danes sva ga že reševala, ker se mu je njegova dolga dlaka zapletla med zobmi.
Dlake ima sicer ogromno (dokaz na fotki spodaj) in se ne bojimo, da bi je zmanjkalo (hehe), bolj nas skrbi, da to ni le menjavanje dlake, ampak da je hujše.

Kakšno mnenje? Je to normalno ali je to mogoče lahko znak kake bolezni?

Hvala že vnaprej in lep pozdrav,
Martina

[attachment deleted by admin]
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : torek, 30.12.2008 : 18:38:48 »

Bi kar rekla, da je normalno. Imamo eno tako doma...
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #2 : torek, 30.12.2008 : 18:42:44 »

Še to sem hotela povedati, da je ena izmed naših "teorij" tudi naslednje:
Medi letos zimo prvič preživlja na toplem. Je namreč najdenček, star že kakih 6-8let. Je možno, da je njegovo telo navajeno na večji mraz, letos pa dlaka hodi odveč? sram
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3 : torek, 30.12.2008 : 18:50:16 »

Ja, če je drugače v redu, je to to.
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #4 : torek, 30.12.2008 : 22:57:33 »

Hvala Smiley
Logiran
Nairwen
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 23.06.2011 : 08:19:54 »

Si bom kar sposodila tole temo, da ne odpiram nove Smiley

Torej, dlake so bile velik faktor pri odločitvi, katero mačjo pasmo bova s fantom izbrala in tako sva se odločila za kratkodlakega britančka, saj naj bi bila nega res preprosta - rečeno nama je bilo, da ga bo treba krtačit približno enkrat na teden in da z dlakami res ne bo problemov. No ja, realnost je sedaj taka, da ga krtačim vsak dan, sesam in brišem vsak drug dan (kar sem prej počela enkrat tedensko), pa še vseeno je stanovanje polno dlak - po tleh, po mizah, elementih, kavču, postelji (čeprav muc v spalnico sploh ne sme) in po vseh oblekah. Vse skupaj me precej jezi, saj si želim živeti v urejenem okolju in ne hoditi naokrog kosmata kot jeti. Wink Zanima me, kako se ve spopadate s tem problemom?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 23.06.2011 : 08:26:26 »

Sicer iz "pasjega sveta", vendar...
Sesamo, pomivamo, krtačimo dnevno. Peremo non-stop.
In vseeno hodimo po svetu kot jetiji.  Wink Wink
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #7 : četrtek, 23.06.2011 : 08:54:39 »

Vse tako kot je S in M 2011 napisala.

Za odstranjevanje dlak iz oblačil je najboljši tsti rolo z lepljivim trakom, super odstrani vse dlake, najbolj pa pomaga strogo ločevanje in preoblačenje v oblačila za doma in oblačila za ven Wink.

Brez sušilnega stroja tudi ne vem če bi preživeli, ker resnično iz opranih cunj in posteljnine potegne stran vse dlake.

Sicer pa še najbolj pomaga, če se pač sprijazniš z življenjem dlakami in se nehaš sekirat. Lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da traja nekaj časa, sploh če si vajen živet 12 let z malim pudljem, ki ne spušča dlak, potem pa greš iz enega psa na dva velika dlakopuščajoča in štiri mačke, tudi dlakopuščajoče Tongue.

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #8 : četrtek, 23.06.2011 : 08:59:03 »

Za pobiranje dlak z rjuh, dek, kavčev, tepihov in oblačil absolutno najbolj pomaga taka krtača:



Dobijo se menda v Tušu, Obiju, 50-cent shopih in trgovinah s šiviljskimi pripomočki (jaz ponavadi kupujem na Hrvaškem v drogerijah Kozmo in Bipa).

Podpis, lastnicadvehdolgodlakihmačkpress  Cool

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #9 : četrtek, 23.06.2011 : 09:49:21 »

Jaz se kar delam, da dlak po stanovanju ne vidim, jih ni, ne obstajajo spljoh Roll Eyes Malo strepamo pregrinjala, malo sesamo, malo pa mižimo Cool Roll Eyes
Zanimivo pa je, da se mi na oblačila praktično ne ˝lepijo˝, razen kadar kaj zašuštram in dam med oblačila prat kaj okosmatenega (npr. kakšno brisačo, ki se je valjala po tleh,ali pa deko za na kavč, pa je nisem dobro stresla pred pranjem). Pomoje je to odvisno tudi od kvalitete dlake, koliko se lepi ali zapikuje. Smo pa (še vedno) brez sušilca in tako bo verjetno tudi ostalo in potem včasih med likanjem pocufam kakšno dlako dol.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #10 : četrtek, 23.06.2011 : 10:53:30 »

Oooo, Cats, hvala za namig - sem čisto pozabila, da to tudi obstaja Smiley da malo na samolepilnem valjčku prišparamo Tongue
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #11 : četrtek, 23.06.2011 : 11:31:51 »

Kockin sistem preverjeno deluje! Je vredno poskusit.  Wink

Tole krtačo od Cats moram pa nujno preizkusit. Če Cats pravi, da deluje, je ziher res!  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #12 : četrtek, 23.06.2011 : 12:37:06 »

Moja mama jo ima doma in res deluje Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #13 : četrtek, 23.06.2011 : 12:48:10 »

Ma ja, saj meni ne bi bilo tak problem posesat večkrat, samo da do tal pridem moram prej še en kup ene robe pobrat, ki tamali med igro ˝od rit˝ pade. Ona je prava mala smetarska hrčica, ki zbira VSE in imamo tolk enega šrota vsepovsod, da je za znoret. Razreže in pobarva vsak papir ki ga vidi, iz trgovine vlači prospekte, igra se z mojimi torbicami (vsaj to, prej je imela vse naokoli razvlečeno v tistih plastičnih tankih vrečkah, v katerih dobiš sadje in zelenjavo butnglavc butnglavc) mislim, res, za znoret. Boh ne daj, da kaj stran vržeš ali pospraviš na podstreho, ker ona točno ve kaj je kje. Ima vse na broju, tamal je pa isto, vse prešteto in pocahnano, samo on ne naserje več toliko Shocked Angry Lips Sealed
Saj vem, da bi morali tamali sami pospravljat za sabo, ampak tega je res ful in enostavno ne sfolgam se tolk angažirat, da se pregovarjam z njimi, da bi pospravili prav do čistega, pa še med igro jih motit, mi je pa res greh.
Nekaj že naredita, vsega pa pač ne. Poleg tega mi od časa do časa, ko noben ne gleda, le uspe kaj na skrivaj do kante spravit predaja
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #14 : četrtek, 23.06.2011 : 13:05:54 »

Dejstvo je, da je večina psov in mačk odlakanih, torej je samo po sebi umevno, da svoje dlake puščajo naokoli po stanovanju, kaj pa čmo (bolje, da ne vidimo lastnih pršic in odmrle kože  bruham predaja ). Se pač sprijazniš s tem, da imaš kakšne bolj fine obleke spravljene v malo bolj varni omari, za ostalo pa poskrbijo sesalniki, krtače in anti-prašne krpice Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Izpadanje dlake pri mačku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines