mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:48:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mačjega kožuščka  (Prebrano 34368 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #105 : četrtek, 20.05.2010 : 12:23:45 »

jaz mojih ne kopam nikoli. se mi ne zdi potrebno. ko je imela čupa drisko, sem ji oprala rit z vlažno krpo, kopali se pa ne bomo.  Cool
Logiran
Mišelinka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 322


« Odgovor #106 : četrtek, 20.05.2010 : 12:28:04 »

Jaz ju tudi ne kopam.
Umivam samo podrepni predel po potrebi, moje roke so hvaležne, da to ni potrebno velikokrat.  Roll Eyes

Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #107 : četrtek, 20.05.2010 : 12:29:16 »

Kopala sem jo zato, ker je bila v okolju, kjer je bilo vse umazano in da sem jo na nek način razkužla, saj je zdaj med nami v stanovanju.
Zanima me pa še nekaj, kaj najbolj priporočate za bolhe, ki sem jih našla za levim ušesom. Ovratnice bojda ne priporočajo, saj je stara 1m in pol.
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #108 : četrtek, 20.05.2010 : 12:38:16 »

7 tednov??
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #109 : četrtek, 20.05.2010 : 12:41:08 »

kje si dobila to muco? tako mlada muca bi morala biti še pri mamici!

če ne bo imela izhoda ven, ti jo v prihodnje kopat ne bo treba, razen pri kakšnih izrednih dogodkih (recimo oprat ritko pri driski). glede bolh pa vprašaj veterinarja, ker je muca tako majhna, da ji lahko preparati za odrasle muce škodijo.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #110 : četrtek, 20.05.2010 : 12:56:26 »

Muca je premlada...  Undecided

Pri tako majhnih je najboljše, da bolhe "ročno obiraš". Pa mogoče Zizek sprej.
Muc ni potrebno kopati, se same čistijo.
Ker je dolgodlaka, jo pa poskusi čimprej navaditi na česanje - z nežno krtačo za začetek.

Pri tako majhni muci morate biti zelo pozorni na pravilno, kvalitetno hrano.
Posvetujte se z veterinarjem.
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #111 : četrtek, 20.05.2010 : 13:26:04 »

Muca je najdenka, oz je bila zavržena in smo jo sprejeli v topel dom. To starost ocenjujem verjetno narobe. Pri nas je 14 dni, takrat pa naj bi bla stara 1,5m-torej zdaj cca 2m.
Pri veterinarju sva bile,kjer sem dobila vsa navodila v zvezi s hranjenjem. Bolhice sm ji tudi ročno obrala.
Morem pa še povedat, da glede starosti ni zdaj z mucko nič narobe. Glede na podhranjenost in plašnost in nemočnost je zdaj muca že prav fino napitana, živahna in zeloo nagajiva.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #112 : nedelja, 23.05.2010 : 13:52:10 »

Pri nas je pa takole: muc je sicer od fanta, ampak imam jast 65-krat več opravka s tem mačkonom kot vseh ostalih 5 članov fantove družine.
Skopam ga običajno enkrat na leto tam oktobra enkrat, ker pozimi hodi spat na kavč v dnevno sobo drugače pa je zunanji muc (ne glede na moje teženje in prosjačenje, da naj bo usaj pozimi nonstop noter).
Kopanje pa poteka takole :
Imajo pri fantu tako ogroomno korito za cunje namakat , tja noter natočim približno do polovice korita mlačno vodo, nato fant mačka postavi v vodo, ker ga meni ne uspe zadržati v koritu(RUdolf je res pravi mali lev če ga piči kaj). Jast ga na hitro našamponiram in poskušam čim prej splaknit, kar je običajno precej težko saj je muc dolgodlak in če hočem res temeljito vse sprati iz njega zna precej trajat.
Po tem pride tisti najtežji del : brisanje in sušenje aka mesarsko klanje
Ko ga splaknem ga (v 100000 poskusu) zavijem v brisačo in se usedem na tla in ga pol ure stiskam h sebi in ga božam in čisto neopazno brišem z brisačo, da se ja vsaj malo spravi h sebo...potem pa.. TADADADAAAAAM...fant prinese tisto zajeb*** stvar ki piha in ki se zelo čudno oglaša in je spet cela panika ampak na koncu ugotovi da je to čist fino še posebej če se lahko v naročju stiskaš in čohaš in  krtačiš (in zelo neopazno sušiš s fenom ), tako da konec dober vse dobro.
Kar se pa tiče krtačenja pa oporabljamo tako krtačko z kovinskimi iglicami, ki imajo take "kapice" gor in je dokaj vredu.

lp Smiley
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #113 : sobota, 17.07.2010 : 19:20:50 »

kar se tiče tegale furminatorja- sem kupila v cityparku nek podoben glavnikk znamke Mikki. Moja mačka je bila nad njim sicer super navdušena, ampak sem pa opazila, da se ji je po postopku na hrbtnem grebenu dlaka zredčila do te mere, da sploh ni več nobene poddlake ampak samo še navadna vrhnja dlaka. Bogica Cry tako da mi ni čisto jasno, kako je to mogoče, če naj bi ta glavnik, vsaj tako piše v navodilih odstranjeval samo odmrlo poddlako, ne pa kar vse! In ne- nisem ji jo spulila, ker bi se defenitivno takoj pritožila. Huh?? kok časa pa traja da poddlaka nazaj zraste? ker zdajle zgleda prav grozno....
in kako pogosto naj bi sploh uporabljali ta glavnik?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #114 : sobota, 17.07.2010 : 21:16:16 »

Tjassa,  morda pa tale glavnik/furminator ni za dlako tvoje mačke. Jaz lahko Šnapi praskam s furminatorjem po 20 min, izvlečem ful dlake, pa se ji tudi pod razno ne bo na videz poznalo, da ji kaj dlake fali. Pa je čisto običajno odlakana kratkodlaka mačka. Češem je ne prepogosto zato, ker sem lena in ker ima pri pogostejši uporabi prhljaj.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #115 : nedelja, 18.07.2010 : 10:16:35 »

čisto mogoče- mislim na ta drugemu mačku je bilo pa vse ok. zdaj me samo še zanima, če tale poddlaka nazaj zraste in kako hitro, potlej sem pa pomirjena.  Undecided

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #116 : nedelja, 18.07.2010 : 11:45:10 »

Ja, sigurno zraste nazaj, sicer furminatorji ne bi bili potrebni, sesalci pa tudi ne. Cheesy Koliko časa rabi, pa ne vem, verjetno nekej takega kot pri ljudeh - ko so mojega nekaj malega pobrili, je trajalo en mesec, da je dlaka prekrila kožo in dva ali tri, da je spet prišla na normalno dolžino (pribl. 4- 5cm). Ampak govorim o vrhnji dlaki.
No, če pomislim, bi bila pri moji idealna uporaba furminatorja tja na 14 dni -3 tedne, torej nekaj tam okoli.  Cool
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #117 : torek, 31.08.2010 : 16:39:28 »

Ali je normalno, da maček po kopanju s šamponom, še tri dni ful diši? Mislim, jaz sem mu zelo intenzivno šampon dol sprala s tuširanjem, ampak sem vseeno v dvomih, da pa še premalo? Huh  Pa ga ne bi rada zastonj še enkrat matrala revčka ubogega trpečega.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #118 : petek, 17.09.2010 : 13:54:29 »

Vem, da sem nekje zasledila, da je mačkam dobro dajati olje za boljšo dlako, vendar ne najdem teme. Mamin mačkon ima namreč na telesu en delček gole kože. Bila je pri veterinarju, kjer so naredili vse preiskave, vzeli kri ... Mačku naj ne bi ničesar manjkalo, ji je pa veterinar svetoval olje, in sicer naj polije čez brikete kar olje iz konzerve (kar je mačkonu fuj) ali pa kar belo/jedilno olje. Ker se mi zdi to nenavadno, sprašujem, katero olje je v bistvu najboljše za mačke (pa da ga tudi poližejo, seveda). Vem, da sem sama za svojo mačko enkrat nabavila eno olje na veterini, pa je bil učinek edino bruhajoča mačka, tako da sem ga zabrisala v koš. Kak nasvet?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #119 : petek, 17.09.2010 : 14:34:13 »

Nabavi si lososovo olje (ki ga dobiš v večini trgovin za male živali) in mu ga prelij pol čajne žličk vsak dan čez brikete... lahko, da bo sral malo bolj na mehko... Wink
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines