mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:19:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mačjega kožuščka  (Prebrano 34474 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #60 : petek, 04.09.2009 : 21:12:07 »

Houdini, torej je mačka le povezava priboljšek in česanje?  Wink

Mene zanima, če se mačke sploh dkaj navadijo na česanje in s enehajo upirat? Kako pa vi češete uirajočo mačko? Jo primete za tačke, da ne miga ali kaj tretjega? sram
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #61 : petek, 04.09.2009 : 21:25:08 »

Pri nas upirajočo mačko počešemo tako, da zraven prinesemo drugo mačko in po čudežu kar naenkrat obe hočeta pozornost v obliki česanja Wink Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #62 : petek, 04.09.2009 : 21:27:07 »

Pri nas upirajočo mačko počešemo tako, da zraven prinesemo drugo mačko in po čudežu kar naenkrat obe hočeta pozornost v obliki česanja Wink Tongue

 Grin Grin Dobra fora!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #63 : petek, 04.09.2009 : 21:43:58 »

Joj naša upirajoča mačka je pustila česanje, dokler je vedela, da dobi priboljšek.
Še vedno ne mara česanja, razen po glavi, kjer ne potrebuje ravno izdatnega razčesavanja. Za ostalo se zmeniva nekako, malo ona potrpi, malo jaz pa je Cheesy razen trebuha, kjer potem jaz izgledam kot grozljiva maska za noč čarovnic z vsemi praskami po rokah Cheesy Ima pa tako dlako, da če se mi zasmili, pa je kdaj nočem matrat ima potem takoj drede, sploh ni mogoče razumet kako hitro se naredijo. Dan dva brez česanja, malo valjanja po tepihu in voila. Tako da vseeno vztrajamo
Jaz si pomagam z brisačo. Jo not zavijem potem pa kose odgrinjam po trebuščku Cheesy  Ima pa najraje česanje s furminatorjem Cheesy ki recimo meni izgleda najmanj prijetno Cheesy z njim se še zmeniva nekako.
Ta druga ima pa normalno kratko dlako in jo tako ali tako češem samo z gumijasto krtačko Cheesy in ji je všeč Cheesy
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #64 : petek, 04.09.2009 : 22:03:02 »

Houdini, kako pa češeš dolgodlako mačko s furminatorjem (mora imeti dolgo, če se ji delajo dredi)? Jaz dolgodlakega kar s pasjo krtačo, gre hitreje, nekaj časa sem se ful zamujala z majhno za mačke. potem pa podrgnem  še z rokavico s plastičnimi "iglicami", da poberem odstanjene dlake (taka za pse kot je npr. za prinašalce).
Kar se tiče upiranja -  sama sem gotovo  najbolj trmasta žvau v bajti in vedno dosežem svoje.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #65 : sobota, 05.09.2009 : 10:11:25 »

Ta dolgodlaka mačka ima pravzaprav ful smešno dlako, najdaljša je po trebuščku pa pri zadjnjih tacah in seveda rep, potem se pa krajša in je pri glavi že čisto kratka Cheesy In se ubistvu povsod razen po trebuščku super furminira Cheesy in njej je grozno všeč Cheesy. Saj poleg furminatorja uporabljamo tudi glavnik, pa navadno krtačo Cheesy
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #66 : sobota, 05.09.2009 : 10:28:16 »

Wau, zgleda bo le kupit ta furminator (ob naslednji plači).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #67 : sobota, 31.10.2009 : 23:51:55 »

Mene pa zanimajo izkušnje pri negi dolgodlake mačke.
Jakoba kar redno češem, pri tem sem do nedavnega uporabljala gosto krtačo. KLjub temu se mu - verjetno še najbolj zaradi cufanja s Šnapi - delajo vozli. S krtačo jih težko razčešem. Zadnjič sem uporabila najprej kovinski glavnik, se mi zdi, da je šlo bolje. S čim  in kako pogosto razčesavate izrazito dolgodlake mačke, npr. perzijke, uporabljate morda kakšne spreje za razčesavanje ali se lotite kar na suho?
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #68 : nedelja, 01.11.2009 : 10:59:12 »

Jaz našega dolgodlakega češem včasih s krtačo in včasih z glavnikom, ki ga sproti vlažim kar z vodo. Je manj statične elektrike, sploh zdaj, ko kurimo, se mi zdi, da mu bolj paše, če je glavnik vlažen.
Imam pa težave predvsem na predelu okoli rite, ker se ravno tam, kjer je najbolj potrebno,  ne pusti česati. Za ta kritična področja ponavadi potrebujem še en par rok, ki ga drži, jaz pa češem. Sem ga pa ravno pred kratkim morala tam tudi malo postriči, ker bi bilo razčesavanje nebompovedalakakšnih svaljkov preboleče in so se mi škarje zdele boljša rešitev.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #69 : nedelja, 01.11.2009 : 13:51:48 »

A je to kakšen poseben glavnik?
Pri nas je isto - predel stegen proti riti, tam je na eni strani ful vozlov -  morda od začetka nisem bila dovolj pozorna na razčesavanje na tistem mestu.  Sem  jih nekaj postrigla, če bi vse naenkrat, se pa bojim, da ne bi izgledalo prav lepo. Na ostalem delu telesa je dlaka obvladljiva. Malo manj Jakob ko ga stižem, renči ko  Evil
Poklon Smetki in  puncam iz ZH - maček je prišel k meni s sedmimi meseci, brez enega samega vozla, negovan  in dišeč
 kot iz salona.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 01.11.2009 : 20:14:26 »

Jaz sem za vozle kupila hmm... ne vem kako se reče, tak glavnik-pripravek z zavitimi zobi, ki zataknejo vozel in ga prerežejo, da se ge potem lažje izčeše. Zdaj pozimi se bomo pa verjetno bolj s prhljajem ukvarjali, ker se je začelo obdobje  kurjenja ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #71 : nedelja, 01.11.2009 : 21:10:18 »

Aha, hvala, je to poseben samo za mačke ali tak splošen - tudi za dolgodlake pse? Ker je struktura dlake precej različna ...
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #72 : nedelja, 01.11.2009 : 22:48:21 »

Glavnik z zavitimi zobmi imamo mi tudi. Se dobro obnese. Če se prav spomnim (je že kar nekaj časa od tega kar sem ga kupila), je tudi za pse.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #73 : petek, 15.01.2010 : 23:28:33 »

Imam problem.

Namreč, mislila sem, da vem vse o negi dolgodlakih mačk. Mila ima krasno svilnato dlako, in zadostuje, da jo z glavnikom počešem enkrat na teden. Ampak Meli  Sad njegov kožuh je nekakšen volnen, ne vem, kako bi ga sploh opisala, kot ena oranžna ovca je. Zaradi centralne je vedno naelektren, pa grozni dredi se mu delajo na stikih trebuha in nog. Vsak dan najdem kakšnega in potem je drama, ker se po trebuhu ne pusti česat in moram čakat, da zaspi, da to počasi dam narazen.

Ali obstaja kakšna reč, ki bi jo dala na glavnik ali pa direkt na dlako, da bi se mu manj sprijemala?

P.S. Furminatorja še nisem kupila, ker sem rahlo skeptična, če bi ga sploh lahko uporabila in ostala živa - ali je kakšna prijazna duša, da mi ga posodi? Plačam v sladicah  pevka
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #74 : petek, 15.01.2010 : 23:32:04 »

ali je kakšna prijazna duša, da mi ga posodi? Plačam v sladicah pevka

Zelo mamljiva ponudba, ampak pri nas žal ne uporabljamo furminatorja...če ti ga noben ne bo posodil, ti ga jaz kupim in zamenjam za tiste okrogle zadeve! Cool Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines