mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:27:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mačjega kožuščka  (Prebrano 34472 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #90 : ponedeljek, 01.02.2010 : 15:17:16 »

Sprobali in moram povedat, da pri mojima ne pomaga ama ništa  Roll Eyes Več izvlečem s čist tanavadnim glavnikom. Očitno imata tako dlako, da za njiju ni prav.

Zdaj sem nazaj na starem: kovinski glavnik in čas, ko gospod Grof od Odurnih Dredov še napol spi.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #91 : ponedeljek, 01.02.2010 : 15:23:42 »

pri nas smo najbolj uspešni z gosto žičnato krtačo. tista, ki ima malo zapognjene igle in bunkice na koncu. čupa ma uglavnem tako lepo svilnato dlako, da se nič ne vozla. zanimivo mi je, da veliko več dlake ščešem ven ostalima dvema, ki sta oba kratkodlaka.  Huh
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #92 : ponedeljek, 01.02.2010 : 19:42:12 »

taperverčki: jaz imam tri kratkodlake (od teh ena FUL košata kratkodlaka) in jim ogromno dlake sčešem ven s furminatorjem.. toliko da me je parkrat res strah ratalo da ne bojo plešasti, ampak zaenkrat ni opaziti nobenih posledic (razen malo manj sivih in rdečih dlak na mojih črnih cunjah!!).
Tudi če dvakrat (ali petkrat) narahlo potegneš po istem mestu ni krize, vsaj po mojih izkušnjah. Pri nas je treba itak večkrat po malem česat ker je po tretjem potegu namreč takooooooo fino napasti glavnik in požvečiti roko in prste....

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #93 : ponedeljek, 01.02.2010 : 19:47:24 »

Jaz zagotovo prisegam pri dolgodlakih na kovinski glavnik (odkar ga uporabljam, vozlov sploh ni več) in mehko žičnato krtačo.
S furminatorjem dolgodlake pse ali mačke kvečejmu oskubiš.
Pri Šnapi pa je furminator fajn, samo ga ne uporabljam prepogosto.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #94 : ponedeljek, 01.02.2010 : 19:50:43 »


S furminatorjem dolgodlake pse ali mačke kvečejmu oskubiš.

Za dolgodlake s podlanko je fajn. Meni se za zlatega prinašalca super obnese. Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #95 : ponedeljek, 01.02.2010 : 19:52:35 »

Aha, zna bit, res. Na mojem psu itak sploh ne prime, mačka pa tudi ne bi raje zafušala.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #96 : ponedeljek, 01.02.2010 : 20:21:39 »

sanco1a, saj nimaš kaj zafurat. Dlaka tako ali tako spet zraste. Jaz sem moji zadnjič kar s škarjami en vozel pri riti postrigla. Zdaj pa hodi okoli z luknjo in prepihom pri riti Evil.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #97 : torek, 02.02.2010 : 00:09:02 »

Ja, saj tam zadaj je itak polno lukenj. Grin
Pa jaz ne bi ravno zdaj, ko je Jakob končno tako lep (moram že enkrat usposobit tisti digitalc in nam odpreti temo med horjulčki).
Sem pa ugotovila, da se pri dolgodlakih mačkih  super obnese glavnik z zelo dolgimi zobmi, prej sem imela enega od psa, pa razen cukanja ni bilo nobenih učinkov.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #98 : torek, 02.02.2010 : 10:52:47 »

ste me pomirile, da ni tako nevarno, kot izgleda na prvi pogled. hvala za info  Smiley
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #99 : torek, 02.02.2010 : 20:18:53 »

Smiley ni nevarno orožje, pač delaš s feelingom (če se da).


Za drede in vozle pa ni. Je treba prej že vse lepo razčesat pa potem furminirat na koncu. Mi imamo obvezen glavnik pa eno stvar z zakrivljenimi zobci, na notranji strani ostro, za rezanje vozlov, če so res že zelo velikanski.
Se pa zadnje čase vsak drugi dan ubadamo z majhnim dredkom tik za levim ušesom   trmoglavka, ne vem kako ji rata ...
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #100 : torek, 09.02.2010 : 15:31:05 »

kupila, sprobala, razočarana.  trmoglavka

čupi in nežki ne potegne NIČ ven.  Huh  na jacku pa sicer približno deluje, ampak ni nič bolj učinkovito od krtače z ukrivljenimi žičkami (pa kakšen en poteg, drajsam na istem mestu precej časa, da kej ven potegne!). predrago za nekaj, česar ne bomo uporabljali.   Angry

očitno na naših kožuščkih ni učinkovito, ampak nevarno tudi ne zgleda  Tongue
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #101 : torek, 09.02.2010 : 16:18:26 »

Oh, škoda.
Sam zanimivo, no, na naših super dela. Če ne pa dej na licitacije.. Sad
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #102 : torek, 09.02.2010 : 16:22:33 »

tapervercki, si to kupila furminator? Kaksne velikosti? Ga rade volje odkupim ali zasebno ali preko licitacij. Smiley Smiley
Logiran

bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #103 : ponedeljek, 01.03.2010 : 11:05:58 »

kaja, se uspešno furminirate? Wink
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #104 : četrtek, 20.05.2010 : 13:16:27 »

Pozdravljene. Glede furminatorja ne bom pametna, ker ga še nisem poskusla. Pri hiši imamo namreč mlado dolgodlako muco , ki jo zaenkrat češem z krtačo iz mehkih četin.

Zanima me pa nekaj drugega. Kako pogosto naj bi muco kopala. Glede na to, da je v hiši.
Zdaj sem jo kopala že enkrat in posledica so moje popraskane krvave roke. Kopala sem jo pod mlačno vodo, počasi in pazila sem, da glavice nisem zmočila. Se mucki navadijo na občutek vode ali je to odvisno od muce do muce?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Nega mačjega kožuščka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines