mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:40:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: znanstveno dokazano
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: znanstveno dokazano  (Prebrano 6610 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : petek, 30.01.2009 : 10:40:32 »

A dej vixen, kok si pa ti zahtevna Roll Eyes.
Sej nisem rekla da je znanstveni dokaz, je samo dokaz.... Tongue
 Grin Grin Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #16 : petek, 30.01.2009 : 11:04:28 »

Razširjena trditev: PSICE SO PAMETNEJŠE OD PSOV.

Razlaga: psica se je usrala pod tuš, ko ni zdržala, pes se mi je pa usral direkt pred vrata (ki se seveda odpirajo navznoter), tako da je bila cela štala...
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #17 : petek, 30.01.2009 : 11:07:07 »

Razširjena trditev: PSICE SO PAMETNEJŠE OD PSOV.

Razlaga: psica se je usrala pod tuš, ko ni zdržala, pes se mi je pa usral direkt pred vrata (ki se seveda odpirajo navznoter), tako da je bila cela štala...

Izpodbijam to trditev.
Tudi psica se lahko userje direkt pred vrata, ki se odpirajo navznoter. Grin
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #18 : petek, 30.01.2009 : 11:14:48 »

 Grin Grin Grin
Jaz imam pa znanstven dokaz, da so psi, ki serjejo v banjo, ko imajo drisko, glupi kot noč.

Reprezentativni vzorec: 1 osebek

Razlaga: Imela sem rodovniškega srednjega pudlja, ki je bil en od bolj "počasi razmišljajočih" (da ne rečem, da je bil neumen, čeprav je res - ampak smo ga imeli radi  Cool). No, on je šel tudi v banjo srat, ko je imel drisko.  Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #19 : petek, 30.01.2009 : 11:43:29 »

Kaj delate babe z mojo znanstveno trditvijo  Grin. Cist ste jo razclenile. Verjetn se bolj kot tist drek za vrati, ko se zmecka, ko ga spluzijo vrata  Grin. Tale za vrati je pa res dobra!  Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #20 : petek, 30.01.2009 : 11:50:58 »

Verjetn se bolj kot tist drek za vrati, ko se zmecka, ko ga spluzijo vrata  Grin. Tale za vrati je pa res dobra!  Grin

Ja, za crknit fajn je bilo, res. Bljak.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #21 : petek, 30.01.2009 : 14:09:57 »

Mislim, kakšne mate............. Roll Eyes Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : petek, 30.01.2009 : 14:15:02 »

Mislim, kakšne mate............. Roll Eyes Grin

Znanstveno dokazano sprostitvene Grin Cheesy Wink
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #23 : petek, 30.01.2009 : 14:33:50 »

Kaj smo ugotovili:

Na podlagi strokovnega eksperimenta, da psica serje v banjo in pes pred vrata, ki se odpirajo navznoter, je bilo ugotovljeno, da so psice pametnejše od psov.

VENDAR!
Na reprezentativnem vzorcu dveh osebkov smo znanstveno dokazali, da:

A) Psica se lahko userje tudi pred vrata, ki se odpirajo navznoter, kar posledično zavrača trditev, da je pametnejša.
B) Pes se lahko userje tudi v banjo, kar posledično zavrača trditev, da je manj pameten od psice.

Sklep: Znanstveno je dokazano (na reprezentativnem vzorcu dveh! osebkov), da razvitost možganov ne vpliva na to, kje pes/psica prazni svoje črevesje.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #24 : petek, 30.01.2009 : 14:54:21 »

Članek je objavljen v Journal of veterinary behavior. (2008) Vol.3, No. 2, govori pa o o tem, da izbira namestitve psa lahko vpliva na njegovo vedenje. Študija v Italiji je vključevala 181 argentincev iz nje pa sledi, da so bili psi, ki živijo v pesjaku bolj agresivni kot tisti, ki živijo v hiši (in sicer v smislu zaščite hrane, agresije do lastnika, tujcev in istega spola).

(sicer pa ne vem, če gre za isti članek)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #25 : petek, 30.01.2009 : 15:47:45 »

Reprezentativen vzorec, praznjenje crevesja, pamet, psica,pes  Grin. Frigga  Grin Cheesy
Logiran
pandi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #26 : petek, 30.01.2009 : 20:32:31 »

Znanvstveno dokazano pa je: drekce pa lužice je treba spucat pa kjer koli že so.( smrdeče al pa dišeče) Moja kužica do sedaj  v 16-ih letih niti enkrat ni pospravila za seboj, če se ji je slučajno zgodila nesreča.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #27 : petek, 30.01.2009 : 20:50:59 »

Nebi rada psic spravila pod pamet psov.. ampak, Bella se najraje posračka na tepih, kar pomeni, da je glede mesta zelo izbirčna in ji mrzle školjke ne sedejo.. Tongue
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #28 : sobota, 31.01.2009 : 00:12:04 »

Študija v Italiji je vključevala 181 argentincev iz nje pa sledi, da so bili psi, ki živijo v pesjaku bolj agresivni kot tisti, ki živijo v hiši (in sicer v smislu zaščite hrane, agresije do lastnika, tujcev in istega spola).
Taki psi ponavadi živijo po pesjakih zato ker jih ima lastnik/vzreditelj po več, zato se bolj malo ukvarjajo nevem z njimi, psi niso ravno socializirani in ponavadi kaj več kot boksov, domačega dvorišča in občasnih razstav (mogoče sem pa tja še šumo) ne vidijo..in temu primerne so posledice. Tisti ki živijo po eden, dva v hiši so pri hiši kot člani družine in pomenijo več kot samo material za vzrejo in lastnike ponavadi spremljajo v njihovih aktivnostih ter tako preživijo več časa z njimi/med drugimi ljudmi/psi in temu primerne so posledice. Poleg tega je na žalost zelo veliko psov ki živijo v pesjaku in niso nič več kot "pes pri hiši" z občasnim ukvarjanjem. Mislim torej, da so taki rezultati normalni in pričakovani.


Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #29 : sobota, 31.01.2009 : 00:13:34 »

Taki psi ponavadi živijo po pesjakih zato ker jih ima lastnik/vzreditelj po več, zato se bolj malo ukvarjajo nevem z njimi, psi niso ravno socializirani in ponavadi kaj več kot boksov, domačega dvorišča in občasnih razstav (mogoče sem pa tja še šumo) ne vidijo..in temu primerne so posledice. Tisti ki živijo po eden, dva v hiši so pri hiši kot člani družine in pomenijo več kot samo material za vzrejo in lastnike ponavadi spremljajo v njihovih aktivnostih ter tako preživijo več časa z njimi/med drugimi ljudmi/psi in temu primerne so posledice. Poleg tega je na žalost zelo veliko psov ki živijo v pesjaku in niso nič več kot "pes pri hiši" z občasnim ukvarjanjem. Mislim torej, da so taki rezultati normalni in pričakovani.



Eh, bo treba bolj pozorno brat poste pred oddajo..brez "nevem" je.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: znanstveno dokazano
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines