mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:01:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Sprehodi mladičkov v mrzlem vremenu
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sprehodi mladičkov v mrzlem vremenu  (Prebrano 13273 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JRT Tara
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : torek, 06.01.2009 : 13:48:20 »

Imam JRT staro dva meseca in me zanima kako je s sprehodi v mrzlam vremenu, ali se mladiček lahko prehladi in ali ga je pametno že zdaj učiti da potrebo opravi zunaj? Bili sva že dvakrat zunaj a je potebo vedno opavila takrat ko sva prišli nazaj notri. Undecided
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1 : torek, 06.01.2009 : 15:14:51 »

Pred kratkim sem prebrala, da lahko 7stopinj pod nulo pri kužku izzove podhladitev, mi smo v teh  dneh bolj previdni, je pa res, da naš pesjanar nima dolge dlake, aha za kakšen namig kje kupiti pulover za malo večje pasme se toplo priporočam
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : torek, 13.01.2009 : 14:33:31 »

Jaz vozim svoje mladiče že od 5-ega tedna starosti naprej ven na potrebo kolikor se da, kljub slabemu vremenu, snegu in dežju. Pač prilagodiš čas in nisi z njim zunaj pol ure, ampak 10 minut npr. ČE boš zdaj čakala z navajanjem potrebe zunaj boš sama sebi v skledo pluvala in boš kasneje psičko to še težje naučila.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #3 : torek, 13.01.2009 : 20:52:38 »

No tole sta moji frklji stari 5 tednov  Wink in čisto zadovoljni. Prvič sta pa šli na snegec točno 1 mesec stari na 1.1.09  Smiley .... res pa je da le za dve dve minutki in pol, pa drugi dan malo več, pa še malo več.... do takole   Cheesy:







.... za potrebo opravit ji daj čas, ker malčke polno stvari zanima v novem svetu in "pozabijo" lulat. Pa ven je treba takoj, ko se zbudi, takoj, ko poje in takoj ko se neha igra ali pa, ko, da smrček dol in išče prostor za opravit potrebo. Samo opazuj in ven, ven, ven v pravem trenutku, ne glede na to ali pada dež, sneg ali sije sonček.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4 : torek, 13.01.2009 : 20:55:08 »

joj, Nanda - kašne kičaste fotke! Wink Cheesy
Ritke zlate pasje, sej to prou ne morš... Kiss
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #5 : sreda, 14.01.2009 : 09:31:31 »

oaza88 - ja, saj vem  Roll Eyes  Grin
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 14.01.2009 : 12:16:26 »

Jaz bi vztrajala pri lulanju in kakanju zunaj, vendar je pač potrebno čas prilagoditi psu. Čeprav danes recimo je nekje okoli nule in je takšen mladiček brez problema zunaj tudi 10,15minut, predvsem da opravi potrebo in se malo razgiba. Pač greš večkrat na dan ven po nekaj minut.
Logiran
JRT Tara
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.01.2009 : 13:33:40 »

Ali je možno da naša nemara slabega, mrzlega vremena. Zelo se upera sprehodu zunaj. A ni to da psi obožujejo sprehode?
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #8 : ponedeljek, 19.01.2009 : 16:29:53 »

Tara ... tudi mojim tavelikim ni všeč, ko pada dež in je treba it ven lulat na mokro travo .... ampak, lulat je treba it, kajne  Wink. Torej, ni treba da je dolg sprehod, ven pa se vseeno gre in opravi zunaj potrebo. Wink Smiley
Logiran
AIKA2009
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 29.01.2009 : 14:35:57 »

pri nas potrebujemo za malo potrebo 5-15 min  za veliko pa 10-30 min, pri nas je 45 dan in ne lula not, če jo redno vozim ven vsake 2 ure, včasih jo pustim malo dlje notri pa ko začne z noskom vonjati po podu jo odpeljem ven
Logiran
AIKA2009
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 29.01.2009 : 14:37:09 »

Imam JRT staro dva meseca in me zanima kako je s sprehodi v mrzlam vremenu, ali se mladiček lahko prehladi in ali ga je pametno že zdaj učiti da potrebo opravi zunaj? Bili sva že dvakrat zunaj a je potebo vedno opavila takrat ko sva prišli nazaj notri. Undecided

kako si pa zdje z kužkom, a hodi ven na potrebo, vidim da je bila tema 6.1 odprta
Logiran
doris
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #11 : petek, 30.01.2009 : 10:55:07 »

Pozdravljeni! Sem nova na vašem forumu. Imam psička , mešančka (koker španjel in terier), po imenu Odi. Star je 3 mesece in zelo igriv, živahen. Vedno, ko greva na sprehod, najprej lepo hodi in vohlja, nato pa začne jokat in cvilit  Cry. Ima mogoče kdo kakšen predlog ali idejo zakaj to počne, mu mogoče ne paše ali je še premlad za sprehode? Sprehodi niso dolgi, trajajo kakih 20-30 min.

Lep pozdrav
Logiran
doris
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #12 : petek, 30.01.2009 : 10:58:07 »

No glede potrebe zunaj. Jaz sem mojega Odija dobila ko je imel 2 meseca. Takoj sem ga začela navajati na lulanje zunaj. Ven sem ga nosila na vsakih 20 min, vendar za kratek čas. Tudi v slabem vremenu in mrazu. (hitro lulat in nazaj na toplo).....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : petek, 30.01.2009 : 11:37:22 »

Pozdravljeni! Sem nova na vašem forumu. Imam psička , mešančka (koker španjel in terier), po imenu Odi. Star je 3 mesece in zelo igriv, živahen. Vedno, ko greva na sprehod, najprej lepo hodi in vohlja, nato pa začne jokat in cvilit Cry. Ima mogoče kdo kakšen predlog ali idejo zakaj to počne, mu mogoče ne paše ali je še premlad za sprehode? Sprehodi niso dolgi, trajajo kakih 20-30 min.

Lep pozdrav

Zgornje vprasanje se ne nanasa na temo o sprehodih v mrzlem vremenu, zato predlagam ogled in odgovore v temi Mladič in sprehodi.
Logiran

doris
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #14 : petek, 30.01.2009 : 14:11:26 »

Sem nova na vašem forumu in se še ne znajdem najbolje.
Hvala za predlog, si bom pogledala to temo.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Sprehodi mladičkov v mrzlem vremenu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines