mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 19:18:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 93545 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #105 : sobota, 24.01.2009 : 22:17:10 »

jap, mladiči vedno dobijo rodovnik, pa če jim polovica zob manjka, samo kasneje ne dobijo vzrejnega dovoljenja.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #106 : sobota, 24.01.2009 : 22:18:44 »

Aja, Koruza, pa še to....če je ta vzreditelj tvoj dober znanec, a se ti zdi lepo, da tukajle klevetaš, namesto da bi se z njim osebno pogovoril o svojih dvomih?

Če te zdajle morda bere, si verjetno misli o tebi še kaj slabšega o tebi, kot mi Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #107 : sobota, 24.01.2009 : 22:34:56 »

TagTu, smo optimisti, ko razmisljamo, kako so ljudje postimani in razmisljajo, obenem ko pisejo po netu.
Zal jih je ogromno takih, ki ne mislijo nic, temvec pisejo v tri dni nepreverjene informacije kot gola dejstva, ceprav nic ne razumejo, opisujejo dogajanja drugih, pravila, postopke ... in v javnosti bi pod krinko anonimnosti v zlici vode utopili ali v nebo kovali (ceprav morda tega ne zasluzijo) svoje sorodnike, prijatelje, znance, sosede ali popolne neznance.

Krasni primeri so vidni v vecini tem, ko zagovarjajo preprodajalce in steparje, ceprav ne vedo, kaj v resnici delajo in v drek porivajo vzreditelje, ceprav se manj vedo, kaj le-ti delajo. Da jim le mimoidoci neznanec kaj namigne, je informacija sveta in samo mi smo tisti, ki tezimo celemu svetu z napacnimi stvarmi. Okrog nas je tooooliko ljubiteljev psov in se vec zaprisezenih in izobrazenih kinologov, ne glede na to, da vecina se nikoli v zivljenju ni slisala za Zakon o zasciti zivali, za vzrejni pravilnik ... ali v zivo videla rodovniskega psa, razstavo, vzrejni pregled ali "kinologa".
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #108 : sobota, 24.01.2009 : 22:38:04 »

Ma ne že spet...  Angry Lips Sealed

A so ta teden ljudje množično nore gobe jedli, al'kaj? Shocked Roll Eyes
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #109 : sobota, 24.01.2009 : 22:45:23 »

Jana, mogoče pa ta mesec tudi uspemo komu odpreti oči, da se bo malo ozrl okoli sebe in mogoče ugotovil, da pa le ni vse čisto tako, kot misli Wink

Optimizem velja!

A nore gobe so razlog Roll Eyes Zdaj pa vem, kakšno sorto zastrupitve že cel teden zdravim Shocked Tongue
Logiran
Venom
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #110 : nedelja, 25.01.2009 : 01:40:14 »

Ma ne že spet... Angry Lips Sealed

A so ta teden ljudje množično nore gobe jedli, al'kaj? Shocked Roll Eyes

Ja, Kalsang, so. Mene so ravno v petek eni taki vprašali, kam jaz vozim svoja dva k veterinarju, ker da njihov ima že drugo bulo na taci, in tega psa bi res radi rešili, ker jim je prejšnji poginil po par mesecih, ta je pa RODOVNIŠKI, samo rodovnika ni dobil, ker je prekoštevilčni. Ja, v letu 2009!  Huh  
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #111 : nedelja, 25.01.2009 : 01:59:24 »

Za izdat racun mora biti uradna dejavnost, lahko pa mi verjamete, da je samo nekaj "stacun z zivalmi".
Tezko inspektorji preganjajo kogarkoli, ce ni prijaviteljev.

Kateri vzreditelj pa izda račun, če ga kdo hoče imeti?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #112 : nedelja, 25.01.2009 : 03:07:41 »

rem, govora je bilo o psu, kupljenem pri preprodajalcu in receno je bilo, da ima kupec "potrdilo o placilu".
Glede na to, kje so kupili psa, mocno dvomim, da je "potrdilo" pozigosano in podpisano, datirano, ostevilceno, da je napisano gor, kaj je bilo kupljeno ... in da je en izvod tega "potrdila" nasel pot do kaksnega racunovodstva, ker so redki preprodajalci, ki imajo registrirano dejavnost. Eden takih je znan gospod iz Celja.

Vzreditelji ne dajejo racunov, oz. jim tega tudi ni potrebno, ker ljubiteljska vzreja psov ni gospodarska dejavnost. Obicajno se podpisuje pogodba, kjer bi naj bila navedena tudi dolocila glede placila. Za ljubiteljsko vzrejo psov ni treba nikamor prijavljati prejete kupnine, ne voditi knjig in ne izdajati racunov.

Morajo pa vse to poceti prodajalci, ki kupujejo pse drugje (ne vzrejajo) in jih prodajajo kupcem - stacuna Smiley. Ve se pa, da vecina iz oglasnikov ne daje "potrdil" o placilu. Omenjajo sicer razne certifikate in podobno navlako, dajo se marsikaj zraven, z vecino pa si ne more ziv krst pomagat.
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #113 : nedelja, 25.01.2009 : 10:23:33 »

Sem prebrala celo temo.
Tole je tema za dobro debato.
Da se razumemo, absolutno ne podpiram nobenega preprodajalca.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #114 : nedelja, 25.01.2009 : 10:59:28 »

Hehehe, jaz se pa samo še zabavam, ko je ljudem vendar VSE JASNO:
Citat
Pes v raztavi ne uživa to je dejstvo
Grin Grin Grin
Taki "jasno je", "dejstvo je", "ve se" itd. so super, sploh če prihajajo s strani nekoga, ki z zadevo (pa naj bo kakršnakoli že) nimajo nobenih izkušenj.  Cool
Jaz namreč lahko zapišem, da JE DEJSTVO, da je moj goldi na razstavah užival, ker ima rad pse in ljudi, gužvo, dogajanje,... Vseeno pa ne morem napisat, da je dejstvo, da uživajo vsi psi. Moram pa reči, da še nisem videla, da bi kdo razstavljal oblečene pse.  Grin In to, da mora pes kakšno minuto stat pri miru v določeni pozi in je za to nagrajen - večina psov z veseljem naredi za priboljške ali pohvalo še marsikaj veliko bolj kompliciranega. Wink

Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #115 : nedelja, 25.01.2009 : 11:14:07 »

 Grin Dejstvo je, da je nas starejsi pes na smrt uzaljen, ce ga ne vzamemo s seboj na razstavo, ceprav ga ze dolgo ne razstavljam vec. Na razstavi dobesedno uziva, saj se tam toliko dogaja in je v srediscu.
 In dejstvo je, da pozimi sploh noce ven, ce ga ne oblecem. Ne vem zakaj  Roll Eyes ampak nekako ni srecen, ce ga zebe.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #116 : nedelja, 25.01.2009 : 11:40:09 »

Drejci, katastrofa. Jaz bi v tvojem primeru takoj kaksno strokovno pasjepsihiatricno pomoc poiskala, saj je to nezaslisano, da se kar podpiras njuno zeljo po (samo)mucenju. Tongue Wink

rem, ali ciljas na to, da vzreditelji ne prijavljajo svojih prihodkov in posledicno ne odvajajo davkov?
Glede te tematike je jasno, da konsenza o kaksnih davkih na prodajo psov iz ljubiteljske vzreje ne more biti, dokler niso oznaceni, popisani in postemplani prav vsi psi, saj smo sicer spet v poziciji, da bo nekaj (primerjaj stevilo za vzrejo namenjenih/primernih/sposobnih rodovniskih psic z vsemi ostalimi psicami; vseh psov je cca 240.000, vseh rodovniskih psov samo okrog 25.000) ljudi placevalo, nekajkrat vec ljudi pa ne, ker prvi so v evidencah, drugi pa ne. Poleg tega ze zdaj ne placuje velika vecina tistih, ki preprodajajo pse, torej se gredo trgovino, s taksno prodajo se gredo neregularno trgovino (beri: prodajajo na crno), denar pa jim kupci filajo direktno v zepe. Torej, ko bodo postimali zadeve, ki so ze uzakonjene (oznacitev psov in delujoce evidence ter pobiranje davkov od preprodajalcev), bomo lahko zaceli razmisljati o kaksnih novih dajatvah VSEH, ki bi prodajali kakrsnegakoli mladica (vzreja, reja, stepanje ...). Do tedaj sama ne podpiram nikakrsnih sprememb na pasjem davcnem podrocju - ne za vzreditelje, ne za lastnike).
Logiran

koruza
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #117 : nedelja, 25.01.2009 : 12:17:55 »

saj nič ne tarnam samo povedat hočem da tudi pri podeljevanju rodovnikov ni vse tako kot bi bilo treba in da rodovnik ni 100% garancija da bo pes res ok. Napisal pa sem kar sem videl, se mi zdi prav da sem.

Aja za psičkupa ziher  ni v nikakršno veselje stati na pasji raztavi in tekati v raznih položajih (drža glave itd.), oz če je mi prosim pojasnite kako ste to ugotovili da mu je . Recimo ni hotel oditi iz raztave domov, oz ne vem, kako veste da mu je tam lepo.

Meni se pa zdi da mu je najlepše v naravi, na svobodi in da če bi imel izbiro sam nebi nikoli rinil na raztavo.-je pa dejstvo da nagrado dobi lastnik.

Ma sej raztave meni sploh niso problematične samo na eni strani nekateri uporabniki foruma pišejo kaj vse bi naredili za svojega psa potem pa ga posiljujejo z poplnoma nenaravnimi stvarmi.

Pa sej drugač me lahko jana tud dol vržeš, da boš imela lahko forum samo zase. Saj itak skoraj v veliki meri ti odgovarjaš - očitno si zelo svetovljanska. Jaz pa se ne skrivam hodil sem na bf, smer ti pa nebi zaupal samo ni zoo.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #118 : nedelja, 25.01.2009 : 12:20:04 »

Ja, Jana tudi.
Sicer smo o tem že debatirali pred leti, in ugotovili enako kot ti.
Spremenilo pa se ni še nič - ne na tej ne na oni strani.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #119 : nedelja, 25.01.2009 : 12:40:50 »

Vsak šolan pes mora znati "stati in tekati v raznih položajih", vendar je to itak majhen del dneva, ki ga preživiš na razstavi.

Kakšno nagrado dobi lastnik???
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines