mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:36:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 92440 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #525 : ponedeljek, 10.08.2009 : 22:53:09 »

Ne vem, kdo je to napisal, ampak to nikakor in nikoli ne drži. Saj so v tej temi že pakrat poudarili: psa morata imeti rodovnik in opravljen vzrejni pregled, samo rodovnik obeh staršev NIKOLI ni dovolj za to da imajo mladiči rodovnike.

eden od članov je napisal oziroma izjavil samo rodovnik, v kar sem preprečin. ne da se mi pa iskati,  upam da razumeš.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #526 : ponedeljek, 10.08.2009 : 22:55:25 »

Janez22, mene še vedno zanima, če si prebral članek, ki ga najdeš tudi na vrhu tega foruma. Če bi si vzel 15 minut in zadevo prebral od začetka do konca, bi ti bilo pravzaprav vse jasno glede rodovnikov, kar še vedno sprašuješ.



kot sem napisal ni vse črno in belo, in sedaj če piše tako kot je ni nujno da vse drži kot je napisano črno na belem, še posebno kar se tiče tujino.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #527 : ponedeljek, 10.08.2009 : 23:06:33 »

Hm ..., Janez22, kje si pa staknil fovšarijo? Za kaj bi ti pa bili fovš? Za tvoje odlocitve na podlagi postov tukaj in drugih zadev, ki jih najdes po internetu? Ali morda za mesanca, kot pravis "eksoticne pasme"? Hudo, res ... Cheesy Tongue
Ce bi ti upala zaupati (pa ti niti malo ne), bi ti uturila v varstvo svoje tri psice. Vendar je zajeb - so ze vse tri vzgojene tako, da ne uhajajo, mene ubogajo (za tebe ne vem, ce bi te Tongue) in so vajene nekega dolocenega dnevnega ritma. Ena med njimi je stara matrona, ki ima rada mir, druga je "pasme", za katero je znacilna visoka hiperaktivnost (beri: pri sestih letih bi ona vsaj 8 ur na dan DELALA), tretja pa je velikanka, katere se ze ob pogledu nanjo vsi na cesti bojijo, ona pa se boji vetra Smiley.

Torej, za kaj bi ti lahko bila fovš? Ker bos vlagal nekaj mesecev energijo v mladica, za katerega sploh ne ves, v kaj bo zrasel? In ce bo zrasel v pasmo, ki ti je na netu in baje na Japonskem bila vsec, pa bos takole vsako drugo vrstico bral o vzgoji, kot beres to temo in ostale spletne strani, se ti lahko zgodi, da bo na sprehode pes vlacil tebe, da ga ne bos nikoli mogel vzeti s seboj na tek, ker ti bo bezljal po svoje, ali celo grozil mimoidocim, ali pa te bomo vsake toliko v kaksni od tem Kajinega koticka iskali kot lastnika izgubljenega psa. Bog ne daj, da ti zraste toliko cez glavo, da mu bomo iskali nov dom, ker ga ne bos uspel nauciti takega obnasanja, kot ga gledas zdaj v net filmckih.

Lej, pridruzujem se nasvetom FŽ. Pokazal si zelo malo osnovnega poznavanja psov in bivanja z njimi, ob cemer prevec takih stvari vlacis na plano, ki so nepomembne. Dejansko so ti bile ze vse informacije in vsi nasveti podani. Kaj bos storil, je povsem tvoja stvar, kot je tvoja stvar, kako bos zivel s psom, ki ga nameravas kupiti. Si pa prisel sem sam in sprijazni se s komentarji na tvoja pisanja.

Ok, si vmes napisal spet nekaj pametnega (brez zamere, z vsakim postom kazes samo to, da NE BERES!, kar ti napisemo ali kamor te usmerimo).

Vzreja je samo belo ali crno. Ali so psi vzrejeni odgovorno, ali pa ne. Vmes ni nicesar. Vzreditelj ne more in ne sme sedeti na dveh stolih, torej ne more imeti malo belih in malo crnih namenov. Ali vzreja v dobro psov, ali pa redi za denar. Ce vzreja v dobro psov, bo naredil vse, da dobi cim bolj zdrave mladice regularne (rodovniske) vzreje (ne glede na organizacijo, ki za njegovo pasmo vodi vzrejne/rodovne knjige), ce redi za denar, mu je vseeno zate, za mladice in za cel svet, vazen mu je samo in izkljucno denar. Velja tudi za rodovnisko vzrejo - tudi tam ni vse belo, temvec je vmes tudi kaj crnega (tudi vzreditelji stepajo pse in tudi med njimi se najdejo taki, ki jim je prvenstveno v mislih denar). Zato pa trdim, da je nakup odgovoren edino v primeru, ko delas domaco nalogo od zacetka do konca. Kot je napisala FŽ.
Velja za cel svet in ne samo za slovenske razmere in nikjer v svetu ni nic drugace, kot ti pisemo tukaj. Razlikujejo se lahko samo dolocena pravila o zdravstvenih in vzrejnih pregledih, drugega nic. In res se sprijazni, da na drugi strani ekrana nimas nedoraslih najstnic, ki niso nikoli pogledale cez meje svoje vasi.

O moralnih nasvetih - ti si tisti, ki si prisel sem nekaj vprasat/napisat. In mi smo tisti, ki ti odgovarjamo. Prisli bodo novi in ti bodo tudi oni odgovarjali. Eni tako, kot si zelis, drugi tako, kot menimo, da je prav, tretji bodo popizdili, cetrti bodo rekli, da si lahkomiseln ... Z vsemi, pozitivnimi in negativnimi komentarji, si moral biti sprijaznjen se pred tvojim prvim objavljenim sporocilom. Komentiramo pa lahko samo in izkljucno tisto, kar napises, oz. na podlagi napisanega si lahko ustvarjamo sliko o tebi.

Psov se ne dresira, temvec vzgaja in šola.

Sreca pri odlocitvi za psa nima prav veliko z realnim stanjem. Ne pri dvomesecnem mladicu in ne pri odraslem posvojenem psu. Kaksno bo tvoje bivanje (in bivanje celotne tvoje druzine) s katerimkoli psom, je odvisno od casa in energije, pa od vztrajnosti, nepopustljivosti, tolerantnosti ..., torej od vsega, kar bos vlozil v psa ti in vsi ostali druzinski clani. Vsak dan. Ce je pes "tezje vodljive" pasme, moras vloziti v vzgojo toliko vec. Si pripravljen? Ali pa se ti zdi ta trenutek vse zelo enostavno, kot si videl v filmckih? Hm ... Life sucks in obicajno je Murphy na delu. Ce mu pri tem se vztrajno pomagas z ignoranco do nasvetov, te lahko krepko udari v glavo. Namrec, pes, ki se ne razvije v to, kar si si predstavljal, je lahko tako huda cokla, da ti otezi lajf do nezavesti. Ce gre samo za to, da ne laufa dovolj hitro, bosta oba prezivela. Ce gre za to, da uhaja od doma, bos pogosto segal v denarnico in zraven izgubljal zivce, ce pa gre za to, da ga ne mores peljati iz hise, ker je nepredvidljiv do drugih zivali ali ljudi, je pa jeba. In to huda. Namrec, zdravih psov ni dovoljeno uspavati, se manj jih izpustiti (si predstavljas, kaj slabo voden in popadljiv pes neke tezavne pasme lahko vse stori?), oddati jih je skorajda nemogoce, v zavetiscih je treba prevzem in oskrbo placati ...

Zelimo ti povedati le, da si se najbrz znasel na nepravem koncu, saj tukaj ni nikogar, ki bi ti rekel, da je pasje skrbnistvo enostavno. Tukaj nismo frajle, ki se flaske vlecemo, temvec nas ima mnogo iz te teme ze doooolge in bogate izkusnje s psi razlicnih pasem, starosti in karakterjev.
In, nikakor ti ni treba biti nesramen s pripombami o neumnih in pametnih. Ze res, da neumnih vprasanj ni, ce sprasujes enkrat eno in drugic drugo, ter sprejemas in skupaj zlagas informacije, ki si jih ze dobil. Ampak ti sprasujes vedno eno in isto Roll Eyes Cool. Hm ...

Za konec se res zadnji komentar o rodovnikih - ce bi prebral clanek, na katerega te vsi tako vztrajno napotujemo, bi vedel odgovor ze vse od zacetka. Tako pa se res kazes kot totalni idiot, ali pa le zelis koga tukaj pokazati za idiota, ker se tebi ne da brat. Pise vse o vzreji in reji, ter o tem, kdo in kako lahko pridobi rodovnik. Naslednji tvoj zapis v zvezi z rodovniki bom smatrala za direktno zajebavanje mene osebno. Je to tvoj namen?
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #528 : ponedeljek, 10.08.2009 : 23:12:14 »

kot sem napisal ni vse črno in belo, in sedaj če piše tako kot je ni nujno da vse drži kot je napisano črno na belem, še posebno kar se tiče tujino.

Upam, da s tem ne želiš povedati, da so ti primeri, ko je črno belo oz. belo črno, prav ti "učni primeri štepanja" iz tvojih e-mailov.

Princip vzreje je enak - dva rodovniška psa, vzrejni pregled obeh. Tole, o čemer pa so pisali lastniki legel v navedenih e-mailih pa so pač razni primeri "štepanja" in dvoriščne reje z različnimi opravičili in izgovori za naivne kupce.

Obstajajo pa seveda razlike med zakonodajami posamičnih držav, ki se tičejo oskrbe živali, to moraš pač preveriti za državo, od koder kupuješ.

Če kupuješ iz tujine, se moraš še bolj spoznati na nakup psa in poznati vse potencialne zaplete in težave, ki so s tem povezani. Zato bi ti tudi jaz priporočala, da ne kupuj psa od zadaj naprej. Najprej se pozanimaj osnovne zadeve o rodovnikih (članek, ki ti ga že ne vem kolikič priporočam, bo razjasnil kup dilem o rodovnikih, ki jih imaš), potem se prični zanimati o nakupu psa iz tujine, potem se pozanimaj o vsem kar se tiče uvoza psa itd. Potem pa šele prični iskati vzreditelje, ko boš že imel vse potrebne informacije in te ne bo mogel prvi dvoriščni rejec naplahtati, da boš naredil 1000 km zato, da boš kupil na koncu psa brez papirjev.  

Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #529 : ponedeljek, 10.08.2009 : 23:16:05 »

jana ti mene sploh ne maraš tudi jaz imam čustva!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #530 : ponedeljek, 10.08.2009 : 23:21:37 »

Hm, nobenega posebnega odnosa do nekega uporabnika foruma, ki je prisel nekaj sprasevat, nimam. Zato ne moreva govoriti o tem, da te ne maram ali te imam rada. Zame si nekdo, ki nekaj sprasuje in ki mu odgovarjam, ter njegove poste komentiram in ki mi bo sel krepko na jetra vse do tedaj, dokler ne bo zacel brat in o prebranem razmisljat. To je vse. In odnos je enak do tebe ali do kateregakoli xy, ki se je, se ali se bo pojavil na mojpes.netu. Jaz vas ne iscem in ne vabim, prihajate namrec sami. Za tvoja custva mi je vseeno vse do tedaj, dokler ne bos uposteval, kje si se znasel, kdo so tvoji sogovorniki in kaksne informacije ti ponujamo. Torej, ko bos nehal sprasevati/trditi ves cas eno in isto - napacno, ker ne beres.
Logiran

charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #531 : torek, 11.08.2009 : 08:28:30 »

Že kar nekaj časa se nisem oglasil na Janezove poste, ker se mi zdi enostavno smešno odgovarjati ali svetovati nekomu, ki ne upošteva mnenja ljudi, kateri se s psi ukvarjajo že dolga leta. Ves čas se pogovarjate eno in isto, malo obrnete pa spet od začetka. Janez, toliko nasvetov si že dobil, da bi lahko napisal knjigo in glede na to, da se ti ne da nič dopovedat je najbolje, da si res kupiš Akito, pa še enga rotvajlerja in boš glavni v mestu. Glede na to, da pa imaš še dopust pa verjemi, da bi bilo mnogo bolj koristno, če bi si v roke vzel Makito in boš s tem razveselil še domače. Če pa ne veš kaj je Makita, ti bom rade volje brezplačno svetoval.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #532 : torek, 11.08.2009 : 08:34:07 »

Glede na to, da pa imaš še dopust pa verjemi, da bi bilo mnogo bolj koristno, če bi si v roke vzel Makito in boš s tem razveselil še domače. Če pa ne veš kaj je Makita, ti bom rade volje brezplačno svetoval.

Charlie, Grin Grin
-Sej ne da sm tolk pametna al pa da jo prav veliko uporabljam, ampak imam eno Makito doma. In tole me je prav nasmejalo.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #533 : torek, 11.08.2009 : 08:39:11 »

U, to si pa jaz nameravam nabavit...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #534 : torek, 11.08.2009 : 09:10:03 »

Saj se vvsak dopust enkrat konča Wink.
Če je Janez22 spraševal resno in se ga je kaj prijelo OK, če pa ne, mu pa itak po vsem temle dopisovanju ni pomoči in bo naredil po svoje. Zahtevna pasma in vodnik začetnik sta res dobitna kombinacija. Vonju po izzivu in eksotiki se je marsikateremu začetniku težko upreti Undecided.
Samo s to razliko, da to ni surfanje in da ne kupuješ surfa, ampak živo bitje Angry
Tisto jamranje kdo koga ne mara je pa Shocked Roll Eyes Lips Sealed
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #535 : torek, 11.08.2009 : 09:56:11 »

Ni dobro imeti večjih oči od pameti.
Jaz bi tudi imela nemško dogo, ampak, za moj način življenja nemška doga pač ni, zato pa je kakšen drug, bolj primeren pes zame. Psa ne izbiraš po lepoti. Izberi žival, s katero boš lahko bival v neki harmoniji, ki bo ustrezala tvojemu karakterju in ki bo tebi dostopna in predvsem tvojim sposobnostim. Da ne boš mislil, da če izbereš neko manj zahtevno pasmo, da je pa tvoje delo končano.
Jaz bi se na tvojem mestu sprehodila do Gmajnic in peljala na sprehod kakšnega od psov. Boš potem dobil občutek, kako so si psi različni in tako so različne tudi pasme med sabo. Zato nam je pa dano tisto malo možgan, kar jih premoremo, da se odločimo preudarno in ne zaletavo. Dobro premisli, kaj boš izbral, saj bo to tvoj sopotnik in prijatelj naslednjih 15 let in več. In to kar izberaš, za to si odgovoren. In če pomislim, bi bila raje odgovorna za psa, ki meni ustreza, kot pa za psa, ki mi je samo v breme, ker ga ne obvladam, ker ni tisto, kar sem želela. In si vemo, kje potem končajo ta bremena, samo zato, ker človek noče vedeti v kaj se spušča in prezre še tako dobronameren nasvet.       
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #536 : torek, 11.08.2009 : 14:02:03 »

jana ti mene sploh ne maraš tudi jaz imam čustva!


Ti ti, Jana porednica  Cheesy Grin Wink sem vedla, da ga nimaš rada, mene pa tudi nimaš, ueeeeeeeee  sram Grin  Wink

Pobrišite me  Grin ampak sem mogla  Tongue
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #537 : torek, 11.08.2009 : 14:08:23 »

Ni dobro imeti večjih oči od pameti.
Jaz bi tudi imela nemško dogo, ampak, za moj način življenja nemška doga pač ni, zato pa je kakšen drug, bolj primeren pes zame. Psa ne izbiraš po lepoti. Izberi žival, s katero boš lahko bival v neki harmoniji, ki bo ustrezala tvojemu karakterju in ki bo tebi dostopna in predvsem tvojim sposobnostim.       

Se podpišem pod tole. Drugače bi jaz imela že polno hišo Afganistanskih hrtov, hehe!  Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #538 : torek, 11.08.2009 : 14:52:48 »

No takole. Akito si vsekakor lahko omisli popoln začetnik. Če ve, v kaj se podaja, če pozna karakter pasme in če se s psom ujame. Akita je pri sposobnem vodniku lahko čudovit, ubogljiv in zanesljiv pes.  In ja, izjemno zvest. Problem je v tem, da ti, glede na tvoje pisanje v tej in v drugih temah, zanesljivo ne bi šel skupaj s katero od pratipskih pasem, niti s katerimkoli azijskim špicem niti s katerim koli polarnim psom. Ko gledaš krasno vzgojene in lepo vodljive pse, moraš vedeti, da je bilo za to potrebno nadpovprečno veliko znanja in razumevanja pasme. Ob sposobnem vodniku so celo malamuti fantastični delovni psi.
kaj imajo te pasme skupnega? Nobena ni "whish to pleace". Kar pomeni, da to niso psi, ki bi samo čakali, kaj jim boš naročil in to isto z največjim veseljem naredili. In bili skrajno veseli, da so ti lahko ustregli. Taki so ovčarji (pa še ti ne vsi). Vse naštete pasme so sicer učljive in sposobne za delo, vendar delajo izključno, če se jim zdi lastnik tega vreden. Drugače se pa lahko na glavo postavi in ne bo dosegel nič od niča.
Vse naštete pasme nadpovprečno slabo prenašajo uporabo fizične sile pri šolanju, nanjo odgovarjajo s skoraj neprobojno trmo. Vse te pasme so nagnjene k pobegom, če jim je dolgčas ali če sicer niso zadovoljni doma. (tudi akite, meni dobro poznani samec je po spretnosti prekašal celo sicer skoraj neprekosljive samojede - ker je lahko višje skočil). Z malamuti imajo kar nekaj skupnih točk: oboji so  močni, oboji so zelo dominantni, oboji imajo (če niso ZELO pazljivo socializirani) hude probleme z drugimi psi (tudi samice). Oboji znajo (za razliko od samojedov in huskijev) lepo pridno spati in mirovati, ko so sami doma (če se sicer dovolj ukvarjaš z njimi). Razlika je v tem, da so tudi slabo vzgojeni malamuti do ljudi načeloma prijazni, akite pa niti pod razno. razlika je tudi v tem, da polarci niso čuvaji - samojedi sicer lajajo ob prihodu tujca, a človeka napadel bi samo skrajno netipičen samojed. Akita pa zelo hitro, učinkovito in z velikim veseljem. Zato ni slučaj da so povsod, kjer imajo bedarijo ki se reče zakon o nevarnih pasmah akite čisto na vrhu. Pa, tako kot vedno, izključno zato, ker se zanje odločajo nesposobni vodniki. taki, ki so prepričani, da lahko vsakega psa ukrojijo po svoji meri, če se le lotijo dela dovolj zgodaj.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #539 : torek, 11.08.2009 : 19:40:03 »

eh samo še zadnjič, moje vprašanje se ni nanašalo na pasmo, temveč nekaj drugega. Jana zakaj preprosto nisi zbrisala mojega posta če ti ni bil všeč, res te ne razumem, pojdi k psihologu, psihiatru, vzemi zdravila če moraš tu dajati ven frustracije,ne razumem zakaj pa lepo ne zbrišeš posta če ti ne odgovarja in da ti ne smetim foruma,  konec koncev kot sama vzvišeno praviš forum je moj.

Vsaj povem kot mislim in nisem kot večina prisklednikov tu, ki samo kimajo.


Od nikogar nisem explecitno zahteval da odgovori na moj post, še manj prosil!


No za konec tudi jaz te ljubim jana mwa mwa mwa!bi dal še srčka zraven pa ga ni:)


pa prosim ne piši spet romana(vem da to rada delaš) ker ga ne bom bral:) 

Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines