mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:17:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Čip (Čipko)
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Čip (Čipko)  (Prebrano 77368 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #15 : nedelja, 22.02.2009 : 19:36:30 »

A zadnja slika pomeni, da sta že čisto prijatelja?

Vsak dan bolj, a to je šele začetek.
Žal so trenutki, ko sta lahko zunaj oba spuščena, zaenkrat redki, ampak takrat pa resnično zasijeta oba.
Lora se še najbolj distancira od njega, če morata počakati pred trgovino: on se dere, kolikor mu glasilke dovolijo; ona pa se usede karseda stran in se dela, da ni iz iste zgodbe.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #16 : četrtek, 26.02.2009 : 18:49:02 »

Khm.

A je kdo kdaj psa že uspešno odvadil od ideje, da so reči iz lateksa užitne?  Undecided
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #17 : četrtek, 26.02.2009 : 19:38:49 »

Khm, ne... Roll Eyes Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : četrtek, 26.02.2009 : 20:29:13 »

Kejt, dobrodosla v druzini glodalcev  Roll Eyes
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #19 : petek, 27.02.2009 : 07:39:42 »

Hm, ne vem, če je to isto. Čip hoče namreč, precej kompulzivno, požreti stvari, kot so: tanke rokavice iz lateksa, baloni, kondomi.
Zadnjič smo že imeli vajo iz sprožanja bruhanja s peroksidom, potem ko je pogoltnil nekaj, kar je bilo med žvečenjem slišati precej neužitnega; ven je prišel tisti celofanček, v katero je ovit bonbon od karamele. In Čip je to pogoltnil tako hitro, da no-go, da sem mu to sploh uspela potegnit iz ust - četudi je bil na vrvici in sem ga držala ter grabila za gofljo.
Onkraj natikanja nagobčnika si sploh ne moremo domisliti kakšne pametne(jše) rešitve. Mene pa precej žalosti misel, da bi bila to edina rešitev.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #20 : petek, 27.02.2009 : 09:17:16 »

Tole s peroksidom za sprožanje bruhanja je pa zame nekaj popolnoma novega. Ali sem prav razumela?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #21 : petek, 27.02.2009 : 09:25:41 »

Ojoj, tole je pa res nekaj drugegea...  Undecided

Mi imamo "spusti" skor v nulo natreniran - tudi košček čokolade tamal spljune ven, samo je pa trajalo, da smo prišli do tega. Pa kregal smo se non-stop.

Meni se zdi nagobčnik dobra rešitev za zdaj. Pa vedno dat za nagrado nekaj boljšege od tistega, kar bi on rad pogoltnil.

A lahko malo razložiš tole peroksid zadevo, prosim? Smiley

Lp, Maja
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #22 : petek, 27.02.2009 : 09:26:47 »

Verjetno si.
Mene je tudi začudilo, ko sem prvič slišala (iz ust veterinarke), ker sem peroksid do tedaj poznala le kot del pripomočkov za štrihanje las. Pogooglaj za več informacij; meni se zdi kar koristno imeti to doma na polici za primere, kot je tale naš požeruhec.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #23 : petek, 27.02.2009 : 09:27:39 »

Voila:

http://www.google.com/search?hl=sl&client=opera&rls=en&hs=cdd&q=vodikov+peroksid+pes+bruhanje&btnG=Iskanje&lr=
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #24 : petek, 27.02.2009 : 09:45:17 »

Mi imamo "spusti" skor v nulo natreniran - tudi košček čokolade tamal spljune ven, samo je pa trajalo, da smo prišli do tega.

To bo smer za delat z njim, ja. Hvala. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #25 : petek, 27.02.2009 : 09:49:24 »

O, tole pa ni od muh. In če deluje kot praviš, je res prva pomoč, ki je pri roki. Bolj smo navajeni dajati slano toplo vodo, vsaj pri nas Smiley.
Mislim pa, da enako mešanico vodikovega peroksida uporabljajo tudi za ljudi za močenje zasušenih obvez na ranah, ker popolnoma razžre zasušeno kri in gre obveza lepo dol. Je ni treba odtrgati. Ko so mi razložili kaj mi polivajo po rani, sem tudi jaz kar na široko pogledala, če mi bo mogoče razžrla nogo Shocked Shocked Shocked
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #26 : petek, 27.02.2009 : 10:14:28 »

Jaz dvigujem roke.
Pri ljudeh se to daje le v redkih priložnostih za uničit posebne vrste bakterij, ki ne prenašajo kisika, ki se ob tem sprošča.
V teh člankih je pa naveden tudi aspirin za izzivanje bruhanja pri psu, pa vemo, da mu lahko naredi luknjo v želodcu.
Jaz imam dobrega veterinarja za svoje pse, pa mi tega ni nikoli svetoval. in tudi sicer se tega ne bi nikoli lotila.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : petek, 27.02.2009 : 10:16:25 »

Tudi jaz ne, nikoli!
Logiran

kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #28 : petek, 27.02.2009 : 10:39:07 »

Jaz imam dobrega veterinarja za svoje pse, pa mi tega ni nikoli svetoval. in tudi sicer se tega ne bi nikoli lotila.

Za veterinarko, zaposleno pri VP Ljubljana, ki ji je zaupano dežurstvo v off-urah, si jaz ne bi upala kar ziniti, da je slaba.
Meni tudi "moj" veterinar tega ni rekel, vendar je razlog za to preprost: nikoli ga nisem niti vprašala.

Seveda se priporočam za druge nasvete, kaj narediti, če ti pes požre nekaj, kar ga lahko ubije. Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #29 : petek, 27.02.2009 : 10:54:10 »

  [/i]  Seveda se priporočam za druge nasvete, kaj narediti, če ti pes požre nekaj, kar ga lahko ubije.
Kot prvo, če bi imela takega psa, bi mu nataknila nagobčnik.
Drugo, gledala bi, kje se sprehajam z njim, da so po tleh tako smrtno nevarne snovi.
In tretjič, verjetno v enakem času kot uspeš z umirajočim psom pridirkat domov, prideš tudi do veterinarja.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Čip (Čipko)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines