mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:44:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Čip (Čipko)
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Čip (Čipko)  (Prebrano 77304 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #150 : nedelja, 24.11.2013 : 19:01:33 »

Pasjeljubke in pasjeljubci, čtivo za vse nas.
 Grin
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #151 : ponedeljek, 25.11.2013 : 15:26:45 »

Tale njena objeva me je pred časom nasmejala
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #152 : torek, 26.11.2013 : 12:37:07 »

Ja, ena boljših je...  Smiley
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #153 : ponedeljek, 23.12.2013 : 10:07:22 »

Na današnji dan pred že kar petimi leti sem v ZH spoznala Čipa. Smiley

Medtem ko slavljenec meditira in mirno prebavlja svoj zajtrk (vseboval je še praznični, doma narejeni in očitno izvrsten muffin), bi jaz z vami podelila nekaj informacij, ki bodo morda uporabne za tiste, ki se srečate s pasjo demenco. Pri Čipu smo signale "prebrali" konec poletja, s Polonino pomočjo, potem ko sem bila že kar krepko utrujena od Čipovega vztrajnega nočnega nemira (in mojega posledičnega ne-spanja). Septembra smo pričeli s Karsivanom, moram pa priznati, da me je presenetilo, da so se noči umirile še predno sem uspela prit do Karsivana - v bistvu tisti moment, ko sem sama ozavestila, kaj se mu (najverjetneje) dogaja.

Čip je videti, kot da se, vsaj na momente, zaveda, da ima neko prepreko med sabo in zunanjim svetom. To zna včasih pokazati na tak diskreten - nekomu tujemu verjetno popolnoma neviden - način, skozi gestikulacijo ali pa vedenje. Takrat ga zelo pomiri, da se pogovarjam z njim (četudi je že fejst naglušen) in mu dam vedeti, da je popolnoma sprejet in fejst kuža takšen, kakršen je. Včasih se zbudi kmalu potem, ko gremo spat in v temi preverja, ali smo vsi na svojem mestu. Dovolj je, da vstanem, mu pokažem na njegovo posteljo, ga z božanjem malce pomirim, in že zaspi. Boža se precej raje kot prej in mu takšen kontakt več pomeni.

Videti je, da je zadnje čase edini resni fokus njegovega zanimanja hrana - še bolj kot prej oziroma ga druge reči zanimajo manj. Oziroma mora biti impulz že kar močan, da ga potegne (recimo, da se kakšna prostoživečka sprehodi skozi kader v neposredni bližini... to ga strašno "razjezi"...) Smiley Drugače pa se mu ne ljubi kaj dosti na sprehode, če je zunaj mrzlo, pa sploh ne - potrebo opravi in se že obrne za domov. Zapečkar mali. Wink

Že preproste miselne naloge so mu dokaj težke (na primer dobivanje suhe hrane iz Konga - opazno se mu ne da). Po drugi strani pa je v zadnjem času razvil en precej teatralen protokol, kjer je treba zvečer, po večerji (ki jo zdaj obvezno dobi, da lažje zaspi), sfehtat še en priboljšek. V tem je zelo komunikativen in se zelo potrudi, da me "spomni", za kaj gre. Pozorište v kući press...  Grin

Pred kratkim smo začeli dodajat še omega-3 iz ribjega olja ter ginko -- ne vem, ali je mogoče, da se tako hitro pozna, ampak zdi se, da ga je to še dodatno predramilo in v tem momentu se mi zdi, da bi pri njem težko našla signale, ki so nas alarmirali poleti. Je čas obiskov in Čip je zelo komunikativen, išče čohanje, obiski ga kar zanimajo, s tistimi, ki jih bolj pozna se tudi igra, itd.

No, toliko od nas. Lepe praznike vsem!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #154 : ponedeljek, 23.12.2013 : 10:49:29 »

O zelo lepo poročilo o Čipkotu... zelo lepo skrbite zanj, prav lepo je bilo vse prebrati.. Vesela za Čipkota da mu je bolje.. ljubezen Kiss Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #155 : ponedeljek, 23.12.2013 : 17:35:24 »

Še veliko srečnih skupnih dni vsem ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #156 : torek, 24.12.2013 : 08:34:42 »

Hvala obema! Smiley
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #157 : torek, 24.12.2013 : 19:53:19 »

Čestitke za lepo obletnico in še veliko nežnih trenutkov, sfehtanih priboljškov in mirno prespanih noči vam želimo Smiley
 objem
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #158 : torek, 24.12.2013 : 20:54:00 »

 Kiss
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #159 : torek, 28.01.2014 : 21:03:46 »

Medtem ko slavljenec meditira in mirno prebavlja svoj zajtrk (vseboval je še praznični, doma narejeni in očitno izvrsten muffin), bi jaz z vami podelila nekaj informacij, ki bodo morda uporabne za tiste, ki se srečate s pasjo demenco. Pri Čipu smo signale "prebrali" konec poletja, s Polonino pomočjo, potem ko sem bila že kar krepko utrujena od Čipovega vztrajnega nočnega nemira (in mojega posledičnega ne-spanja). Septembra smo pričeli s Karsivanom, moram pa priznati, da me je presenetilo, da so se noči umirile še predno sem uspela prit do Karsivana - v bistvu tisti moment, ko sem sama ozavestila, kaj se mu (najverjetneje) dogaja.

kvisnar, hvala za tole javljanje, mislim, da imamo tudi mi enega takega v hiši, saj so se pri konanu začeli pojavljati prvi znaki demence. Mi prosim poveš, kje se dobi KARSIVAN in kako je z doziranjem, oz. s kom se posvetuješ glede tega? Hvala.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #160 : sobota, 08.02.2014 : 19:14:38 »

Hoj!

Karsivan za doberdan smo dobili na kliniki VF.
Doziranje je v navodilih.

Drugače pa Čip zdaj opazno obožuje maščobe (za razliko od moje druge seniorke, ki ima raje "pusto"). Makes sense!

Vso srečo Konanu!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #161 : sobota, 08.02.2014 : 20:08:53 »

Ojla, hvala za odgovor, bomo poročali. Kiss
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #162 : četrtek, 20.02.2014 : 07:22:11 »

Čipi je bil pred dobrim tednom na posegu, kjer je ostal brez še nekaj zob (že v tretje).  Kiss

Glede na to, da je velik gurman in obožuje posušene vampe (v bistvu je ves svoj fehtalni teater zgradil okoli tega), moramo zdaj poiskati nadomestke zanje. Priporočamo se za mesne namige!
 Roll Eyes
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #163 : sreda, 26.02.2014 : 09:31:44 »

Čipov recept za srečo na stara leta: poln trebušček, mastni brki in nežno čohljanje.

Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #164 : sreda, 26.02.2014 : 09:33:22 »

Čipov recept za srečo na stara leta: poln trebušček, mastni brki in nežno čohljanje.

Smiley

Sherry se strinja!  Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Čip (Čipko)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines