mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:02:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 174947 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1170 : ponedeljek, 30.11.2009 : 13:23:48 »

Hvala Smiley. Sicer pa, samo da je bokser Smiley. Srakec mali je osvojil že vsa srca, še tista najbolj trda na začetku Smiley. S sostanovalko Belo pa se tudi super razumeta - skoraj preveč Tongue
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1171 : ponedeljek, 30.11.2009 : 21:18:52 »

Bela01....Šeri je krasna  Cheesy Cheesy

Citat
Vsak je lep ker je bokser Wink

Rem, hehehe prav mas!

Logiran
grasshopper
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #1172 : nedelja, 13.12.2009 : 09:45:35 »

Pozdravljeni vsi forumonci.

( Vem da ni prava tema za ta naslov pa vendar..
Če se zdi moderatorju neprimerno moje pisanje naj zbriše moj post )

Ker smo vsi lastniki bokserjev me zanima zadeva s katero se borim že dalj časa, zadevo bom razprostrl na mizo ker sem žal po naravi preveč naiven in blesavo pošten.

Namreč moj se "klovnček", ki je tako zelo cartkan spremenil v klovna iz grozljivke.

Ni problem v renčanju katerega ste vidim nekateri izpostavili in mislim da s težkim srcem, jaz imam problem s tem, da se moj Don zaletava in napada ljudi brez kakršnegakoli opozorila ali razloga.
 
Zaenkart samo divje ( beri zelo agresivno ) skače na ljudi kateri se mu približajo, tudi z najmilejšimi nameni, ker hvala bogu še ni dojel da mora pri tem odpret usta. K sreči me ljudje niso prijavili na inšpekcijo ker bi seveda kaj kmalu pristali v registru.

Zanima me ali je še kje kak junak na tem forumu, ki ima "jajca" priznati ali sem samo jaz tista budala ki ima jajca in VELIK problem, kajti odkar je Don napolnil 2. leti jaz v hišo ne smem spustit nikogar, ravno tako se ne moremo normalno sprehajat po urbanem okolju-in ja za vse tiste ki bi me radi vprašali ali je šolan, je šolan je in ima celo narejen B-Bh in socializiran v prvih mesecih njegovega življenja ( mesto, ljudje )

90% napak sem naredil sam ker sem si za prvega psa kupil nemškega bokserja ( žal to stvar danes obžalujem) ker sem danes jaz tisti kateri ga mora obvladovati in verjemite mi da ni lepo videt ko ti začne lastni pes renčati na družinske člane in na tebe samega.

Napaka je tudi moja ker se nisem zelooo dobro pozanimal o karakterju njegovih prednikov oz. o njihovi agresiji, seveda mi tega ne bi nihče priznal pa vendar.....

Zanima me ali ima še kdo to težavo kar se tiče psov iz Donovega legla, kajti vsi pri karerihsem bil v tej naši vesoljni Sloveniji so mi prijazno povedali da je moj Don prirojeno agresiven in ne naučeno agresiven kajti v tem naj bi bila velika razlika.

Opravičujem se vam za dolgo pisanje vendar krajše ni šlo, prosil bi da mi ne predlagate raznih strokovnjakov na področju šolanja in prevzgoje ker sem jih obiskal že ne malo število in ker sem šolski primer za dobro lupljenje moje denarnice.

Opravičujem se tudi vsakemu, ki se je našel ogroženega v mojem pisanju to mi ni bil namen, saj nikogar nisem posamezno omenjal-in ja vem da sem bogi tako da mi tega ni potrebe pisat.

Hvala in lep pozdrav.
Čedo

Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1173 : nedelja, 13.12.2009 : 12:44:59 »

Lep pozdrav grasshopper,

mi je žal če imate težave s svojim bokserjem... Nisem pa zasledila iz katerega legla je, verjetno niste želeli legla izpostavljati na forumu...

Tudi sama sem imela kot prvega psa bokserja, ki pa ni bil popolnoma nič agresiven...

Moja druga bokserka je iz legla iz Avstrije, mama in oče sta zelo dobra v vajah obrambe, lastniki se tudi športno ukvarjajo s tem.. Jaz sama nimam teh želja, je pa psička iz tega legla neprimerno bol "agresivna" (grize, zaletava se, renči tudi name, ko ji kaj ni prav itd) kot moj prvi pes. Ko oz. če je agresivna jo primem za gubo na vratu in potisnem ob tla, da razume, da sem glavna... To nama zelo pomaga, zdaj je stara 7 mesecev in moram reči da mi kar uspeva vzgoja, saj je vedno bolj pridna..

Več vam bodo pa verjetno povedali drugi forumaši, ki imajo več izkušenj.

Veliko sreče v prihodnosti...

P.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1174 : nedelja, 13.12.2009 : 13:03:41 »

Dan!

Sem danes gledala The gratest American dog ... kako fantasticen bokser, res!!!

Bela01 ... KAKO JE LEPA!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy A samo to fotko si nam imela namen pokazat??? Huh

Grasshopper ... glede na to, da si obiskal ze vse strokovnjake in da mislis, da vama ni pomoci, ti na tem podrocju ne bom pisala. Me pa zanima kaksno ovratnico uporabljate na sprehodu in kaj naredis, ko pes skoci proti cloveku.
Mi smo imeli doma ze kar nekaj psov, ampak dejansko prva moja, je bila pa bokserka. Moram rect, da je bila en res krasen primerek bokserja (ceprav je bila nerodovniska) in res fantasticna psicka - celo mogoce malo prevec ubogljiva za bokserja kot takega. Kamorkoli smo prisli, smo bili vedno pohvaljeni, ker so bile vse tako lepo vzgojene. Smiley
K nam na obisk lahko pride kdorkoli (sedaj imamo samo se eno bokserko (pa dogo), ampak tudi prej je bilo enako), ne skacejo po ljudeh. Najprej je strasno veselje, vse naprej pa poteka zelo mirno.
Tudi na sprehodih so (bile in so se vedno) lahko brez problema spuscene, ubogajo pa se najbolj takrat, ko se nam priblizuje pes ali clovek. Smesno, ampak cisto zares. Edino ce "lej kdo gre ... sibej" ... to je pa ze druga zgodba.
Kar se pa tice agresije ... sem ze 100x napisala, da je premalo kontrolirana na vzrejnem pregledu. Po drugi strani pa na razstavi itak vecina razstavljalcev (kolikor sem do sedaj videla) scuva svojega bokserja proti drugemu, da se pes "fajn" postavi.  Undecided Undecided Undecided

A se kdo spomni kje na Youtube smo gledali tiste "pasja varuske" ... mogoce bi pa kaj od tistega pomagalo Grasshopperju. Wink

Sem pa hotela pokazat, kako razvajeno imamo zdej Aiko ... Grin Grin Grin ... se pa nic ne sekira, ce Gal lezi cez njo, al pa ona cez njega. Grin Grin Grin

Lp, Ursa


* IMG_5885.jpg (48.06 KB, 300x300 - pogledano 966 krat.)

* IMG_5887.jpg (45.61 KB, 300x300 - pogledano 822 krat.)

* IMG_5889.jpg (46.34 KB, 300x300 - pogledano 829 krat.)

* IMG_5891.jpg (41.77 KB, 300x300 - pogledano 899 krat.)
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1175 : ponedeljek, 14.12.2009 : 22:47:43 »

Ursa....super fotke...je to res Gal? Hehe...ful je zrastu!  Cheesy Cheesy Cheesy

Grasshopper...tudi jaz imam prvega psa bokserko, pa ni problemov....

Drugace pa so zelo zanimive oddaje Dogwisperer (pomoje jih lahko najdes na youtube-u) ki so jih vrteli vsak vecer na National geographic-wild. Poglej si jih....vsi v oddajah imajo podobne probleme kot ti in dobis lahko zelo koristne nasvete-in to zastonj!  Wink  Hecno....ampak meni je kar za par stvari pomagalo ko sem jih gledala....sem bila potem bolj pozorna na to kako se jaz vedem v doloceni situaciji....in to se je odrazalo na psu....
Poglej si-nimas kaj za zgubit!  Wink
Logiran
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #1176 : torek, 15.12.2009 : 08:54:52 »

Urša: kako je mali že velik Smiley super sta z aiko  Cheesy Cheesy Cheesy

lp
m
Logiran
zverca
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #1177 : torek, 22.12.2009 : 19:20:51 »

Pozdravljen Grasshopper!

Tudi sama sem pri zgolj 16 letih postala lastnica Boxerja- po mnenju premnogih kinoloških inštruktorjev naj bi bil moj samec že v starosti 4 mesece strašno nevaren, potencialno agresiven, predominanten,skratka še in še bi lahko naštevala, kako so mi dobesedno solili pamet, kako sem se nasankala, ker sem si omislila to pasmo, jaz, malo dekle z komaj 50kg, pa še samca za povrhu!!! Res, kar križali so se, ko so me videli na poligonu z njim. Pa ni bil takrat niti malo agresiven ali dominanten, ima le nastopaško vesel pristop k psom in ljudem, pa tudi rad se je močno cukal z menoj za vrv in druge igrače, skratka, postal je prav krasen primerek pasme, pa sem ga večinoma sama šolala, s pomočjo nekaj dobre literature, potrpljenja in občutka za razumevanje. Tako, da verjetno ni problem v tem, da je tvoj prvi pes.

Moraš se pač zavedati, da Boxerji neznansko, res neznansko radi skačejo!!! še posebno k obrazu, bolj iz igre in navdušenja, kot česa drugega.
Lahko, da gre pri tvojem psu le za igro, še posebno, če ne šavsa ali ne pade v afekt- ko ga nič več ne ustavi, ko kaže jasne znake popadljivosti,...

Skakanja se ga da odvaditi na bolj ali manj prijetne načine za psa.
En način je oprsnica in povodec, ter prostovoljec. Cilj je, da pes pride do osebe, a ne skoči nanj, če skoči, ga potegneš s povodcem nazaj in ponovimo vajo. ko dojame, da ne sme skakati, dobi od "ubogega" prostovoljca posladek ali se poigrata.

Obiski so silno dobrodošli z vidika Boxerjev, saj so potencialni kandidati za "poslinjenje", tudi tu psi skačejo od navdušenja in nekateri celo renčijo-v igri ne zaradi agresije.
Odvadiš ga lahko tako, da ga imaš privezanega, ko sprejemaš goste in ga tako obdržiš na tleh, ko je miren, ga pohvališ in nagradiš. Privezan naj bo tudi med časom obiska, odgovornost zanj naj prevzame telesno dovolj močan član, ki bo imel proste roke. Po več obiskih, bo pes dojel, da ni dobro biti preveč "navdušen" gostitelj. Druga pot je, da ga nekam zapreš, ko se umiri, ga spustiš k gostom, če skače ga parkrat opozori, nato če noče dojeti, odstrani v "time out" prostor.

Na sprehodih naj bi bili psi tako ali tako na vrvici in naj bi jim bilo tako preprečeno "nadlegovanje" mimoidočih. Zelo dobro se obnesejo močni flexiji- tisti s široko vrvjo, taki prenesejo silo Boxerjevega "napada" ( vzami za 10kg težjega psa, kot je tvoj).
Igra se gre takole: Boxer na flexiju poljubne dolžine, približa se prvi mimoidoči, aliga pokliči k sebi ( malo potegni, če ne pride, mislim res malo, toliko, da dobiš pozornost in ne, da pes dela dvojni salto s premetom v stran ali kaj podobno videnega), lahko mu daš komando stoj, v skrajnem primeru ga potegneš z napadenega mimoidočega. Po neuspelem srečanju, mu omejiš dolžino na razdaljo primerno za hitro posredovanje. Pes kaj kmalu dojame, da je dobro biti uglajen in neposkočen, saj tako dobi daljšo vrvico, priboljšek,...

lahko poizkusiš s preusmerjanjem pozornosti z "žrtve" na žogico, vru za vleko,...

načinov je še malo morje, bodi iznajdljiv, kmečka pamet pa to.

Saj načeloma gre vse po principu pohvala in nagrada za želeno vedenje- tega ste se učili v pripravah za Bbh. Vaja je pač potrebna. Iz moje lastne izkušnje vem, da boxerji odrastejo res zellllooo pozno, šele pri 2-3 letih in ne kot nekatere pasme, ki so "odrasle" že pri letu ali letu in pol. tako, da je tvoj Boxer ravno v tadrugi puberteti, ko ponovno poizkuša, kje so meje vašega potrpljenja.

Pa lepo vas prosim, prav vse, ne sprejmite razlage, kot je "prirojena" agresija! To ne obstaja!!!
Obstaja le bolj ali manj primerna vzgoja in odzivi posameznega psa nanjo, ter na situacije v katerih se znajdejo.  Vsi psi so neagresivni kot mladiči, imajo pa nagon za plen, ter nekatere pridobljene vzorce obnašanja, kot so pri Boxerjih skakanje, "boxanje" s prednjimi nogami, slinjenje, bolj ali manj dominanten položaj v kardelu,...

Kot je že nekdo svetoval, je ena od naravnih oblik kazni pri psih to, da ga primeš za vratno gubo in srednje močno streseš z roko, ali potisneš k tlom. Zelo podobno psice mirijo preveč razigrane mladiče ali volkovi povedo drugemu, da je pod njimi v hierarhiji.
Tudi tako lahko umiriš nadebudneža.

Če še ne bo delovalo, pa poizkusi nekaj uric dodatne šole na kinološkem društvu, če je inštruktor vsaj malo dober, bo delil nasvete zastonj, je pa res včasih potrebno dodatno šolanje, ki pa danes tudi ni pretirano drago, nekateri ti pomagajo zastonj ali imajo s teboj individualne ure, ki se obravnavajo po drugačnem ceniku kot redni tečaji. Povprašaj po tem, ali lahko plačaš le nekaj ur tečaja, npr.:10, in če potem ne bo bolje še 10,...

Nikar pa ne obupaj, to je najslabše!!!

Pa še boxerji kot pasma pridejo na slab glas- nikakor ne vzemi tega osebno, meni deluje tvoja "mrcina" po opisu le malo preveč zagret razigranec z neustavljivo željo po skakanju in ne kot globalni krivec, da so boxerji vse prevečkrat tretirani kot "nevarni" psi.

Upam, da te moj obsežni odgovor ni prestrašil Smiley


p.s. moj Bumbar- ta nadimek je izrečen z vso mojo naklonjenostjo do njega,in ni žaljivka; je danes star skoraj 6 let, pa ljudje še vedno mislijo, da ima kake dve leti, ko v igri tako razigrano skače in me želi polizati po obrazu ali se ruva in renči v igri z mojim fantom. Sama ne vidim da bi bilo kar koli res groznega v tem, vse dokler je to igra in pes ni v afektu, tako, da vedno ga spremljam in ustavim, ko se mi zdi, da je bilo dovolj- tako ne prestopimo v sivo področje ki meji na izražanje nadvlade psa nad lastnikom.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1178 : torek, 22.12.2009 : 19:36:46 »

Citat
Moraš se pač zavedati, da Boxerji neznansko, res neznansko radi skačejo!!! še posebno k obrazu, bolj iz igre in navdušenja, kot česa drugega.
Lahko, da gre pri tvojem psu le za igro, še posebno, če ne šavsa ali ne pade v afekt- ko ga nič več ne ustavi, ko kaže jasne znake popadljivosti,..

Mislim, da Grasshopper razlikuje med agresivnostjo in divjo igro psa. Tudi opazi se velika razlika med tema dvema pojmoma. Pes tako nima kaj skakati v obraz, tudi če je samo igra.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1179 : torek, 22.12.2009 : 19:44:25 »

Citat
Kot je že nekdo svetoval, je ena od naravnih oblik kazni pri psih to, da ga primeš za vratno gubo in srednje močno streseš z roko, ali potisneš k tlom.
  Huh

Naravna oblika kazni? Od kod ti to? Kje si pa videla, da psica zgrabi mladiča za vratno gubo, ga strese in potisne tlom?  Huh Čeprav so nasveti dobronamerni, znajo včasih večinoma škodovati.

Citat
Pa še boxerji kot pasma pridejo na slab glas- nikakor ne vzemi tega osebno, meni deluje tvoja "mrcina" po opisu le malo preveč zagret razigranec z neustavljivo željo po skakanju in ne kot globalni krivec, da so boxerji vse prevečkrat tretirani kot "nevarni" psi.

Zanimiva ocena po tem opisu. Jaz sem Grasshopperja vzela resno oz. njegovo težavo ampak, ker nisem strokovnjak mu žal ne morem svetovati. Čeprav je imel že razno razne kvazi strokovnjake, ki so mu raje svetovali evtanazijo, namesto da bi oba vzeli v roke in se lotili problema. Ampak nekateri inštruktorji, so inštruktorji samo za okras ali pa zato, ker je "nobl".  Roll Eyes
Logiran
zverca
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #1180 : torek, 22.12.2009 : 20:02:48 »

Se popolnoma strinjam!  Huh

 Pravim pa le, da ne počne tega nujno iz agresije! Lahko je njemu to le zabava, nam in drugim, ki prvič srečajo psa, popolnoma neprimerna, pa vseeno, pes ne ve tega. potrebno mu je to znova in znova povedati, da dojame, da njegova igra ni naša igra in da bo moral s tem prenehati.

In ne, jaz žal ne morem reči zgolj iz njegovega opisa, da gre za agresijo ali igro, vse prevečkrat to dvoje tudi najboljši zamenjajo/mo. Sploh, ker pravi, da je to njegov prvi pes. Saj vem, da je po najboljših močeh opisal početje svojega psa, a vseeno je opis eno, situacija v živo, pa je lahko kljub enakemu opisu popolnoma drugačna.
Zato sem tudi napisala najrazličnejše že preizkušene metode, kako tako skakanje preusmeriti, zaustaviti,... če je pes res preposkočen ali po njegovih besedah preagresiven.

Nikjer ne pišem, da je početje Grasshopperjevega psa sprejemjlivo, prosim, da me nebi kdo napak razumel. sram

Je pa res, da sem napisala, da se pri meni osebno, tak stil igre vseeno sem pa tja pokaže in da pri mojem ( pa tudi drugih boxerjih, ki jih poznam- in teh ni ravno malo) ne gre za agresijo, in da tako igro dopustim, ne pravim, naj jo on dopušča, tudi to je razvidno v sporočilu. Tako, da ne bodo sedaj vsi "tlačili" pse na tla, češ, to je grozno!
Je grozno, če skoči pes na neznanca, moj tega ne dela, ve, da je taka igra dovoljena le z menoj in mojim fantom, pa še to v IZREDNO BLAGI OBLIKI!!! Prosim, da me nebi kdo zopet napak interpretiral. sram

Kak skok na nas ali ubogega neznanca je pričakovati, sploh, če so psi vznemirjeni in na vrhuncu igre, to pa še ne pomeni, da bo od tistega usodnega enega skoka dalje naš pes kar naenkrat spoznan za agresivnega. Ga pa moramo umiriti in psu ne dovolimo, da bo kaj takega ponovil!!!
Se pač zgodi tudi najbolj šolanim in poslušnim Boxerjem, da jim popustijo zavore. Wink


Tako, da dosledna vaja, kot sem poprej napisala, nasvet še kakega inštruktorja in pa delo s psom in ne le osamitev, da ja nebo kaj mu padlo na pamet, se mi zdijo popolnoma upravičen in dober nasvet.
Seveda pa več kot sprejemam drugače misleče in ne trdim, da je moj prav edini prav na tem svetu. Undecided
Logiran
zverca
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #1181 : torek, 22.12.2009 : 20:44:58 »

Lorry,  ne imej me prosim za nevednega kvazistrokovnjaka.

Sem jih imela v svoji sicer relativno kratki karieri šolanja psa že kar nekaj, da vem, da so večinoma res nekateri vse preveč škodljivi in na nepravih položajih.

Kar se pa naravnega oz. bolje rečeno sonaravnega načina kaznovanja in izkazovanja določene stopnje nadvlade nad psom tiče,pa ja, prenekatere psice primejo mladiče za vratno gubo in jih potisnejo k tlom ali nalahno stresejo.
Sem prebrala kar doberšen del dostopne literature, stare in nove, pregledala več kot preveč posnetkov in oddaj takih in drugačnih strokovnjakov in res cenjenih trenerjev in vem, pa tudi po opazovanju psov v leglih in med igro vem, da se pač res tako rangirajo in umirjajo razgrajači. Če ne drugega, kaka šapa na hrbet je najmanj, kar psice naredijo, da umirijo mladiča.

Prosim, ne me sedaj raztelesit, ker pišem prvič po forumu. Če bi mislila, da nimam nič pametnega ali dokazanega za povedat, bi bila kot do sedaj lepo tiho in spremljala debate nekaterih ubožcev, ki iščejo odgovore, pa jim jih nihče ne zna dati.
Moraš priznati, da sem lepo naštela nekatere postopke prešolavanja, ki so vse prej kot butasti in prazna slama.

Ne jemljite me napak, ne delam se nekega velestrokovnjaka, sem se pa o pasmah svojih psov dovolj poučila in na lastni koži naučila, da le nekaj vem, kaj govorim.

Morda nima ravno veliko pomena, a moj boxer tudi hodi na agy. tekmovanja in lahko si mislite, da agresivni psi nimajo tam kaj početi, tako da moj definitivno ni agresiven!!!
Če je kaj, je prescrkljan in  popolnoma nekonflikten, zato pa je bil tudi kaj nekajkrat tarča napada drugih psov, čeprav je bil privezan, pod kontrolo, ob meni, celo spal...

Mojega 40 kilogramskega boxerja je že trikrat razmetal nek kvazi ruski ovčar, napadel ga je šolan nemški občar, ki je ušel izpod nadzora, pretekel poligon in mi psa napadel brez opozorila, ko sva vadila agy., napadel ga je border, ki je bil obupno napadalen in tudi takrat moj niti malo ni kazal znakov agresije, ležal je na tleh ob meni,...
Po vsakem napadu sem se intenzivno ukvarjala s psom, poizkusila res nešteto stvari, da le nebi postal agresiven do drugih psov in ljudi, ker je imel pač že prenekatero slabo izkušnjo in ves trud, vsi prebrani članki,... se je obrestovalo!!!
Pes je res še vedno cuker, vsakdo ga lahko poboža, otroci se lahko igrajo z njim- pod  preskrbnim nadzorom seveda,  ni konflikten z drugimi psi, skratka nekaj le vem kako se dela s psi.

Tako, da vse, kar sem hotela, je dati vsaj komu, kak nasvet, da ne bo takoj obupal, ni vedno vse tako črno kot se na prvi pogled zdi.

Pa res lepo prosim, preberite dvakrat, predno me imate za kvazistrokovnjaka z bolnimi nasveti, ker to definitivno nisem, ne mislim biti,...
Nikomur ne mečem naprej, da imam nevem kake diplome itd. in da sem alfa in omega šolanja, to vsekakor nisem!!! 
 Se pa zavedam kaj in komu govorim in lastne izkušnje največkrat tudi največ odtehtajo- pri tem se bo pa verjetno vsaj še kdo strinjal z menoj.


Torej vsem, ki me imajo še vedno za neverodostojno, ne upoštevajte me, pa bo.
 Če pa bo že kdo pretehtal moje izjave in mogoče tudi kaj preizkusil, pa tudi ne bom zamerila, če bo ugotovil, da mogoče pa le nekaj je na tem kar pravim.

Res, najmanj kar hočem in iščem pa je konflikt s kom izmed vas, saj se zavedam, da je marsikdo v kinoloških vodah že veliko dlje od mene in da ima še več izkušenj in modrosti, ki jo vse prerada sprejmem, ji prisluhnem, premislim, vpoštevam,...


Se opravičujem za malo oster ton tega sporočila, a žal je Lorry nehote stopila na moj največji in najbolj boleč žulj, pa vem, da verjetno popolnoma nenamerno, zato se ji tudi iskreno opravičujem in prosim, ne zameri mi, nič hudega nočem, res "ne grizem" sram
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1182 : torek, 22.12.2009 : 20:58:44 »

Nimam te za kvazi strokovnjaka, ker te sploh nimam za nobenega "strokovnjaka". Tisto je bilo namenjeno osebam, h katerim se je Grasshopper obrnil osebno, če bi dobro prebrala cel stavek, bi to tudi sama lahko videla.

Zaradi mene si lahko prebrala 100 knjig in si ogledala nešteto oddaj o psih ampak ne boš me prepričala, da je naravna kazen, da psica zgrabi mladiča za vratno gubo, ga strese in butne ob tla. Sama sem imela že nekaj legel čez, moj partner še dosti več in nikoli in nikdar ni noben od naju videl, da bi kdaj katerakoli najina psica tako kaznovala mladiča. Tako da tisto o tvojih izkušnjah jemljem za rezervo. In še vedno trdim, da se je včasih bolje zadržati razno raznih "nasvetov". Seveda s tem ne mislim, da se ne bi oglašala na forum...nasprotno....bokser temo bi bilo lepo ponovno obuditi.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1183 : torek, 22.12.2009 : 21:13:11 »

Citat
Mojega 40 kilogramskega boxerja je že trikrat razmetal nek kvazi ruski ovčar, napadel ga je šolan nemški občar, ki je ušel izpod nadzora, pretekel poligon in mi psa napadel brez opozorila, ko sva vadila agy., napadel ga je border, ki je bil obupno napadalen in tudi takrat moj niti malo ni kazal znakov agresije, ležal je na tleh ob meni,...

Čestitke za tako "potrpežljivega" psa! Nisem sarkastična, resnično tako mislim. Za bokserja je zelo neznačilno, da se ne postavi zase in da se ne brani. Čeprav svojo Divo šolam in je pridna, vem da če bi jo kdo napadel, bi se borila do konca. Ker je tipična nepodredljiva bokserka. Zato je nimam za agresivno ampak za dominantno. Upam, da se zavedaš, da je ogromna razlika med agresivnostjo in dominanco.
Tudi mojo Divo so napadli 4 psi kot mladdičko in potrebno je bilo vložiti precej truda, da ni postala pasji "killer".  Grin Je pa tako, da ne mara psov (ima nekaj kolegov sicer). Sicer je zelo pridna in lahko imam spuščeno, ko greva čez park, drugim psom se ne bo približala. "Bognedaj" pa da pride kak pes do nje. Takrat bodo letele dlake po zraku. Ravno iz tega razloga jo privežem, ko zagledam kakšnega psa. Mene sicer ne moti preveč, da ne mara psov, ker tako imam psa zase in ne zato, da se igra z drugimi psi.

Sama sem tudi imela željo, da bi se s svojo bokserko podala v agility ampak sva nekako "padli" v klasiko in delava v tej smeri. Trenutno imava B-Bh in C izpit, upam da nama uspe v letu 2010 opraviti še IPO 1. Je pa lepo, da se ukvarjata z agilityjem in za moje pojme to pomeni veliko. Ker samo zaposlen bokser je priden bokser.  Smiley



Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1184 : torek, 22.12.2009 : 21:25:49 »

Mogoče čist brez veze napisano, ampak meni je bil zelo všeč bokser, ki je zmagal na resničnostnem šovu, z naslovom "Greatest American Dog" (http://www.cbs.com/primetime/greatest_american_dog/bio/travis_and_presley/bio.php,) kjer je nastopalo veliko različnih pasem psov, ampak on se je odrezal najbolje. Bil je zelo igriv, poslušen, na daleč se je videla njegova velika ljubezen do lastnika, najbolj je bil vesel, ko je bil zaposlen, res zelo priden in poslušen bokser. Super pes.  Smiley Ful igriv in inteligenten pes. Pa še zelo luškan po vrhu  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines