mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:34:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 174803 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1290 : sobota, 07.01.2012 : 16:13:27 »

Vsi mladiči v leglu rodovniških staršev, ki imata oba tudi vzrejno dovoljenje (in je bila za pridobitev rodovnikov izpolnjena vsa dokumentacija), dobijo rodovnike, ne glede na napake v barvi.

Bogat članek o belih bokserjih in paritvah najdeš na klubski spletni strani - KLIK (.doc)
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1291 : sobota, 07.01.2012 : 16:26:30 »

Hvala Jana.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1292 : sobota, 07.01.2012 : 16:40:51 »

Uf, dober članek. Se pravi, da so bili beli, črni in bokserji z več beline, ter celo progasti, diskriminirani zaradi človeške neumnosti. Nič novega, a vseeno kruto.
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #1293 : nedelja, 02.09.2012 : 14:12:44 »

Hih, kr moram napisat... čez kako uro ali dve pa pride en taki mali marsovec še k nam, jippiii Smiley.
Logiran
Saga
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1294 : sobota, 08.09.2012 : 10:42:33 »

Čestitke! Kako so potekali prvi dnevi?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1295 : torek, 25.09.2012 : 21:13:49 »


Jana, tole je bilo pa fajn pogledat. Clovek kar malo pozabi vse te zgodbe iz preteklosti. Sej ne recem, da jih zdej ni, ampak tolk hudih pa res ne (TRKAM!!!) Cheesy Cheesy Cheesy

In tega definitivno ne bom nikoli pozabila Wink


Lp, Ursa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1296 : sobota, 15.06.2013 : 22:47:30 »

Danes je končno tudi na eni od naših mednarodnih razstav postal nemški bokser najlepši pes razstave veselje


BIS CACIB Bled 2013 = Sat' Elit van Helsing iz Rusije




BIS II. grupa


v BIS ringu

Preden kdo komentira kupiranje:
V Sloveniji je prepovedano kupiranje uhljev in repov, torej naši veterinarji, vzreditelji, lastniki ... ne smejo kupirati nobenega psa, ni pa prepovedana prisotnost kupiranega psa v Sloveniji. Torej, če je pes kupiran v tujini (če takega kupimo), ali je pes tukaj na obisku/razstavi, ni nič protizakonitega. V Rusiji je kupiranje dovoljeno, po KZS pravilih pa je dovoljeno pri nas razstavljanje kupiranih psov.

Kakorkoli bomo obračali, je tale Sat' Elit van Helsing v živo za pogledat en lep bokser Smiley
In jaz sem res vesela, da je enkrat bokser dobil BIS.
Z uhlji in repom ali brez obojega Wink
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1297 : nedelja, 16.06.2013 : 04:06:16 »


tudi lastnika sta izredno prijazna. Sem se pogovarjala (kolikor se je pač dalo, ker sta rusa) z njima pri meni na stojnici. Tale lepotec je ATIBOX Junior Champon 2013.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1298 : ponedeljek, 17.06.2013 : 14:58:14 »

Danes je končno tudi na eni od naših mednarodnih razstav postal nemški bokser najlepši pes razstave veselje


......


Preden kdo komentira kupiranje:
V Sloveniji je prepovedano kupiranje uhljev in repov, torej naši veterinarji, vzreditelji, lastniki ... ne smejo kupirati nobenega psa, ni pa prepovedana prisotnost kupiranega psa v Sloveniji. Torej, če je pes kupiran v tujini (če takega kupimo), ali je pes tukaj na obisku/razstavi, ni nič protizakonitega. V Rusiji je kupiranje dovoljeno, po KZS pravilih pa je dovoljeno pri nas razstavljanje kupiranih psov.

Kakorkoli bomo obračali, je tale Sat' Elit van Helsing v živo za pogledat en lep bokser Smiley
In jaz sem res vesela, da je enkrat bokser dobil BIS.
Z uhlji in repom ali brez obojega Wink

no jaz sem samo firbčna, ker se na bokserje spoznam ... NIČ

vem, da se v SLO ne sme kupirat (kar mi je OK, da se razumemo) pa zastopim, da se v rusiji kupira (pa v srbiji, pa verjetno še kje) ne štekam pa nečesa ...

standard bokserjev iz leta 2008 določa, da je rep normalno dolg. torej, če jaz tole prav preberem (lepo prosim, če nimam prav NAJ ME KDO POPRAVI, da ne bom čvekala neumnosti).... torej standard določa, da je rep normalno dolg, a jaz to prav zastopim, da se torej ne sme več po standardu kupirati repov??

OK, ČE jaz to prav zastopim in se ne sme kupirati repov od leta 2008, kako to, da je ta pes ATIBOX junior Ch 2013 s kupiranim repom (pes je star leto in pol) in kako to, da je ta pes potem pri nas normalno ocenjen. Ali je to, da ima kljub standardu kupiran rep manjša "napaka" in je pes še vedno lahko ocenjen odlično oz. dobi BOB?

mi je pa pes RES LEP. in mi je (vkolkor je to narobe, da je kupiran) blesavo od lastnikov/vzreditelja, da so naredili to kar so, da so ga kupirali.

bi res lepo prosila, da mi kdo tole objasni, ker dejansko nimam pojma  Undecided
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1299 : ponedeljek, 17.06.2013 : 15:13:07 »

Ja, to je res čudaško, kar se repa tiče Huh
FCI Boxer standard pravi točno tako :
"TAIL: Set on high rather than low. Tail is left natural."

Pa saj Rusi nimajo nekih svojih standardov kot npr. Američani, ali pač? Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1300 : ponedeljek, 17.06.2013 : 15:37:24 »

No ja, da bokseraši sprašujejo o bokserjih, je nekako normalno, da pa pudlaši Grin Cheesy, lahko kaže na to, da se je razvedelo nekoliko širše, da imajo bokserji že nekaj časa repe in uhlje PO STANDARDU FCI - KLIK. In Rusija je FCI - KLIK. In Slovenija je FCI - KLIK. In CACIB Bled I in II sta FCI - KLIK.

Lahko manipuliramo glede znanja sodnikov o standardih pasem, ki so potegnili ven tega psa na sobotni in nedeljski razstavi (navedeno v katalogu in v živo iz BIS-a):

sobota:
- v ocenjevalnem ringu: Ferdinando Asnaghi (I)
- BIS II. grupe: Peter F. Berchtold (A)
- BIS: mag. Blaž Kavčič (Slo)

nedelja:
- v ocenjevalnem ringu: Demetriou Panos (Cy)
- BIS II. grupe: Demetriou Panos (Cy)
- BIS: Brenda Banbury (GB)

Morda pa vsi tile sodniki niso FCI? Tongue

Za druge ne vem nič o njihovem poznavanju bokserjev, mag. Blaž Kavčič pa je 20. 2. 2013 na vprašanje glede kupiranja za mojpes.net napisal:
Vzreditelji bokserjev pri nas pa to omejitev že nekaj let striktno upoštevajo, bolj zaradi kompatibilnosti z Nemčijo, kot zaradi zakona. Pri dobermanih je bolj zaznavno manipuliranje s Srbijo, kjer pa imajo žal prste vmes tudi visoki evropski funkcionarji. V Sloveniji urejamo zadeve kar dobro.

Vsak naj si njegovo izjavo razlaga sam.

Lahko mu pa kdo tudi standard sprinta in pošlje.
Verjetno bi to sicer bila naloga KLNB. Ali pa morda Zbora sodnikov za športne pasme. Upam, da ostali sodniki vedo, kaj piše v FCI standardu za nemškega bokserja. Meni se res ne da pisemc pisat, predvsem zato, ker res pričakujem od KLNB, da bo naredil vse, kar je treba, da se na vseh slovenskih prireditvah spoštuje standard za pasmo, katere skrbnik so.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1301 : ponedeljek, 17.06.2013 : 16:57:06 »


čakaj, čakaj ... jaz blondi ...

torej pes s kupiranim repom, če jaz prav zastopim, niti ne bi smel dobiti odlično?? al bi lahko???

nič ne štekam več  Sad štekam kaj piše v standardu, samo ne štekam pa kakšno oceno bi moral dobit pes s kupiranim repom?? al to ni taka napaka, da ne bi smel imet problemov (če je pes dober jasno), da dobi odlično in vse do BOB.

ma jana, meni je interes, da se naučim še kaj. pa naj bodo to bokserji al pa kitajci, saj ni važno. mi je pa pes res "padel v oči"  ljubezen, pa mogoče zato tolk bolj firbcam
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1302 : ponedeljek, 17.06.2013 : 17:55:18 »

No ja, da bokseraši sprašujejo o bokserjih, je nekako normalno, da pa pudlaši Grin Cheesy, lahko kaže na to, da se je razvedelo nekoliko širše, da imajo bokserji že nekaj časa repe in uhlje PO STANDARDU FCI - KLIK.
Hehe, verjetno bi bilo fajn, da se oglasi še kak bokseraš, seveda in poda svoj pogled na zadevo Smiley
Meni (horjul-viledarki) je padlo vse skupaj v oči pa prav zato, ker zadnje čase če že vidim kakšnega bokserja, je ta s celim repom in celimi ušesi. In potem pač "po blont" naivno mislim, da če je naš zakon tak in uradni standard tako prenovljen, bodo morali biti pač vsi taki, sploh na reprezentativnih prireditvah, kot so FCI razstave, kjer se valjda ocenjuje čimpopolnejše ujemanje s FCI standardom.

Samo to je tko kot pri nogometu verjetno: če sodnik vidi prekršek v kazenskem prostoru, bo penal, sicer ga pač ne bo. Pa tudi če cel štadion drugače pravi sram
Grem jaz raje nazaj horjulske mešance študirat Wink


Logiran

Unikatne tablice in portretki
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1303 : ponedeljek, 17.06.2013 : 18:02:06 »

Ej po slikah se tud men tale ful dopade  ljubezen

En ful lusten link (ce ni ok da je tukaj, Jana, zbrisi): http://www.worldwideboxer.com/movement1.html

Natiska, podoben problem se je pojavil pri kokrih in barvah. Noben ne zna razlozit kako sankcionirat sable pse. Eni pravijo da bi bilo za odlično brez titule, drugi za pravdobro, šli so tud do takih ekstremov kot je zadostno.
Ne vem načeloma kupiran rep ostane le na enem psu (druga debata je pa kako bi pes nosil naraven rep, kar seveda je dedno...), no se ne prenese na potomce. Meni osebno ni neka taka napaka če gre za res res lepega psa. Če mejiš na pravdobro potem imaš pa le še en razlog več.

Je pa škoda da je kupiran, glede na to da standard zahteva 'naraven' rep.

No samo razmisljam.. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1304 : ponedeljek, 17.06.2013 : 20:04:42 »

Tale Rus ima za moje pojme fantastično gibanje. Tudi karakter je bil nekako videt super, dokler nisem včeraj v BIS ringu opazovala reakcije psa na double handling. Beri: sodnica mu je mahala z ene in druge strani z igračko, pes pa ni reagiral nanjo sploh, temveč se je prestavil, da je mimo nje videl 'svojega človeka' in 'njegovo igračo'. Nisem ekspert in ne bom pametovala, ampak če kaj vem, naj bi bokser trzal na igračo v vseh situacijah Smiley. No, kakorkoli, škoda, ker je za videt res lep (brez uhljev in repa, ne vem, kakšen bi bil z obojim) in giblje se res zelo lepo, so ga pa zagotovo 'pokvarili' s preveliko pozornostjo na double handlerja.

Tale double handling je druga taka točka (poleg nestandardnega izgleda psa), kjer bi se zaradi njegove prepovedi ob takem dvojnem izboru zmagovalca uradne mednarodne razstave lahko lomila kopja.

Aja, verjetno je pomembna njegova starost, da sploh lahko govorimo o tem, ali je kupiranje po standardu ali ne. Namreč, pred spremembo standarda se jih je kupiralo, potem pa ne več in normalni uhlji in repi ne morejo veljati za pse, ki so se skotili pred spremembo. Torej, Sat' Elit van Helsing je bil skoten 22. 1. 2012 ruski vzrediteljici. Tako piše v katalogu in tule. Smiley
Spremenjen standard pa je bil sprejet 1. 4. 2008.
Logiran

Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines