mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 09:00:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 176055 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #930 : ponedeljek, 02.03.2009 : 11:19:37 »

in ga misli imeti v stanovanju.

Hm? Tole sem razumela kot nekaj kar naj ne bi bilo dobro? Če sem narobe razumela se opravičujem, v nasprotnem primeru pa...bokser je pes za v stanovanje.

3. del filmčka mi dela.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #931 : ponedeljek, 02.03.2009 : 11:34:37 »

Seveda ni narobe - ampak v filmu je poudarek na tem, da je pes imel enostavno premalo prostora ( in gibanja ) glede na temperament, ki ga bokser pač ima.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #932 : ponedeljek, 02.03.2009 : 11:44:20 »

Se strinjam z lorry. V danasnjih dneh pac ni razumljivo, da si nekdo umisli imeti bokserja, ki bi ga dal v pesjak ali v klet ali bog ne daj - na ketno. Zakaj tako, si lahko vsak pogleda v prvem filmu. Bokser (seveda tudi drugi psi, pa vendar mi dovolite nekoliko subjektivizma, ko pisem o bokserju Grin) je pes za k ljudem, za na ljudi, za pod ljudi, za ob ljudi, za v cloveske postelje, za naso mizo ... Ja, poglejte na filmih, zakaj rabi naso posteljo Tongue

Bokserja se ne da postavit v kot, ko nimamo dva dni casa ali zapreti v omaro, ko nam gre na zivce, ker nam pac "kaplja kot iz pipe", venomer na isti zivec in je pri tem tako silno neutruden, da 99% ljudi popusti prej kot on. Hec je, da se nauci silno hitro, vendar daje vtis, da je ze cez minuto vse pozabil. Pa ni, samo poskusa, ce smo pozabili mi. Zelo dobro ve, da tu in tam kaj pozabimo Tongue in poskusiti ni greh, ce je morda spet tak trenutek.

Cisto majhnega klovna je treba naucit reda, pa je to tako krasen pes, da mu ni para. S cimer ni misljeno, da "kulturno vzgojen" bokser nima zilice za oslarije. Seveda jih ima, le bolj sofisticirane nacine za kaj uspilat isce Cool.

Skratka, srcno upam, da se bodo nakupu bokserja izogibali vsi, ki nimajo casa, energije in volje za polno partnerstvo s psom. Ves vlozek bo milijonkrat poplacan ze samo s pogledom v navihan bokserski fris Smiley.

žana, v filmu je imel bokser povsem dovolj prostora, kar kaze po tem, ko sta z lastnico lepo delala agility, ceprav na majhnem placu. Bokser rabi miselno in fizicno zaposlitev. Ko je v bajti, mu je treba dat nekaj za "delat". Otrokom damo skarjice in papir in hocemo, da se bodo zamotili. Tako tudi bokser, le da njemu pac skarij in papirja ne dajemo, mu pa damo nekaj za "obdelati", ali igraco (lahko tudi plastenko), v katero damo priboljske, da jih spravlja ven, ali miselne igrace ... Zraven spada divjanje, sprehod, socializacija zunaj ... Napacno je prepricanje, da je dovolj, da gres z bokserjem dvakrat ali trikrat na dan na sprehod in ga vmes fizicno zdivjas. Petnajst minut po prihodu domov bi on nekaj pocel. Njegovo telo je sicer lahko utrujeno, njegov um bi delal. To je to in v tem se pasma razlikuje od mnogo drugih pasem, ki so zadovoljne samo z naso blizino, sprehodom in tu in tam kaksnim metanjem zogice. Bokser s tem ni zadovoljen, pomanjkanje pa kompenzira z unicevanjem, razmisljanjem o oslarijah, tezenjem nam in vsem ostalim ... Seveda spada zraven vsega dosleden in brezkompromisen skrbnik, ki ze prvi dan postavi meje.

Necesa ne bi smeli kupci bokserjev nikoli spregledati - zdrav bokser je do smrti polno aktiven, recimo 10 let akcije. Smiley
Logiran

Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #933 : ponedeljek, 02.03.2009 : 12:14:02 »

Jaz sem edino pogrešala v filmčku, da bi nekdo stopil do teh bogih sosedov in prestrašeno mamico in froca povabil na obisk ali pa kako drugače pokazal da je pes samo radoveden oz. bi se samo igral, ne pa da si na vrt ne upajo  Smiley
Si sploh ne predstavljam kako jima more bit ko ta "pošast" vsake toliko pomoli glavo iznad ograje  Smiley
In ker mama odragira prestrašeno, si lahko samo zamislim kak strah bo imel otrok do bokserjev (ali celo vseh večjih psov)...
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #934 : ponedeljek, 02.03.2009 : 12:15:56 »

Ja, se strinjam - imam že drugega bokserja in mi je zadeva poznana. Mojemu kolegu sem filmček poslala zato, da ve kaj lahko pričakuje ( imeti psa samega v stanovanju 9 ur ni ravno mačji kšelj ) in morda še enkrat premisli, če pa morda le ne bi bilo zanj boljše, da kupi mačko.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #935 : ponedeljek, 02.03.2009 : 12:23:37 »

Aja, glede plastenk. Imam poseben kontejnerček za plastenke ( reciklaža ) s pokrovom na vrhu, ki se ga da, jasno odpret. In vidi ti njega - odpre si pokrov, sklači svojo gofljo not, si potegne ven plastenko in gaaasaaaa.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #936 : ponedeljek, 02.03.2009 : 13:20:01 »

Bokser bo tudi sam lahko počakal 9 ur. Zdrav, odrasel pes, ne bi smel imeti problemov s tem. Seveda je pa tako, da ko se pride iz službe ga je treba peljati na intenzivni sprehod, ga tudi umsko zaposliti, kot je rekla Jana, ker sam utrujen bokser je priden bokser.  Smiley
Drugače pa mi živimo v manjšem stanoanju (dobrih 70 m2), zato sva z Divo zunaj vsaj 4 ure dnevno. Pozimi seveda manj ampak mislim, da še ni bila nikoli manj kot 2,5 ure zunaj. Prav tako še vedno hodi va v šolo...tako vsaj 2x tedensko intenzivno misli in razmišlja. Je pa po treningu dosti bolj zmatrana, kot pa če greva na Anski vrh...

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #937 : ponedeljek, 02.03.2009 : 13:27:09 »

Jaz sem edino pogrešala v filmčku, da bi nekdo stopil do teh bogih sosedov in prestrašeno mamico in froca povabil na obisk ali pa kako drugače pokazal da je pes samo radoveden oz. bi se samo igral, ne pa da si na vrt ne upajo  Smiley

Glede na to, da lastnika nista bila sposobna obvladati psa, ko je prisel kdo na obisk, se mi zdi to precej neprimerna ideja, saj bi lahko dobil otrok za celo zivljenje grozljiv strah pred psi, ko bi ga bokser prelizal. Tisti, ki se psov ne bojimo, razumsko sprejmemo skakanje po nas, lizanje, tezenje ... Tisti, ki se psa boji, dozivlja to popolnoma drugace, zato je vsekakor bolje, da se tak navaja na blizino psa postopoma in pod ustreznim nadzorom, ne pa ob histericnem bokserju in njegovih popolnoma neuporabnih skrbnikih.

Plastenkam je treba odtrgati papir ter odstraniti pokrovcek in obrocek od pokrovcka, ker imamo sicer lahko hude pasje tezave s prebavili. Taka plastenka je lahko krasna igraca iz katere mora s trudom izvabiti koscke sira, recimo ... Disi kot sto hudicev, je pa skrito in komplicirano ven za spravit. Tudi bokserji se med seboj mocno razlikujejo po inovativnosti. Maks je plastenko grizel na odebeljenem delu in ne na dulcu in ko jo je obracal, je vsake toliko padlo kaj iz plastenke. Luna je izgleda "bolj neumna" in vedno najprej zgrize dulec, da res ne more nic ven past, potem se loti resevanja problema Grin, kar ji vzame mnogo vec casa, kot bi ji ga sicer. Meni ustreza tak nacin Tongue

Bokser bo povsem brez problemov pocakal vsak dan 9 ur v prostoru, kjer ne more nic uniciti, ce bo ostali del dneva polno zaposlen s sprehodi, igranjem, nalogami ... Ce bo zjutraj lulanje, potem sam do kaksnih 5h, potem neinovativen sprehod, pa vecerno crkljanje in tako vsak dan, bokser ni za njih. Ce pa bo zjutraj sprehod z mal miganja, pa potem sam doma, brez moznosti uniciti vse pred gobcem in po sluzbi sprehod z divjanjem ter nalogami in srecanja z drugimi psi ter ljudmi, zvecer pa doma polna zaposlitev z igracami, ucenjem trikcev, igrice (lahko tudi skrivanje, ce hoces Wink), potem ni nobenega problema. Ampak, to je lajf za 10 let in ne samo dokler ne odraste.
Logiran

Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #938 : ponedeljek, 02.03.2009 : 14:03:09 »

No sej zato sem pa napisala "ali kako drugače pokazal"...  Smiley

V mislih sem imela bolj kako opazovanje tega bokserja pri igri (ali na posnetku ali pa od daleč) ali pa obisk bolj "ubogljivega" psa, ki ne bi takoj skočil (čeprav od veselja) na otroka...

Samo toliko da otrok vidi,da to ni neka zlobna zver...ampak da ima še vedno neko zdravo spoštovanje do živali, ne pa strahu.

Vem pa točno kaj si mislila, ko sem bila majhna je bilo moje prvo srečanje z bokserjem tako, da sem takoj pristala na tleh Grin

Če zdaj gledam nazaj se kar čudim, kako je možno da sem bila tako navdušena nad to mrcino  Smiley

Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #939 : ponedeljek, 02.03.2009 : 22:13:23 »

Cist huda oddaja!! To bi moral vsak lastnik psa gledat, vedet in se tega drzat, pa bi bilo vsem zivljenje s psom res lepo in zabavno! Wink







teski, ne nisem bila na predstavitvi....sem zgresila... =(
Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #940 : ponedeljek, 02.03.2009 : 22:35:13 »

Sej drugace je to prav ena "nanizanka v stilu reality showa"...na istem principu kot Nanny 911 (se mi zdi da jo predvajajo na tv3), le da se gre za nevzgojene pse z raznimi problemi (en je napadalen, drugi non stop laja, nek dobesedno razdeja stanovanje ko lastnikov ni doma,nekateri so razvajeni itd.)
In ravno tako kot pri varuski, se tudi tu skoraj vedno izkaze da je problem v lastnikih, ki so ponavadi prevec popustljivi in nedosledni...

Logiran
numerouno
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #941 : torek, 03.03.2009 : 08:26:15 »

Doma imam pet bokserjev. Vsak ima svoj karakter in seveda svoje muhe. Če bi imeli podoben problem, kot ga imajo lastniki na filmu, bi se nam lahko zmešalo. Pri nas se točno ve : kdo je gospodar, kdo je za okrog prenašat in kdo je za maltretirat. Vsakemu priporočam šolanje bokserja, ker resnično uživa v tem. Saj je delovni pes. Šolanje mora biti primerno zanj, ker zopet bom povdarila , ni pa nemški ovčar ali malinoe. Bokser razmišlja in bo vedno poskušal še malo po svoje začinit. To sem se najbolj bala na izpitu IPO1. Ne boste verjeli, Vinč je začinil po svoji domišljiji , toda moja volja je bila močnejša od njegove. Delal in naredil IPO1.
Drugače so to največji oboževalci razkošja in včasih jim je dobro tudi to ponuditi. Smiley Smiley
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #942 : torek, 03.03.2009 : 11:37:25 »

Vsakemu priporočam šolanje bokserja, ker resnično uživa v tem.

Točno to!

Vinč je začinil po svoji domišljiji ,

He he, tole pa poznam....

Seveda ni narobe - ampak v filmu je poudarek na tem, da je pes imel enostavno premalo prostora ( in gibanja ) glede na temperament, ki ga bokser pač ima.

Jaz sicer nisem bila pozorna, ko sem filmček gledala...
Doma imam bokserja, s katerim že 10 let delam in tudi izpitov, tekem in drugih rezultatov s področja reševanja in rally obedience imam kar nekaj. No in tale Ajk, je sprva kot mladič živel v moji študentski sobici čez teden (ob vikendih sicer v hiši), nato pa že precej let v enosobnem stanovanju, ki celo meri 30 kvadratov in jih nima v celoti na razpolago. Nikoli ni ušpičil nobene neumnosti noter.

To kar sem želela povedati jeto, da ni stvar prostora, temveč količine in kvalitete ukvarjanja s psom.

Ko je bil mlad, sem pred faksom šla na konkreten tek (kar se je tudi na postavi poznalo  Wink ) in takoj ob vrnitvi s faksa spet na tek in igro z ostalimi psi in menoj in na trenige in potem nekoliko učenja, kjer sem stalno imela nekoga, ki mi je žogice nosil... In nato spet ven itd...

Sedaj, na njegova stara leta in še enega psa zraven, izgleda vse skupaj tako: zjutraj sprehod najprej z enim in nato z drugim (včasih, ko zaspim sicer kar z obema naenkrat). Nato, ko se vrnem iz službe gremo na poligon, kjer posamično sprehodim enega in drugega (kratek sprehod za opravljanje potrebe - pred treningom), nato posamično z vsakim oddelam svoje in potem ju čaka skupen sprehod z igro in opravljanjem potrebe. Ob vrnitvi s poligona je prejmeta še preostanek dnevnega obroka (kar ga nisem "sfutrala" med treningom in trikci) ter približno ob 23h gresta še na kratek sprehod pred spanjem...

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #943 : torek, 03.03.2009 : 11:38:50 »

ki celo meri 30 kvadratov

tole je mišljeno, da stanovanje v celoti ni večje od 30 kvadratov...
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #944 : torek, 03.03.2009 : 18:26:23 »

Tu gor že dolgo nisem nič napisal, po pravici povedano sem kar malo pozabil na ta forum in se oproščam Jani.

Kar se tegale bumbarja tiče bi se lahko reklo, da je pametnejši od svojih skrbnikov. Pred vsem pa do tega pride, ko se psu ( beri bokserju ) od samega začetka dopušča vedenja, ki niso primerna ter se z njim ne ukvarja in  jih je kasneje zelo težko odpraviti, nekatera nikoli. Ravno ti pozdravi prišlekov so napaka predvsem skrbnikov , ki to dopuščajo pa tudi obiskovalcev, ki se brez dovoljenja ali kljub naši prepovedi navdušeno ukvarjajo s psom ko za to ni potrebe in nam delajo škodo. ( skakanje in vzpenjanje  po obiskovalcih ter lizanje ) Lepo je bilo rečeno v prvem delu, da je najbolj ubčutljiv del življenja za dojemanje okolice in ulčenje med 5 in 16 tednom in, kar se pes  v tem obdobju nauči to si  zapomni za vse življenje. Namreč v tem obdobju  se pes zelo intenzivno uči iz izkušenj lahko povzame veliko dobrega in veliko slasbega, kaj bo povzel je odvisno od skrbnika in njegovega znanja o vedenju psov ter od tega koliko časa je pripravljen vložiti v vzgojo psa ter doslednosti pri ućenju. Če časa ni potem je bolje ne imeti psa.

Drugače pa ena moja misel, ko sem gledal te filme, dvomim, da je mogoče v tako kratkem času treh tednov odpraviti  neželjena vedenja pri odraslem psu, ki so trdno zakoreninjena v pasjih možganih. Res je mogoče s trdim delom in 110 % doslednostjo doseči v doglednem času željene rezultate, vendar ne na tako kratki rok.
To vam lahko zagotovim iz lastnih izkušenj kajti moja starejša psica Diva, mimogrede konec maja bo dopolnila 11 let, je bila do svojega 8. meseca pri drugih skrbnikih, ki so se z njo sicer ukvarjali a ne na pravi način. Bila je podobno nevzgojena kot ta bumbar. Navdušeno je pozdravljala obiskovalce skakala po njih jih lizala, sedela na svojem stolu med kosilom za mizo in se med tem  na veliko slinila, kar ni ravno tek vzbujajoče, poleg tega ni bila vajena sobne čistoče, totalno je bila asocialna. Od kar so jo vzeli iz legla pa do takrat, ko sem jo vzel k  sebi je poznala domače dvorišče, avto in travnik na katerega so jo peljali, po možnosti samoten, da je imela čim manj stikov z drugimi psi  oz. nobenega. Na povodcu je vlekla, da sem dobil krvave žulje.
Potem pa je bilo potrebno ta vedenja odpravit in iz nje narediti vzgojenega in znosnega bokserja. To mi je tudi uspelo z veliko truda, doslednosti in inovativnimi prijemi, ki so se precej razlikovali od takratnega šolanja, ki je bil predvsem naravnan na prisilo in kazen. Kaj kmalu sem ugotovil, da s prisilo ne bo nič, da bo treba uporabiti drugačne prijeme o katerih se takrat še ni govorilo tako kot danes, kajti vsi najbrž vemo kaj pomeni metoda potrjevanja želenega vedenja. Nekako v tej smeri je šlo najino šolanje in vzgoja in uspelo nama je približno v enem letu, verjetno bi z dašnjim znanjem ta čas lahko precej skrajšal, nikakor pa ne na tri tedne.

Hotel sem povedat, da film vse prenese, da ga je lahko posnet, posnamejo samo dobre trenutke ostalo lahko izpustijo, želel pa bi videt kako ta pes funkcionira sedaj, ko jih je inštruktorica zapustila. So skrbniki dosledni, delajo tako kot so se dogovorili itd. v njihovo dobro upam da.
Logiran
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines