mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 21:29:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 176550 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #960 : nedelja, 05.04.2009 : 12:17:00 »

Predrago?  Huh
Kolikor poznam cene pri nas, niso nemški bokserji nevem kako nedosegljivi. Jaz se pri takšnih vedno vprašam...kaj, če se psu kaj naredi in bo moral na operacijo? Te so šele drage.
Drugače pa...mislim, da se da z vsakim vzrediteljem domeniti za obročno plačilo. Legel je pa zdaj precej, samo malo je potrebno pobrskati. Wink

Pa srečno!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #961 : nedelja, 05.04.2009 : 13:50:17 »

1. Nič ni predrago (ok morda več kot 1400€), če imajo starši narejene vse priporočene zdravstvene teste.

2. tudi 300€ je predrago, če imajo starši samo slikane kolke ali kaj naj bi bilo že obvezno pri tej pasmi...?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #962 : nedelja, 05.04.2009 : 21:49:16 »


Kje se pa dobi kakega  za 3OO€, da imajo starši slikane kolke?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #963 : nedelja, 05.04.2009 : 22:54:07 »

Pojma nimam. To je bila prispodoba  Sad Roll Eyes

Je pa res, da se da pri določenih pasmah dobit rodovniškega za ceno, ki je izjemno blizu tej cifri.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #964 : ponedeljek, 06.04.2009 : 09:50:30 »

Hehe, se mi je zdelo, ker sem bila že kar pripravljena iti ponj.
Pri bokseraših ga ziher ne dobiš za ta denar.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #965 : ponedeljek, 06.04.2009 : 21:54:26 »

Normalno da ne!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #966 : ponedeljek, 06.04.2009 : 22:17:59 »

Ampak ni vredno niti tega, če so samo kolki slikani, ki za moje pojme sploh niso največji problem te pasme pa o njej skoraj nimam pojma.  Undecided
Če tako kupijete lahko rečem samo VELIKO SREČE  Lips Sealed Shocked
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #967 : ponedeljek, 06.04.2009 : 22:26:45 »

Kolegica ima 5 mesecev staro bokserko, ki je hiperaktivka in poizkuša močno dominirat.
Mene npr. moti, da bokserka skače po meni neomejeno in kolegica ne odreagira. Ko sem na obisku pri njej, pa se pač ne bom šla rangiranja s tujim psom.
Prav tako psica neprestano gricka po rokah. Za svojo starost je ogromna in tisto ˝grickanje˝ z mlečnimi zobmi je moteče/boleče.
Itak da to lahko počne vsak pes, ampak ko gre že ravno za bokserko sem napisala tukaj.
Moti me odnos lastnice, saj ne odreagira, oz. ne odreagira dovolj hitro in odločno na tako nezaželjeno vedenje. Šele po kakšne pol ure nategovanja s psom, ki me pravzaprav ne pozna, mi poči film in ji rečem naj jo zapre v box.
Ko sem bila povabljena naj pridem naslednjič k njej na obisk, sem ji jasno povedala, da pridem le, če pes ne bo skakal po meni in me grizel. Se je strinjala, da ga zapre, če bo potrebno, ker drugače očitno ne zna vzpostavit reda...
Saj bi lahko uredila s psom to rang lestvico sama, vendar verjetno to kolegici ne bi bilo ravno všeč Roll Eyes.
Pes torej super šteka, kaj sme in česa ne, vendar do onemoglosti poizkuša doseči svoje in lastnica mu popušča Angry
Aha, za RD, ki ga ima konec tedna, sem ji naročila knjigo Psi za telebane Tongue In ne morš verjet, bila je ful vesela. Mislim da deloma že razume, da potrebuje strokovno pomoč pri vzgoji psa. Spomladi bo psico peljala tudi v šolo, ampak mi je takoj razložila, da bokserji počasneje dozorevajo in da ima za šolo še dovolj časa Lips Sealed
Psico ji večkrat vodi na sprehod njen 7 letni sin in ne vem kaj bo, ko bo psica zrasla. Verjetno bo psica peljala na sprehod otroka Roll Eyes Undecided

Tale kužica je kakšne 3 tedne nazaj poginila. Zjutraj so jo našli mrtvo. Baje naj bi ji odpovedalo srce Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #968 : ponedeljek, 06.04.2009 : 22:38:21 »

Torej ponovim: veliko sreče!  Cry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #969 : ponedeljek, 06.04.2009 : 22:40:12 »

Če se to nanaša na moj zgornji post - ne bodo imeli še enega psa. Sedaj imajo mačko, ki je baje super Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #970 : ponedeljek, 06.04.2009 : 22:56:41 »

Ja sem se navezela, ker če si opazila ljudje zgoraj gledajo samo na to kako bodo čimceneje dobili psa in pozabljajo pomen zdravja pri nakupu in je tvoje sporočilo bil konkreten primer, zakaj so samo slikani kolki in nizka cena slaba naložba, če se lahko izrazim na tak način. Žalostno v glavnem...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #971 : torek, 07.04.2009 : 08:36:06 »

JB ... za zacetek pojdi na pregled h Matku ... tudi meni je Zorko napovedal, da bo moja Aika z mano najvec kako leto. Se se spomnim kako zalostno sem sem na forum pisala kaj se nam dogaja. Aika ima tudi spondilozo (zarasceno hrbtenico) in je stara 7 let (ko sem bila pri Zorku, je bila stara leto in pol!!!). Imela je tezave pri hoji in ves cas jokala. Pri Matku je dobila eno injekcijo proti vnetju in od takrat naprej je kot nova! Wink Upam, da boste imeli vi tudi vec srece pri Matku (Topolsica). Jaz Zorkota na dalec ne morem vidt.

Kinipela pozdravljena ... se kako slikco nam pokazi.

Jana ... teli filmcki bi morali biti nekje na vidnem mestu, da bi jih vsak, ki si na novo pogleda bokserasko temo, pogleda tudi to ... res super!
In tudi odlicno napisano o bokserjevem karakterju ... sej smo ze 100x povedali, pa je vseeno super se veckrat brat.

Bi rada povedla, da se pri nas igramo z Aiko in Lino in Galom skrivalnice (Era nima pojma kaj je to). Gal se skriva, afne ga pa isceta ... v igri uzivajo vsi trije (jaz sem le nadzornik) in ta igra lahko traja tudi pol ure ali vec. Grin Grin Grin Pa to je le ena od bistrih iger Line in Aike in Gala.

Glede na to, kar je bilo povedano v filmu, je ocitno prav, da gre bokser v solo cim prej in ne cim kasneje!!! Pri meni se je to izkazalo za super. Cheesy

Samo ... kar se filma tice je tako ... ce bi ga videl vsak potencialen kupec bokserja, bi se jih mogoce pol manj odlocilo za nakup te pasme!!!

Se dve strani sta mi ostali za prebrat .. bom kasneje, ker moram malo delat. Vec pa napisem tudi o Lini, ki z zdravjem res nimamo srece. Undecided

Lp, Ursa
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #972 : torek, 07.04.2009 : 08:37:51 »

Ja sem se navezela, ker če si opazila ljudje zgoraj gledajo samo na to kako bodo čimceneje dobili psa in pozabljajo pomen zdravja pri nakupu in je tvoje sporočilo bil konkreten primer, zakaj so samo slikani kolki in nizka cena slaba naložba, če se lahko izrazim na tak način. Žalostno v glavnem...
Jap, se popolnoma strinjam Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #973 : torek, 07.04.2009 : 08:42:29 »

Ja sem se navezela, ker če si opazila ljudje zgoraj gledajo samo na to kako bodo čimceneje dobili psa in pozabljajo pomen zdravja pri nakupu in je tvoje sporočilo bil konkreten primer, zakaj so samo slikani kolki in nizka cena slaba naložba, če se lahko izrazim na tak način. Žalostno v glavnem...
Aha, psica je stala 400 EUR Huh, ne vem pa, ali so zraven dobili tudi rodovnik (mislim da je bila brez), sem res pozabila Undecided
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #974 : torek, 07.04.2009 : 13:59:56 »

TinS ... ne glej na denar, ko ga kupujes ... ce je dobro leglo, ga vzemi tam!!! Nekaj vzrediteljev najdes tudi tukaj na portalu Ti iz lastnih izkusenj povem, da sem dala za Lino v zadnjem letu cez.2.500,00 EUR samo za zdravljenja!!! Si preberi spodaj (s tem da v opisanem nista zajeti dve operaciji kolenskih vezi).

CivBucBav ... v solo cimprej ... kjerkoli te sprejmejo bo bolje kot nic. Jaz sem hodila v solo Ognjena na Vrhniki in sem bila blazno zadovoljna. Itak je pomembno predvsem to, kako dovzetna bos ti - v soli namrec ucijo lastnike in ne pse.
Starost ... edini tocen podatek pri starosti ti dajo zobjje ... ce ste sli k dobremu veterinarju in vam je starost odcital po zobeh, je sigurno dokaj pravilno ugotovil.

No, pa da povem kaksno stanje imamo pri nas doma.
Linine noge so dokaj ok, ceprav je desna, ki je bila operirana zadnja (oktobra) malo slabse. Kaka 2 meseca nazaj pa se je zacelo ... pocasna hoja - sem bila prepricana, da so spet tezave s tacami. Narocila sem bioenergetika, da ji je malo noge postimal, nisem pa vedela, da se nam v ozadju kuha nekaj precej hujsega.
Prejsno nedeljo ji je zacel tect gnoj iz lulike in v ponedeljek sem jo tekoj peljala na univerzo k vetu na pregled, ce gre za vnetje maternice. Klinicni znaki (izcedek, utrujenost, povecanje pitje vode, povisana temperatura 40) so potrjevali vnetje in vzeli so ji se kri. Ce gre za vnetje je namrec potrebna takojsnja sterilizacija.
V torek zjutraj so me klicali iz klinike in levkociti so bili strasno povecani, zato sva se takoj odpeljali k Matku na UZ za dokoncno potrditev in sterilizacijo. Seveda je slo za vnetje - in to hudo.
A to se ni vse. Po eni uri, ko sem Lincko pustila pri Matku me klice - takoj sem vedela, da bo nekaj hudo narobe. Povedal mi je, da ima raka na crevesju. Bula ogromna - premera 15 cm in naj bi bil samo na crevesju.
Raka so ji odstranili, se vedno pa cakam potrditev ali gre za malignega ali ne.

Po eni strani je imela sreco v nesreci, ker je imela vnetje maternice in so hkrati nasli se raka. V nasprotnem primeru se tezave pri raku na crevesju pokazejo prepozno in je v vecini primerov usodno.

Lina je tako ostala v bolnici do cetrtka, ko sem jo lahko odpeljala domov. Doma mi je 3x precej bruhala, kar mi ne bi smela, pa drisko je dobila, kar se tudi ne bi smelo zgoditi. A na zalost se je. Bruhanje je naslednji dan minilo, driska pa ne mine in ne mine. Iz nje dobesedno tece zivo rumena voda in se kljub dajanju se novih in novih tablet stanje ne spremeni. Matko je sicer zelo nezadovoljen, kar se tega tice, jaz pa se vedno upam, da nam uspe prebrodit drisko in raka (upam, da je bil res lociran le na crevesju in ga drugje ni).

Linci je danes kot kost in koza ... shujsala je za ene 8 kg. Drugace pa je strasno vesela in zadovoljna.
V trebuhu pod rebri se vedni tipam bulo (bulo sem tipala dan preden se je zacelo z izcedkom, zato sem jo kasneje povezovala z vnetjem maternice - ocitno pa sem tipala raka) ... vsakic pozabim Matka vprasat kaj s tem ... ali je to od operacije ali ne ... ker imamo toliko dela z resevanjem driske, ki je trenutno na prvem mestu.

Toliko slabega spet od nas. Sad

Ursa
Logiran
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines