mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:29:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...  (Prebrano 42543 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : četrtek, 08.11.2007 : 13:16:08 »

Se dobro, da mene niso nikoli skusali prepricat, da naj jih pocakam, saj le enkrat na teden pridejo v Trbovlje.  Roll Eyes Sem pa tudi jaz dala podatke (mi sploh ni problem), so me pa enkrat ko sem klicala vsaj 3 krat vprasali ce je to moja macka. Na koncu (takoj po tistem ko sem prenehala biti prijazna, je moj sogovornik le prisluhnil....) so mi se predlagali naj naslednjic macko kar v smeti vrzem. Ce jo ze vlacim s ceste, je pa res cisto vseeno, ce jo se v kanti pustim. Brez besed res! Lips Sealed
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #31 : četrtek, 08.11.2007 : 13:44:26 »

... so mi se predlagali naj naslednjic macko kar v smeti vrzem. Ce jo ze vlacim s ceste, je pa res cisto vseeno, ce jo se v kanti pustim. Brez besed res! Lips Sealed

 Shocked Shocked Shocked Kva??
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #32 : četrtek, 08.11.2007 : 14:38:04 »

Niso mi rekli, da naj počakam na mestu, temveč da naj se javim, ko pokličejo, da jim pokažem kje točno je žival. Se pravi, da moram biti nekje v bližini.
No, nobeden me ni poklical, sem se pa malo prej s terena pripeljala po isti poti domov in voila, muce ni več tam. Očitno so jo našli... bravo.

so mi se predlagali naj naslednjic macko kar v smeti vrzem. Ce jo ze vlacim s ceste, je pa res cisto vseeno, ce jo se v kanti pustim. Brez besed res! Lips Sealed
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Raje ne komentiram.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #33 : četrtek, 08.11.2007 : 15:05:10 »

Tudi jaz bi rekla, da je najlazje poklicat 112.

Ravno danes sem klicala higiensko sluzbo glede povozene zivalce na hitri cesti med tomacevskim rondojem in Trzinom. Ker je bila zival na voznem pasu na obmocju, kjer je velika nevarnost naleta, so rekli, da oni nimajo pristojnosti zapret cesto in postavit ustrezne oznake.  Sad Potem sem klicala se na 112, kjer so obljubili, da bodo obvestili pristojne sluzbe.

Mi pac ne vemo, za katero cesto je kdo pristojen. Torej je lazje klicat 112, razlozit situacijo in pojasnit, kje tocno se zival nahaja.

Bom videla med potjo iz sluzbe, ce so vmes kaj pospravili.  Undecided

Citat
Lahko jo tudi sam odpelješ do zavetišča, kjer imajo veterinarja oz. do vet. klinike s katero posluje zavetišče.
Zanima me, katera klinika bi potem to bila na obmocju Ljubljane. Mogoce 300 kosmatih? Ker ce bi le imela moznost, bi poskodovano zivalco rajsi sama takoj odpeljala kakor pa jo pustila lezat sredi ceste nadaljnih nekaj ur, da trpi in jo se kdo povozi vmes.

Bi pa se pohvalila punce, ki ste natrosile toliko koristnih informacij na enem kupu. Vesela sem, da ste me naucile, da lahko pomagam! Trudim se, da tudi ostale (prijatelje, sodelavce, sorodnike) seznanim z vsem, kar me tukaj naucite, saj verjamem, da veliko ljudi v resnici samo ne ve, kako bi v nesreci z zivalskimi (pa tudi cloveskimi) udelezenci odreagirali.  Roll Eyes
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #34 : četrtek, 08.11.2007 : 21:53:19 »

Tudi jaz imam podobne izkušnje kot ve, da sem morala večkrat poklicati, preden so prišli po povoženo muco.

Sem pa imela zadnjič priložnost slišati še drugo plat zgodbe, direktno od higienika. Imajo precej natančna in določena navodila kateri živalski kadavri imajo prednost. In sicer povožene mačke so na skoraj zadnjem mestu, saj pobirajo vse možno, od konjev, krav, prašičev, praznijo skrinje na veterinarskih klinikah...mačke pa pobirajo sproti, ko gredo mimo. Poleg tega imajo po zakonu časa 48 ur, od klica. Velikokrat se tudi zgodi, da ko pridejo na določeno mesto pobrat mačko, le-te sploh ni več tam, ker jo je vmes že nekdo odstranil. Pa tudi zaradi ene mačke ne bodo šli na točno določen kraj, ampak grejo pobrat spotoma, ko se peljejo v tisto smer.

V glavnem...spet ena izmed javnih služb, kjer jih je premalo, dela pa preveč...kako znano ane?

Jaz pravim samo še tole. Vsaka jim čast. Jaz tega ne bi mogla delat, ker bi sigurno imela vsako noč nočne more.

Če kdaj pride kateri izmed vas punc prav, jaz imam kontakt od tega higienika in se mi je sam ponudil, da ga lahko pokličem za kak "nujen primer". Dela pa bolj na področju notranjske, Lj in domžalskega konca.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #35 : petek, 09.11.2007 : 08:57:52 »

Jaz sem že v drugi temi opisala njihov odgovor, ko sem klicala glede petih mrtvih muck ki sem jih našla. Ker so bile na psrkirišču in niso ogrožale prometa, so mi svetovali, naj kar sama poskrbim za njih. Saj razumem, verjetno jih je res premalo. Ampak... Mucke smo pokopali Cry. So imele vsaj to zadnjo postajo v njihovih kratkih življencih dostojno.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #36 : petek, 09.11.2007 : 09:59:15 »

Na, evo, zdajle dobim klic, da je bojda nekje neka mačka, pa da jaz vem za njo.... nobenega dober dan in pa jaz sem ta in ta....halo, kakšen odnos pa je to? Točno sem povedala kje je trupelce in to že včeraj. Očitno je enemu našemu občano prekipelo gledati njeno drobovje skoraj teden dni in jo je sam odstranil s ceste. Hvala, dragi občan.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #37 : petek, 09.11.2007 : 15:07:27 »

Zanima me, katera klinika bi potem to bila na obmocju Ljubljane. Mogoce 300 kosmatih? Ker ce bi le imela moznost, bi poskodovano zivalco rajsi sama takoj odpeljala kakor pa jo pustila lezat sredi ceste nadaljnih nekaj ur, da trpi in jo se kdo povozi vmes.

Mestno občino Ljubljana pokriva Zavetišče Gmajnice in imajo svojega veterinarja. Če ima zavetišče kakšen dogovor z katero drugo vet. kliniko, ne vem. Za povoženo žival, ki je še živa imaš vedno več možnsti - lahko jo sam odpelješ do nabližje vet. klinike oz. do dežurne, če je zvečer/ponoči (prej je treba poklicat); lahko jo sam odpelješ do zavetišča, ki je pristojno za kraj najdbe (prej tudi seveda sporočiš, ker ima lahko zavetišče dogovor z kakšno lokalno kliniko in se žival sprejme tam, da dobi čimprej ustrezno oskrbo). Če pač nimaš želodca za prijemati žival v takšnem stanju/nimaš prevoza itd., obvestiš zavetišče, ki se mora za poškodovanca odzvati v roku 4h ur.

Lp, Maja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #38 : petek, 09.11.2007 : 16:09:09 »

ok, torej časa imajo 48 ur. Tisto, kar sem preverjala (ali je odstranjena žival ali ne), je bilo ponavadi v max enem dnevu in mi jih ni bilo treba še nikoli klicati nazaj.

Lp, Maja
Logiran
maja22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #39 : petek, 09.11.2007 : 23:24:28 »

kadar takole nepričakovano no vsaj zame nekaj doživiš, kot sem jaz včerej, potem ti pride prav kakršna koli informacija.
jaz sem klicala na veterinarski dom domžale, povedala vse info ki sem jih vedela, takoj mi je veterinar povedal da moram klicati zavetišče, na mojo srečo horjul. ker smetke nisem dobila, in sem res želela pomagati mucku sem panično poiskala številko repka, in poklicala go. Katarino, ki me je opogumila, in spet sem klicala smetko. (za mucka žal ni bilo več pomoči, vem pa da smo se potrudili vsi kar smo le lahko storili)
moram povedati da se mi je kaj takega zgodilo prvič v življenju in sem bila poleg stresa zaradi tega ker živali nisem zmogla sama pomagati, pa zaradi močne želje da bi preživela zelo zmedena saj nisem čisto vedela kaj storit. še vedno ne vem kako sem se lahko zbrala, in poklicala saj sem komaj stala na nogah. take stvari me pretresejo in prizadanejo. hvala naključju da je za domžale pristojen horjul,... torej želela sem reči da sedaj ko berem tole kar ste napisale, mi je veliko lažje, ker vem še nekaj več kako ukrepati če se mi zgodi kaj od zgoraj naštetega.
 ne znam pogledati stran niti si tega ne želim.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #40 : sobota, 10.11.2007 : 09:17:22 »

No, jaz še nisem imela slabih izkušenj glede tega... Še pred kratkim sem klicala higienike, seveda sem se tudi predstavila, da so prišli "pobrat" povoženega psa. Tudi čakati mi ni bilo potrebno, samo lokacijo sem jim povedala in to je bilo to...Pes je bil kmalu odstranjen.
Ko so bile zdaj tako hude poplave je za Savinjo prineslo mlado srno, mrtvo seveda, ki se je zagozdila med vejevjem. No, to mi je povedala ena ženska in ko sem jo vprašala, če je poklicala higienike je rekla, da ne ve njihove številke.  Huh Pa videla jo je kakšna 2 dni nazaj. No, predvidevala sem, da tiste srne pač ni več tam, glede na to, da visi že vsaj 4 dni tam...
Pa grem čez par dni po tisti poti, kjer bi naj bila srna, nevedoč, da je še vedno tam. Najprej sem samo zavohala neznosen smrad in si mislila "le kaj to smrdi", ko vidm, da je Diva otrpnila in začela vohati gor proti vejevju. In zagledam tisto srno, ki je morala tam viseti že kakšen teden.  Shocked No, ker tudi sama nisem vedela cifre higienikov, sem preprosto poklicala policijo in tam so mi dali njihovo številko. Poklicala sem higienike in popoldan, ko sem šla na sprehod, srne ni bilo več.
No, higieniki se pri nas v Celju kar "pridno" odzovejo ampak presenečena sem, kako so ljudje ignorantski. Živim v centru Celja, ob Savinji hodi ogromno ljudi in v celem tednu ni niti enega motila srna kot "obesek" na drevesu.  Shocked
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #41 : sobota, 10.11.2007 : 16:37:16 »

lorry, seveda se pri vas odzovejo, saj jih imate v Celju. Zal pa tudi mi pasemo pod celje, kar pomeni, da za nas konec niso tako azurni. lp
Logiran

monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #42 : sobota, 24.11.2007 : 19:05:08 »

Higieniki imajo 48 ur časa, da pridejo po mrtvo žival.

hmmm...v Trbovljah sem (mislim, da je že 4 dni nazaj) na travniku v naselju hiš zagledala mrtvega poljskega zajca. Takoj sem poklicala na številko 112, da naj o mrtvi živali obvestijo higienike oz. naj mi posredujejo njihovo telefonsko številko, da to storim jaz. Prijazna gospa, ki se je oglasila na drugi strani mi je rekla, da bo vse uredila, da pa naj bom naslednji dan cel dan dosegljiva, ker me bodo higieniki klicali v zvezi z lokacijo "najdbe". Pa sem drugi dan pogledovala na gsm kot nora, ampak klica kar ni in ni bilo. In proti večeru sem zopet poklicala 112, če so mogoče pozabili posredovati naprej. Gospod na drugi strani mi je odvrnil, da so higieniki bili obveščeni že prejšnji dan in res ne ve, kje se je zataknilo. Potem mi je med vrsticami namignil, da naj tistega zajca stlačim v kontejner ali že nekam. No ja, verjetno bi bilo najbolj, da bi to storila prvi dan, ko sem ga zagledala. Sedaj je minilo že širi dni in ubogi zajec še vedno leži na travniku poleg jablane.
Zabavno, ni kaj. Za higienike, mislim.   
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #43 : sobota, 24.11.2007 : 19:47:25 »

Jaz sem jih klicala v soboto, ker je na cesti ležala povožena mucka. Javil se je varnostnik in povedal, da v petek ob 15h preklopijo telefon na varnost. Torej do ponedeljka ni nič z njihovimi uslugami. Ko sem se čez par ur zopet peljala tam mimo, mucka ni bilo več. Že prvič sem se hotela ustavit in jo pobrat, a gre za zelo prometno cesto brez bankin, torej ustaviš lahko le na vozišču. Očitno je to naredil nekdo ob manj prometni uri. Zase vem, da bom še naprej trupelca pospravljala sama, če bom le lahko. Najboljše, da si v avto nabašem par vreč za ta namen. Žalostno.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #44 : sobota, 26.01.2008 : 16:21:16 »

Kam naj dam povoženo mačko?
Odstranila sem jo iz ceste in dala v vrečo. Higieniki čez vikend ne delajo, doma je pa tudi ne morem imet. Klinike so tudi zaprte.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Higieniki in odstranjevanje mrtve živali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines