mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:13:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: MIKROSPORIJA  (Prebrano 45534 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #15 : sobota, 06.12.2003 : 08:41:33 »

Pisukapoldi, upam, da bo test negativen! Drzimo pesti in 8 tack. Ti pa cimprej sporoci, kako je. Drzita se in lp, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #16 : sobota, 06.12.2003 : 20:14:19 »

Eh - mikrosporija...zoprna zadeva, vendar ne neozdravljiva! Pa tudi.....zdravljenje ni tolk grozno....potem ko si enkrat prisiljen  Roll Eyes

So jo pa imeli tudi že naši psi....najprej se začne s tipičnim krogcom, kjer pride na obolelem mestu do lomljenja dlake (vsaj tako mi je bilo takrat razloženo) in nastane tak simetričen krogec.

Bolezen je zoonoza in se lahko prenaša na človeka (tako s psa kot z mačka) ....samo moram povedat, da je pri nas nihče ni dobil. Baje se med mački in psi ne more prenašat... ali to drži pa bi znal povedat verjetno kak veterinar.

Pri nas je zbolela samo ena psica....ostali pasji družinski člani pa se niso nalezli.

Obolelo psico smo kopali z raztopino Zoniton in po obolelih mestih mazali z neko kremo, ki nam jo je iz svoje "vedno koristne zaloge" dala naša soseda (mislim, da se ji reče Daktarin). Zdrave pse pa smo samo vsake toliko časa preventivno skopali v raztopini Zonitona.

Je pa res, da je treba malo pazit pri stiku s psom ...naša kuža je mela do popolne ozdravitve prepovedan vstop v postelje družinskih članov (ampak je to kasneje orng nadoknadila  Grin )

Anyway....upam roti, da bo test negativen! Smiley

Lp, B.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : nedelja, 07.12.2003 : 16:12:58 »

Pri nas so se okuzili sorodniki s pomocjo najdene muce, ki je koncala pod injekcijo. Zal sem izvedela prepozno! Cry Druzinski clani so s pomocjo tablet ozdraveli precej hitro le najmlajsi jih noce jesti tako, da ima prepoved vstopa v vrtec 6 mesecev. Torej ne gre za neko popolnoma neskodljivo bolezen! Ce samo pomislis kdo ti bo pazil otroka okuzenega z mikrosporijo naslednjih 6 mesecev, kako bodo preprecili stike z drugimi otroci, z domacim zlatim prinasalcom, ki k sreci ni bil pozitiven in pa z drugim otrokom v druzini (zdravnik jim je dejal, da se lahko okuzi se enkrat)!

Priznam, da me je zadnjic ko je Urska napisala, da je bila Pupa na pikniku kar malo stisnilo, saj je ravno ona tiscala gobec v Bagi. Vendar zaenkrat zgleda vse OK. lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #18 : nedelja, 07.12.2003 : 16:23:53 »

Roti, je kaj novega s Pupo? Porocaj, no! Drzimo pesti in sapke. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #19 : nedelja, 07.12.2003 : 18:52:47 »

Ojla,


Zaenkrat nič novega, novih plešic ni, nihče od domačih ni okužen, tako da čakam rezultat naslednje stopnje....


Hvala za podporo...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #20 : torek, 09.12.2003 : 11:03:51 »

Roti, porocaj no, kako je s Pupico. Mi se vedno stiskamo pesti in sape, da je vse v redu. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #21 : četrtek, 11.12.2003 : 11:32:37 »

 Grin ;DJUPIIIIIIIIIIII  Grin


Danes sem govorila z vet. ki je prav klicala v laboratorij in naša Pupka NIMA mikrosporije.....

Seveda po besedah laborantke, pisno pa dobi vso analizo v torek....


juhuhuuuuu


Hvala vsem, ki ste držali pestke, figce in tačke, šapke!!!!



Hvala, maram vas!!!!!! Kiss Kiss


Lepši dan skoraj da ne more bit več, ampak vseeno, vsem lep dan
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #22 : četrtek, 11.12.2003 : 13:38:05 »

SUPER!!!  Grin Grin Grin Grin Grin

Tako sem vesela za vaju. Hitro božat in lupčkat, pa v posteljo z njo, ker je mraz! Cheesy
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #23 : četrtek, 11.12.2003 : 13:48:27 »

E, saj Pupa ne more imeti mikrosporije, ko smo pa tako držali pesi in tačke  Cheesy Cheesy Cheesy

Vidiš, da je pomagalo  Wink

Pozdrav in čoh čoh za pesko.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #24 : četrtek, 11.12.2003 : 15:45:20 »

 :DRoti supeeeeeeer Cheesy Cheesy nimam drugih besed Wink
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #25 : četrtek, 11.12.2003 : 15:48:59 »

Živijo !

Čestitam, da kužica nima mikrosporije, me pa zanima kaj pa je imela?
Katera bolezen ji je tako podobna?

       lp erika
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #26 : četrtek, 11.12.2003 : 18:35:40 »

Že takoj ko je vet. vzela ostružek kože, ki ga je sama pregledala, je rekla da gre lahko tudi za demodex (ne vem če sem prav napisala), ampak da bomo raje dali tudi na preiskave za mikrosporijo. No in izkazalo se je, da je to demodex, normalen "prebivalec"# pasje kože, ki pa se npr. ob upadlosti imunskega sistema nekako namnoži, posledica tega pa je izpadanje dlake oz. majhne plešice.....hujša oblika demodexa je pa malo gnojna in krvava, česar pa pri nas ni, tako da nismo dobili niti šampona, v katerem so zdravilne substance za zdravljenje demodexa. Tako da zdaj čakamo, da ga bo Pupa sama pregnala...nevarno pa ni nič, saj ni nič nalezljivo...Pač smo nekako ustvarili primerne pogoje za intenzivnejši razvoj oz. razmnoževanje.
Tako. Pa sem še eno klobaso napisala, upam da je ratumljiva....



Lep dan
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #27 : četrtek, 11.12.2003 : 21:30:42 »


Ja, sem že slišala za demodex. Hvala Roti!

lp erika
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #28 : četrtek, 11.12.2003 : 22:06:43 »

Tudi jaz se pridružujem veselju ob negativnih testih. Mislim, pa da si Pupa zasluži vse crkljanje za nazaj.

Lp, Ivana
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #29 : petek, 12.12.2003 : 08:20:30 »

Ja, seveda, to pa zdaj pospešeno izvajamo in se valamo po tleh in božamo in čohamo in...sploh smo zelo srečni, ko se spet lahko dotikamo v neomejenih količinah....


Lep dan
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MIKROSPORIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines