mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:38:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bullmastif - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bullmastif - čvek  (Prebrano 24413 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Luks
gost
« : nedelja, 07.04.2002 : 17:48:04 »

Lep pozdrav!

Zanima me kaj več o Bullmastifih!

Hvala in LP
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #1 : nedelja, 07.04.2002 : 18:52:42 »

Hej!
Bumastif je gibčen, obrambni pes in čuvaj, zelo učljiv in radoveden, lahko ga je vzgajati. Je prijazen družinski pes, ljubezniv in zvest svojemu gospodarju. Otroci mu lahko storijo karkoli pa se ne bo razjezil. Kljub masivnosti je nežen , občutljiv pes. Je čuječ, vendar ne agresiven, v vsakem trenutku je pripravljen na boj ali obrambo. Je nadvse zanesljiv čuvaj vsega, kar mu je zaupano v varstvo. Nakup in vzdrževanje staneta precej denarja. Po naravi je zdrav in trden, paziti pa je treba na displazijo kolčnega sklepa, predvsem pa na primerno prehrano in veliko gibanja, ker je nagnjen k debelosti.

LP

Pia
Logiran
Woody
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #2 : petek, 27.09.2002 : 11:56:05 »

Pozdravljeni !
Bullmastifa smo dobili (skoraj) dosti zgodaj,ko je bil star slaba 2 meseca.Moram priznati,da so me,v teh 4 mesecih kar ga imamo,navdušeno presenetili njegov značaj,učljivost,ubogljivost,ljubezen ki jo kaže do ostalih ljudi,predvsem do otrok in ljubezen do naše družine.Najprej smo imeli nekaj težav,ko smo ga navajali na življenje zunaj,ampak sedaj prav uživa.Namreč imamo hišo z velikim vrtom in prostora za svoje vragolije ima več kot preveč.Pred njim smo imeli rottweilerja in če bi primerjal značaj in vse kar sodi zraven z bullmastifom (glede na to da ga opisujejo kot malo bolj težavnega za učenje in bolj trmastega),bi skoraj rekel da ni razlike.Sedaj je star 5,5 meseca,plečne višine ima okoli 40cm,tehta 32kg,je odličnega zdravja in forme.V vsakem primeru pa moram opomniti,da potrebuje veliko pozornosti,gibanja,igre,ker izžareva svojo energijo in jo je dobro izkoristiti.Priporočal bi ga tudi ljudem,ki so že prej imeli izkušnje z psi,ter takšnim,ki imajo veliko prostora (npr. hišo z vrtom),da četudi ni nikogar ki se bi mu posvečal,se lahko giblje po mili volji.Stanovanje?Lahko,ampak veliko gibanja ter pozornosti.Paziti je treba tudi na hojo po stopnišču,ker so,tako kot večina večjih pasem,nagnjeni displaziji kolčnega sklepa.

LP*
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #3 : nedelja, 04.01.2004 : 21:16:01 »

Sicer poznam samo enga bullmastifa ampak morem rečt da je super kuža..zlo prijazen, ful ma rad otroke in pa (kar me je presenetilo) druge pse, tudi neznane. Mislim da bi se mu zmešalo če bi šel mimo psa s katerim se nebi mogel igrati, pa je star že okoli 4 leta. V igri s psom tolerira vse, ampak res prav vse..vsako naskakovanje ( moj poskuša vsakič dominirati nad njim z  naskakovanjem ampak Bullmastif pa kot da mu je vseeno..) Moj pes si lahko vse dovoli tudi na njegovem vrtu, pusti da pije njegovo vodo, je njegovo hrano..edino ko se je moj prvič lotil njegove hrane jo je ta Bullmastif polulal samo da se ve čigava je Grin
Res nisem mogla verjeti da se tako dobro razumeta in kako super pes je. Se pa pozna da živi z umirjenimi ljudmi..
Psa lahko vidi prvič, tudi na svojem teritoriju, pa se bo čisto zaljubil vanj. Res krasen kuža. Edinole če bi bilo treba braniti človeka potem pa verjamem da bi bila druga zgodba, čeprav si tega skoraj ne predstavljam ko vidim kakšen "mucek" je..
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #4 : nedelja, 04.01.2004 : 21:19:46 »

Še to: Pri vsakem drugem psu bi se bolj bala da se ne bosta stepla z mojim..pa ne da obstaja možnost ampak veste kaj mislim..? Pri njemu sem bolj sigurna kot pri vsakem drugem psu..
Logiran
Zack
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.02.2004 : 16:12:12 »

Pozdravljeni!

Sem lastnik psa pasme bullmastiff, starega slabih 7 mesecev. Dobil sem ga pri verjetno edinem rejcu pri nas, v **. Lani so tam imeli dvoje legel, zato menim, da je teh psov v Sloveniji še kar nekaj. Verjamem, da ste med obiskovalci strani mojpes.net tudi lastniki omenjenih psov. Zato vas lepo prosim, da se ustavite pri tej temi, da se spoznamo, malo poklepetamo, si izmenjamo izkušnje, ...
Seveda pa ste prav tako vabljeni tudi ostali lastniki psov pasme bullmastiff. Naj bo ta pasma bolje zastopana ne tem forumu, kot je sedaj!

Lp Zack
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #6 : sreda, 25.02.2004 : 11:56:23 »

 A ima kdo od psov probleme z "zimskim nosom"
lp Larsson
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #7 : sreda, 25.02.2004 : 14:05:13 »


Kaj pa je "zimski nos"Huh?
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #8 : sreda, 25.02.2004 : 14:19:18 »

http://www.awsaclub.com/healthgenetics/snownose.htm
http://www.bullmanu.com/informations.htm

Lp, Mojca
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #9 : sreda, 25.02.2004 : 14:29:43 »

Na kratko povedano, nos je poleti črn, pozimi pa svetlejši navadno rjavo rdeče barve izgleda tako kod da ga bi  s smirkovim papirjem obrusil zgornjo barvo. Ga ni sodnika ki bi poleti opazil to napako. Popravite me če se motim Grin.
Obširna razlaga pa je na linku ki ga je dodala Peibie.

lp Larsson
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : sreda, 25.02.2004 : 14:54:37 »

Ce sprasujes za bulkote, nimam pojma! Grin Imamo pa doma belo kodrico, ki je pozimi vsa pinki! Wink lp
Logiran

Woody
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #11 : torek, 07.09.2004 : 15:12:38 »

Sicer poznam samo enga bullmastifa ampak morem rečt da je super kuža..zlo prijazen, ful ma rad otroke in pa (kar me je presenetilo) druge pse, tudi neznane. Mislim da bi se mu zmešalo če bi šel mimo psa s katerim se nebi mogel igrati, pa je star že okoli 4 leta. V igri s psom tolerira vse, ampak res prav vse...

Hja, dolgo me že ni bilo na forumu, vidim pa, da je kr nekaj interesa za to pasmo.Woody je sedaj star 2,5 leta in razen velikosti, ter teže se ni spremenil nič.Mislim da bo ostal večni otrok.Agresije do drugih psov še sploh ni pokazal, pa tudi prav je tako.Ne bi si mogel predstavljati, kaj bi (če bi se tega seveda zavedal) 70kg "agresiven" pes naredil z kakšno manjšo pasmo... Undecided
Kar se tiče zdravja, je vse ok, problemov z okostjem ni, so pa se zato pojavljale gnojne rane po vratu, baje (po besedah veterinarjev) zaradi alergije na bolhe ali klope.Ni mi bilo jasno zakaj po vratu, saj smo vedno uporabljali Frontline in zaradi tega naj ne bi imel problemov s tema parazitoma.K sreči se je vse pozdravilo in od takrat se tovrstni problemi ne pojavljajo več.
Še ena zanimivost je, katero sem slišal tudi od parih lastnikov bullmastifov.Nočejo se kopati.Na silo ga nikakor ne bi vlekel v vodo, zato sem probal na vse načine, od metanja njegovih igrač vanjo, sam sem skočil v vodo v upanju da bo šel za mano, pa nič.Gre do prsnega koša in to je to.Drugače pa kopanje pred hišoi ne predstavlja nobenega problema.
Upam da bo še kdo napisal kaj v tem kontekstu ali pa kako je podobne težave odpravil.

LP

ps. slike sledijo kmalu.
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #12 : ponedeljek, 16.05.2005 : 16:37:55 »

Nas druzinski prijatelj pa ima bullmastifa ze kar nekaj casa. Ja no, 3 leta. Ni veliko no.  Tongue
Se sedaj se spomnem, ko sem z njim sla iskat Leota. Pravi cotercek je bil.
Sedaj pa me je zaprosil   Cheesy  ce mu lahko objavim njegovega Lejcija.  Roll Eyes
Nekaj njegovih pozerskih slik pa si lahko ogledate tukaj.

Pravi maco.
http://uriel.moj-album.com/album/388190/?os=433661

Njegova smrcek.  Cheesy
http://uriel.moj-album.com/album/388190/?os=433411

Ena mega pozerska.
http://uriel.moj-album.com/album/388190/?os=433460

In ostale njegove pa si lahko ogledate tukaj.
http://uriel.moj-album.com/album/388190/

Lp, Eva in Uriel

Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.05.2005 : 17:01:10 »

Vceraj zvecer , v LJ, sem videla eno zelo lepo mastifko.. Pri bloku nasproti glavne zelezniske/avtobusne postaje LJ.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #14 : ponedeljek, 16.05.2005 : 21:32:55 »

Vceraj zvecer , v LJ, sem videla eno zelo lepo mastifko..
Mastifko ali Bullmastifko? Wink

Lucha ima pa v šoli sošolca, samca in samico Bullmastifa. Meni osebno so to super psi..
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bullmastif - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines