mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:26:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?  (Prebrano 20376 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : nedelja, 01.02.2009 : 18:49:30 »

Prosim, povejte mi, kaj bi lahko dala na dlako, da bi jo laže razčesala. Pa ne po kopanju, takrat ni problem, ampak vsakodnevno (na 3 dni približno) česanje suhe dlake je obupno težko opravilo (Aja nosi nagobčnik, si lahko mislite?).

Aja ima namreč zelo dolgo (20 cm), valovito, zelo suho (dalj ko ni skopana, bolj suha je dlaka), tanko dlako in zelo je občutljiva na cukanje. Vozli se ji delajo pod pazduhami, na trebuhu, pod vratom,...

Kadar jo kopam, uporabim seveda regenerator, potem pa na že obrisano dlako dam še neko olje, ki ni nič mastno in naredi dlako zelo lepo, mehko, svetlečo in lahko se češe. Vendar pa ta učinek po nekaj dneh izgine. Je pa ta zadeva v zelo mali steklenički pa veliko stane, porabim pa skoraj pol stekleničke na enkrat. Fenam je ne, ker tega ne mara. Zelo slabo vpliva centralna kurjava, ker še bolj suši dlako.

Help!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : nedelja, 01.02.2009 : 19:10:21 »

Dolge dlake ni priporočljivo česat popolnoma na suho, temveč je treba dlako našpricat s sprejem za razčesavanje, da jo navlažiš, obenem pa tudi nahraniš kot z balzamom. Poleg tega sprej pomaga pri razčesavanju vozlov. Sprej si lahko narediš sama: majhno žličko balzama, ki ga že uporabljaš, na liter vode v pršilko (lahko tisto za rože). Lahko pa ga tudi kupiš. Od tistih, ki se dobijo pri nas v trgovinah, je na primer dober Biogroomov.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2 : nedelja, 01.02.2009 : 19:18:29 »

Jaz imam biogroomov sprej za dlako, ki pomaga pei razčesavanju. Meni zelo ustreza, pa še diši lepo. Dudi šampon je super.
Drugače pa obstaja tudi neko olje (mink oil) tudi od biogrooma, ki pomaga ohranjati močno lesketajočo dlako. Baje tudi zelo fajn, pa še enostaven za uporabo Wink
Najbolje, da si pogledaš spletno stran od Mr. Pet-a, saj imajo tam celotno kolekcijo od biogrooma, kjer lahko tudi naročiš preko spleta.

Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #3 : nedelja, 01.02.2009 : 23:42:09 »

Imam jaz iste probleme. Dlaka se jim kar elektri od te centralne.
Jaz imam Biogroom coat polish, Jean Peau tangle repair in Pet silk leave-in conditioner. Najbolj se mi obnese ta zadnji, Najboljša variata pa je zmešati malo balzmama z vodo v flaško s pršilom  tako kot je že Kalsang predlagala, jaz zmešam All system botanical conditioner in je res super.


Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #4 : ponedeljek, 02.02.2009 : 07:09:51 »

Vsem hvala. Nisem vedela, da se ne sme česati suhe dlake. Zdaj mi je vse jasno. Jaz uporabljam Iv San Bernard Sil Plus in je super, samo za vsak dan je odločno predrag. Bom poskusila Biogroom.

Včeraj sem jo po zadnjem delu hrbta izdatno namazala z ribjim mazilom, da ji malo nahrani kožo in dlako. Zdaj je revica za skopat, čisto mastna.

Miško, na primer ima pa vedno dovolj mastno kožo in svetlečo, prožno dlako. Ni nobenih problemov s česanjem. Je pa dlake veliko manj, krajša je in ravna.

Še enkrat hvala za nasvete.
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #5 : ponedeljek, 02.02.2009 : 08:41:26 »

Podobne probleme imamo vsi lastniki koker španjelov. Sama uporabljam Ice on Ice (Chris Christensen). Koncentrat sem naročila v njihovi spletni trgovini s sedežem v GB in ni bil drag, glede na to, da se redči 1:15 in si narediš razpršilo, ki je super za razvozlavanje, dlako pa ohranja v krasni kondiciji. Všeč mi je tudi zato, ker se res hitro suši, po kopanju ga ni potrebno izpirati, uporaben je tudi kot zaščitni spray v slabih vremenskih razmerah.
Mink Oil je odlična stvar, vendar ga moraš nanesti na krtačo, sicer je dlaka premastna.
Alenka
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : sreda, 25.02.2009 : 13:10:41 »

Eno vprašanje!
Ni ravno toliko povezana z razčesavanjem pa vseeno. Kako je s pasjo dlako in striženjem? Če ostrižeš del dlake ali pa v celoti postiržeš psa, ki je imel slabo dlako, ker so ga prej zanemarjali, ali to pomaga, da zraste nova lepša dlaka? Zanima me predvsem v primerjavi s šamponiranjem in krtačenjem, če je to pravtako učinkovito in naredi dlako lepo, da je potem striženje brezpotrebno? Vem, da psu izpada dlaka in se obnavlja. Ne vem sicer, kako hitro in v kolikem času obnovi vso, me pa zanima, ča je priporočeno odstrižt, da pospešiš rast lepše dlake?
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #7 : sreda, 25.02.2009 : 13:25:19 »

Ja, koker španjeli so pa res poglavje zase. Če so psice sterilizirane je pa sploh obup. Komaj čakam, da se malo otopli in gremo na britje, ker je stanje na meji vzdrženga.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #8 : sreda, 25.02.2009 : 14:11:28 »

Angleški koker španjeli imajo ob redni negi krasno dlako.
Res pa je da jo sterilizacija lahko uniči.

Pod redno nego pa mislim vsakodnevno česanje dlake, striženje dlake med blazinicama(to seveda takrat ko je predolga). Treba je izčesevati vso nesnago ki se redno nabira, ker čene je pes poln vozljev, ki pa so lahko posledica tudi slabega razčesevanja.
Britje zadevo še toliko bolj poslabša, saj je dlaka potem bolj volnata in se jo težje razčesuje.

moonbeam če dlaka res čisto uničena je nabrž bolje da jo enostavno odstrižeš pa počakaš da zraste lepša.. odvisno.. Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : četrtek, 26.02.2009 : 11:48:02 »

Jaz Bučka včasih malo postrižem okrog uhljev, da bi ga pa postrigla fino, ga pa še nisem. Pa tudi mene zanima, če bi ga sploh lahko postrigla, in če bi mu zrastla nova, lepša dlaka. Nekje sem slišala, da naj samojede ne bi strigli, no, sam on ni samojed, ima pa podobno, oz. skoraj enako dlako, le drugačne barve je.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #10 : četrtek, 26.02.2009 : 12:31:42 »

Mislim, da Bučkota ne rabiš nič strižt. Wink
Jaz Bello strižem zaradi tega ker imam rada razstavno frizuro in imam tako manj dela. Ne strižem ji zavesic in podobno, saj je imela nekatere pobrite kar se močno pozna na kvaliteti dlake. Zato ima tam bolj volnato in manj gosto.. Cry

Lahko pa Bučkotu tako izčešeš dlako kot to delajo pri dolgodlakih škotskih ovčarjih.. mogoče bi bilo pa vredu? Nevem, poglej v temo od škotov tukaj:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,166.690.html

Ne bom pa rekla da zdaj to naredi, ker ne vem ... lahko pa prebereš, da vidiš, če bi sploh ustrezalo.  Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : petek, 27.02.2009 : 08:54:54 »

nezzek, to bi lahko probala ja, ima podobno razporejeno dlako, kot dolgodlaki škotski ovčar, vozle za ušeskih in resice na sprednjih in zadnjih nogah. Dober primer si mi dala  Smiley Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #12 : petek, 27.02.2009 : 09:07:23 »

Ni problema, sem se ravno spomnila na to pa sem pač napisala Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #13 : petek, 27.02.2009 : 09:26:04 »

Dobri si pogruntala  Smiley al že kar komaj čakam, da mu začne dlaka izpadat  Grin da bom imela spet vsak dan delo z njim.  Cool
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #14 : petek, 27.02.2009 : 10:23:23 »

al že kar komaj čakam, da mu začne dlaka izpadat  Grin da bom imela spet vsak dan delo z njim.  Cool

Pri nas je že začela. Smo zgodnje vrste  Roll Eyes  Nekaj dlake mu je pa še ostalo, tko da bo le nekaj za sesat doma  Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines