mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:47:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?  (Prebrano 20379 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #15 : petek, 27.02.2009 : 10:26:59 »

Jaz imam zdaj tudi doma mink oil in je super. Belli res lepo "nahrani" dlako, se ji pozna, da ni tista močna dlaka. Mislim, da bi z Mink oil-om lahko kar lepo popravila dlako.. bomo videli Wink
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 22.02.2012 : 16:44:09 »

živjo! jaz imam huuude probleme z mojim yorkijem... češeva se skoraj vsak dan (če se kakšen dan ne, potem je zadeva še 3x hujša), pri razčesavanju uporabljava biogroomov sprej, vendar se mu vseeno delajo takšne "kepe" pri koži.zdaj ko je zunaj sneg in mraz ga oblečem ko greva ven in se mi zdi da mu tudi to zvezla dlako. česanje je postalo prava muka zanj in zame in res ne vem več kaj naj storiva :S ima kdo mogoče iste težave? nebi ga pa rada striglazdaj ko je zima, sem pa razmišljala že o navijanju dlake...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #17 : sreda, 22.02.2012 : 17:04:23 »

ker ne poznam strukture dlake, ti sicer težko svetujem vendar probaj od pure paws-a spray za razčesavanje outmeal in aloa vera. pri pudljih je ZAKON. kako bo pa na dlaki od yorkija pa ne vem ... za pudlje biogroom ni najboljši. pa tudi krtača ni vsaka "dobra".
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #18 : sreda, 22.02.2012 : 18:27:08 »

Hm, pri nas se ni tako odlično obnesel pure paws sprej za razčesavanje, kot je perfektna kombinacija šampona in regeneratorja. Je pa vse troje precejšen strošek, če ne veš, kako se bo obneslo. Pa biogroom tudi pri nas ni bil ok, še slabše kot nič.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #19 : sreda, 22.02.2012 : 18:49:17 »

hmmmm .... problem je ... predvsem pri pudljih, ker je struktura dlake pri različnih barvnih različicah tako različna, da tisti, ki te ga ne vidi (otipa) enostavno ne more verjet. tudi npr. pri črni ni kvaliteta dlake pri vseh ista.... žal je treba vsako stvar probat, druge ni ...
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 23.02.2012 : 08:33:05 »

krtača zagotovo ni kriva- je od madan. ne vem pa kako dolgo naj s krtačo češem preden naj uporabim glavnik, ker ta potem res vleče, krtača pa ne tolko. komaj čakam na toplejši čas, da bo lahko zunaj brez plaščka...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #21 : četrtek, 23.02.2012 : 08:55:33 »

dokler ni razčesano čist... glavnik je samo "za kontrolo"

probaj s fenom, če so res full vozlji/kepe. torej našpricaš in pustiš minuto dve (našpricaš močno in iz vseh strani "kepo") potem probaj počasi razčesat s krtačo in ker ne bo šlo vse, vklopi fen in "naciljaj" direktno na "kepo" ter počasi razčesuj do konca
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 23.02.2012 : 10:16:52 »

aha, hvala, bom poskusila Wink mogoče ga pa preveč češem z glavnikom, najbrž mu tudi to uniči dlako... bova bolj krtačila, hvala vam za nasvete **
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #23 : četrtek, 23.02.2012 : 14:34:56 »

Dejstvo je bilo, da sem jaz z biogroomom dlako oz. vozle tako spackala, da je bilo samo še za ostriči, tudi vsi ostalo regeneratorji, ki sem jih uporabljala, so zadevo le poslabšali v nerešljive štrene vate.  butnglavc Še najboljše je bilo čisto brez vsega, le šampon in voda ter res vsakodnevno česanje. Dokler mi natis ni odkrila kozmetike pure paws, ki je res čisti presežek in naredi dlako tako, da je čisto enostavna za vzdrževanje. bravo bravo
Jaz bi mu vsaj spodaj dlako pristrigla, da se ne vleče po tleh, glede pure paws kozmetike pa se obrni na vodjo spletne trgovine (planet psov), kaj priporoča za jorkije oz. ve, kaj lastniki in vzreditelji teh najpogosteje kupujejo. Morda bi glede na zelo svilen tip dlake prišlo v poštev tudi kaj bolj mastnega.
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #24 : sreda, 29.02.2012 : 21:30:09 »

Očitno je to yorki z netipično dlako. Jaz bi svetovala sledeče stvari:

1. pogledati je treba do kakšne faze je dlaka uničena - če je ful uničena je najbolje postričti in začeti na začetku

2. tehnika krtačenja - naj se sliši še takočudno, 95% ljudi ne ve pravilno krtačiti in pravilno uporabljati krtače ter pravilno razvozljati vozlje

3. balzam - kako in koliko ter kakšen balzam se daje na dlako ter kako in koliko se ga spere z dlake -  spet, očitno dlaka zahteva veliko balzama, ustreznega balzama in balzam se ne spere čisto z dlake - tukaj lahko svetujem kar nekaj Pure paws balzamov ki delajo čudeže dobesedno (pure paws silk cream in Pure paws Sealer magic)

4. sprej za razčesavanje - noben sprej nebo naredil čudeža, če je recimo dlaka že uničena oz če dlaka že pred kopanje ni bila ok razvozljana, je pa res da je ful razlika med samimi spreji. Pure paws aloe ver ain oves je super sprej, ampak priporočam uporabo skupaj z ustreznim balzamom (se pravi ko se psa kopa) , zato ker ni dovolj da je ena faza nege ok, vse mora štimati da je dlaka potem na koncu ok.

toliko na hitro Smiley
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #25 : petek, 23.03.2012 : 09:10:17 »

Najlepša hvala za informacije Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #26 : petek, 23.03.2012 : 09:30:07 »

Jaz moja našamponiram. Regeneratorja, ki se izpira ne uporabljam, ker je že kopanje muka in moramo čimprej končati:)  Potem jih na vlažno dlako pošpricam s Pet silk Leave-in sprejem in vtrem v dlako. Ko se posušita, jih razčešem s kratčo. Če je kje kakšen vozliček pa še z glavnikom. Redno in temeljito razčesavanje in nego imamo 1x na teden, vmes samo kakšen vozliček razčešem in frizuro popravim.

Res pa je, da imata moja postriženo dlako po trebuščku, "pod pazduhami" in okoli ritke ter skrajšano dlako glih toliko, da se ne vleče po tleh in da ne pobereta ravno vsakega listka in vejice. Frizerja imamo 3x na leto.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #27 : petek, 23.03.2012 : 10:08:54 »

sančotova

po preizkušanju enega novega izdelka od PP lahko samo napišem UAU ... boljše kot to kar imaš... vsaj za mojo rdečko je fantastično. bolj nahrani dlako, nobenega vozlja (ampak nobenega) v parih dneh ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #28 : petek, 23.03.2012 : 12:08:56 »

Sančotova jemlje na znanje Cheesy Wink
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 24.03.2012 : 17:02:49 »

kateri izdelek od PP imaš?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines