mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:42:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?  (Prebrano 20269 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #45 : ponedeljek, 26.03.2012 : 13:47:44 »

planetpsov, bos na Barju mogoce?  Smiley Rabim kak tester za sprobat za mojo Angelco. Ali pac nekaj v manjsi embalazi. lp
Logiran

planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 26.03.2012 : 15:19:23 »

Ja bomo na Barju, tako da bom do takrat probala kakšne manjše embalaže naštimati.

Za borzoja - odvisno v kakšnem stanju je dlaka in kaj rabiš. Za vsakdanjo nego in da si poenostaviš življenje je mogoče fajn kakšen bolj konkreten balzam, recimo Pure Paws Aloe vera&oatmeal, če pa je dlaka v labi kondiciji bi pa tudi komot sprobala kakšen bolj konkreten balzam recimo H2O ali pa Silk cream.

Druga svar pa bi bila priprava za razstave, omenjeni balzami bi bili za to pretežki in bi prišel v poštev Moisturizing balzam.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #47 : ponedeljek, 26.03.2012 : 15:22:13 »

Ne, dlaka ni slaba, samo obupno jo menja + dobiva šele tisto pravo "odraslo" dlako.
Drugače pa bi rabila tako za vsakodnevno nego kot za razstave (občasno, seveda).
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #48 : petek, 01.06.2012 : 22:16:47 »

Se mi prav smilite, koliko težav imate s kožuhi  Lips Sealed Jaz mojega havanca češem vsak dan in to z glavnikom. Nobenih sprayev, pa tudi po kopanju (po potrebi, vendar ne pogosteje kot 1 x mesečno, pa tudi manj pogosto) ne dam ničesar. Nad krtačami sem razočarana, zato je ne uporabljam. Uporabljam kovinski glavnik, ki mi omogoča izčesanje vse svinarije. Tudi suhe krmežlje izčešem (havanec jih ima kar nekaj). Česanje je za naju trenutek crtanja ;-) Sedem na tla, psa med noge in ob pretegovanju in raztegovanju psa (očitno mu česanje godi), izčešem vse, kar se je v teku dneva nabralo v kožuščku. Sem mislila, da po striženju vsakodnevno česanje ne bo potrebno, vendar opažam, da je vsakodnevno prečesavanje kožuščka nadvse potrebno. Pa še v "treningu" ga držim ;-) S česanjem odpravim vso umazanijo (res, dlaka je bolj čista  Cheesy), travo, ježke... Sem pa vesela, da smo se odločili za majhnega kužka, ker  česanje res ne vzame veliko časa  ;-) Če je več norenja po travi, počešem tudi 2x dnevno. Meni to ne predstavlja problem. In kar mi je pri pasmi najbolj všeč - dlaka ne odpada. Po česanju na glavniku ostane le ena "črtica" dlak. 
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #49 : sobota, 02.06.2012 : 03:31:20 »

z glavnikom??? vso svinjarijo in tudi ježke???  a ne bi raje s PRAVO krtačo???
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #50 : sobota, 02.06.2012 : 08:42:13 »

Z glavnikom gre boljše in lažje dol. Je pa res, da to počnem nežno - z eno roko držim spodnji del dlak, oziroma kožo - kot da bi razčesavala človeško glavo ;-) Sem nabavila krtačo Madan, ki naj bi bila nadvse primerna za havance, pa sem nad njo razočarana. Tako da sem se vrnila k glavniku - nekaj takšnega imam http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=7993http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=7993
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 02.06.2012 : 08:43:05 »

ops, sem 2x kliknila »prilepi« Shocked
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #52 : sobota, 02.06.2012 : 14:52:22 »

no za dolgo dlako je definitivno boljša Madan-ova krtača kot kakršenkoli glavnik ... z glavnikom lomiš dlako ne glede kako nežna si. in brez spray-a za razčesavanje česat psa .... hmmmm ....
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #53 : nedelja, 03.06.2012 : 07:38:57 »

Natis, pri mojem psu da boljše rezultate glavnik. Dlaka je lepa, mehka... No, itak je najlepši pes na svetu  Cool tako kot je vsak pes za svojega lastnika. Je pa res, da je vsak ko ga poboža, navdušen nad mehkobo dlake. Pa kot pravim, brez dodatkov. Češem pa vsakdan, to je res. Krtača dlako cufa, pa še kožuščka ne očisti kot je treba. Je pa najbrž vse odvisno tudi od značilnosti same dlake in najbrž mora vsak poiskati za psa najprimernejši način. In mi imamo srečo, da je naša dlaka, vsaj do sedaj v zelo dobri kondiciji in nimamo težav z njenim vzdrževanjem.  Cool Mogoče se bo to v naslednjih letih spremenilo.

Prijetno nedeljo vsem. Naš kosmatinec je že  pri dopoldanskem počitku, pod mizo ;-)
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Razčesavanje dolge dlake-s čim si lahko pomagam?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines