mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:17:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 130704 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« : četrtek, 17.10.2002 : 14:30:51 »

Dragi ljubitelji psov!

Prosim za čimveč informacij o Whippetih/malih angleških hrtih ker razmišljam o nakupu te ljubke pasme. Kar nekaj sem sicer že prebrala a me zelo zanimajo dejanske izkušnje lastnikov.

Nestrpno že pričakujem vaše odgovore.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #1 : četrtek, 17.10.2002 : 14:55:46 »

Jaz imam dva whippetka in sta taka srčeka de sploh ne moreš verjet. To je ena taka zelo mirna pasma, celi dan poležava v bistvu sploh ne veš da ga maš. Je pa veliko bolje če sta vsaj dva. Hrti so psi ki so radi v krdelu. Moja starša imasta tako naprimer tudi 2 hrta. Drugače so whippeti brez vonja taki zelo čisti psi zelo ljubeči, navezani na lastnike. Potrebujejo pa tek, to pomeni da jih spustiš da se zlaufajo. Zdaj za enkrat to, ti pa še kr vprašaj kaj te zanima konkretno.
Lp, Pia
Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #2 : petek, 18.10.2002 : 07:29:59 »

Hvala za odgovor Pia,

Tudi jaz sem že razmišljala o tem da bi imela dva da si potem lahko delata družbo. A imaš dva samčka/samički ali par? Jaz si želim samičko, so menda še bolj mile in pridne. Tudi me zanima kako dolgo sta tvoja whippeta sama doma (mi smo kr vsi v službi po 8 ur Sad tako da me to malo skrbi). Ali sta tvoja kužka od istega vzreditelja in iste starosti ali ne? In še najbolj pomembnejše vprašanje: Mi lahko predlagaš kakšnega kvalitetnega vzreditelja (lahko tudi iz okoliških držav)?
Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #3 : petek, 18.10.2002 : 08:17:51 »

Hvala vam za info ampak s tema dvema slovenskima sem že seznanjena in sem se že tudi pogovarjala po telefonu z obema. Sta oba zelo prijazna in mislim da tudi kvalitetna ampak vseeno me zdaj zanimajo še kaki drugi (tuji) vzreditelji, da bi malo primerjala. Ne vem kakšne izkušnje imate ostali, če ste whippetke kupili v SLO ali kje drugje?

LP, C.
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #4 : petek, 18.10.2002 : 10:19:26 »

Cheyenee,

Odlocno odsvetujem uvoz, ker ni nobenega zagotovila, da bos kupila boljse ali ugodnejse, kot pri domacih.
Uvazajo naj vzreditelji, ki znajo prepoznati in izbrati kakovostne mladice.

Pa se nekaj, slovenski whippeti so evropska spica.

Darko L.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #5 : petek, 18.10.2002 : 14:32:06 »

darko sedaj si ga pa brncil mimo. zakaj odsvetuješ uvoz? super da bi Cheyenne kupila kaj zunaj. jaz vedno podpiran take odločitve. saj je vedno dobrodošlo da je nekaj nove krvi. samo da ne bo nakup preko preprodajalca  Angry
Cheyenne ko boš spraševala o vzrediteljuh zunaj se dobro pozanimaj ali pa ti naj pomagata gospa Košir (hvala buzz, nisem se mogal spomnit kako se gospa piše, psarno sem pa imela v predalčku  Smiley) ali pri gospodu Alešu.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #6 : sobota, 19.10.2002 : 10:12:47 »

Torej malo z zamudo.
Jaz imam dva samčka sicer jih imam šele 2 meseca, stara sta 6 in 5,5 let oba sta od g. Novaka in imasta isto mamo. Tako sem vsaj jaz obveščena. Sta navajena bit sama doma, gospa od katere sem jih dobila je rekla da je ona šla v službo za 8 ur in da sta bila navajena bit sama. Jaz jih toliko časa ne pustim samih ampak do zdaj sem jih pustila največ nekje 5 ur in pol. Glede vzrediteljev v tujini bom se pa malo še pozanimala in ti javim. Kako daleč v tujino bi šla?
Lp, Pia
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #7 : nedelja, 20.10.2002 : 09:18:11 »

Hojla Cheyenne,

Se jaz se oglasam malo z zamudo glede informacij o whippetkih. Tudi meni se zdi super ideja, ce bi kaksnega whippetka kupili v tujini pri kvalitetnih vzrediteljih in s tem v Slovenijo pripeljali novo kri. Smiley

V Belgiji v psarni *** imajo zelo kvalitetne whippete, zanje tudi lepo skrbijo in jih imajo zelo radi. Glede na to, da so oni uvozili cirnekico iz Slovenije, bi bili verjetno tudi kaksnega whippetka pripravljeni prodati v Slovenijo. V prilogi ti posiljam web stran njihove psarne:
h***
Na njej pa najdes veliko linkov do drugih psarn whippetov.

Ce te se kaj zanima, pa se se kaj oglasi.

Lep pozdrav in lep dan,
Nati
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #8 : ponedeljek, 21.10.2002 : 08:12:30 »

ZDRAVO
Prvo moram povedati, da so tudi meni whippetki izredno pri srcu, sploh pa ker sem že skoraj kupila enega.
Poznam *** in mislim, da ima tudi svoj homepage
najdeš ga tako: greš na najdi.si  pa vpriši **** (ime njegove psarne)

Ravno na tej internetni strani sem zasledila, da bo imela psička Grand Prix leglo v novembru z plemenjakom ***. Mislim, da je tudi ta Belgijska psarna nekako iste linije (Nevedith).

Je pa res, če ima kdo željo kupovati mladička v tujini - je to zelo pohvalno. Ampak vedeti moraš nekaj. Če boš kupovala mladička v tujini sedaj, ko še nimaš znanja (znanstev), boš morala zaupati okusu TUJIH LJUDI. Če se bi odločila kupiti psa v tujini potem ,ko bi že imela enega mladička, bi tvoj nakup temeljil na tvojem okusu in seveda tudi tvojih  poznanstvih - saj z obiski razstav pridejo tudi nova poznanstva, pa tudi možnost izbire bi imela večjo, saj vsak ugleden vzreditelj raje odda mladička poznavalcu, ki že ima izkušnje s to  pasmo.

LP
  
Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #9 : ponedeljek, 21.10.2002 : 09:23:28 »

Najprej vsem lep pozdrav  Cool,

Zelo me veseli, da vas je kar nekaj takih ki vam je ta pasma tako všeč kot meni.

Hvala vam za vse koristne informacije in linke ter imena psarn. Bom definitivno vse raziskala in se pozanimala, pa bomo potem videli kako in kaj. Strinjam pa se s tem da je verjetno bolje da najprej malo bolj spoznam pasmo in se mogoče šele nato podam v tujino. O G. Alešu iz Karstia Whippets in ge. Košir imam zelo visoko mnenje in verjamem da so njuni psi kvalitetni, vendar bi pred nakupom le želela imeti čimveč informacij in obiskati različne rejce.

Zanima me če ima kdo svojega whippeta za agility?

Lepo se imejte in upam da se kdaj srečamo na kakem Pikniku ljubiteljev Whippetov skupaj z našimi (bodočimi) kužki.

Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #10 : ponedeljek, 21.10.2002 : 09:36:27 »


Citat

Najprej vsem lep pozdrav  Cool,

Zelo me veseli, da vas je kar nekaj takih ki vam je ta pasma tako všeč kot meni.

Zanima me če ima kdo svojega whippeta za agility?

Lepo se imejte in upam da se kdaj srečamo na kakem Pikniku ljubiteljev Whippetov skupaj z našimi (bodočimi) kužki.




p.s. Upam, da boste na piknik povabili tudi kakšnega z drugo pasmo , ki je vseeno pristaš te pasme.

Malo mi gre na smeh, ker sem sama sebi zastavljala isto vprašanje. Ob nakupu whippetka je tudi mene začelo zanimati , če gre lahko na agility. Mislim, da je agility odprt za vse pasme (ki jim gibanje, konstrukcija  to dovoljuje), če ne drugače vsaj rekreativno.

Ampak , če ti je agility zelo všeč (da bi ta želja prerasla v kaj drugega) bi ti rekla takole:
large: border DEFINITVNO
medium: shelti,pirenejčki, pudlji,  terierji,   in še in še
small: pinči, špici , mini pudlji itd

ps. sama nisem tekmovalka v agilitiju. Verjetno se ti bo javil še kakšen z več izkušenj z agilitja.

kaj ti je prioriteta? Whippet kot pasma ali agility kot šport?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 21.10.2002 : 12:00:30 »

Whipet in agility-
verjetno bo "kapitan_nemo" ali "dasa" lahko podal tocno informacijo o Jasni, ki je z whipetom tekmovala v agilityju.
Je pa tako,da hrtolike pasme potrebujejo vec casa za ucenje, prav tako pa tudi malce drugacne pristope k ucenju. Je pa mozno, zakaj ne? Sama imam v rodovniku mojih cirnecov psicko, ki je tekmovala v AGI-2.

Kar pa se psarn whipetov v tujini tice -
ne potrebujes iti do Belgije, blizu je ze Italija in psarna ****, ki je ena najuspesnejsih v Evropi (lahko, da celo razstavno najuspesnejsa).
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #12 : ponedeljek, 21.10.2002 : 20:07:13 »

Hojla vsem,

Piknik bi bil kot sem zapisala za vse LJUBITELJE whippetov torej tudi če jih še nimamo oz. imate kakšno drugo pasmo  Wink tako da ste vsi vabljeni.

Sicer pa glede agility-ja takole. Prioriteta mi je whippet, agility bi mu privoščila za hobi in rekreacijo glede na to da so to psi ki se morajo kar veliko gibati in natekati, mi pa žal nimamo hiše z vrtom ampak le stanovanje. Razmišljala sem pač da bi se na kakem agility-ju kvalitetno in varno "zdivjal" oz. "zdivjala" (ker bi rada imela psičko). To da se lahko agility-ja udeleži vsak pes tudi mešanci pa mi je že bilo znano Wink

Lester!: kje se nahaja psarna ****, ki jo omenjaš? Ali imajo kakšno spletno stran oz. ali imaš kakšno kontaktno št. kjer jih lahko dobim?

Barbka!: Ali imaš še kaj več podatkov o italijanski psarni ****, ki jo omenjaš? Bi mi koristila kakšna spletna stran ali naslov če mogoče imaš.

Lepo se imejte vsi in pobožajte v mojem imenu vse svoje kužke!
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #13 : torek, 22.10.2002 : 01:06:04 »

Prav en lep pozdrav vsem Forumovcem!
Njaprej bi pohvalila Tebe Cheyenne nad odlicnim izborom pasme, Whippeti so res cudoviti psi in odlicni tovarisi.
Zanima me, ce si kaj razmisljala kaksno linijo whippetka si zelis-razstavno ali delovno, sama sem bila namrec nadvse presenecena nad razlikami v zunanjosti med dirkaci in razstavci.
Kar se tika predlaganih psarn pa bi dodala, da razen gospe ***je za mladicki iz psarne ****, Karstia in v vecji meri tudi ***, ista linija-Nevedith, torej ce so ti vsec psi te linije imas po mojem odlicno priloznost(blizina+kvaliteta) da dobis psa kakrsnega si zelis in to brez vecjega truda. Sama ti predlagam, da se malo posrfas po Avstraliji in preveris psarno *****, ki s svojimi psi tudi dosega lepe rezultate.

Pia, ali je imel g.Novak 2 legli zapored, da sta kuza narazen samo 0.5 leta- pa se tu nekaj ne stima, tudi ce je imel 2 legli zapored je skorajda nemogoce, da je razlika med njima le 0.5 leta-mogoce sta pa bratca. Ce imata tetovirno stevilko med 093 in 100 sta defi bratca Cheesy.

Veliko srece in veselja pri iskanju prave kuzike!  
LP

Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #14 : torek, 22.10.2002 : 07:35:42 »

Jana naslov , ki si ga izbrskala je pravilen.
Cheyeene,
Psička psarne *** uvožena iz Kanade "Lorrickbrook Star Appeal, potomka Sporting Field Jazz Festa" je pa predstavljena v sliki na homepage od psarne ***  (klikni pod news, pa jo boš takoj videla) , ker je bila parjena z plemenjakom od ***.

Tam lahko vidiš  leglo psarne *** -dva mladička rojena 31.08.02 - torej počasi godna za oddajo (samčka), ampak če imata že lastnika pa ne vem???.  
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines