mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:23:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 130272 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #15 : torek, 22.10.2002 : 07:39:37 »

Cat-
gospod Novak ima vec whipetov. In samo po tetovirni stevilki se pri redkejsih pasmah ne da soditi (moja dva imata stevilko 08 in 011, pa sta 3 leta narazen).
Cheesy

Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #16 : torek, 22.10.2002 : 08:01:04 »

Citat

Hojla vsem,

Piknik bi bil kot sem zapisala za vse LJUBITELJE whippetov torej tudi če jih še nimamo oz. imate kakšno drugo pasmo  Wink tako da ste vsi vabljeni.

Sicer pa glede agility-ja takole. Prioriteta mi je whippet, agility bi mu privoščila za hobi in rekreacijo glede na to da so to psi ki se morajo kar veliko gibati in natekati, mi pa žal nimamo hiše z vrtom ampak le stanovanje.

Hvala za povabilo na piknik.

glede whippeta in agility - našla sem neki nemški homepage , ki govori o whippetu in agility (o lastnikih, ki trenirajo agility z whippetki) . V tem trenutku tega naslova  sicer nimam pri sebi. Ob priliki ti ga pošljem.

p.s. ne se sekirat, če imaš stanovanje. Če mu boš zagotovila dosti gibanja, bo OK.
Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #17 : torek, 22.10.2002 : 08:20:02 »

Pozdrav vsem!

Najprej naj povem da sem zelo vesela in presenečena nad vašim velikim odzivom in da nenazadnje kakšen skupen piknik res ne bi bil tako slaba ideja Wink

Hvala vsem ki mi posredujete naslove in imena posameznih psarn. Pridno jih kontaktiram, tako da trenutno čakam na odgovor iz My Camelota in iz italijanskega Rivarca. Hvala Jana za spletno stran!

Cat!: a sem prav prebrala? iz Avstralije poznaš eno psarno whippetov? Hm tako daleč pa verjetno res ne bi šla Wink bi pa šla tja živet...hehe. Tudi hvala da si me opozorila na razlike v izgledu. Tega do zdaj še nisem vedela :| So mi pa všeč čimbolj čiste barve, predvsem peščena.

Če ima slučajno kdo psičko naj mi malo napiše značilnosti - sej vem da je odvisno od psa do psa ampak vseeno so verjetno kake razlike med samčki in samičkami, ane?

Lester!: Hvala za nemški site o agility-ju ki mi ga boš posredovala, že nestrpno čakam Wink

Lepo se imejte!

Aja pa še to...dajte malo napisat od kod ste. Jaz sem mislim da že omenila da sem iz MB.
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #18 : torek, 22.10.2002 : 09:02:03 »

glede linkov whippet in agility sem našla tole:
http://www.whippet.de/aktivitaeten/agility.htm
http://www.abap.org/agility.htm

Upam, da se bo še našel kakšen link na to temo

Glede delitev linij. No saj ima skoraj večina  pasem razstavne /delavne - razlika: mislim, da je konstrukcijska(pri nekaterih značajska)  in ne barvna . Mislim, da smo skoraj vsi predvidevali, da ti bodo bolj razstavne linije. Je pa res, da se tudi te med seboj razlikujejo.
Kar zadeva barve, tudi "brindl barva" se whippetom zelo lepo poda.
Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #19 : torek, 22.10.2002 : 10:06:23 »

Hm... kakšna pa je to brindl barva? Zgleda da še veliko ne vem Sad ampak se z veseljem učim Wink
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #20 : torek, 22.10.2002 : 10:26:18 »

Bolje, da ne postavljaš barve v prvi plan. Če boš hotela točno neko barvo, boš še težje izbrala oziroma prišla do mladička ali pa ga boš morala čakati (glede na to, da zna biti v leglu barvna raznolikost).

Meni osebno so všeč večbarvni v kombinaciji z belo podlago.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #21 : torek, 22.10.2002 : 11:16:12 »

Cat: meni je bilo tako pač rečeno sicer pa se zdi tudi meni čudno in se imam namen o tem še pozanimat. Drugače pa mata tetovirane številke 090 in 093.

Je pa tudi meni zelo čudno to poimenovanje barv psa. V cepilni knjižici mi namreč piše da je barva siva, v bistvu pa je pes rjav.
Če se kdo bolje spozna na te stvari prosim za kratko obrazložitev, čeprav to ne spada pod to temo.
Wink
Hvala in lp
Pia

p.s.: Bo s tem piknikom tudi dejansko kaj? Fajn bi blo, ker nas je verjetno kr nekaj takih, ki bi se ga z veseljem udeležila, če bi le bil kje bolj na štajerskem koncu, ker ponavadi so pikniki hrtov v okolici LJ. Bi se kdo lotil tega zalogaja? Jaz se javim za kako pomoč.
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #22 : torek, 22.10.2002 : 12:10:49 »

Hojla,

Dobro razlago barv whippetov s fotkami je moč najti na naslednjem linku:

http://bellsouthpwp.net/d/d/ddoggone/Homepage/Genetics/Genetics.htm

http://www.geocities.com/dusilla_whippets/Color.html

Whippeti so ena redkih pasem, kjer so dovoljene vse možne barve in barvne kombinacije.

Kot zanimivost pa posredujem še stran z dolgodlakimi whippeti. Sicer (še) niso priznani s strani FCI, ampak so pa prav tako zelo simpatični  Smiley
****
Lp,
Nati

Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #23 : torek, 22.10.2002 : 14:08:57 »

Dragi moji whippet fani,

A kdo ve kje se da dobit (sposodit) kaka knjiga posebej o whippetih. Nekaj sem našla tudi na Amzonu samo ko ne vem katero bi se splačalo naročit.

Zanima me tudi koliko dejansko (n)imajo vonja whippeti (meni sicer pasji vonj diši Wink ) in koliko dlake pravzaprav puščajo.

Lester in Nati se zahvaljujem za dobre linke s super slikicami. Pia midve pa se lahko zmeniva in skupaj organizirava kakšno srečanje tu v MB ali bližini. Verjamem da bi se super imeli Smiley

Pridni bodite.
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #24 : torek, 22.10.2002 : 23:55:17 »

LP
Najprej obrazlozitev tatoo stevilk:
22.02. 1997, je na svet pri g. Novaku, pricvililo 8 majcenih Whippetkov-2 puncki in kar 6 fantkov(Ch. Impressa X Ch. Nevedith Dawn Dazzler). To leglo je bilo gospodovo prvo leglo, ki je bilo registrirano pod imenom psarne Karstia-leglo "A",-pri prejsnjih leglih psarne se ni imel prijavljene(v tem casu je imel 2 psicki: babico Ch.Odalino(ki ima kri iz psarne Komarska) in mamo teh mladickov-Impresso, ko so bili mladicki stari nekaj tednov pa je iz UK uvozil se samca Ch. Pardee Appy Arrya of Nevedith-s tem samcem je bila parjena psicka Lorrickbrook Star Appeal). Fantje tega legla-leglo"A", imajo tetovirne stevilke od 093 do 098, deklici pa imata stevilki 099 in 100. Mislila sem samo, da ce imata Pijina fanta dve izmed teh stevilk, je lahko prepricana, da sta prava bratca-hotela sem le pomagat.

Cheyenne tebi pa sporocam se malo imen nemskih psarn:
****
pa se eno cesko:
***

Glede vonja in dlake pa le toliko: ko so mokri, so grozni ampak se mi zdi da ima itak vsak kuza-neglede na pasmo, bolj izrazit vonj, ko je moker kot pa takrat ko je suh, suh Whippet je skorajda brez vonja ali celo kar brez. In se dlaka:
Bolj kot ja jim le\ta ne izpada. Dobro pri tej vrsti dlake je, da ti ni nikoli treba skrbeti v kasnih sopih bo v pravi sezoni zacela izpadati. Se celo takrat, ko jo menjajo je dovolj, da psa skrtacis z gumjato krtaco in mu pri tem se fletno zmasiras telo, potem pa vso odmrlo dlako lepo poberes bodisi z vlazno cunjo ali pa z mehko scetinasto krtaco-easy like that.Dlaka in vonj sta res najmanjsa skrb.


Lepo se imejte...


Logiran
Cat
gost
« Odgovor #25 : četrtek, 24.10.2002 : 03:18:10 »

Zdravo Vsem!

Pia tukaj so podatki o tvojih dveh fantih-upam, da bos o njima izvedela kaj novega.
Kuza-090 je Karstia Excalibur, rojen 03.08 1996
Ch Nevedith Justa Jocker X Ch Impressa

Ups Smiley, to je bilo prvo leglo, ki je bilo registrirano pod psarno.

Kuza-093 pa je Karstia Amarcord, vse ostale podatke pa ze imas napisane zgoraj.
Torej imas doma polbratca Grin.

Pa lep pozdrav
Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #26 : četrtek, 24.10.2002 : 07:38:15 »

Pozdravljeni,

Še nekaj me zanima. Ali slučajno kdo ve kako je z barvo pri mladičkih. Zanima me ali je možno da mladiček izgleda ene barve, ko pa odrašča se začnejo pojavljati lise, ali pa se je mogoče zanesti na barvo kot je vidna že pri mladičku?

A knjige nimate nobene za predlagat? Cat od kod si in kakšna whippeta imaš?

Deževen pozdrav iz MB.
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #27 : četrtek, 24.10.2002 : 08:18:45 »

Hojla Cheyenne,

Glede knjig o whippetih bi ti toplo priporočala knjigo The Whippet, ki jo je napisal Bo Bengtson, Šved, ki živi v Ameriki in dolga leta zelo uspešno vzreja whippete v psarni Bohem. Bohem whippeti so znani po vsem svetu.

Bo Bengtson je tudi urednik revije Dogs In Review, ki je resnično med najboljšimi revijami o kužkih.

Link do knjige s podatki, kje jo lahko naročiš, pošiljam v prilogi:

http://www.geocities.com/Heartland/Lake/4321/index.html

(poglej pod weblinks in klikni naslovnico knjige zgoraj desno)

Lep dan,
Nati

Logiran
Cheyenne
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #28 : četrtek, 24.10.2002 : 09:11:30 »

Nati NAJLEPŠA HVALA!

A imaš tudi ti whippeta?

LP,

Cheyenne
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #29 : četrtek, 24.10.2002 : 09:58:51 »

Cat:
Hvala za podatke, sicer pa sem vedla vse razen staršev. Kako to da toliko veš o tem?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines