mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:39:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: No, dajte še v rikverc...  (Prebrano 18318 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« : četrtek, 05.02.2009 : 12:15:36 »

 Danes je bolelo...

... muca, prelepega črnega muca, poslednično pa mene, mojega soproga, ki mu moram kar tukaj povedat, da sem mu hvaležna, da je tak, kot je !

Jutro ni tudi danes bilo nič posebnega, teklo je vse po ustaljenem redu, ko mi je na poti v službo, nedaleč od mojega doma, zastalo srce...
V koloni smo se vozili počasi, tako, 50- 60 km/h, več nas, ko smo se pripeljali do ubožca, črnega mačkona na sosednjem pasu, ki je na sredi mokre, spolzke, prekleto hladne ceste zbiral še zadnje atome moči, da bi premaknil svoje zlomljeno telo, ki ga več ni ubogalo. Tako, z vesolja razvidno je bilo, da tam obnemogel leži, kleči, je zvit in krempi za življenje, pa sem očitno samo jaz za volanom malo umrla. Mirno svojih 50 ali 60 km/h so peljali dalje.  Sem norela, upila in se tresla do prvaga ovinka, da sem lahko obrnila in v isti sapi zahtevala od kdo ve koga, da naj bo še pri sebi, morda bolje - naj bo mrtev, naj ga naknadno še kdo ne povozi, da bi lahko bilo v teh nekaj metrih in sekundah, ki so me ločile do njega, vse dobro, da bi me malo zmedeno počakal nepoškodovan, .....
Pošastno grdo sem parkirala ob cesti, pograbila deko(dobro, da mam doma kuža, ki se vozi z mano, da je bila v avtu), preklela parkrat, ker imam ravno danes avto nabulan do stropa, nemočno ob cesti čakala, da je par voznikov tako, v slogu Stenmarka in Križaja, obvijugalo parkilsko črno nesrečo, pokleknila k njemu in ga hitela spraševat, kako je. Revše ubogo se je oglašalo, nemočno, razboleno, gotovo razboleno, vedela sem v trenutku, da tole ne bo dobro izpadlo. Kri na gobčku, zadnjega dela ne more premakniti, sicer pa razen mokre dlake, nič vidno hujšega. Mi je letelo par filmov čez glavo, ko sem ga zavijala v deko in ko sem se trudila, da ga ne bi preveč premikala, razmišljala, kako je enostavno videti ali pa prebrati, ko o čem podobnem razpravlja kdo drug in kako zelo blizu so te velike, zlatorjave oči, v katerih lučka ugaša.
Pograbila sem ga, ga položila na sopotnikov sedež, peljala, hitela, klicala po telefonu in prestrašila še mojega moža, ki me je že pričakal pred veterino, kje se je moralo danes zaključiti mlado mačje življenje.

Kdo je kriv?

Jaz..... ker sem tako rekla!
Moj mož......ker je plačal in me držal za roko, ko sem jaz z drugo brisala slino ležečemu nesrečniku!
Veterinarka......ker je menila, da je tako prav!
Človek, ki ga je povozil.......ker ni ustavil, da bi pogledal, kako je z mačkom!
Lastnik........ki ga najverjetneje nima!
Mama Muca in oče Muc.......ker ju je nagon prisilil, da se je rodilo vsaj 5 mačjih kepic tistega dne!
Družba........ker jih boooooli!!!!!!!

Zato, ljudje, ki vem, da tegale ne boste prebrali, dajte vendar še v rikverc, če že vaša pamet ne more vsrkati vsaj nekaj malega razuma in čiste logike, kaj je prav in nujno potrebno!!!!!!!!!!

Tale trenutek grem na v sosednjo temo sporočit Poloni, da plačam k/s prvemu mačku, ki je bo potreben, malce kasneje pa po živolovko, da ujamem enga mačkona, ki se občasno k nam prifehta na kosilo ali večerjo.

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1 : četrtek, 05.02.2009 : 12:20:23 »

MaksiMaša, ljudje smo krivi za vse gorje na Zemlji, ki si jo lastimo in jo krademo drugim živim bitjem. Eni se tega vsaj malo zavedamo in se skušamo "odkupiti".

Hvala ti za to, kar si!

Janja (jokam s tabo) Cry
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #2 : četrtek, 05.02.2009 : 12:27:17 »

Aja, pa še dve stvari:

Hvala, najlepša,vetki za njen odnos, saj sva doživela tole prvič in ni bilo enostavno in predvsem hvala vodstvu mozirske veterine, saj imamo zdaj tam eno veliko sončico.

Polona, neverjetna si, seveda vsi vi, ki se ubadate s temi in podobnimi stvarmi. Zdaj vem še za samo en čink bolj.
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #3 : četrtek, 05.02.2009 : 12:29:26 »

Ja, MaksiMaša - hvala za to, da vsaj ti nisi "pogledala stran" in si mucku olajšala zadnje trenutke...

R.I.P., črnuhec...  Cry
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4 : četrtek, 05.02.2009 : 12:29:51 »

Pa smo spet tam; jaz se resno sprašujem kaj imaš kot človek v glavi in v srcu,da na cesti vidiš povoženo, še živo živalico in ti se mirne duše odpelješ naprej.

Meni je hudo ob misli,da vsi ne dočakajo MaksiMaše oz. njej podobnih.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : četrtek, 05.02.2009 : 12:30:32 »

Žal mi je za muca in žal mi je za vaju, ker sta doživela to.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 05.02.2009 : 12:32:54 »

Pa smo spet tam; jaz se resno sprašujem kaj imaš kot človek v glavi in v srcu,da na cesti vidiš povoženo, še živo živalico in ti se mirne duše odpelješ naprej.


Oz. gres mimo-pes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 05.02.2009 : 12:53:50 »

MaksiMaša, tudi z moje strani hvala. In drži se.
Jokam, jokam... Cry
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 05.02.2009 : 12:55:28 »

Dobrodošla na "naši grenki mačji sceni". Undecided

Tako je vsak dan, vsak teden in celo leto. In potem še naslednje. Žal mi je za mucka. Cry
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #9 : četrtek, 05.02.2009 : 12:56:52 »

Žal mi je. Cry
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #10 : četrtek, 05.02.2009 : 13:22:44 »

Rečeno- storjeno, evri nakazani.

Hvala za prijazne besede. Naslednjič bom že bolj utrjena. Upam.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #11 : četrtek, 05.02.2009 : 13:57:32 »

Maksimasa, skozi tvoje besede sem zacutila, kako si to dozivljala.  Undecided
Sem se pa ob tem spomnila dogodka iz prejsnjega leta. V zivljenju se nisem srecala karkoli povozenega, da bi potrebovalo mojo pomoc. Prejsnje leto se je pa zgodilo, pred mojimi ocmi. Peljala sva za avtom,ko je priletel macek na cesto. Avto je z zadnjo gumo peljal cez njegov zadnji del. Grozno je bilo, ker imam se vedno pred sabo sliko, kako se avto malo dvigne ko pelje cez. Malo zastane in odpelje. Jaz pa k nora letim za mackom, ki se je odvlekel s ceste. Zavlece se pod klop pri hisi. Pozvonim in vprasam,ce je njihov. Gospa pritrdi. Rece naj ga vrzem v kos. Da ima se 5 takih. Jaz vztrajam, da bi tega. Koncno popusti. Nekako ujamem ta mali stvor,ki je pihal, sikal. Pa gremo. Helena mi svetuje Topolsico. Pa smo se tja peljali. Najden je bli v Preboldu. Vet.ga je vzel ob 20.zvecer v oskrbo. Muc je prezivel. Racuna nisem sama placala. Verjetno tudi zato, ker je ostal ta dan Roki na kliniki, ker je bil bolan in me niso zeleli se s tem obremenjevat. Vse skupaj je bilo grozno. Edini osebi, ki sem hvalezna je veterinar in Heleni. Vse ostalo pa  Lips Sealed
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #12 : četrtek, 05.02.2009 : 19:25:15 »

Ojoj, preklet narod brezsrčen  Angry Saj si sploh ne morem predstavljati. Na srečo tega še nisem doživela in si srčno želim, da mi tudi ne bo treba.

Žal mi je za muca  Cry MaksiMaša, hvala tudi od mene, da si mu pomagala kolikor se je pač dalo in za vse dobre namere.
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 05.02.2009 : 19:31:26 »

Spet tečejo solze, kar same... od jeze, žalosti in razočaranja. To smo ljudje!
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #14 : četrtek, 05.02.2009 : 19:43:34 »

Mislim,da se nikoli ne navadiš ali utrdiš...Vsakič boli,nikoli manj ni te bolečine....na žalost,od človeka poteka vse,tako dobrota,veselje in žalost tako vse gorje ,kar je že resno na meji z zverinami.MaksiMaša......žal mi je,resnično,mi je pa lepo,da nisi šla mimo in pogledala stran,zaradi takih kot si ti,Polona,Helena...veliko vas je,se včasih zavem,da so še duše,ki jim ni vseeno,ki jih boli ob takih dogodkih in da so jezni(upravičeno),ko marsikaj doživijo ter vidijo,da so še kar ekstremisti,da nič ne zaleže,pa vendar se borijo naprej,ne obupajo.Zaradi vseh takšnih ljudeh sem vesela,da sem na tem forumu,ker me vedno znova in znova presenečate in marsikaj naučite.Hvala vsem. sram
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines