mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.06.2020 : 18:09:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Slike - vprašanja in odgovori
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slike - vprašanja in odgovori  (Prebrano 58742 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.187

« Odgovor #75 : ponedeljek, 24.10.2011 : 21:48:57 »

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
Spol: Ženska
Sporočil: 3.087

« Odgovor #76 : petek, 28.10.2011 : 12:55:26 »

Jana, a se mogoče da v post prilepit sliko, ki funkcionira kot link (klikneš nanjo, pa dobiš filmček)? Mal si že zmišljujem, kaj Roll Eyes?
Hvala Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
Sporočil: 28.689

Sijejo zvezdice na nebu ...

« Odgovor #77 : petek, 28.10.2011 : 13:19:45 »

Hehe, seveda se da Grin

Recimo nekaj z YouTube

Postopek:
- odpreš okence za pisanje novega sporočila,
- klikneš na ikonco in v okencu za sporočilo se ti pojavi koda

Koda:
[url][/url]

- stopiš s kurzorjem med oba oglata oklepaja,
- klikneš na ikonco in v okencu za sporočilo se ti pojavi koda

Koda:
[url][img][/img][/url]

- odpreš youtube in poiščeš ustrezen video (thumbnail, ne še odpirat videa) in z desnim miškinim gumbom klikneš na ta "tb" - manjšo slikco
- skopiraš iz properties celoten url (http://.....),
- med oba notranja oglata oklepaja nalepiš url, ki ga imaš v spominu od kopiranja (link na majhno youtube slikco) - ta slika se bo potem pokazala kot osnova, na katero klikneš,
- koda mora izgledati nekaj takega:

Koda:
[url][img]http://i4.ytimg.com/vi/3q3NUOCcjtU/default.jpg[/img][/url]

- za prvi url napišeš enačaj, takoj za njim pa nalepiš link do tja, kar mora odpret klik na linkano besedico (pazi, da ni nobenih presledkov), recimo takole:

Koda:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=3q3NUOCcjtU][img]http://i4.ytimg.com/vi/3q3NUOCcjtU/default.jpg[/img][/url]

Eto, tole, kar je zgoraj prikazano, se vidi in funkcionira na forumu takole:

Logiran

Andrej_
novinec
*
Sporočil: 33

« Odgovor #78 : sobota, 05.11.2011 : 18:09:04 »

Jaz bi želel dodati slike naše psičke v podforumu Horjulčki, pa mi nena gre. MOrda ve kdo zakaj? Spodaj mi ne odpre možnosti browse...Sad
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
Sporočil: 5.368

« Odgovor #79 : sobota, 05.11.2011 : 19:02:24 »

Slika mora biti najprej ze nekje na spletu (v spletnem albumu), da potem dodas samo link. Ne mores je dodati direktno z diska.
Logiran
Samješveš
midi
Sporočil: 485

« Odgovor #80 : nedelja, 06.11.2011 : 19:03:01 »

Slike sem shranila na shrani.si, velikost na širino 640 pikslov,
ko pa sem povezave kopirala sem, so slike prevelike.
Prosim za pomoč.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
Sporočil: 5.337

« Odgovor #81 : nedelja, 06.11.2011 : 19:06:55 »

Shrani jih v mojalbum.com.  Smiley

Veter je pa res hud!  Wink
Logiran
Samješveš
midi
Sporočil: 485

« Odgovor #82 : nedelja, 06.11.2011 : 19:13:41 »

Ko sem pred nekaj časa nalagala sliko, po čisto
enakem postopku, je funkcioniralo.
A je potem problem v spletnem albumu ?
Čeprav domnevam, da sem glavna težava jaz sama... sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #83 : nedelja, 06.11.2011 : 19:22:29 »

Sem že odgovorila na ZS, pa nič hudega, če še tukaj Smiley

Sami free programi za nalaganje slik ne zmanjšajo resolucije in potem ostane pri 640 px še vedno velika, s tem pa tudi velikost slike v kb. Težko rečem, s čim jih zmanjšati, ponavadi so najbolj uporabni programi za obdelavo fotografij (lahko tudi kakšen, ki je zraven fotoaparata), kjer je možnost "shranitve za web".
Logiran

Alice06
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84

« Odgovor #84 : sreda, 15.02.2012 : 15:33:26 »

Ali je še vedno omogočeno dodajanje slik v Kajin kotiček za registrirane nečlane? Konkretno, sem hotela odpreti novo temo in vstaviti nekaj (pomanjsanih) slik, pa mi pod opcijo "Druge možnosti" nudi le "Vrni se na to temo" in "Ne uporabljaj smeškov". Ali se moram naročiti na enega od paketov, če želim naložiti slike?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #85 : sreda, 15.02.2012 : 15:36:43 »

Direktno z računalnika lahko na mojpesForum slike še vedno nalagajo samo člani, ostali pa imate možnost dodati povezavo na sliko, ki je na drugem strežniku ali v kakšnem od javnih albumov.

Če gre za oddajo/izgubo živali, mi lahko pošlješ sliko na jana@mojpes.net, pa jo jaz objavim v temi, ki jo boš odprla v Kajinem kotičku.
Logiran

mamaF
midi
Sporočil: 9.073

« Odgovor #86 : sobota, 11.08.2012 : 10:02:00 »

Mogoče bo tole pomagalo še kakemu začetniku (ki ni član in ne more direktno iz računalnika nalagati svojih slik na forum).
Takle način se meni najbolj obnese - lahko pa seveda uporabiš katerikoli drug spletni brezplačni album oz. shrambo slik:

Greš na stran shrani.si (priporočljivo je, da se registriraš, ker boš tako imel zmeraj dostop do vseh svojih shranjenih slik) in izbereš opcijo "shrani fotografije". Pokaže se ti takole okno, iz baze v tvojem računalniku izbereš željeno fotko "prebrskaj", označiš še, da ti jo zmanjša na "forumsko" velikost in klikneš "shrani"

(Pri velikostih imaš seveda več možnosti - določiš širino slike, npr. 400 ali 500 ali 640 pix, kar je največja dovoljena za lepljenje v forum)

Ko je fotka po nekaj trenutkih shranjena, se ti odpre novo okno, ki izgleda takole:

Tu imaš razne URL naslove, najbolj preprosto je, da izbereš tega, ki sem ga označila in ga kopiraš v forumsko polje za odgovor. Pokazala se bo slika v ustrezni velikosti, mi pa jo bomo lahko občudovali v shranjeni velikosti Cheesy

Takole izgleda zdaj prva prilepljena slika, kjer sem kopirala "kodo za forum":

Takole pa izgleda, če prekopiraš "kodo za forum s predogledom". V forumskem polju se bo pokazala manjša slikica, ko pa bo gledalec nanjo kliknil, se bo odprla v velikosti, kot si jo shranil (druga fotka iz mojega primera)

Pa srečno Cheesy

Logiran

Unikatne tablice in portretki
Casperjanc
rad pišem
Sporočil: 333

« Odgovor #87 : torek, 19.11.2013 : 09:34:21 »

Jana, nikjer nisem zasledila tega vprašanje, se mi je pa rahlo zataknilo...
Danes sem hotela objaviti sliko v naši temi (sem jo zelo pomanjšala), ampak mi je dvakrat javilo prišlo je do napake - vaš nabiralnik za slike je poln - zmanjšajte velikost (še manjše slike ne morem narediti, hmm) ali kontaktirajte administratorja.

Kje sem ga zaštrikala?

Hvala in lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #88 : torek, 19.11.2013 : 10:16:57 »

Casperjanc, nikjer nisi zaštrikala, predal za slike je bil res poln. Zdaj smo povečali prostor v predalu in se lahko slike spet normalno šibajo direktno na forum.
Hvala za obvestilo Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #89 : sreda, 19.11.2014 : 13:08:49 »

Če kdo še ne pozna ...
... že nekaj časa nadvse uporabno za vse, ki kdaj iščemo izvor posameznih fotk, ali kje vse so naše fotke objavljene ... Smiley

Google slike
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Slike - vprašanja in odgovori
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2020 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.