mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:01:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Rubrike / teme / sporočila - vprašanja in odgovori
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rubrike / teme / sporočila - vprašanja in odgovori  (Prebrano 54483 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 09.02.2009 : 11:57:31 »

Zakaj ne morem sam popraviti ali izbrisati svojih že objavljenih sporočil?

Od 2. septembra 2004 je uporabnikom onemogočeno popravljanje svojih sporočil. Ta ukrep je bil uveden ob mnozičnem brisanju sporočil nekaterih uporabnikov (ne gre za nekaj sporočil, temveč za nekaj sto sporočil).

V pomoč je gumb "predogled", ki vam poda napisano besedilo, kot bo potem prikazano. Ob tej priložnosti popravite napake in besedilo uredite tako, kot ga želite objaviti, šele potem kliknite na gumb "sporočilo".

Kako spremenim ime teme?

Uporabniki ne morete sami spreminjati imena teme, to lahko stori administrator. Če je utemeljen razlog za spreminjanje, pošljite email in spremenili bomo ime vaši temi. Vsekakor pa se od vsakega pričakuje, da pred objavo preveri, ali kakšna črka v imenu teme manjka.

Zakaj izbrišemo novo ali staro temo?

Veliko razlogov je, da brišemo teme:

- tisto, kar ni v skladu s pravili mojpes.neta (objave legel, kontaktnih podatkov, reklamiranje, vabila na maile, druge forume, druge spletne strani ...),
- tisto, kar daje podlago za kazenski pregon (klevetanja, blatenja, izmišljotine ... o drugih ljudeh ali o podjetjih),
- tisto, kar ne spada na mojpes.net,
- ponovljena sporočila, duplirane teme ...,
- slovnične zmazke,
- proteste uporabnikov proti mojpes.netu, meni, drugim uporabnikom mojpes.neta,
- včasih tudi samo zato, da koga razjezimo Wink,
- po potrebi še v marsikaterem drugem primeru ...

Da lahko brez vsakršnega pojasnila izbrišemo vse, kar se nam zdi potrebno (ali nepotrebno) izbrisati, se je potrebno strinjati ob registraciji. V kolikor se s splošnimi pogoji uporabe spletnega portala mojpes.net ne strinjate, se na mojpes.net ne registrirajte.

Ali lahko zahtevam izbris svojega že objavljenega sporočila?

Lahko zahtevate izbris, ni pa od vas odvisno, ali bo sporočilo res izbrisano ali ne. Gre za subjektivno presojo, kaj izbrisati in česa ne. Na zahtevo je mogoče izbrisati sporočilo, ki še nima komentarjev, vse ostalo je prepuščeno presoji mojpes.netove administracije.

Ali lahko zahtevam izbris tujega sporočila?

Ja, vsekakor lahko zahtevate, vendar velja kot v prejšnji točki, da je izbris prepuščen presoji mojpes.netove administracije. Nobeni pritiski ne pomagajo. Na zahtevo se briše predvsem tisto, kar je lahko podlaga za sodne pregone.

Kam so izginila moja sporočila?

Dve možnosti sta:
- bila so prestavljena v ustrezne teme, ki so bile že prej odprte,
- bila so izbrisana.

Zakaj nimam dostopa do teme/rubrike?

Ker nimate ustreznega uporabniškega statusa.

Čemu služi gumb "predogled", ko pišem novo sporočilo?

Da sporočilo pred objavo pregledate in popravite napake.

Zakaj ta forum nima iskalnika?

Ga ima, le dostopen je šele po prijavi na forum. Gumb išči () je v glavnem forumskem meniju.

Kako naredim povezavo, ki se izpiše kot beseda?

Običajno povezavo naredimo tako, da kliknemo gumbek z globusom in med oba oglata oklepaja vpišemo URL spletne strani, kamor želimo povezavo:

Koda:
[url]http://www.mojpes.net[/url]

Povezavo z besedilom pa takole (izpis spodnjega je na forumu viden takole: mojpes):

Koda:
[url=http://www.mojpes.net]mojpes[/url]

Zakaj prestavljena tema v odsek, v katerega nimam dostopa?

Zato, ker nima tam, kjer je bila odprta, kaj iskati. Vsem je pred odpiranjem tem ali pisanjem na tem forumu na voljo , kjer je razvidno, kje je kakšna tema že odprta, kaj je na voljo javnosti.

Po kakšnem ključu se določi, katere vsebine so javne in katere ne?

Po presoji administratorja oz. lastnika mojpes.neta

Zakaj so nekatere teme zaklenjene?

V glavnem zato, da se vanje ne piše. Gre za teme, ki so namenjene informiranju in ne debatam, ali teme, v katerih ne želimo, da se debata nadaljuje ...

-------------------------------

V tej temi postavi vprašanje, na katero v zvezi z rubrikami / temami / sporočili še nismo odgovorili.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1 : torek, 09.06.2009 : 19:55:24 »

Saj ne vem, če to paše sem, ampak me že dolgo ''firbca'', na podlagi česa so ene teme ''označene'' s smajliji - a to kdo naredi ali kako?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2 : torek, 09.06.2009 : 19:58:36 »

Ko odpreš novo temo, imaš tam možnost izbrati "ikono sporočila". Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #3 : torek, 09.06.2009 : 20:00:39 »

Aaa, hvala. Wink
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #4 : torek, 09.06.2009 : 20:47:21 »

Hvala še v mojem imenu (za vprašanje IN odgovor)!  Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #5 : nedelja, 09.08.2009 : 16:30:17 »

Zdravo!
Imam v glavi, da je bil na forumu en daljši post/članek o posvojitvi psa, na kaj moramo bit pozorni, posvojitev odraslega psa, itd. Kot en ''Zakaj rodovniški psi niso zastonj...'', ampak glede posvojitev iz zavetišč. Rada bi ga dala za prebrat nekomu, ki se odloča.
Se opravičujem, ampak res ga ne najdem  sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 09.08.2009 : 20:39:42 »

Zala_, si mogoce mislila tole - Kaj morajo vedeti "posvojitelji" psov?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #7 : ponedeljek, 10.08.2009 : 11:05:01 »

Hvala Smiley
Logiran
Venom
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #8 : torek, 09.02.2010 : 16:51:40 »

Prosim, ce mi lahko nekdo na zelo preprost nacin razlozi, kaj pomeni "Pregleduje XML". Oziroma kaj je sploh to XML?  sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 10.02.2010 : 16:03:45 »

Forumski RSS feed?

Ja, RSS protokol za ta forum je.
Za Mozillo je v običajnem desnem spodnjem kotu brskalnika ikona za prenos.
Za Explorer pa je treba imeti na računalniku katerega od programov Pluck (dela tako za Mozillo kot Explorer), NewsMonster, Awasu, FeedReader, FeedDemon...




Venom, "pregleduje XML" pomeni, da uporablja forumski RSS feed Wink
RSS je enostaven nacin za samodejno prenasanje informacij s spletnih strani.
Logiran

Venom
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #10 : sreda, 10.02.2010 : 23:06:44 »

Hvala, Jana.  Smiley
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #11 : ponedeljek, 15.02.2010 : 09:25:33 »

Imam eno vprašanje: na enem od sosednjih forumov je en lušen "EKO kotiček" - tukaj tega nisem zasledila, pa mislim da bi bilo fino če bi ga imeli. V njem bi si lahko izmenjali razno razne napotke, od tega kje se kupi razgradljive eko vrečke za kakce do raznih napotkov glede recikliranja, eko izdelkov, raznih opozoril itd.

Našla sem samo eno temo v "vročih temah", ampak tista je ozko usmerjena samo na plastične vrečke.

Če lahko odprem eno EKO temo, Jana, kje bi bilo pametno jo odpreti? V kotičku za člane mogoče, da lahko debatiramo tudi o proizvajalcih/znamkah?

Hvala že vnaprej za nasvet.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 15.02.2010 : 10:14:14 »

Monster, vsekakor lahko odpres EKO temo. Moj predlog bi bil, da izberes prostor zanjo v kateri od podrubrik rubrike oprema, kjer lahko clani pisete prav vse, kar hocete Grin. Nobena podrubrika tam ni javna.

Ce pa menis, da bi bilo smiselno tam odpreti kar EKO rubriko, mi samo javi, pa jo odprem. Ce imas v mislih vec razlicnih tem, bi bilo najbrz to vsekakor dobrodoslo.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 15.02.2010 : 10:18:46 »

Sam naj ne bo eko al pa bio. Naj bo okoljevarstvena oz. okolju prijazna, ker, sori, plasticne flase in vrecke za kakce pac nimajo veze z ekologijo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #14 : ponedeljek, 15.02.2010 : 11:02:32 »

Hehe, okej, "okoljevarstvena rubrika" torej. Pod njo pa lahko paše vse, od "eko tem" do plastičnih flaš. Se strinjata? Wink
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Rubrike / teme / sporočila - vprašanja in odgovori
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines