mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:17:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Kvasovke v ušesih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kvasovke v ušesih  (Prebrano 8325 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:06:06 »

A mi lahko kdo pove kaj več o teh kvasovkah v ušesih, ker me res zanima zaradi česa nastanejo? Naša jih ima in sedaj študiram, zakaj so nastale...ker ji redno čistim ušesa z Epioticom?  Undecided
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1 : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:37:10 »

Tudi moja je imela že nekaj krat kvasovke v ušesu.
Nevem sicer zakaj nastanejo, ker mi ni veterinarka nikoli povedala. 

Ji pa tudi jaz čistim z epiotikom, samo ko je enkrat tako daleč, ne pomaga drugega kot zdravilo.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #2 : nedelja, 24.01.2010 : 12:01:48 »

Ja ma meni je veterinarka rekla, da je Otonazol le kratkotrajen antibiotik, kvasovk nikoli ne moreš pozdraviti, ker je to MO (mikroorganizem), ki ima ugodne pogoje za rast v ušesih psov ima temo, dovolj vlage in toploto (telesna T psa) - pri tistih pasmah, ki imajo pokrita ušesa...tisti, ki imajo pokončna ni teh težav. Svetovala mi je tudi, da naj probam z vinskim kisom, naj ji doziram po 2 mL na vsako uho, ker ni preveč dobro ponavljati z antibiotikom.
Pri naši se te kvasovke vlečejo že dolgo čistim ji sedaj ušesa vsak teden, sedaj ko sem kis dodala pa na 3 dni.

Sem že razmišljala na kake homeopatske kapsule, vendar o tem le malo vem in nekaj sem že prebrala, da pomaga tudi živalim, samo ne vem niti kje bi se jih dalo dobiti.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3 : nedelja, 24.01.2010 : 18:18:54 »

meni je tudi rekla, da je dobro imeti stronghold, ker preprečuje te notranje zajedlace..
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : nedelja, 24.01.2010 : 18:26:33 »

Kako pa zgledajo te kvasovke v ušesih?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #5 : nedelja, 24.01.2010 : 19:05:44 »

Vidijo se pod mikroskopom.. z očesom ne.. jih pa zavohaš.. (in zelo nagravžno smrdi)..
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : nedelja, 24.01.2010 : 19:07:39 »

A pa se psi kako drugače obnašajo, da človek sploh pomisli, da kaj ni uredu?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #7 : nedelja, 24.01.2010 : 19:16:45 »

Praskajo se po ušesu, drgnejo z glavo ob tla, noge,... cvilijo medtem ko se praskajo. Podobno kot pri vnetju, samo potem ko pogledaš vidiš da bolj smrdi kot pa da bi bilo rdeče. Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #8 : nedelja, 24.01.2010 : 19:25:55 »

Hm, hvala za info.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #9 : nedelja, 24.01.2010 : 21:03:34 »

Ja kvasovke zgledajo pri naši tako, ko ji spucaš uho in dobiš rjave ploščice ven in če jih je v večjem številu so res ušesa rjava in imajo vonj po kvasu Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : ponedeljek, 25.01.2010 : 01:24:34 »

vnetje uses je eden najpogostejsih klinicnih znakov za alergijo, tako da bi bilo morda pametno to izkljuciti.

Vsekakor se vnetje zaradi kvasovk da pozdraviti. Ce ne pomaga Otonazol, je priporocljivo zamenjati preparat, se bolje pa bi bilo, da se vzame brsi sluhovoda in se ga poslje na mikrobiolosko preiskavo, saj, ce ze leto dni uporabljas otonazol in ta ne pomaga, zna biti, da imate opravka z bakterijami/glivicami, ki so rezistentne na ucinkovine v otonazolu.

stronghold z vnetji uses nima nic, saj kvasovke niso notranji zajedavci, ampak glivice, na katere stronghold ne deluje (deluje pa na usesne garje).
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #11 : sobota, 30.01.2010 : 20:55:08 »

Maja če bi imela opravka z garjami bi jih imel tudi naš muc. Kvasovke pa imajo vonj... in tale terapija s kvasom kar pomaga so sedaj precej manj številne kot so bile. Tudi brez antibiotika se da zdraviti po naravni poti.
Ne vem zakaj ljudje razumejo besedo antibiotik kot samoumevno zdravljenje. Antibiotika naj se ne bi prepogosto uporabljalo zaradi učunka, vsakič ko dobiš enak antibiotik se učinek zdravljenja zmanjša...in je res boljše posegati takrat po njem, ko ni drugega izhoda.
To ti tudi vsak zdravnik za ljudi lahko pove isto.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #12 : nedelja, 31.01.2010 : 11:12:07 »

Maja èe bi imela opravka z garjami bi jih imel tudi naš muc.
Nihce ne pise, da ima tvoj pes usesne garje. Del mojega odgovora o strongholdu in njegovi (ne)uporabi pri glivicnem vnetju uses je letel na post od nezzek, ki ga je objavila eno sporocilo nizje od tvojega prejsnejga sporocila.
Morda edino se dodatek, kvasovke so lahko tudi posledica infestacije z usesnimi garjami. In se drugi dodatek - ne, ni nujno, da bi imel usesne garje tudi muc (verjamem pa, da jih tvoj pes nima, saj bi jih veterinarka ob pregledu brisa opazila).

Citat
Kvasovke pa imajo vonj... in tale terapija s kvasom kar pomaga so sedaj precej manj številne kot so bile. Tudi brez antibiotika se da zdraviti po naravni poti.
Verjetno mislis terapija s kisom, ne kvasom. Upam.

Citat
Ne vem zakaj ljudje razumejo besedo antibiotik kot samoumevno zdravljenje. Antibiotika naj se ne bi prepogosto uporabljalo zaradi uèunka, vsakiè ko dobiš enak antibiotik se uèinek zdravljenja zmanjša...in je res boljše posegati takrat po njem, ko ni drugega izhoda.
To ti tudi vsak zdravnik za ljudi lahko pove isto.
Jaz dobro vem kako je z uporabami antibiotika, zato pa sem ti svetovala mikrobioloski pregled brisa usesa. Saj si ti sama napisala, da psu ze lep cas (skoraj leto dni, ce sem prav razbrala iz tvojih sporocil) zlivas otonazol v usesa. In da ne deluje.
Napisala sem ti tudi, kaj je eden najpogostejsih razlogov za glivicna vnetja uses. Kaj bos z informacijo naredila, je pa povsem tvoja stvar.
lp, m.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #13 : nedelja, 31.01.2010 : 14:35:25 »

Ja sej bris je vzela in tudi pogledala na mikroskop, zaenkrat so samo kvasovke, ja s kisom sem mislila. Bom pa videla tudi sedaj ko greve na cepljenje in ji bom rekla naj še enkrat ušesa pogleda.
Res je, da je lahko tudi hrana  vzrok, katero smo imeli skoraj leto dni (Bozita), sedaj sem prešla na Nutro Gold in je že dosti boljše - ker je hipoalergena. In ta naša psička je že od malega iz legla prišla z vnetim ušesom in se kar vleče, če ni čep v ušesu, so pa kvasovke.
Tko, da čisščenje ušes je res 2x tedensko.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Kvasovke v ušesih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines