mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:53:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Gibčnost
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gibčnost  (Prebrano 2717 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : četrtek, 12.02.2009 : 13:35:40 »

Ne vem, če ste o tem že govorili, mi je pa nenavadno.

Aja in Barak sta enako velika in tudi približno enako stara (morda je Aja celo starejša). To, da je Aja zunaj veliko bolj živahna, se mi ne zdi čudno (je pač tak karakter), čudi pa me, da Aja z lahkoto skoči z mesta na mojo posteljo (višina cca 65 cm), Barak pa se komaj skobaca gor.

Tudi iz kadi, po umivanju, Aja, na hop, elegantno preskoči rob banje, Barak pa se najprej kobaca na rob in potem štorasto skoči na tla.

Ali gre tukaj samo za slabšo gibljivost glede na telesne predispozicije ali je kaj drugega vmes (na bolezen ne bi namigovala)?

Kot že rečeno pa enaka višina, enako dolge noge, Aja 17 in Barak 12 kg. Aja sistem ovčarja, Barak pudlja.

Ve kdo?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : četrtek, 12.02.2009 : 14:06:03 »

Mogoče samo ni navajen tovrstnih akrobacij. Doma imam psico, ki je sposobna ure dolgo hodit po hribih, celo po skalah z veseljem pleza, doma pa noče skočit na posteljo ali fotelj, na živce ji gre gladek parket, nikakor noče po gladkih marmornatih stopnicah. Njena hči pa s tem nima problemov.

Mislim, da nimaš razloga za skrb. Wink
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : četrtek, 12.02.2009 : 14:30:05 »

Naši tamali veverici sta približno enako veliki - Poco je kot bolha (skače kot norc v višave), Vanna pa ne. Pomojem je pri psih tako kot pri ljudeh, eni so gibčni in prožni, eni pa nismo.

Lp, Maja Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3 : četrtek, 12.02.2009 : 16:19:24 »

Pri nas skokov v "višave" tudi ne poznamo. Če pa že skačemo pa prav pazim da ne "tlebne" po tleh, ker kar mene zaboli. Je očitno bolj nerodne narave. Tongue
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4 : četrtek, 12.02.2009 : 16:34:48 »

Ena od naših z lahkoto skoči na hrbet, če stojim in se samo pripognem, ali pa v naročje, če stojim,  druga pa samo v naročje, če sedim Cheesy Pa je prva cm večja in ima kar kakšno dobro kilco ali dve več....očitno ima takole procentualno gledano tudi večjo porcijo spretnosti in gibčnosti Cheesy
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #5 : petek, 13.02.2009 : 01:40:06 »

Moja pa na primer z velikim lokom skoči na posteljo po igračo ali če divja. Ko pa pride ponoči spat pa nikoli ne skoči. Enako je s kavčem. Če se igra skoči kot srnica, če pride ležat k meni, pa se vleče gor s sprednjimi tacami, zadnje, pa kot da niso njene.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : petek, 13.02.2009 : 11:31:05 »

Barak je zadevo rešil tako, da je že dve noči prespal pri hčeri, ker je njena postelja čisto pri tleh. Se kar prešverca, ker uradno dovoljenje za spanje tam imajo samo mački! Tongue

se vleče gor s sprednjimi tacami, zadnje, pa kot da niso njene.

Točno tako Barak. Aja pa, kot bi jo izstrelil, z mesta visoki skoki. Sem tako ponosna na mojo atletičarko! Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #7 : petek, 13.02.2009 : 11:46:20 »

He he, atletičarko  Tongue
Moj Roki je bil tudi gibčen in poskočen. Flipi je veliko manj. Ko on leze na posteljo gre najprej prva leva, pa desna, pa zadnja leva pa desna. Skratka se zvleče gor. Neroda pač. Vsak ima svoj stil  Grin
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #8 : petek, 13.02.2009 : 13:30:12 »

Saj smo tudi ljudje različno gibčni, ne glede na treniranost in kilažo Wink

Naša dva pesjana, 3/4 brat in sestra, oba trenirana športnika: psička je gibčna, kot bi bila iz gume, pes pa, kot da bi bil iz kosa lesa (malo karikirano  Smiley). Njemu predstavlja strašno težavo trikec "prosi", za njo pa mislim, da skoraj ne obstaja fizično neizvedljiva vaja Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #9 : ponedeljek, 16.02.2009 : 08:23:57 »

Naš je tudi zelo gibčen.In pri svoji majhnosti in slabih 5 mesecih, sem bila zelo presenečena ko je skočil na najino posteljo, ki je pa zelo visoka.
No 2x se mu je ponesrečilo, ko se ni dobro oprijel in ga je prekucnilo nazaj na hrbet.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.02.2009 : 10:44:18 »

Bučko je tud ful gibčen, čarobna beseda za skok je "HOP". Skoči po moje okrog 1m višine, ali celo več. Kako smešen zgleda, ko greva na sprehod, na levi strani so škarpice, visoke okrog 1 m, on pa skače iz škarpe na škarpo. Če hočem da skoči, mu rečem samo "HOP", ponavadi mu ne potrebujem nič reči  Wink rad skače. Zelo.  Kiss

Pika je pa manjša, lažja, ampak ne skoči tako visoko, kot Buči. Vidim najbolj takrat, ko se spravljamo v avto. Piko je treba kar nekaj časa prepričevat, Buči pa čisto sam skoči noter.  Cheesy
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Gibčnost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines