mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:47:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čuri
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čuri  (Prebrano 43638 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #90 : sreda, 30.12.2009 : 12:28:38 »

Pa Čuri je samička.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #91 : sreda, 30.12.2009 : 12:37:06 »

Jaz bi šla jutri pogledat Čurija. Prosim, ne rečt, da je že ev.! Lp

NI, če ne bi bil v arhivu. Pokliči!
Logiran
Zaplana-T.
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #92 : sreda, 30.12.2009 : 12:49:54 »

Vem, da je Čuri psička in to zelo lepa, s katero bo potrebno kar nekaj dela, za kar se bo splačalo. Bom poklicala jutri dop.!

Lep pozdrav vsem! Tina
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #93 : sreda, 30.12.2009 : 13:34:38 »

Tina, držimo pesti! Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #94 : sreda, 30.12.2009 : 14:29:39 »

Jaz bi šla jutri pogledat Čurija. Prosim, ne rečt, da je že ev.! Lp

Ni treba hodit za Čuri. Zakaj pa prosite, da ne bi rekli, da je že evtanazirana?
Čuri ne mara ogledov in za posvojitev še zdaleč ni pripravljena, če sploh kdaj bo.
Logiran

Zaplana-T.
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 31.12.2009 : 14:28:55 »

Še tako zlorabljeno dušo se da pozdraviti! Danes me sicer ne bo, ker je nekaj prišlo vmes, zagotovo pa pridem v tem tednu pogledat zavrženčke, ki upam, ne bodo preveč trpeli zaradi petard. Srečno Zavetišču in ZOO! Tina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #96 : četrtek, 31.12.2009 : 14:35:20 »

Prišli boste, v kolikor se zanimate za posvojitev katerega od tistih, ki so za to pripravljeni in v kolikor se boste strinjali s pogoji za oddajo.
O zdravljenju zlorabljenih duš in o tem, kaj je mogoče in kaj ne, ne bi razpravljala. Srečno tudi vam.

Logiran

Zaplana-T.
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #97 : nedelja, 03.01.2010 : 16:42:23 »

oj! Neki ne razumem: tale post o Čuri sem celega že vsaj ene 5x prebrala, odločila sem se jo posvojiti na daljavo, ko pa jo hočem obiskati, ne dovolite, z razlago, da ne mara ljudi in da jo je že neka gospa obiskala in je bila cela štala.

Ok, na začetku posta se vidi, da je Čuri travmatizirana. Potem se čez čas telesno pobere (dobi dlako ipd.), na sredini posta so slike, kako zaupa skrbnikom zavetišča. Potem pa proti koncu rečete, da ni socializirana, oz. da bo verjetno dlje časa trajala njena socializiranost, omeni se tudi možnost evtanazije. Zato, sem takrat rekla, da upam, da še ni evtanazirana, kajti finančno vas podprem, da se ukvarjate z njo. Kar pa je seveda vaša odločitev. Če jo ev., jo pač boste, bom pa daljni-posvojitelj drugemu kužku.
Pa še to: omenili ste, da bi Čuri lahko kdo navadil, ki ima izkušnje, a so vsi taki ljudje zasedeni (mislim, da ste govorili o ljudeh iz drugih zavetišč); jaz osebno sem rešila svojo pšičko, belgijsko ovčarko iz 2.-kratnega mučenja: prvič, ko so jo zavrgli, in drugič, ko je bila pri nekem veterinarju, ki je imel 10 odraslih psov v eni kletki+1 3 mesečno mladičko (ta je bla moja), ki ni prišla do hrane, niti dekic niso imeli, povrhu vsega, pa jo je še cepil prezgodaj, ko je še ne bi smel (takrat tega nisem vedela).

No, kaj hočem reči: hočem vedeti, ali bo Čuri za socializacijo, ali mi jo vsaj pustite pogledati, ko imam izkušnje z mučenimi in zavrženimi živali, in da jo ne pustite na ogled vsaki koki, ki cvili "iiiii, kok je cartiš" in navali na psa, ipd., al pa vsaj malo poročajte prosim, kako poteka njen psiho-fizični razvoj.

Lep pozdrav! Tina

p.s. leta 2001, oz. 2002, ko sem dobila svojo Vijo, ni bilo takšnih dobrih zavetišč kot so danes. Danes, me ni strah za živali, ki so v zavetiščih, četudi ne najdejo takoj doma!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #98 : nedelja, 03.01.2010 : 16:47:39 »

Še tako zlorabljeno dušo se da pozdraviti!
Pozabi. Kaj takega velja za kakšno telenovelo, v realnem življenju je druga štorija.
Daj zaupat smetki, če pravi da ni pripravljena za posvojitev, ker prav gotovo ne govori na pamet. Psov, ki so pripravljeni na posvojitev je še ogromno  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #99 : nedelja, 03.01.2010 : 18:06:06 »

Ne, nisem mislila na ostala zavetišča, bog ne daj.
Čuri iz zavetišča ne bo šla. Napredovala je, do koder je, kar absolutno ne zadošča za posvojitev.
Očitno imava napačne poglede na posvojitev na daljavo, pa je čisto ok, da to razčistimo. Namreč, ukvarjamo se z njo s tvojim denarjem ali pa brez njega, pa če hočemo ali pa ne. Živi namreč v moji dnevni sobi.
Če se bom odločila za evtanazijo, se bom zaradi naslednjih razlogov (ki nimajo nobene veze s tvojo posvojitvijo na daljavo - hočem reči, da to, ali je žival posvojena na daljavo ali ne nima popolnoma nobenega vpliva na moje odločitve):
- ker bo nekega lepega dne prostorsko neizvedljivo jo še imeti,
- ker je jaz ne bom posvojila in
- ker ni sposobna za posvojitev.

Še nekaj ni jasno, kljub vsemu do sedaj napisanemu: enkrat daleč nazaj sem se odločila delat v dobro živali. Ne ljudi. Ne zanimajo me ljudje in njihove želje ali potrebe ali oboje in pri tem nameravam vztrajati. Čuri torej ne mara obiskov, zanjo pomenijo brezvezen stres - le zato, da bo nekdo na lastne oči videl, kar jaz pišem. Pri posvojitvah na daljavo so posvojitelji opozorjeni, da nekaterih živali pač ni mogoče obiskat. Pri nas je to tema za debatirat o njej, v tujini zastopijo, če oskrbniki čez fotko nalepijo NO VISIT . Ni pa nič drugače. Žival ne mara obiskov in jih pač zelo preprosto ne bomo omogočili.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #100 : nedelja, 03.01.2010 : 18:08:36 »

Zaplana-T., izkušnja z enim psom ni kar za posplošit. Če Polona, ki ima izkušnje z (na žalost) ogromno tako in drugače psihično in fizično zlorabljenimi oceni tako, potem bo že držalo. Pa tudi čisto drugače je, če kdo hodi v zavetišče in se ga Čuri navadi in se do njega normalno obnaša, si pa kar predstavljam kako bi bilo, če bi jo recimo nekdo hotel spravit v avto in k sebi domov.

Danes, me ni strah za živali, ki so v zavetiščih, četudi ne najdejo takoj doma!

Žal razen nekaj izjem večina zavetišč pri nas evtanazira veliko živali, če jih že ne evtanazira jih pa oddajajo skrajno neprimernim posvojiteljem, celo nesterilizirane - samo da grejo iz zavetišča, pa ni važno kam. Na tem področju nas čaka še veliko dela, preden bodo zavetišča res zavetje za živali in odskočna deska v življenje, kakršnega si zaslužijo.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #101 : nedelja, 03.01.2010 : 18:10:42 »

Pa tudi čisto drugače je, če kdo hodi v zavetišče in se ga Čuri navadi in se do njega normalno obnaša

Da ne bo pomote - sem mislila redne prostovoljce, ne ''kar tako'' obiskov oziroma hodit na obiske k njej.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : nedelja, 03.01.2010 : 18:10:50 »

si pa kar predstavljam kako bi bilo, če bi jo recimo nekdo hotel spravit v avto in k sebi domov.

Niti jaz je ne spravim iz zavetišča za ograjo na sprehod. Pravzaprav je na vrvici ne spravim niti za korak od mesta, kjer sem jo na vrvico dala.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #103 : nedelja, 03.01.2010 : 18:12:07 »

No sej ubistvu si predstavljam kako ne bi bilo oziroma kaj bi Čuri zagnala Tongue
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #104 : ponedeljek, 04.01.2010 : 09:55:08 »

Niti jaz je ne spravim iz zavetišča za ograjo na sprehod. Pravzaprav je na vrvici ne spravim niti za korak od mesta, kjer sem jo na vrvico dala.
Ampak tam nekje od marca do oktobra je pa bila omenjana za kot za oddajo?Ali se posti narobe berejo ali se je šele kasneje pokazala v "pravi luči"?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Čuri
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines