mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:34:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: alergija na dlako
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija na dlako  (Prebrano 28120 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : sobota, 22.05.2004 : 19:33:40 »

Tudi kratkodlaki psi puscajo dlako, ki lahko povzroca tezave. naslednja stvar je slina, ki ostane na dlaki ko se pes lize.... s tem imam tezave jaz. Pomaga redno krtacenje psa, brisanje z vlazno krpo, sesanje (po moznosti z vodnim sesalcem) in pa izbira pasme (za nekatere pridejo v postev psi, ki ne puscajo dlake; kodri, snavcerji...). Sporoci kako vam je svetoval zdravnik! lp
Logiran

feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #16 : torek, 15.06.2004 : 20:30:17 »

Živjo!

Ne misliti, da sem pozabila na vas, samo izpiti me matrajo pa imam bolj malo časa na kaj drugega misliti.

Tati še ni šel k zdravniku - je zaseden(zdravnik namreč), tako da bo verjetno prišel na vrsto enkrat v juliju.  Sad  Jaz sem malce raziskala po internetu in našla čistilec zraka, ki odstrani 99% alergenov iz zraka (pasji,mačji,cvetni prah itd.), tako da je to naš naslednji nakup.

Drugače pa je tati vedno bolj za   Grin (tu ima mami prste vmes,ker mu vsak dan "pere možgane"  Smiley ). Smo pa ugotovili, česa se najbolj boji - da bi se preveč navezal na kužka, in bi mu bilo hudo, če bi se mu kaj zgodilo in ga niti ne skrbi toliko,kako bi ga prenašal zdravstveno.  Huh

Z mami sva bolj zvite in smo se zmenili, da gremo po izpitih (torej konec meseca) malo v zavetišče pogledati in sprehoditi kakega kužka. No, tati ne ve, da bomo kužka "sprehodili" do našega doma  Wink  Grin Grin

Ne vem, kdaj se bo situacija rešila, sporočim takoj,ko bodo kakšne novičke. Še enkrat hvala vsem za odgovore, so pomagali pri prepričevanju  Smiley !!

lp vsem

Logiran
Compa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #17 : četrtek, 03.02.2005 : 21:04:26 »

Katera pasma bi bila (predvidevam, da poleg pudlja) primerna za cloveka, ki je obcutljiv na zivalske dlake in hkrati za manjse stanovanje? Ze vnaprej hvala za vsak nasvet!

LP
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #18 : četrtek, 03.02.2005 : 21:38:25 »

Čivava? Grin
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #19 : četrtek, 03.02.2005 : 21:51:20 »

Imaš več vrst golih psov....men so cartkani, predvsem kitajčki! Nenormalno lepo!
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #20 : četrtek, 03.02.2005 : 22:03:34 »


Hojla,

Kaj pa kakšen kužek iz skupine bišonov - maltežan, bišon, coton de tulear, havanec? Ali pa morda yorkie? Morda tudi mali ali pritlikavi nemški šic?

Lp,
Nati
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #21 : četrtek, 03.02.2005 : 22:07:48 »

Nati-človek je občutljiv na dlake... Huh Huh Huh
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #22 : petek, 04.02.2005 : 10:19:02 »

Tudi pri pudljih ipd. se lahko zgodi, da človek vseeno "faše" alergijo, saj se le-ta razvije zaradi odmrlih koščkov kože, s katerimi se prehranjujejo pršice. Le tega je lahko dovolj tudi v gosti pudljevi dlaki.
Mislim, da bi bilo najbolj smiselno "sprobati" reakcijo pri večih psih, se pravi obiskovati pse različnih pasem.
Ja, res, kaj pa goli psi? Jaz imam 2 perujca, lahko sprobamo, če se pojavi alergija ali ne. Seveda pa je potrebno najprej razmisliti, če takšen pes tudi sicer ustreza po karakterju itd. ...

Lp, Yo
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #23 : petek, 04.02.2005 : 10:23:39 »

Nati-človek je občutljiv na dlake... Huh Huh Huh

Samo ena stvar- alergija, ki ji ponavadi pravimo alergija na mačjo ali pasjo dlako, je v resnici alergija na določene sestavine, ki so v mačji ali pasji slini (ne pa samo zaradi dlake same). Ko se žival umiva, to prenese na dlako, mi jo pobožamo in alergično reagiramo. Lahko pa je alergija zaradi pršic v dlaki, tako kot je to povedala Yo.

Če je alergija na pršice, bo kakšna gola pasma psa kar OK, če pa je alergija na slino, ne bo kaj dosti pomagalo. mogoče bi pa Compa povedal(a), za kaj točno gre...

Lp,
Tina
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #24 : petek, 04.02.2005 : 10:28:55 »

Mogoče je pa samo 'občutljiv na dlake' - se pravi da ne prenese, da bi bile stanovanju dlake - recimo po kavču, tepihih, itd...(kar seveda prenašamo lastniki setrov, kokrov itd.  Grin Grin Grin - mačkov - pri nas je vse rdeče oranžno:)) - tukaj bi bila rešitev res goli pes (v primeru alergije na pršice vsekakor!) - če karakterno ustreza, ali pa še kakšna kratkodlaka pasma, ki ne pretirano odlaga dlak.
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #25 : petek, 04.02.2005 : 10:45:37 »

Šnavcerjem ne izpada dlaka - če so redno negovani oz. trimani.

lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #26 : petek, 04.02.2005 : 11:13:12 »

V našem bloku živi gospa, ki je hudo alergična na pasjo dlako. Z začudenjem je ugotovila, da na naše tibetanke ni alergična. Drug preizkus smo naredili s fantkom, ki je alergičen na praktično vse, pa po daljšem stiku z našima dvema ni imel težav.

Sem pa nekoč brala (ne spomnim se več, kje), da za alergike priporočajo mehkodlake pšenične terierje.

Morda bi bilo najbolje, da si nekdo, ki si želi psa, pa je alergičen, poišče stik s pasmo (ali pasmami), ki mu je všeč. Tako bo najlažje ugotovil, kaj si lahko privošči in kaj ne.

Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #27 : petek, 04.02.2005 : 13:02:27 »

V literaturi o pasmi res lahko najdemo, da so mehkodlaki pšenični terierji primerni za alergike. Pri nas doma je psička te pasme vsak dan v kontaktu z družinskim članom, ki ima astmo, pa ni nobenih težav.

Je pa pomembno, kot je bilo že napisano, da človek najprej preiskusi reakcijo na pse določenih pasem, saj je po moje stvar precej individualna.

Lp, Tina
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #28 : petek, 04.02.2005 : 13:47:27 »

Seveda se je poprej dobro spoznati tudi s pasmo, karakterno, itd..da potem ne ugotoviš, da 'alergičen nisi', ti pa pes kot pes nikakor ne ustreza...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #29 : petek, 04.02.2005 : 13:55:05 »

Recimo tudi yorkije priporočajo za bolj občutljive ljudi, ker ta pasma nima podlanke, tako da če se jo češe redno, potem dlak po stanovanju ni. Se pravi da je dlaka yorkija nekaj podobnega kot človeški lasje. Aja iz lastnih izkušenj vem, da dlak po stanovanju praktično ni.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: alergija na dlako
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines