mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:28:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Grizenje vej
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje vej  (Prebrano 6394 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Princes11a
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : torek, 17.02.2009 : 18:44:06 »

Imam skoraj 4 mesečno beaglico, ki je seveda nenormalno požrešna. Seveda se mi trudimo in ji omejujemo hrano na "normalno količino". Problem nastane zunaj, ko pobere vse kar najde (seveda tudi zato, ker je še mladiček). Zelo pa je navdušena tudi nad vejami, večja ko je, boljša je. Vendar pa me skrbi, ker poje prav vse, kar lahko spravi v gobček. Za smeti, ki jih najde na tleh, že nekako razume, da ne sme pri vejah pa nič ne pomaga. Seveda ji pustim, da jih malo grize (zaradi zobkov), vendar pa me skrbi, ker vidim, da jih ona dejansko prežveči in poje.
Ali mislite, da ima lahko kake probleme s prebavo, če kdaj poje kak košček veje? Ima kdo tudi take izkušnje?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : torek, 17.02.2009 : 19:30:45 »

Moji pesjani vsi jejo veje, vedar pazim, da jih ne poberejo sami - dobijo jih od mene. Malo pogrickajo, potem jim veje/palice vzamem. Pazim, da ne pojejo preveč lesa, ker imajo potem težave s kakanjem (tudi ritka se lahko rani). Moj dveletnik bi pojedel vse, če bi mu pustila - mladiča pa ga oponašata.
Pazi, da se jim kaj kam ne zapiči (dlesni, nebo).
Redno moraš mali smetarki odpravljati parazite.

Lp, Maja
Logiran
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #2 : petek, 25.09.2009 : 20:38:28 »

Menim da je lahko grizenje vej zelo koristno in zdravo.

Sploh če je kuža pretežno na briketni prehrani ali mehki prrehrani.

Ne samo utrjevanje čeljusti, igra, kontakt s psom.

Veje ki jih kuža zagrabi v gozdu in so rahlo prhnele vsebujejo tudi določene mikrorganizme, ki so lahko čisto ok.
Če ne druga še kaj naravnega vitamina B12 tako pride v telo...
Logiran
dynamite
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.09.2009 : 13:51:20 »

se pridruzujem mnenju @snezni_tekac, ni pa odveč previdnost, ki jo je navedla @majas. pes pa naj ti bo v veselje, ne v breme.
Logiran
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #4 : petek, 06.11.2009 : 10:42:26 »

tudi moj pesjanar veselo obdeluje veje ce jih najde v parku...do sedaj se nisem imela tezav opazila pa sem da ce ze poje kaksno jo izloci z blatom.zato se s tega vidika ne obremenjujem prevec in mu dovolim te vrste zabavo.moje mnenje je da je naraven les kot so vejice in palcke v parku neskodljive.opozorila pa bi da si pozorna ce zacne glodati ze obdelan les kot so klopce ali pohistvo tam bi se znalo zatakniti!!!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5 : petek, 06.11.2009 : 15:33:36 »

Jaz sem mojemu vedno pustila žvečit palčke - jih pa večinoma samo v zobotrebce predela  Azn, ne požre.

Mu jih tudi mečem, da jih nosi nazaj (ali pa tudi ne  Roll Eyes). Ampak glede tega pa opozorilo: psička od kolegice (zelo hitra, mešanka s hrtom) je enkrat tako "ujela" palčko, da se ji je le-ta zapičila pod jezik in pogledala ven sredi spodnje čeljusti. Zoprna poškodba, ki se ji da izognit. Samo v razmislek.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6 : petek, 06.11.2009 : 15:39:02 »

Ampak glede tega pa opozorilo: psička od kolegice (zelo hitra, mešanka s hrtom) je enkrat tako "ujela" palčko, da se ji je le-ta zapičila pod jezik in pogledala ven sredi spodnje čeljusti. Zoprna poškodba, ki se ji da izognit. Samo v razmislek.
Ojej, to je pa hudo. Sad

Moj Sacha pa si palčke kar z drevesa odgrizne in je prav smešen pri tem. V glavnem je to počel ko je bil majhen, zdaj pa tu pa tam.
Logiran
Tak
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 84


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 18.04.2010 : 13:00:21 »

Pazite prosim na to, s katerega drevesa so veje. Akacijevo lubje je strupeno, zelo strupeno. 100 g akacijevega lubja je smrtna doza za konja, ki ima okoli 500 kg.
Logiran
Vesna(DZZŽK)
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #8 : torek, 20.04.2010 : 15:01:13 »

Moja psička tudi grize palčke, veje itd, tudi kakšen hlod se odloči vleči za sabo hehe, ji pa več ne dovolim igre s palicami (tekanje z njimi), palic ji tudi več ne mečem. Si je pri starosti okoli 7 mesecev sama iz tal pobrala palčko in začela teči pred sestrinim stafordom (njihov način igre je, da tisti, ki ima nekaj v gobčku teče, drugi ga pa lovi) in se spotaknila ter padla. Začela je cvilt od bolečine iz gobčka pa ji je tekla kri, tako da nam je bilo kristalno jasno, da si je v grlo palco zapičla.

Pri veterinarju ji palčke tudi pod učinkom pomirjevala niso mogli izvleči, je bla zataknjena in so se bali, da bi z vlečenjem lahko še večjo škodo naredili (veliko pomembnih žil je v vratu, sapnik, požiralnik...) tako da so jo mogli operirat. Zarezali so ji v vrat in palico odstranili, nekaj dni je imela tudi še drenažo.

Tako da pazite na svoje kosmatince.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Grizenje vej
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines