mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 23:29:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kremplji  (Prebrano 43609 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #15 : sobota, 01.11.2008 : 18:41:13 »

Tudi pri nas večini od tistih, ki so v hiši, strižem kremplje. Pa tistim v mačjaku, ki niso "pravi" mački in si jih ne zbrusijo dovolj. Tudi Dekica je sodila med tiste, ki bi jim morali to delat, ker jih je imela vraščene v blazinice, gornjega pa celo v tačko. S striženjem ni nič narobe.

Smetka, kako opazim, če si mačka ne brusi dovolj krempljev in ima predolge? Seveda preden pride do takšnih situacij, kot je vraščanje.
Kaže to, da mačka hodi po parketu in se ob tem sliši krempeljce, morda na to, da si jih ne pobrusi dovolj?
Hvala za odgovor Smiley
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 01.11.2008 : 18:55:35 »

Ja, seveda. Trkanje tako pri psih kot pri mucah vsekakor je znak, da so kremplji predolgi. Jih je pa nekaj, sicer zelo malo, ki imajo tako "narejene", da nimaš kaj odstriči, pa se trkanje vseeno sliši. Po občutku, pa bo  Wink.
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #17 : sobota, 01.11.2008 : 19:03:01 »

a potem bi morala pri mojih fantih tudi nohte strižt, ker jih lahko slišim ko hodita po parketu? ker občutka za kremplje (tako svoje kot pasje) res nimam sram

(pardon za off-topic)
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #18 : sobota, 01.11.2008 : 19:49:38 »

Majas, če imata temne krempeljčke, ti svetujem, da jih postrižejo pri veterinarju. Ne zato, ker bi bilo to grozno težko, ampak zato, ker če po nesreči odščipneš za milimeter previsoko, kri teče tako, kot da si ga zaklala. Tudi vetom se to včasih zgodi, ampak v ambulanti je tako krvavitev precej lažje ustaviti.
Pri svetlih (belih) krempeljčkih se pa ponavadi vidi, kje se konča živi del.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #19 : sobota, 01.11.2008 : 21:56:28 »

Jana,

moji Lizi moram obvezno krajsat kremplje, ceprav si ji brusi, ampak ne dovolj. Ko ratajo predolgi, se zacne zatikat v vse mozno in znori (takrat si je pripravljena celo taco odgriznit, ce je treba).

Lp, Maja
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : sobota, 01.11.2008 : 22:22:57 »

majas, po občutku. Niso čisto vsi, ki trkajo, predolgi.
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #21 : nedelja, 02.11.2008 : 07:41:15 »

majas, po obèutku. Niso èisto vsi, ki trkajo, predolgi.

mi bomo torej raje več lukenj kopali, pa kofetkali po mestu (asfalt je super za nohte brusit) - pa bo! Cheesy
hvala Smiley

Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #22 : nedelja, 02.11.2008 : 09:59:11 »

Pri črnih krempljih je res hudič strižt...zato je bolje milimeter za milimetrom odščipnit stran, da slučajno ne zadanemo živca. Če pa se to slučajno zgodi, pa obstaja en prašek, ki v sekundi ustavi krvavitev. Seveda je potem treba pazit na krempeljček, da slučajno ne pride do kake infekcije.
Znak, da so predolgi je tudi ta, da pes težko hodi oz. da drugače postavlja tačko na podlago-takrat ga kremplji motijo. Eni pa se tudi navadijo živet z daljšimi kremplji, če jim jih niso nikoli strigli; potem še živec zraste in jih je nemogoče krajšat.
Pri naših jih je treba kar redno krajšat, ker tukaj okoli ni asvalta, da bi si jih zbrusili...  Undecided
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #23 : nedelja, 02.11.2008 : 14:09:39 »

Hmmm nisem še srečala mačka s črnimi kremplji Undecided.
Sama sem kremplje strigla pokojnima perzijcema, ko se je prvič pokazalo, da bosta sicer končala s takimi tačkami kot Dekca. Ostalim za zdaj še ni bilo treba, če bo treba še kakšnemu pa pač bom. Meni osebno je striženje mačjih krempljev precej lažje kot pasjih, ker točno vidiš do kje lahko. Smo že enkrat debatirali o tem in mora bit nekje na forumu. Seveda govorimo o striženju iz potrebe (maček si ne zbrusi krempljev čeprav ima praskalnik) in ne o odstranjevanju krempljev ali striženju kar tako "zaradi lepšega".
lp
T.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #24 : nedelja, 02.11.2008 : 15:29:05 »

Znak, da so predolgi je tudi ta, da pes težko hodi...
Smo "malo" zašle s teme in se o psih pogovarjamo. Wink
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #25 : nedelja, 02.11.2008 : 16:34:23 »

Jaz si ne znam predstavljati, da bi mojima morala rezati "njune najljubše pripomočke", ki jih med drugim najraje uporabljata, ko ju češem. Na meni, seveda ... Potem bi bile moje roke popolnoma gladke in brez prask, hehe ... Ampak resno, kako pri bogu veš, da ima muc predolge kremplje? Če se recimo ne sliši trkanja po tleh, potem nima predolgih? Bom naslednjič veterinarko zagnjavila, naj pogleda in odreže, če je treba.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #26 : nedelja, 02.11.2008 : 18:45:49 »

jaz mojemu Jožetu redno strižem krempeljčke, kar s ščipalcem in to že od malega. Nikoli nisem imela težav pri tem prav pusti se,..samo moraš pravilno znati odščipnit.Ima 2 praskalnika in mu kljub temu krempeljčki na sprednjih tačkah nohteki rastejo zelo hitro. To se mi ne zdi nič čudnega, k večjemu ok!

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #27 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:12:09 »

Načeloma so tudi tisti razlogi proti (striženju) - škarjice pustijo precej ostre robove; če imaš več mačkov in niso ravno prijatelji, lahko ti ostri robovi naredijo fajn rano. Če maček hodi tudi ven in čuva nek svoj teritorij, mu recimo kremplji spet pridejo prav (pa da recimo lahko lažje na drevo spleza ali kaj podobnega, ko beži pred sosedovim psom). Včasih lahko samo malo narobe odrežeš, ap se krempelj začne precj hitro cepit...na drugi strani so pač primeri, ko si ne brusijo krempljev ali pa si jih, vendar ne dovolj in moraš skrajšati pač.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #28 : ponedeljek, 03.11.2008 : 20:32:54 »

Ja, seveda. Trkanje tako pri psih kot pri mucah vsekakor je znak, da so kremplji predolgi. Jih je pa nekaj, sicer zelo malo, ki imajo tako "narejene", da nimaš kaj odstriči, pa se trkanje vseeno sliši. Po občutku, pa bo  Wink.

Hvala za odgovor, Smetka, bom sporočila posvojiteljem, naj izpostavijo pri naslednjem obisku veterinarja, če si muca na vseh drevesih, ki jih imajo, ne bo pričela bolj krempljev urejat Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #29 : četrtek, 06.11.2008 : 11:27:18 »

Naši mački si kremplje olupijo, ne zbrusijo. Gre dol kot nek prazen krempelj. Tega je polno v stanovanju. Ampak, ko so kremplji "pospravjeni" jih nič ne gleda iz tačke, torej menim, da je vse ok. Si pa ne predstavljam striženja, posebej pri Arabeli ne.

Bi bilo pa za moje roke zelo fino, da bi bile konice malo zaobljene! Grin
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines