mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:58:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kremplji  (Prebrano 43576 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #135 : četrtek, 08.07.2010 : 21:43:50 »

Hm, ja. Se mi je zdelo, da je to problem (torej spalni = bivalni prostor). Torej, če zapreš vrata spalnice, pa si ti na zunanji strani (torej ne v spalnici), se ne zaganja? Zakaj pa je v kopalnici v transporterju? Kaj pa, če samo zakleneš vrata kopalnice? Jst bi poskusila tako, da vsakič, ko grem spat in zaprem vrata in začne maček skakat, bi iz spalnice rekla oster "ne". Dvakrat, trikrat, nato pa ga šibala v kopalnico (brez božanja, crkljanja, pogovarjanja). Pač kot kazen.

Ja, spalni prostor je problem, ker ga čez dan uporablja. Pa ne mara omejitve. Recimo, če ga zaprem s sabo v kuhinjo se bo drl, ker hoče ven. Če ga zapreš v dnevno se bo drl, ker hoče ven.
V kopalnici ne more biti zaprt. Sem že poskusila. Zaganja se v vrata in krempa do onemoglosti, skače po kopalnici in nori. Če je pa v transporterju je pa miren, se sicer oglasi, ampak ni tko hudo.

To z ostrim ne sem poskusila. Ne funkcionira. Recimo, podnevi zna včasih izsiljevat ali pa se začne kr tko dret in če rečem ne, potem odneha. Murija ne ujčkam in božam, ko dela kaj narobe. Mulc je zelo pameten. Recimo, zdaj se dere tu poleg mene, mu rečem ne, in utihne. Nikoli ga ne božam, ko se dere. Ko neha in je tiho je pohvaljen in se božamo. Problem ni, da ne ve, da tega ne sme. Enostavno se ne strinja, da mu je onemogočen dostop do spalnega prostora ali pa da se ga kam zapre. Maček zelo razume, kdaj dela narobe. Pa vseeno ne more iz svoje kože in je pripravljen dat svoje življenje, da nekaj doseže. 

Je pa z mačkovega stališča jasno, da:
- je groza, ker mu je dostop do njegovega prostora onemogočen - zakaj lahko enkrat tam spi in zakaj ne
- čeprav praviš, da vztrajate že od začetka - takoj, ko mu rata odpret vrata spalnice, je to zanj nagrada
- zakaj lahko Flip spi notri in on ne - očitno ste ga pozabili

Ja, tudi to je meni jasno, ker mu je enkrat to dovoljeno, drugič pa ne. Če bi imela spalnico ločeno, bi že od starta imeli prepovedan dostop, čeprav nisem čisto ziher, da ne bi silil k nama noter. Ali pa tudi, če sklepam po tem, da po zunanjih vratih nikoli ne tolče, ko greva ven. Je pa res, da naju potem ne sliši več, v spalnici bi pa bilo malce težje, ker si tam.

Vrata od spalnice odpira zdaj zadnja dva tedna. Problem je, da včasih niti ne slišim, ko pride noter. Zakleniti ne morem, ker ni ključa. Tudi če bi zaklenila, poslušati, kako maček skače po vratih je vsekakor neizvedljivo, sploh iz vidika mojega dragega, ki pa bi rad mir, kar čisto razumem. Maček zna vztraji tudi po pol ure in več.

Ja, glede Flipa pa mislim, da je čisto vseeno kje je, ker Murija to ne gane, ker on ni noter. Enostavno se mu ne zdi sprejemljivo, da ne more spat pri nama na postelji. Podnevi je zelo redko na postelji. Je pa res, da je prostor pod posteljo njegovo zatočišče, kamor se umakne, ko se hoče odpočit, ker tam ga nihče ne more motiti, pa še najbolj temen prostor je. Pa smo spet tam, da bi to že od začetka moral biti prostor, kamor nima dostopa, da si ga ne bi mogel vzeti za svojega. Ampak v takšnem majhnem stanovanju je nemogoče imeti dnevno sobo zaprto.

Za hrano sem spraševala zato, ker je ena punca rešila nočno razgrajanje (ampak v tem primeru ne gre za odvečno energijo, ampak ločitveno stisko) tako, da je umaknila hrano čez cel dan in jo naštimala malo zjutraj pred odhodom v službo in večji del zvečer, pol ure pred spanjem. Pred hrano sta se igrala, lovila, norela, potem je bila hrana, potem malo mečkanja in nato spat. Ampak je maček spal pri njej.


Ja, s hrano sem tudi eksperimentirala. Fajn zdivjat, jest, pa spat. Pa ne pomaga. Ima slabe dneve, ko celo noč tečnari, pa super dneve, ko spi do 6. Odkar je osvojil kljuko, teh dni spanja do 6. ni več  Roll Eyes

Jaz sem že obupala. Pustiti ga ne morem, da tolče po vratih. Problem so kremplji, pa sosedi, pa tudi midva, ki to poslušava. Ni glih fajn, ko hodiš v službo cel utrujen, ker je maček tolkel po vratih celo noč. Poleg tega pa, če se mačke zbudi ob 6.15, ti pa moraš vstati ob 6.30, ne moreš čakati, da se umiri in odneha, ker moraš v službo, pa odpreš vrata in potem zgleda, kot da si jih odprl, ker je tolkel  Roll Eyes. Skratka, začaran krog.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #136 : četrtek, 08.07.2010 : 21:51:22 »

Kaj pa če bi poskusila z bivalno kletko, da ne bo ravno v transporterju? Mogoče mu lahko potem sčasoma pustiš vrat(c)a odprta in ga dejansko zapreš samo, če bo začel noret.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #137 : četrtek, 08.07.2010 : 21:53:44 »

Ej, Moonka, saj ne vem, ali je to morda rešitev ali ne, ampak odkar sem jaz svojima dovolila, da spita pri meni, ju je bilo treba samo še parkrat ponoči vreči ven, ko sta divjala, pa sta se prevzela zavidanja vreden red. Ko ugasnem luč, se vsi namontiramo na postelji ali okoli nje, potem pa spimo in smrčimo ko polhi do jutra ali še dlje, če je šefica za to.
(Saj ne paše sem, ampak veš, katerega bi jaz vzela na dopust, če ne bi imela mačke, ki zelo slabo odreagira na prišleke in bi se spet sesula? Murija, da bi se vsaj enkrat pošteno spočil na moji postelji, revžek. Tongue)
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #138 : četrtek, 08.07.2010 : 21:53:58 »

Aja, pa si že poskusila, ko si z njim v zaprti sobi/kuhinji/kopalnici, ga zvabit k sebi, ko skače po vratih? S stvarjo, ki jo ima neznansko rad, recimo. Pa čohanje, božanje, igra, vrvice...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #139 : četrtek, 08.07.2010 : 22:29:23 »

Aja, pa si že poskusila, ko si z njim v zaprti sobi/kuhinji/kopalnici, ga zvabit k sebi, ko skače po vratih? S stvarjo, ki jo ima neznansko rad, recimo. Pa čohanje, božanje, igra, vrvice...

Sem. Pa deluje za par sekund, vmes seveda strmi v vrata in se izmuzne takoj ko lahko in leti na vrata. Pa mu vrata odpreš in je cel srečen. Tudi to, da sva bila vsak dan malo zaprta ni pomagalo. Mulc se dere do onemoglosti. Ko so nama okna menjali v dnevni, sem bila z vsemi v kuhinji. 5 ur se je drl, dobil drisko, vročino.

Kaj pa če bi poskusila z bivalno kletko, da ne bo ravno v transporterju? Mogoče mu lahko potem sčasoma pustiš vrat(c)a odprta in ga dejansko zapreš samo, če bo začel noret.

Imava zdaj Flipovo kletko doma in ropota kot pri norcih v njej. Transporter pa nima toliko prostora za skakanje in leži.

Ej, Moonka, saj ne vem, ali je to morda rešitev ali ne, ampak odkar sem jaz svojima dovolila, da spita pri meni, ju je bilo treba samo še parkrat ponoči vreči ven, ko sta divjala, pa sta se prevzela zavidanja vreden red. Ko ugasnem luč, se vsi namontiramo na postelji ali okoli nje, potem pa spimo in smrčimo ko polhi do jutra ali še dlje, če je šefica za to.
(Saj ne paše sem, ampak veš, katerega bi jaz vzela na dopust, če ne bi imela mačke, ki zelo slabo odreagira na prišleke in bi se spet sesula? Murija, da bi se vsaj enkrat pošteno spočil na moji postelji, revžek. Tongue)

Smo že dali skoz. Šef noče mačko v spalnici, kar spoštujem, ker se mora človek odpočit, služba. Pa Muri najraje spi pri glavi in če se slučajno hitro obrneš, odskoči in imaš eno fajno prasko in razkurjenega deca  Evil

Se mi zdi, da je pri Muriju enkrat tako, drugič tako. Enkrat je lahko na hodniku, drugič ga pa panika grabi in nujno mora k nama. Smo že imeli faze, ko sem mislila, da gre na bolje, pa smo se spet vrnili na začetek.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #140 : četrtek, 08.07.2010 : 22:31:08 »

Hehehe, predlagam večje stanovanje, kjer bo splanica od štarta prepovedan prostor  Tongue  predaja
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #141 : četrtek, 08.07.2010 : 22:47:23 »

Ja, se zelo strinjam. Ali pa še bolje, kar cel štuk v hiši, ki bo prepovedan  Evil 
Trmast je do onemoglosti. Njegov pogled, drža, gibi, vse kaže na to, kako odločen je. Žal nisem sposobna, niti nimam pogojev, da bi bila bolj trmasta od njega, ker bi potrebovala mesece in mesece, da bi se sprijaznil, če sploh bi se kdaj v celoti  Roll Eyes   Mogoče bo pa kdo napisal kakšno knjigo na to temo, kako pomagati mačku, da premaga...  Roll Eyes    Poskusila sem, vojne nisem dobila, bitke pa premagujemo sproti, trenutno s transporterjem. Vseeno pa je Muri najbolj nežni sonček pod soncem  Kiss


 
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #142 : četrtek, 08.07.2010 : 22:57:56 »

Irina, si kontaktirala za tisto stanovanje?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #143 : četrtek, 08.07.2010 : 23:00:31 »

Ne še. S selitvijo imava čas do konca leta. Do takrat pa upam, da bova že na svojem. Se bom pa pozanimala za tole stanovanje, kako je s tem  Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #144 : četrtek, 08.07.2010 : 23:06:48 »

Le dej se, Je dobro imet kaj v rezervi  Wink Pa mirno povej čist tko kot je, bo lastnik zastopil. Povej, da sem ti jaz dala kontakt.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #145 : četrtek, 17.02.2011 : 13:21:32 »

Ta tema že sameva nekaj časa, pa vendar me zanima moonbeam, ali ste rešili težavo z Murijem in razbijanjem po vratih?

Namreč, mi imamo enak problem nekje mesec dni, od kar smo se preselili. Prej sta bila navajena spati v dnevni sobi, ker so se ponoči vrata od dveh spalnic zaprla in je bil mir. Tako sem ju namensko navadila, zato da v novem stanovanju, ki je dosti manjše, ne bo težav. Pa nam ni ravno uspelo.
Pred vrati se dereta in praskata gor brez, da se utrudita (no, najdlje smo vstrajali uro in pol), vrata so uničena Angry Sad. Tudi midva ne veva, kaj narediti, blok je tak, da se sliši skoraj vse, tako da verjamem, da se ponoči, ko je tišina, ta dva odretuha slišita še daleč naokrog.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #146 : petek, 02.09.2011 : 10:43:19 »

Moj izključno notranji mačkon si je danes zjutraj nekam čudno lizal sprednjo desno taco. In ko sem šla preverit kaj je, sem ugotovila, da si je (pojma nimam kje in kako) uspel počit krempelj. Nič ne šepa, pleza po omarah, skače, ... Naj začnem delat paniko ali naj počakam, da se samo zaceli?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #147 : petek, 02.09.2011 : 11:06:39 »

Lahko za zacetek malo razkuzis (betadin, peroksid, ...) in fino bi bilo, da si ne lize. Ce bos opazala, da sepa, ali da mu prst celo oteka, se iz njega kaj izceja, pa pojdita k vetu.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #148 : petek, 02.09.2011 : 11:14:27 »

Hvala maja01! Smiley Ze grem spravit macka s tri metre visoke omare, da mu razkuzim krempelj!
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines